• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם דווקא משתלם יותר לקנות רכב חדש ולא יד שנייה?

Ivrit Katan

משתמש סולידי
דירוג
43
הקונספציה המקובלת היא שלקנות רכב חדש מהחנות זה בזבוז גדול, כיוון שזה מוצר שכבר בדקה הראשונה מאבד אחוז ניכר מהשווי שלו. אבל כעת אני חושבת על קניית רכב לראשונה ועושה בדיקות ונראה שהעניין לא כזה חד משמעי.

למשל יצא עכשיו פרסום ללקוחות מועדון "הוט" על קיה פיקנטו EX עם 7 שנות אחריות ב74,500 ש"ח.
על העסקה הזו מציעים גם 70 אלף ש"ח הלוואה *ללא ריבית* למשך 70 חודשים.

לעומת זאת, המחיר לרכב יד ראשונה בן 3 שנים מתחיל מכ-60 אלף ש"ח (ישן יותר לא רלוונטי כי לפני 2017 מדובר בדגם נחות משמעותית ומיושן ואז יוצא שלא משווים כאן תפוחים לתפוחים).

אז לכאורה יש כאן הבדל של 15 אלף ש"ח, אבל בעסקה מול אדם פרטי מן הסתם אצטרך להביא לו את מלוא הסכום בבת אחת ואילו כאן אני משתמשת במימון/מינוף והעלות תהיה 1,000 ש"ח בחודש, מה שאומר שאוכל להמשיך ולהשקיע כ-70 אלף ש"ח שיצברו תשואה (הסכום יקטן כמובן עם הזמן כי לאט לאט אחזיר את הקרן) שבסוף התקופה של 70 חודשים אמורה לעבור את ה-10 אלף ש"ח.

זאת אומרת, נראה שבסופו של דבר אשלם כמעט את אותו המחיר כך או כך, רק שבאופציה של רכב חדש כמובן יש את כל היתרונות של רכב מהניילון, אחריות מלאה, ראש שקט, זמן שנחסך בחיפושים באתרי יד שנייה + פגישות + בדיקות מקדימות במוסך.

האם אני מפספסת משהו (מלבד הסיכון שהכסף לא יעשה תשואה בתקופה הזו אבל מבחינתי זה מתקזז עם הסיכון של לקנות רכב שעבר תאונה או עם בעיה כלשהי שלא עליתי עליה ויזדקק לטיפולים רבים)?

השאלה שלך היא בעצם האם מינוף משתלם?
ואם כן... עדיף לך לקחת את אותו סכום מינוף, לקנות את הרכב הישן יותר ולהשקיע את היתרה.

ואם כן... עדיף לך לקחת את אותו סכום מינוף, לקנות את הרכב הישן יותר ולהשקיע את היתרה.
המימון על רכב יד שנייה הוא יקר יותר ככל שידוע לי.

המימון על רכב יד שנייה הוא יקר יותר ככל שידוע לי.
אתה לא מחויב ללכת דרך הדילר. תיקח מIB ;)

בכל מקרה הנקודה שלי הייתה שצריך להשוות תפוחים לתפוחים. ברור ש"השקעה" ממונפת שיש לה תוחלת תשואה חיובית, תוביל לתשואה גבוהה יותר מ"השקעה לא ממונפת (בהינתן אחוז מינוף סביר).

הטעות שלך שהמחירון של רכב כזה, שנת 2017, הוא 50000 ש"ח ולא 60000 ש"ח.

(מלבד הסיכון שהכסף לא יעשה תשואה בתקופה הזו

כמובן שאם מניחים תשואה חיובית זה נראה חסר הגיון לא להלוות ולמנף אבל החיים לא צפויים וכמו שהעסקה יכולה להשתלם, קיים סיכוי (ולא כזה נמוך) שבנק׳ זמן מסויימת (או אחרי 70 חודשים), ההשקעות שלך יהיו במינוס 30% או אף יותר ותגלי פתאום שהפיקנטו עלתה לך 100,000 ש״ח. (ושווה כעת 40,000, כלומר ב5 שנים הוצאת 60,000) בנקודה הזו כנראה תתחרטי שלא קנית במזומן את הרכב המשומש ב60,000 ששווה כעת 30,000 - כלומר תקופת השימוש בו הייתה עולה חצי מהחדש).

אבל מבחינתי זה מתקזז עם הסיכון של לקנות רכב שעבר תאונה או עם בעיה כלשהי שלא עליתי עליה ויזדקק לטיפולים רבים?
הסיכונים לא מתקזזים בשום מצב. קחי לבדיקה מקיפה אצל מוסכניק טוב והוא יעלה על כל בעיה שקיימת ברכב.
הסיכוי להפסיד את כספך בהשקעה גבוהה עשרות מונים מהסיכוי שהוא יפספס תקלה רצינית.
רכב אמין בן 4 עם קילומטרג׳ נמוך יחזיק בקלות עוד 4-6 שנים עם תחזוקה שגרתית ללא תקלות משמעותיות לכיס.

רכב חדש זו פריבילגיה שאת צריכה לחשוב טוב אם את מוכנה לשלם עליה. כלכלית זה לא משתלם לא משנה איך תסובבי את זה.

אז לכאורה יש כאן הבדל של 15 אלף ש"ח...
האם אני מפספסת משהו?
מעבר להבדל במחיר בין רכב חדש לרכב משומש ולאלטרנטיבה שאת שוקלת למימון, האם בדקת את ההבדל / שיפור באבזור הבטיחות?
ברכבים החדשים יש כעת אביזרי בטיחות מתקדמים ושיפור מדור קודם של אותו הדגם גם מבחינת מבחני הריסוק.
באתר של EURONCAP תוכלי לראות שלדגם שאת שוקלת לקנות הוסיפו מערכת לבלימת חרום אוטונומית ששיפרה את ציון הבטיחות של הדגם הזה משלושה לארבעה כוכבים, ולכן לדעתי בעסקה שלפנייך ההבדל הכספי לאורך התקופה שבה תהני מהרכב בטל בשישים לעומת היתרון שבטיחות משופרת תעניק לך במקרה של תאונה או מניעת תאונה.
מנסיון עם הרכב הנוכחי שלי שמצוייד במערכת בלימה אוטונומית שכיום מוצעת במרבית הרכבים החדשים, זה הבדל של שמיים וארץ - הרכב הציל אותנו כבר פעמיים מתאונות שנמנעו בזכות מערכת זו.

הקונספציה המקובלת היא שלקנות רכב חדש מהחנות זה בזבוז גדול, כיוון שזה מוצר שכבר בדקה הראשונה מאבד אחוז ניכר מהשווי שלו. אבל כעת אני חושבת על קניית רכב לראשונה ועושה בדיקות ונראה שהעניין לא כזה חד משמעי.

למשל יצא עכשיו פרסום ללקוחות מועדון "הוט" על קיה פיקנטו EX עם 7 שנות אחריות ב74,500 ש"ח.

לעומת זאת, המחיר לרכב יד ראשונה בן 3 שנים מתחיל מכ-60 אלף ש"ח (ישן יותר לא רלוונטי כי לפני 2017 מדובר בדגם נחות משמעותית ומיושן ואז יוצא שלא משווים כאן תפוחים לתפוחים).

אז לכאורה יש כאן הבדל של 15 אלף ש"ח, אבל בעסקה מול אדם פרטי מן הסתם אצטרך להביא לו את מלוא הסכום בבת אחת ואילו כאן אני משתמשת במימון/מינוף והעלות תהיה 1,000 ש"ח בחודש, מה שאומר שאוכל להמשיך ולהשקיע כ-70 אלף ש"ח שיצברו תשואה (הסכום יקטן כמובן עם הזמן כי לאט לאט אחזיר את הקרן) שבסוף התקופה של 70 חודשים אמורה לעבור את ה-10 אלף ש"ח.

זאת אומרת, נראה שבסופו של דבר אשלם כמעט את אותו המחיר כך או כך, רק שבאופציה של רכב חדש כמובן יש את כל היתרונות של רכב מהניילון, אחריות מלאה, ראש שקט, זמן שנחסך בחיפושים באתרי יד שנייה + פגישות + בדיקות מקדימות במוסך.

האם אני מפספסת משהו (מלבד הסיכון שהכסף לא יעשה תשואה בתקופה הזו אבל מבחינתי זה מתקזז עם הסיכון של לקנות רכב שעבר תאונה או עם בעיה כלשהי שלא עליתי עליה ויזדקק לטיפולים רבים)?

כן את מפספסת משהו. החיפוש שעשית מוגבל יתר על המידה.
בחיפוש עם פחות פרמטרים אפשר למצוא את זה למשל:
https://www.yad2.co.il/s/c/vuyww4ur
יד2 עם 45K ק"מ, ב45K שקל. וזה מה שמפורסם. ריאלית כנראה 40K לאחר מיקוח לא יהיה דמיוני.
איך שלא תהפכי את זה, לא תצליחי לשכנע אותי שה44,500 שקל יותר, שתשלמי על רכב חדש, יהיו שווים את זה.

גדול. רק עכשיו ראיתי את השרשור ובדיוק היום הייתי בקיה.

אני בדיוק מוכר את הפיקנטו שלי [השלישית במספר] ואמרתי שפעם ראשונה בחיים "אעבור" אצל היבואן [נתניה/חדרה] בשביל לראות איך הדברים עובדים מאחורי הקלעים.

לא יודע לגבי מינופים וכו' אבל כמה כוכביות.

שימי לב:
א.לדעתי המס' שרשמת לעיל' לא מדויק משום שלא נחשב בו האגרת רישוי+פתיחת תיק+ריבית!+ נגזרות אחרות,בחישוב הנ"ל המספר יתקרב לכיוון ה80 ואף צפונה מכך. ולא 74,500
u29T0tW.jpg

ב. אמנם נותנים לך קודן אבל ייתכן ותצטרכי כספת בשביל הביטוח בעוד שברכב אחר ייתכן שהוא כבר ספג את זה [כמה מאות שקלים אבל עדיין שווה לציין].
ג. קיה פיקנטו EX 2016 כן מקבילה לבאים אחריה מבחינת מנוע+מרכב. [לא מדבר על GT/XL הדגמים ה"מפוארים" בשקל וחצי יותר], ההבדלים מינוריים וקוסמטיים.
ד. שלחתי לך בפרטי את המחירון של EX2020 חדשה, לפני מיקוח אגרסיבי יותר.את ה"הנחה" של מועדון הוט מביאים גם להסתדרות המורים וגם לשוטרים או בקיצור, לכל מי שיש לו דופק.
מציע לך בחום לעשות שוק, או אפילו להשתמש בדף ששלחתי לך ולעשות סיבוב בין היבואנים הקרובים למקום מגורייך. פעם פעמיים מישהו יוריד כמה אחוזים.

בנוגע למשומשות:
ביד2 תוכלי למצוא 2019/2020 ב-15K פחות, לאחר מיקוח. שווה או לא, כבר החלטה שלך.
אכן, מסכים עמך מצריך כמה ימי חיפוש ביד2 + בדיקה במוסך אבל עדיין זה סכום לא מבוטל שנשרף רק בשביל הניילון.
אם לא אכפת לך לקבל רכב חדש מתצוגה בצבע שלא בחרת, תוכלי להוזיל את העסקה שלך בעוד 2,3אלף. ממה שהבנתי, זה לא מצוין בטסט, [יש מצב שאני טועה].
לא לשכוח שיש ירידת ערך גדולה בשנייה שאת עולה לכביש, יש מציאות ושווה לבדוק,מנסיוני ברכבים הנ"ל תמיד יש מישהו שקנה לפני שנה לאשתו והיא מתבעסת שהרכב לא מספיק גדול לנכדים/ילדים בוגרים/קניות מרמי לוי.

אם בכל זאת מתעקשת, בואי נסע ביחד ונדאג להנחה ענקית, אולי זה ישתווה לרכב יד2 ואז לא תהייה שאלה.
[אני כרגע במרחק 7K משמה. אחכה לסוף שנה אולי יתקעו עם איזה רכב בצבע ורוד.]

חיפוש עם פחות פרמטרים אפשר למצוא את זה למשל:
זה דגם LX. הפרש מינורי אבל בכל זאת, צריך להשוות תפוחים לתפוחים.
אני גם מהמר שהיד1 הייתה ליסינג והייתה איזה "תאונה קטנה של האישה" (מה הקטע עם להפיל דפיקות על האישה?). המחיר לא סביר.

שאלת תם:
מה הקטע של אנשים עם למחוק את המספר של הרכב מהתמונות ביד2? זה לא שביום יום או במועד הפגישה בבדיקת הרכב המספר מוצנע...

נערך לאחרונה ב:
זה דגם LX. הפרש מינורי אבל בכל זאת, צריך להשוות תפוחים לתפוחים.
אני גם מהמר שהיד1 הייתה ליסינג והייתה איזה "תאונה קטנה של האישה" (מה הקטע עם להפיל דפיקות על האישה?). המחיר לא סביר.

שאלת תם:
מה הקטע של אנשים עם למחוק את המספר של הרכב מהתמונות ביד2? זה לא שביום יום או במועד הפגישה בבדיקת הרכב המספר מוצנע...

כן לא שמתי לב להבדל בדגמים, מניח שזה לא קריטי, אבל הנה ex:
https://www.yad2.co.il/s/c/l2m9jcob
54K, נגיד 50K סגירה. הבא בתור אחריו 56K אגב.
אם באמת לרכב חדש עם כל האגרות זה מתקרב ל80 עדיין יש הפרש עצום של20-30K.

אני חושבת שחלק מהסיבה שרכב חדש יקר יותר מרכב יד 2 זה העובדה שיש לרכב חדש מינוף זול. יותר קשה לאנשים להביא סכום גדול של כסף במזומן. לא כולם יושיבם על נכסים נזילים.

לגבי המועדוני לקוחות, ההנחות האלה לא באמת אמיתיות. ניתן להגיע למחירים של ההנחה (ואף למטה מכך) גם בלי להיות חברה במועדון לקוחות. צריך קצת כישורי משחק, דרמה ולבקר גם באולמי תצוגה של המתחרים ולקחת הצעות מחיר. גם לא חייבים לסגור את העסקה במקום, ניתן לבוא להתרשם לנהל משא ומתן ללכת למתחרה. לחזור שוב לתת הרגשה שאת רצינית אבל באמת קשה לך עם המחיר (ולכי תדעי אולי כבר יש אלטרנטיבה). אם תקחי את הנושא ברצינות לדעתי תופתעי מהמחיר של הפיקנטו.

הייתי בדילמה דומה לאחרונה. רכב חדש שאותו אחזיק 7 שנים לעומת רכב בן שנתיים אותו אחזיק 5 שנים. מחישוב שעשיתי לגבי המכונית שבדקתי, היה הפרש של 250 שח לחודש לטובת הרכב המשומש. לא כללתי בחישוב עלויות מימון.
בכל אופן, מצאתי משומש שמור בצורה חולנית (מי שוטף את הגחון??) ובסופו של דבר זה מה שקניתי למרות ההפרש הזניח.

לא מזמן קניתי רכב דומה לבת שלי, שנת 2017. מה שהפתיע אותי שדווקא הרכבים הטובים ביותר (מחיר, מצב) נמצאו בחברות הטריידים. במקרה שלי טרייד מובייל.
ניגשתי למשרד שלהם והציעו לי רכב שבדיוק הושג על ידם לאחר שבעלת הרכב רכשה רכב חדש. הרכב היה פרטי עם ק"מ נמוך ומצב מכני מצוין ולא פורסם עדיין בלוחות המודעות. הם עושים לרכבים כאלה טאצאפ והמחיר היה מצוין וקרוב למחירון של יד2. מבחינתי הצלחה מפתיעה. אמריקה.

מה שהפתיע אותי שדווקא הרכבים הטובים ביותר (מחיר, מצב) נמצאו בחברות הטריידים
זה ממש, אבל ממש לא נכון. אבל ניכר שנפלתם על מציאה אז מה זה משנה. :)
אם באמת לרכב חדש עם כל האגרות זה מתקרב ל80 עדיין יש הפרש עצום של20-30K.
אבל זה דיי הגיוני לא. זה הפרש של 3 שנים ביניהם ו50,000 ק"מ.
כמו כן, עוד לא התקשרת לבחור ובדקת שאכן זה רכב יד שנייה בלי יד קודמת ליסינג, אז קח את זה גם בחשבון.

למי שמנסה בכוח להסביר לעצמו שחדש עולה אותו דבר כמו משומש זה יצליח, לכול השאר משומש יהיה יותר זול (בממוצע).

74,500>60,000 ככה לימדו אותי בבית הספר היסודי.
בבית לימדו אותי אם אין כסף לא קונים (70 אלף הלוואה לרכב גם בריבית 0 זו הלוואה= כסף שאין לך)

ואגב אפשר לקנות רכב בן 5 והוא זול יותר...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex למה בעצם לא לשים את קופת הפנסיה לעקוב אחרי מסלול מנייתי, אלא דווקא סנופי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
נ מדוע בעולם מוחים על הפגיעה באזרחים והסבל של הלא לוחמים דווקא במלחמה באוקריאנה אוף טופיק 45
Ron.B למה בנק ישראל קונה דווקא דולרים? אוף טופיק 5
ל קפיטליזים, סוציאליזם ומה שביניהם. לאו דווקא מה שחשבתם. אוף טופיק 38
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 82
H מועדון "ביחד בשבילך", האם משתלם להצטרף כעצמאי? צרכנות פיננסית 2
F קופת גמל להשקעה - משתלם רק מגיל מבוגר יחסית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
I קנסות במשכנתא - האם משתלם לפרוע? נדל"ן 5
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי אג"ח לא משתלם? איזו השקעה שהיא לא אג"ח נחשבת לסולידית? שוק ההון 18
י האם משתלם לקבל הטבות במקום שכר מיסים 8
המהנדל שטראוס+ - האם ריגול תעשייתי משתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
M האם משתלם לקנות מודם אינטרנט? צרכנות פיננסית 1
O אגח ממשלתי - האם משתלם? שוק ההון 2
פדידה דירה שנייה האם משתלם? שוק ההון 2
K השקעה דרך חברה - האומנם יותר משתלם? שוק ההון 11
F Tradelines בכרטיסי אשראי אמריקאיים - האם משתלם? כנראה שלא ואולי מסוכן צרכנות פיננסית 10
א לקפוץ למים ? / ! - ייזום בניה עצמית 'בנה ביתך' משתלם ? נדל"ן 2
E החלפה של קרנות במקבילות זולות יותר בתיק הממוסה, משתלם? שוק ההון 6
A האם משתלם לבנות בית בשביל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
איש יקר האם משתלם להעביר את הכספים של קרן הפנסיה לקופת גמל? (ולהחזיק בשניהם) צרכנות פיננסית 4
ש האם ביטוח משלים כללית משתלם או מיותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
שמנת חמוצה מס בלאקרוק - האם זה משתלם? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 40
T האם VT לא משתלם כמו שהוא נראה? שוק ההון 12
מ השקעה בדירות ביוון? משתלם? יומני מסע אישיים 1
נולי מה עושים כשכבר לא משתלם לחסוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 146
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
הדב האם בכלל משתלם להשקיע בסכומים נמוכים? שוק ההון 21
ר שכיר ועצמאי - מתי זה משתלם? התפתחות אישית 14
R משתלם לדחות החזרי הלוואה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
R מה משתלם יותר בקרן השתלמות IRA שוק ההון 5
Yuvalbuz3 פיזיותרפיה - משתלם כלכלית ? התפתחות אישית 42
cypriano de rore ביטוח פלטינום להריון ולידה - האם משתלם? צרכנות פיננסית 29
Chase מתי יודעים האם משתלם לקחת רכב מהעבודה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 62
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
מ מזרון משתלם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
D איווקס /מובילאיי האם משתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
C איפה הכי משתלם לפתוח חשבון מט"ח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
לא חשוב שמות האם משתלם לעשות הכל למען רכישת נכס והשכרתו? אוף טופיק 22

נושאים דומים

Back
למעלה