האם דמי הניהול של מיטב-דש הם תרגיל שיווקי?

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י epk, ‏21/12/18.

1. epk

epk משתמש רשום

כפי שכתבתי בשרשור אחר, התחלתי לעבוד כעצמאי ואני מתחיל את הפקדותיי לקרנות פנסיה והשתלמות.
    בבואי לבחור קרן פנסיה להפקיד אליה, אני מביט בהשוואת תשואות ודמי ניהול בקרנות פנסיה שונות, כאן (ההשוואה לא מעודכנת) ורואה שבין הקרנות, הקרן של מיטב-דש מתאפיינת בדמי ניהול ממוצעים בשיעור 0.22% מן הצבירה ו-1.83% מן ההפקדות. כמובן, לא כל עמית משלם את אותם דמי הניהול, אך באתר של מיטב-דש נטען, כי עמיתים עצמאיים יישלמו רק 0.05% מן הצבירה ו-2.49% מן ההפקדות.

האם זהו "תרגיל" למשוך חוסכים חדשים, אשר בפועל ישלמו בשנים הראשונות דמי ניהול גבוהים יותר מאשר העמיתים הטיפוסיים במיטב-דש (משום שבשנים הראשונות היקף הצבירה נמוך)? או שאני מפרש לא-נכון את הנתונים?

אציין שהתשואות של מיטב-דש הינן מתחת לממוצע בטבלת ההשוואה, וכן - מדובר בהשוואה הנכונה לשנה שעברה (יוני 2017), וכנראה שאפשר לייצר טבלה מוצלחת יותר ע"י שימוש ב'פנסיה-נט'.

2. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

תגגל "קרן פנסיה ברירת מחדל"

3. epk

epk משתמש רשום

@FIYaacov : חיפשתי (ב-DuckDuckGo כמובן, לא בגוגל אם אפשר להימנע מכך) ומצאתי את הדף של משרד האוצר על קרנות פנסיה שהן ברירת-מחדל.

זה עונה לי חלקית על השאלה: דמי ניהול נמוכים מוצעים כדי לעמוד בתנאי "קרן פנסיה ברירת מחדל". אבל - זה לא עונה על כל השאלה, כי כפי שניתן לראות בקישור - יתר הקרנות מציעות דמי ניהול כפולים בערך מן הצבירה, אך נמוכים משמעותית מן ההפקדות.

Nav אוהב/ת את זה.
  4. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

אז זה כבר החלטה אישית שלך שתלויה בגובה הצבירה שלך ובכמה אתה צפוי להפקיד בשנים הקרובות.

וכמובן הייתי בוחן את החברות אם יש להם מסלול השקעות שאתה רוצה. בעיניי ההבדלים בין דמי הניהול זניחים יחסית לזה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.