• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער?

• פותח הנושא arvin
  • פורסם בתאריך

arvin

משתמש רגיל
דירוג
32
היי לכולם,
אני כרגע נמצא במצב שיש לי המון הון ששוכב (כמעט 50%), זה יצא ככה כי בדיוק עמדתי לעשות שינוי בתיק השקעות, אז מכרתי המון ניירות.
הכיוון הכללי שלי הוא לשים את הכל במדדים, S&P, ACWI, Nasdaq, בעיקר כי אני לא מבין כלום באג״ח, וגם אחרי שקראתי את הפוסט על אייק, אני לא יודע אם זה אפיק השקעה שמתאים לי.
השאלה אם זה באמת חכם/נכון/כדאי להיכנס עכשיו עם כל ההון הזה למדדים בנפילות, ולפני שקופצים עליי רק אוסיף כמה מילים.
* אני יודע ומאמין שתזמון שוק זה משהו בעייתי (או לא אפשרי)
* אי אפשר לנבות את העתיד, ומתי הירידות יפסיקו
* אני כן מאמין בהשקעה לטווח רחוק ולא להסתכל רק על הירידות עכשיו
* אני יודע שכשיש נפילות אז כדאי לקנות בזול

אבל עדיין עם כל זה, אינטואיטיבית מרגיש שזה ממש לא חכם להיכנס עכשיו, עם כל מה שקורה בעולם, עם האינפלציה המטורפת והעלאות ריבית שהיו וצפויות להיות, המלחמה ברוסיה, הקורונה שעדיין לא נעלמה ותוקפת שוב את סין. לא חסר בעיות. ולא מרגיש שזה משהו שהולך להיגמר בקרוב, במיוחד העניין של האינפלציה והעלאות ריבית.
אז אשמח לשמוע דעות, האם גם אתם מכניסים עכשיו הון חדש למניות? אפילו שלא נראה כרגע צפי למתי התקופה הזאת תיגמר?
איך שאני רואה את זה, להכניס הון חדש עכשיו למניות זה בייסיקלי אומר להכניס הון בידיעה שתראו אותו יורד עוד הרבה זמן.
אז למה בעצם לא לחכות קצת שהשוק ירגע? עד מתי? ברור שאני לא יודע.. וכן, יכול להיות שאפספס איזו עליה רגעית, אז בסדר אכנס אח״כ, אבל לפחות לא אראה אותו צונח עוד הרבה זמן. לא?
האם היסטורית כשהריביות עלו, המדדים הצליחו לחזור לעצמם כשהריביות עדיין היו גבוהות? או רק כאשר הריביות יורדות חזרה אז המדדים חוזרים לעלות?

* רק להבהיר, אני לא מדבר על מכירת ניירות קיימים, יש לי בערך 37% מההון בקרנות מחקות מדדים, ובהן אני לא נוגע. מדובר רק על הון ששוכב ומתלבט אם כדאי להכניס עכשיו.

• אהבתי
Reactions: d4c
אני כרגע נמצא במצב שיש לי המון הון ששוכב (כמעט 50%),
זה לא הון ששוכב, זה הון שמושקע בפיאט (מנחש ששקלים).
השאלה אם זה באמת חכם/נכון/כדאי להיכנס עכשיו עם כל ההון הזה למדדים בנפילות,
השאלה אם זה באמת חכם/נכון/כדאי להשקיע בפיאט עכשיו עם כל האינפלציה שיש?
אבל עדיין עם כל זה, אינטואיטיבית מרגיש שזה ממש לא חכם להיכנס עכשיו, עם כל מה שקורה בעולם, עם האינפלציה המטורפת והעלאות ריבית שהיו וצפויות להיות, המלחמה ברוסיה, הקורונה שעדיין לא נעלמה ותוקפת שוב את סין. לא חסר בעיות. ולא מרגיש שזה משהו שהולך להיגמר בקרוב, במיוחד העניין של האינפלציה והעלאות ריבית.
כלומר אתה בעיקר פוחד מאינפלציה, אז הפתרון שלך הוא להשקיע חצי מההון שלך במכשיר שנפגע הכי הרבה מאינפלציה?
מוזר...

באיזה תקופה היה ברור שזה זמן טוב להיכנס?
לא כזאת
זה לא הון ששוכב, זה הון שמושקע בפיאט (מנחש ששקלים).

השאלה אם זה באמת חכם/נכון/כדאי להשקיע בפיאט עכשיו עם כל האינפלציה שיש?

כלומר אתה בעיקר פוחד מאינפלציה, אז הפתרון שלך הוא להשקיע חצי מההון שלך במכשיר שנפגע הכי הרבה מאינפלציה?
מוזר...
אתה צודק, שכחתי לציין בפוסט שגם האלטרנטיבה- שההון פשוט שוכב ומאבד ערך בגלל האינפלציה- היא לא טובה.
אבל עדיין מרגיש לי שהאיבוד ערך מאינפלציה לא יהיה חד כמו הנפילות שיהיו במדדים. אבל כן, אני מבין שאני סוג של מתיימר לנבות את העתיד.
פשוט שוב, עם כל מה שקורה עכשיו, זה לא נראה כ״כ מוגזם לחשוב שהירידות עוד ימשיכו לא מעט זמן, והרבה.

לנבא

קרא את:

אבל עדיין מרגיש לי שהאיבוד ערך מאינפלציה לא יהיה חד כמו הנפילות שיהיו במדדים. אבל כן, אני מבין שאני סוג של מתיימר לנבות את העתיד.
אז אתה בעצם אומר שגם פיאט וגם מניות יאבדו מערכם (ריאלית) בזמן הקרוב.
האם יש נכס אחר שלדעתך יאבד ערך פחות מהם (או אולי אפילו יעלה בערכו)?
פשוט שוב, עם כל מה שקורה עכשיו, זה לא נראה כ״כ מוגזם לחשוב שהירידות עוד ימשיכו לא מעט זמן, והרבה.
והאינפלציה לדעתך לא תימשך?

עוד דרך להסתכל על זה - לקנות היום מניות זה יותר זול ממה שהיה לפני חודש :)

@arvin
תקבע תוכנית ותכניס את הכסף לפי התכנית.
אם מפריע לך להכניס בפעם אחת אז תקבע תוכנית שבה תכניס אותו על פני כמה חודשים.

בהתרסקות הזו, כמו בכל פעם, יתעשרו האנשים שהיה להם מספיק כסף חדש להכניס בהדרגה.
זה יכול בקלות ליפול עוד 30-40 אחוז אבל מי שילווה את השוק למטה ירוויח כהוגן.
מי שינטוש את השוק, השוק יחזיר לו באותו המטבע.

אבל עדיין עם כל זה, אינטואיטיבית מרגיש שזה ממש לא חכם להיכנס עכשיו, עם כל מה שקורה בעולם
אתה יודע שזו לא כת, נכון? אתה לא חייב להגיד את המשפטים האלה כשבבירור לא הפנמת אותם עד הסוף, כי אם היית מפנים לא היית פותח את השירשור הזה.

ואני לא אומר את זה סתם, לדעתי לפני הכל בהשקעות חשוב שתכיר את עצמך ושתהיה אמיתי עם עצמך, אחרת תעשה טעויות קריטיות בהמשך.

היי לכולם,
אני כרגע נמצא במצב שיש לי המון הון ששוכב (כמעט 50%), זה יצא ככה כי בדיוק עמדתי לעשות שינוי בתיק השקעות, אז מכרתי המון ניירות.
הכיוון הכללי שלי הוא לשים את הכל במדדים, S&P, ACWI, Nasdaq, בעיקר כי אני לא מבין כלום באג״ח, וגם אחרי שקראתי את הפוסט על אייק, אני לא יודע אם זה אפיק השקעה שמתאים לי.
השאלה אם זה באמת חכם/נכון/כדאי להיכנס עכשיו עם כל ההון הזה למדדים בנפילות, ולפני שקופצים עליי רק אוסיף כמה מילים.

אז אשמח לשמוע דעות, האם גם אתם מכניסים עכשיו הון חדש למניות? אפילו שלא נראה כרגע צפי למתי התקופה הזאת תיגמר?
איך שאני רואה את זה, להכניס הון חדש עכשיו למניות זה בייסיקלי אומר להכניס הון בידיעה שתראו אותו יורד עוד הרבה זמן.
אז למה בעצם לא לחכות קצת שהשוק ירגע? עד מתי? ברור שאני לא יודע.. וכן, יכול להיות שאפספס איזו עליה רגעית, אז בסדר אכנס אח״כ, אבל לפחות לא אראה אותו צונח עוד הרבה זמן. לא?
האם היסטורית כשהריביות עלו, המדדים הצליחו לחזור לעצמם כשהריביות עדיין היו גבוהות? או רק כאשר הריביות יורדות חזרה אז המדדים חוזרים לעלות?

* רק להבהיר, אני לא מדבר על מכירת ניירות קיימים, יש לי בערך 37% מההון בקרנות מחקות מדדים, ובהן אני לא נוגע. מדובר רק על הון ששוכב ומתלבט אם כדאי להכניס עכשיו.
שאלה קצת הזויה לדעתי. המצב שקשה להכניס כסף זה כשהמדדים בשיא.
נותנים לך בהנחה וזה מפחיד אותך?
אתה דווקא נמצא בזמן הטוב להשקעה...
השאלה היחידה אם לא יהיה אפילו יותר טוב בהמשך (המשך ירידות).
ולכן השאלה היחידה שצריכה להישאל לדעתי היא "האם להשקיע הכול עכשיו במכה או בהדרגה" ולא "האם להכניס כספים חדשים שהכול סוער".

לקנות בשפל ולמכור בשיא זו האסטרטגיה הכי רווחית. אבל אף אחד לא יודע בזמן אמת מתי יהיה השיא או השפל, אז כל שיטה שתנקוט בה, תוכל רק בדיעבד לדעת אם הייתה נכונה.

אישית, אני מעריך שהמדדים יירדו עוד ב20% לפחות אז לא הייתי מכניס כרגע סכומים גבוהים, אבל כמובן שזו רק דעתי והיא עשויה להתגלות כטעות מוחלטת.
לא ממליץ, לא מייעץ.

אישית, אני מעריך שהמדדים יירדו עוד ב20% לפחות אז לא הייתי מכניס כרגע סכומים גבוהים, אבל כמובן שזו רק דעתי והיא עשויה להתגלות כטעות מוחלטת.
לא ממליץ, לא מייעץ.
גם אני מעריך ככה. כרגע הירידות לא מספיק רציניות.
כל עוד רוס גלר מופיע על שלטי חוצות ובטלויזיה ומפמפם מניות להמונים, אנחנו בוודאות לא בתחתית.
רוס "מתלבט" מה לקנות בתחילת המפולת. בתחתית הוא צריך להישבע לא לחשוב עוד על מניות.
כשנתקרב לתחתית, איש השיווק יוריד אותו מכל מקום כדי למנוע פגיעה במותג של "מיטב".

נערך לאחרונה ב:
בנוסף למאמר ש @חתול לילה קישר אליו, כדאי לקרוא גם את:
תודה, אעבור על כל זה, אבל הפוסט שלי מדבר על המצב הנוכחי בשוק, אני לא יודע אם היה מצב דומה לזה בעשרות שנים האחרונות בשביל להשוות.
כאן כשיש לך המון בעיות, במקביל למגפה שנתיים שגרמה לאינפלציה ענקית ולהעלאות ריבית מטורפות שהבנתי שלא היו משנות 2000.
אתה יודע שזו לא כת, נכון? אתה לא חייב להגיד את המשפטים האלה כשבבירור לא הפנמת אותם עד הסוף, כי אם היית מפנים לא היית פותח את השירשור הזה.
ואני לא אומר את זה סתם, לדעתי לפני הכל בהשקעות חשוב שתכיר את עצמך ושתהיה אמיתי עם עצמך, אחרת תעשה טעויות קריטיות בהמשך.
לא רשמתי את הנקודות סתם לפרוטוקול, אני באמת מאמין בהן וגם משקיע לפיהן לאורך השנים, גם כשהיו נפילות.
אני חושב שקצת מפספסים את הפואנטה של הפוסט, אני לא שאלתי אם בכללי כדאי להשקיע כשיש נפילות בשוק, אני שואל ומבקש דעות ספציפית על המצב הנוכחי בעולם, שהוא מורכב וייחודי בפני עצמו, וגם ספציפית על השקעת הון חדש, לא מכירת ניירות קיימים.
האם יש נכס אחר שלדעתך יאבד ערך פחות מהם (או אולי אפילו יעלה בערכו)?
אני לא יודע, באמת אשמח להמלצות.
אם מדובר על אג״ח, אז כמו שאמרתי אני לא מבין בזה כלום, פשוט רואה שגם הם כרגע בנפילות.
אם מדובר על זהב, ראיתי שזה פשוט מורכב להשקעה בארץ, או קרנות עם המון דמי ניהול, שגם כן לא מחזיקות בפועל זהב אלה רק עוקבות מחירים.
לא ממליץ, לא מייעץ.
גם אני מעריך ככה. כרגע הירידות לא מספיק רציניות.
תודה על התשובות הענייניות למצב הנוכחי בשוק.
אז זה קצת מאמת את זה שלא כדאי להכניס את כל ההון עכשיו, כמו שאני חושב. באמת אולי להכניס בהדרגה כמו שכמה רשמו פה יכול להיות פתרון טוב.

אגב אשמח לתגובות גם על:
האם גם אתם מכניסים עכשיו הון חדש למניות?

אבל זה לא "הון חדש".
זה הון שהיה מושקע, נמכר כדי לשנות פוזיציה וטרם החזרת אותו.
השאלה, אם לא היית מוכר לפני חודשיים ~ שלושה... האם היית מוכר או ממתין שירגע?
ואם מוכר, אז למה לא את ה-37% שכרגע נמצא בפנים?

תודה על התשובות הענייניות למצב הנוכחי בשוק.
אז זה קצת מאמת את זה שלא כדאי להכניס את כל ההון עכשיו, כמו שאני חושב. באמת אולי להכניס בהדרגה כמו שכמה רשמו פה יכול להיות פתרון טוב.
לדעתי לא כדאי לוותר על הכנסה כלשהי של כספים גם במחירים של היום.
עדיף לפתח הרגל כבר עכשיו להכניס כספים כי כשנרד עוד 20 אחוז אז זה יהיה לכולנו מפחיד עוד יותר.
בקיצור תרשום תוכנית עבודה ותעבוד לפיה.

לפי הגרפים גם בתקופות של עליית ריבית הבורסה ידעה לעלות.

תמיד יש סיבות למה לא להשקיע עכשיו.
השוק כבר ירד 15%, לפי ההיסטוריה ירידות של 20% ומעלה הן די נדירות, אז אני מעריך שאין לנו עוד הרבה מטה. בנוסף אין לנו משבר ריאלי אמיתי כמו שהיה ב 2008, הירידות עכשיו זה רק התאמת מחירים בגלל העלאת ריבית....
אני אישית מתכוון להכניס סכומים משמעותיים למניות בהדרגה בשבועות הקרובים.

עדיף לפתח הרגל כבר עכשיו להכניס כספים כי כשנרד עוד 20 אחוז אז זה יהיה לכולנו מפחיד עוד יותר.
על סמך מה הביטחון בהמשך ירידות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
A כפל תואר מכונות מתמטיקה.. האם באמת כדאי? התפתחות אישית 5
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
S האם הפגנות באמת מביאות לשינוי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1134
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
Tsachi01 מסתבר שהעולם לא באמת נגדנו אוף טופיק 35
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A מזגנים עיליים לבית - האם באמת תדיראן הכי אמין? אוף טופיק 29
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
Y האם זה באמת זמן טוב להכנס לשוק? שוק ההון 27
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
א האם באמת אירועי העבר לא מנבאים את העתיד שוק ההון 16
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
C מה זה באמת שער מט"ח בין-בנקאי שוק ההון 10
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ס כיצד מחושבת *באמת* ההצמדה למדד לחישוב מס רווח הון שוק ההון 6
adamshalev איזה חלק מההוצאות שלנו חשוף באמת לשקל שוק ההון 40
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
ע איך באמת עובד המס על הרווחים ? שוק ההון 2
O האם באמת השוק יקר? שוק ההון 43
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Nimrod כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום? אוף טופיק 18
I כמה באמת עולה IRA צרכנות פיננסית 8
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123
c881 עוד הוכחה... כשזה לא הכסף שלך, לא באמת אכפת לך לבזבז אותו אוף טופיק 8
M מבולגן זה באמת רע? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה