• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם המדינה יכולה לקחת כסף מחשבון הבנק למשל במשבר כלכלי?

המגמה היא החשובה
וואלה?

אתה באמת חושב שישראל "סבבה" מבחינת יציבות גיאו-פוליטית, פוליטית-פנימית, וכלכלית? ברור שמצבנו מעולה כשמשווים למדינות דוגמת קובה, ועירק.
אבל זאת לא התחרות, ולא קטגוריה של מדינות להשוואה ראויה.

אם משווים למדינות מערביות מתקדמות, אלא שמובילות את העולם מבחינת HDI, חופש כלכלי, תלג, ותלג לנפש, יש לנו עוד הרבה לאן לשאוף, ונותרה לנו עוד דרך ארוכה ללכת.

ומבחינה בטחונית, הבעיה ממש איננה עפיפונים, אלא כמה אלפי קילומטרים מזרחה. אגב, הקריסה של האויבות הקרובות שלנו, משחקת לרעתנו פה. ומעבר לזה, יש איומים גדולים יותר על היציבות פה מאשר הבטחוני.

אישית, רוב ההון שלי, וכשאני חושב על זה, גם של משפחתי, נמצא בנכסים (ריאליים) בחו"ל. ואחד השיקולים לכך, לא רק מבחינתי, הוא היציבות הכלכלית של מדינת ישראל.

אתה מכיר מציאות בה חברות בין לאומיות בתחום ההייטק יושבות בבאר שבע-עיר שהייתה שווה לפח במשך עשורים, והיום היא "הבירה של הנגב".
יש בניינים בניו יורק, עם יותר חשיבות כלכלית, שווי, ו"הייטק", מאשר כל באר שבע. וכל הנגב.

וואלה?

אתה באמת חושב שישראל "סבבה" מבחינת יציבות גיאו-פוליטית, פוליטית-פנימית, וכלכלית? ברור שמצבנו מעולה כשמשווים למדינות דוגמת קובה, ועירק.
אבל זאת לא התחרות, ולא קטגוריה של מדינות להשוואה ראויה.

אם משווים למדינות מערביות מתקדמות, אלא שמובילות את העולם מבחינת HDI, חופש כלכלי, תלג, ותלג לנפש, יש לנו עוד הרבה לאן לשאוף, ונותרה לנו עוד דרך ארוכה ללכת.

ומבחינה בטחונית, הבעיה ממש איננה עפיפונים, אלא כמה אלפי קילומטרים מזרחה. אגב, הקריסה של האויבות הקרובות שלנו, משחקת לרעתנו פה. ומעבר לזה, יש איומים גדולים יותר על היציבות פה מאשר הבטחוני.

אישית, רוב ההון שלי, וכשאני חושב על זה, גם של משפחתי, נמצא בנכסים (ריאליים) בחו"ל. ואחד השיקולים לכך, לא רק מבחינתי, הוא היציבות הכלכלית של מדינת ישראל.

יש בניינים בניו יורק, עם יותר חשיבות כלכלית, שווי, ו"הייטק", מאשר כל באר שבע. וכל הנגב.

אני חושב שישראל אכן לא "סבבה" מבחינת יציבות גיאו-פוליטית, פוליטית פנימית וכלכלית, וברור שהיא רחוקה מהמדינות המערביות המתקדמות. גם לא התמיירתי שבאר שבע קרובה בשווי שלה לניו יורק או ללונדון וכו'.
מה שאני חושב הוא, שישראל תהיה "סבבה" מהבחינות האלה יום אחד, ושהדרך שלנו לשם קצרה הרבה יותר ממדינות כמו קובה שזכו למיקום טוב יותר במדד הבדיחה הזה.

בקשר לגדה המערבית, הפלסטינים וכו'-קטונתי, ואני לא רואה פיתרון באופק בטווח זמן זה, תחת הנסיבות הפוליטיות הקיימות.
אבל, אם ישראל מתקדמת כל כך למרות הבעיה הזאת, אחרי היום שבו היא תיפתר (גם אם הפיתרון יהיה מלווה בתקופות כואבות) לטווח הארוך הצמיחה תוגבר-כי פתאום אין לך איום ביטחוני 15 ק"מ מתל אביב, ואין לך מלחמה כל קיץ. למעשה, אם לא יהיה "שלום קר" אלא שלום הכולל שיתוף כלכלי מלא-הכלכלה עשויה לפרוח-האצה גבוהה בצריכה הפלסטינית לצד שיפור בהכנסות שלהם לנפש, כוח עבודה זול שיוכל לסייע בישראל וכו'.
טוב, לבינתיים זה חלום.

בכל אופן, הנקודה היא שהמגמה של ישראל חיובית, ואפילו מאוד. המצב עדיין לא אידאלי, אבל אנחנו לפחות צועדים לשם, בהשוואה למדינות שפשוט דורכות במקום או רצות לאחור. לישראל יש קלפים חזקים שאין למדינות העולם המערבית-כמו אוכלוסייה גדלה ולכידות חברתית.

אישית, אין לי כוונה להשקיע את ההון שלי בישראל, מאותן סיבות אותן ציינתי: היא לא מבוססת לחלוטין, וכן, יש לה קשיים משלה כמו מונופולים שונים ורבים.
אבל האם ישראל היא חלופה טובה למדד המדינות המתפתחות? לדעתי, ייתכן.

בקשר לגדה המערבית, הפלסטינים וכו'-קטונתי, ואני לא רואה פיתרון באופק בטווח זמן זה, תחת הנסיבות הפוליטיות הקיימות.
לא חשבנו שהפתרון יבוא ממך או מהפורום :) חזקים ונבונים מאיתנו לא פתרו, אבל הנק' שלי לפחות היא
שמתישהו טראמפ יילך ועדיין יהיו פה כמה חברים שלא יכולים לעבור מX לY ומתישהו BDS יהיה כבר ברמה מדינית.
לא בקטע פוליטי ולא שמאלן/איש ישראל השלמה.
מתישהו זה יתפוצץ עלינו.

בין אם זה בצורת מהפכה עממית [כמו שאנחנו עשינו לבריטים] או בין אם זה בצורת גל טרור או לא יודע מה.

החבית נפץ כאן, השאלה היא מתי זה יתפוצץ

אוקי אשמח להדגמה לתגובה.
בא נדגום כל עשור
48,58,68,78,88,98,2008,2018
מה קורה מבחינת הלאמה, תכנון משק, אחוז העבודה המאורגנת, הגבלות על ק/מ מטח, פתיחות שוק ההון להשקעה בידי אזרחים לעומת קרנות פנסיה/גמל

אני אשמח לקבל הסבר פרטני לגבי ה"בדיוק להיפך'
ברור שיש שיפור מאז , פעם שלטו כאן מפלגות אדומות.

אני מסתכל במיקרו , 15 שנים אחורה.
אפילו 5 שנים אחורה .
דוגמאות :
חוק המזומן
מס דירה שלישית
חוק הסופרים

מנגנוני בקרה רבים הרבה יותר , מאגר ביומטרי ,מאגר נתוני אשראי ,מתן סמכויות עצומות לרשות המיסים, חובת דיווח למלא אנשים שפעם לא היו מדווחים( בעלי כמה דירות ,משקיעי בורסה ממחזור מסויים), איחוד מידע בין רשות המיסים לרשות לאיסור הלבנת הון.

לא חשבנו שהפתרון יבוא ממך או מהפורום :) חזקים ונבונים מאיתנו לא פתרו, אבל הנק' שלי לפחות היא
שמתישהו טראמפ יילך ועדיין יהיו פה כמה חברים שלא יכולים לעבור מX לY ומתישהו BDS יהיה כבר ברמה מדינית.
לא בקטע פוליטי ולא שמאלן/איש ישראל השלמה.
מתישהו זה יתפוצץ עלינו.

בין אם זה בצורת מהפכה עממית [כמו שאנחנו עשינו לבריטים] או בין אם זה בצורת גל טרור או לא יודע מה.

החבית נפץ כאן, השאלה היא מתי זה יתפוצץ

אני לא רואה ב-BDS משהו רציני.
למיטב זכרוני, לפי הסטטיסטיקות האחרונות ממשלת ישראל הוציאה יותר כסף למלחמה ב-BDS מאשר הנזק הכספי שה-BDS יצר לישראל (אלא אם כן מחשיבים את הכסף שממשלת ישראל שרפה למלחמה ב-BDS כנזק שה-BDS יצר).

ברור שאנחנו יושבים על סוג מסוים של חבית נפץ, ואחת מאוד בעייתית וברור שיש לנו גם סכנות לעתיד-הדור הצעיר בעולם אינו אוהד ישראל כדורות עברו, אבל מוקדם מדי לטעמי להכריז שהסוף קרב.
חבית הנפץ הזו יכולה להתפוצץ גם עוד 100 שנה או גם לא להתפוצץ כלל-למשל, ישנו סיכוי שיום אחד מנהיגי ישראל והרשות הפלסטינית יגיעו להסכם שלום (מדינות אירופה נלחמו אחת בשנייה אלפי שנים. היום תרחיש בו גרמניה תתקוף את צרפת יזכה ללעג, לפני 100 שנה זו הייתה המציאות).

זה בציניות או רצינות ?
רציני 100% .

הוא טוען שהכיוון הוא כלכלה ליברלית עם פחות מיסוי ובקרה על הון פרטי, אלה חוקים שמראים להפך.
אין דוגמא ברורה יותר לבקרה על הון פרטי כמו חוק המזומן.

רציני 100% .

הוא טוען שהכיוון הוא כלכלה ליברלית עם פחות מיסוי ובקרה על הון פרטי, אלה חוקים שמראים להפך.
אין דוגמא ברורה יותר לבקרה על הון פרטי כמו חוק המזומן.

חוקים כאלה הם סטנדרט בכל העולם.
מדיניות ליברלית זה לא ג'ונגל, המדינה צריכה לשמור על שלטון החוק ולטפל בשוק השחור.

חוקים כאלה הם סטנדרט בכל העולם.
מדיניות ליברלית זה לא ג'ונגל, המדינה צריכה לשמור על שלטון החוק ולטפל בשוק השחור.
באיזה מדינה אסור להשתמש במזומן בסכום שעולה על השכר החציוני בה? (כ6000 אצלנו בשנה הבאה).
ניפגש עוד 10 שנים כשהשוק השחור ייעלם :)

גם מיתון עולמי, גם סיפוח (הימין בשלטון עשור. איפה הסיפוח ה"מיוחל"?), גם נשיא ארה"ב לא אוהד (היה אי פעם אחד כזה בכלל? איפא"ק זורקת שם מיליונים), וגם כנסת מפתיעה-כולם נדרשים בשביל שישראל תדרדר? וואו, נשמע שמדינת ישראל יציבה הרבה יותר מלא מעט מדינות אירופה-הן סובלות מאוכלוסייה מזדקנת ומדללת, הגירה עם "פערי תרבות", אירועי טרור שצצו לאחרונה, מדינות פושטות רגל וברקזיט באיחוד האירופי, התעוררות הלאומנות ולמיטב זכרוני יש מיתון כבר היום בחלקים נכבדים באירופה.
העולם דינאמי, וישראל היא לא מדינה שיכולה להתקיים כלכלית בכוחות עצמה ללא תמיכת העולם. לא חסר דוגמאות של מדינות שהיו יציבות ועמידות ותוך עשור או שתיים הפכו לסיוט. ישראל לא חסינה מזה. תראה את כלכלת איראן שהייתה פעם מדינה למופת, איך היא היום תחת הסנקציות של ארהב. אתה חושב שישראל חסינה לסנקציות? אפילו האירופאים בקושי סובלים אותנו, ארה״ב היא החברה המשמעותית היחידה שלנו בעולם ואם נאבד את זה מאיזו סיבה שלא תהיה, זה יכול להידרדר מהר מאד. זוכר את הכסאח בין ביבי ואובמה? ואיך אובמה דפק את ישראל באו״ם בהצבעה האחרונה תחת כהונתו? לפני כמה זמן בתקופת סבב היריות הקודם עם עזה התעניינתי בלקחת משכנתא על נכס באנגליה ואמרו לי ללכת לחפש בגלל שאנחנו הורגים פלסטינים. אנגליה! לא, קובה. וגם מיתון עולמי, 2008 היה נורא, והמדינות האירופאיות שציינת עדיין לא ממש התאוששו ממנו. זה יכול לקרות שוב וזה יקרה שוב מתישהו. אולי פעם הבאה ישראל תפגע יותר. העניין הוא שהיום ישראל נראית יציבה כלכלית, אבל זה יכול להשתנות מהר.

באיזה מדינה אסור להשתמש במזומן בסכום שעולה על השכר החציוני בה? (כ6000 אצלנו בשנה הבאה).
ניפגש עוד 10 שנים כשהשוק השחור ייעלם :)

חוק המזומן הוא 11,000 ש"ח. סביר לחלוטין לדעתי.

העולם דינאמי, וישראל היא לא מדינה שיכולה להתקיים כלכלית בכוחות עצמה ללא תמיכת העולם. לא חסר דוגמאות של מדינות שהיו יציבות ועמידות ותוך עשור או שתיים הפכו לסיוט. ישראל לא חסינה מזה. תראה את כלכלת איראן שהייתה פעם מדינה למופת, איך היא היום תחת הסנקציות של ארהב. אתה חושב שישראל חסינה לסנקציות? אפילו האירופאים בקושי סובלים אותנו, ארה״ב היא החברה המשמעותית היחידה שלנו בעולם ואם נאבד את זה מאיזו סיבה שלא תהיה, זה יכול להידרדר מהר מאד. זוכר את הכסאח בין ביבי ואובמה? ואיך אובמה דפק את ישראל באו״ם בהצבעה האחרונה תחת כהונתו? לפני כמה זמן בתקופת סבב היריות הקודם עם עזה התעניינתי בלקחת משכנתא על נכס באנגליה ואמרו לי ללכת לחפש בגלל שאנחנו הורגים פלסטינים. אנגליה! לא, קובה. וגם מיתון עולמי, 2008 היה נורא, והמדינות האירופאיות שציינת עדיין לא ממש התאוששו ממנו. זה יכול לקרות שוב וזה יקרה שוב מתישהו. אולי פעם הבאה ישראל תפגע יותר. העניין הוא שהיום ישראל נראית יציבה כלכלית, אבל זה יכול להשתנות מהר.

אתה רואה תרחיש בו ישראל הופכת למדינה סוציאלסטית-קומוניסטית כמו ונצואלה או למדינה בעלת משטר פאנטי כמו איראן? לי קצת קשה לראות אחד, אבל אולי.
אני מניח שתמיד יש סיכוי, ותמיד יש שונאי ישראל, אבל אני אופטימי. ישראל שרדה 70 שנה בתנאים מאוד רחוקים מאידאליים. תן לה קצת קרדיט.

ישראל שרדה 70 שנה בתנאים מאוד רחוקים מאידאליים. תן לה קצת קרדיט.
בד״כ לא משתמשים במילה ״שרדה״ כדי לתאר באור חיובי מדינה.
החיים פה היו נורא קשים.
המדינה תחת איומים קיומיים מתמידים והיינו קרובים ללהפסיד באופן מפחיד.
חסכונות של אנשים נמחקו כליל והפכנו דפקטו למדינת דולר מהטראומה למשך עשורים.
חיינו ועדיין חיים תחת טרור מתמשך עם אוטובוסים מתפוצצים, חדירות ליישובים ובתים, ירי על רכבים, דריסות, דקירות וכמובן טילים.
הרשימה ממשיכה.
אני לא צריך לתת ״קרדיט״ למדינה שעד היום מנסים להשמיד אותה באופן פעיל, שהיא מרכז השנאה העולמית באופן לא פרופרוציונאלי, שהיא קטנה ומוקפת אויבים, ושמגמת האוכלוסיה בה היא גידול מהיר של האוכלוסיה הערבית והחרדית - שתי אוכלוסיות שאם יהיו הרוב השולט ישנו את פני המדינה באופן שלא תכיר אותה. במקום זה אני צריך לדאוג מעתיד המדינה. אני צריך שיהיה לי ולכל המשפחה דרכון בתוקף ושיהיו לנו נכסים בחו״ל.

אתה רואה תרחיש בו ישראל הופכת למדינה סוציאלסטית-קומוניסטית כמו ונצואלה או למדינה בעלת משטר פאנטי כמו איראן? לי קצת קשה לראות אחד, אבל אולי.
כן.
אני עוד לא ארזתי מזוודות אבל בהחלט מטריד אותי כמות המנדטים שכחול לבן קיבלו, שכחלון עבר את החסימה והדמוגרפיה.
אם תסתכל על ההיסטוריה, אימפריות נופלות עקב תהליכים פנימיים לאורך טווח ארוך. הן לא נכבשות פתאום על ידי גורם מבחוץ.

קבעו 6000 מהשנה השניה שלו , ינואר 2020 ,לך תדע לאן יירדו מכאן.
טוב מאוד.
מבחינתי שיורידו גם ל0.

אתה יודע שיש עסקים בארה"ב שלא מוכנים לקבל מזומן?
וכשאני אומר עסקים אני מתכוון לחברות קפיטליסטיות ולא לממשלות.

מס דירה שלישית
חוק הסופרים
הראשון לא עבר והשני בוטל

אני לא רואה ב-BDS משהו רציני.
למיטב זכרוני, לפי הסטטיסטיקות האחרונות ממשלת ישראל הוציאה יותר כסף למלחמה ב-BDS מאשר הנזק הכספי שה-BDS יצר לישראל (אלא אם כן מחשיבים את הכסף שממשלת ישראל שרפה למלחמה ב-BDS כנזק שה-BDS יצר).

ברור שאנחנו יושבים על סוג מסוים של חבית נפץ, ואחת מאוד בעייתית וברור שיש לנו גם סכנות לעתיד-הדור הצעיר בעולם אינו אוהד ישראל כדורות עברו, אבל מוקדם מדי לטעמי להכריז שהסוף קרב.
חבית הנפץ הזו יכולה להתפוצץ גם עוד 100 שנה או גם לא להתפוצץ כלל-למשל, ישנו סיכוי שיום אחד מנהיגי ישראל והרשות הפלסטינית יגיעו להסכם שלום (מדינות אירופה נלחמו אחת בשנייה אלפי שנים. היום תרחיש בו גרמניה תתקוף את צרפת יזכה ללעג, לפני 100 שנה זו הייתה המציאות).
ע"ע רומא.
אף אחד לא צופה משברים בטחוניים/כלכליים וניערך אליהם, דברים שנראים לנו בדיעבד כה טריוויאליים בזמן אמת הם תלויים על משענת קנה דק דק שלא נאמר רצוץ.
מהתרשים זרימה שלך הדברים קרו באופן סיסטמתי ו"נכון" אך לא כך הדבר.
תאר לך שהאמריקאים לא היו ששים לעזור לנו בכיפור? או שהיינו ממשיכים בצוק איתן ק"מ פנימה ? הכלכלה/מדיניות פנים-חוץ שלנו היו נראים אחרת.

מצטרף לחבר
חיינו ועדיין חיים תחת טרור מתמשך עם אוטובוסים מתפוצצים, חדירות ליישובים ובתים, ירי על רכבים, דריסות, דקירות וכמובן טילים.
הרשימה ממשיכה.

חכה ליום שהאיראנים יקבלו סיבוב או שלחברים ב-OECD יימאס מהעניין שיש פה אנשים שלא יכולים לעבור בין X ל Y ...
BDS כושל או לא, הוא מכה גלים.

קבעו 6000 מהשנה השניה שלו , ינואר 2020 ,לך תדע לאן יירדו מכאן.

קצת טיפשי בעיניי, אבל לא כזה נורא.

בד״כ לא משתמשים במילה ״שרדה״ כדי לתאר באור חיובי מדינה.
החיים פה היו נורא קשים.
המדינה תחת איומים קיומיים מתמידים והיינו קרובים ללהפסיד באופן מפחיד.
חסכונות של אנשים נמחקו כליל והפכנו דפקטו למדינת דולר מהטראומה למשך עשורים.
הרשימה ממשיכה.
אני לא צריך לתת ״קרדיט״ למדינה שעד היום מנסים להשמיד אותה באופן פעיל, שהיא מרכז השנאה העולמית באופן לא פרופרוציונאלי, שהיא קטנה ומוקפת אויבים, ושמגמת האוכלוסיה בה היא גידול מהיר של האוכלוסיה הערבית והחרדית - שתי אוכלוסיות שאם יהיו הרוב השולט ישנו את פני המדינה באופן שלא תכיר אותה. במקום זה אני צריך לדאוג מעתיד המדינה. אני צריך שיהיה לי ולכל המשפחה דרכון בתוקף ושיהיו לנו נכסים בחו״ל.

ישראל מתקדמת במשך עשורים.
חלק נכבד מהטרור הפך מאוטובוסים מתפוצצים לילדה בת 12 עם מספריים.
בנוגע לשאר-ישראל בת 71 שנים. מדינות אירופה קיימות מאות אם לא אלפי שנים-והם נלחמו אחת בשנייה עד המאה שעברה, כולל המאה שעברה.
החרדים והערבים משתלבים בשוק העבודה, ואני מאמין שהמגמה הזו תתרחב ככל שמדיניות סוציאליות שמקבעות את העוני במגזרים אלו תלך ותתבטל (אף אחד לא האמין שקצבת הילדים תרד, ואז זה קרה. בנוסף, לראשונה מפלגה בעלת מצע כלכלי ליברטריאני מובהק סחפה 100K מצביעים).
שמע, ישראל היא לא במצב מזהיר כמו העולם המערבי, ויש לה אתגרים משלה-כמו שציינת. אבל אל תתרפק ותסתכל על אירופה וארה"ב כאל חוף מבטחים-ילודה שלילית, הגירה עם "פערי תרבות", חובות לאומיים נכבדים-כל אלה הם אתגרים אמיתיים לא פחות, שלישראל למזלנו אין.
אני לא אומר "ישראל כאן, לא משנה מה, יציבים כסלע נצחי"-אני אומר "ישראל בכיוון טוב. אני מאמין במדינה הזו. אני מאמין שנגיע למצב של העולם המערבי".
כמו שאמרתי-גם אני לא מתכנן להשקיע בישראל, ולא הייתי מתנגד לדרכון זר, אבל המירוץ הזה לרוץ ולומר "הסוף קרב!!!" מגוחך בעיניי.
מדינת ישראל היא פלא. פלא כלכלי (המדיניות אחרי ההיפר אינפלציה נלמדה רבות מישראל ושימשה כמודל לדוגמה, המשק צומח עשורים, אחוזי האבטלה בשפל, אקזיטים נפוצים מאוד ביחס לגודל האוכלוסייה ועוד), פלא תרבותי (איפה יש עוד עם ששפתו קמה לתחייה אחרי 2,000 שנה?), ופלא צבאי (ניצחון מלחמת יום העצמאות/ששת הימים/אפילו מלחמת הכיפורים).

על קצה המזלג, אני מאמין שאדם צריך להיות אופטימיסט ולנהוג כפסימיסט, ליתר ביטחון.

כן.
אני עוד לא ארזתי מזוודות אבל בהחלט מטריד אותי כמות המנדטים שכחול לבן קיבלו, שכחלון עבר את החסימה והדמוגרפיה.
אם תסתכל על ההיסטוריה, אימפריות נופלות עקב תהליכים פנימיים לאורך טווח ארוך. הן לא נכבשות פתאום על ידי גורם מבחוץ.

כמות המנדטים שכחול לבן קיבלו דווקא יכולה להתפס כמעודדת-זה עשוי להראות על השתתפות ציבורית רבה בבחירות (ביחס לישראל כן? בטח אף אחד לא ידע לומר לך שניסקורן ברשימה, אבל אני בספק אם חלק ממצביעי הליכוד יודעים מי זה חיים כץ), ועל ציבור רב שמתנגד לשחיתות.
דמוגרפיה היא שטויות. איפה הפרשנים שטענו שישראל תהיה ערבית עד שנת 2000? ומי יודע מי יהיו הערבים והחרדים של שנת 2066? לא ייתכן שהם ישתלבו בשוק העבודה?
העובדה שכחלון עבר את אחוז החסימה לכל ההרבה מצערת לדעתי, לא מטרידה.

"אם תסתכל על ההיסטוריה, אימפריות נופלות עקב תהליכים פנימיים לאורך טווח ארוך. הן לא נכבשות פתאום על ידי גורם מבחוץ."-נראה לי שהמשפט הזה אמור להטריד יותר את תושבי ארה"ב שהדור הצעיר שלהם הופך לסוציאלסיטי יותר ("מיסוי הוגן") והרבה פחות שמרן. מצחיק, זאת דווקא המדינה שנושאת את לפיד הקפיטליזם.

ע"ע רומא.
אף אחד לא צופה משברים בטחוניים/כלכליים וניערך אליהם, דברים שנראים לנו בדיעבד כה טריוויאליים בזמן אמת הם תלויים על משענת קנה דק דק שלא נאמר רצוץ.
מהתרשים זרימה שלך הדברים קרו באופן סיסטמתי ו"נכון" אך לא כך הדבר.
תאר לך שהאמריקאים לא היו ששים לעזור לנו בכיפור? או שהיינו ממשיכים בצוק איתן ק"מ פנימה ? הכלכלה/מדיניות פנים-חוץ שלנו היו נראים אחרת.

מצטרף לחבר

חכה ליום שהאיראנים יקבלו סיבוב או שלחברים ב-OECD יימאס מהעניין שיש פה אנשים שלא יכולים לעבור בין X ל Y ...
BDS כושל או לא, הוא מכה גלים.

תאר לך שישראל הייתה מוקמת באוגנדה. מה אז?
נו באמת, כמובן שיש מידה של שבריריות, אבל ישראל היא לא עלה נידף ברוח.
היא מדינה שהמגמה שלה חיובית מאוד-מה שלא ניתן לומר על לא מעט מדינות, כולל חלק מהמדינות המערביות לטעמי.
ה-BDS נכון לעכשיו, לא מהווה איום. הוא עשוי להוות איום לטווח הארוך. מי יודע מה תהיה המציאות הפוליטית לטווח הארוך?
מישהו ניחש שטראמפ ינצח בבחירות האחרונות? שיהיה גל לאומנות באירופה?
גם העולם שברירי, ואף אחד לא יכול לחזות תהליכים פוליטיים עוד שנות דור או שניים.

נערך לאחרונה ב:
ביום שזה יקרה אתה תהיב כלכך כבול לבנקים שתתגעגע למצב היום.
אל תדאג לו,
הוא ערוך ליום הדין וקנה שק של ביטקוינים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
tomer111 האם המדינה יכולה להחרים מניות? פוסטים מאיכות נמוכה 59
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ המדינה שברה את הכללים שהסכמנו עליהם. איך אנחנו שוברים אותם עכשיו מהצד שלנו? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 167
O חוק המטרו - המדינה שוקלת להקפיא מיזמי תמ״א 38 פוסטים מאיכות נמוכה 4
נ מי המדינה הכי מתאימה לתווך בסכסוך בין רוסיה לאוקראינה? אוף טופיק 100
כ הכרזת המדינה על מתחמי פינוי בינוי מועדפים - יש יתרון? נדל"ן 1
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
D התייעצות - מסלול צוערים לשירות המדינה התפתחות אישית 6
R כלכלה vs מדע המדינה ויחסים בין לאומיים התפתחות אישית 8
R איך המדינה גונבת את הנכסים שלכם בעזרת אינפלציה נדל"ן 0
ר מה קורה אם המדינה מחליטה להלאים את אל על? שוק ההון 0
י מימון השכלה גבוהה על ידי המדינה בארה"ב אוף טופיק 0
flower קרקעות בבעלות המדינה נדל"ן 1
א השקעות במדינות מתפתחות בערבות המדינה שוק ההון 10
L שינוי קריירה - יש סבסוד של המדינה? התפתחות אישית 0
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
Fitch השתתפות המדינה בתשלום לגנים החל מגיל 3 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
עמוס מה רווח המדינה ממס רווחי הון אוף טופיק 12
L המדינה שהכי קל להתעשר בה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
גרהם עוד כתבה על "למה המדינה לא משלמת לי כסף" צרכנות פיננסית 4
I אז אם שאלתם את עצמכם מה אוכל נשיא המדינה שמעון פרס אוף טופיק 10
wa11a תקציב המדינה אוף טופיק 10
ETL ליברלנד: המדינה החדשה באירופה לא תתערב כלל בחיי האזרחים אוף טופיק 1
H האם אירלנד יכולה לחסום השקעות בקרנות איריות לישראלים? שוק ההון 22
ש קרן 1159235 יכולה לפשוט רגל? שוק ההון 5
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
P אישתי נכשלה, במה יכולה לעבוד? התפתחות אישית 55
שם משתמש בעייתי האם כמות ניירות הערך בקרן נאמנות יכולה להיגמר? שוק ההון 2
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
T החזר מס - האם הרשות יכולה לטעות? מיסים 9
א האם ישראל יכולה להרוויח מהשער הגבוה של השקל ? שוק ההון 7
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
A Peper Invest יכולה להתאים לחייל חובה? רוצה להתחיל להשקיע עצמאית שוק ההון 12
ח "אין מו"מ על מחיר, אלו דירות שאני יכולה "להעיף" מהר" נדל"ן 28
O האם יש הגבלה לכמות ולעיתוי בו חברה יכולה לקנות את המניות של עצמה ? שוק ההון 1
sogi האם משפחה שמחזיקה 3 מכוניות חדשות יכולה להיחשב מעמד ביניים? אוף טופיק 24
S האם החזקת כמות גדולה של אג"ח קונצרני יכולה ליצור חשיפת יתר לשוק הישראלי? שוק ההון 12
Chase מישהו כאן יודע האם קצבת פנסיה יכולה להיגמר? צרכנות פיננסית 15
ל האם קרן יכולה להסגר? שוק ההון 16
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
C מלווה משקיעים - האם לקחת, איך לבחור ואת מי נדל"ן 9
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
M האם יש טעם לקחת עורך דין ברכישת דירה מקבלן נדל"ן 18
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
א לקחת משכנתא יותר גדולה כדי לחסוך לנכס נוסף נדל"ן 5
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12

נושאים דומים

Back
למעלה