• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד?

משה 11

משתמש סולידי
דירוג
18
צהריים טובים חברים!
בזמן האחרון עלה לי מחשבות מסוימות בנוגע להשקעות לטווח ארוך, ומחייה מתיק ההשקעות.

באופן עקרוני אני מרגיש הרבה יותר בנח לחיות מתיק השקעות שמכיל מניות דיבידנדים, ולא מדד מניות רגיל עם פיזור רחב של מניות. זה קשור לאיך שאני רואה באופן כללי את שוק ההון, שהערך שאנשים נותנים לשוק ככלל ולמניות בפרט הוא מאוד סובייקטיבי, ולא אובייקטיבי. למה מכפיל רווח של 10 (לדוגמא) הוא סבבה, אבל של 12 או 15 כבר גבוהה מידי? זאת דוגמא אחת לכמה שהשוק לא אובייקטיבי ורציונאלי (מוזמנים לקרוא את הספר של דן אריאלי שמעלה נקודה דומה בספר שלו "לא רציונלי אבל לא נורא" שמשם בעיקר התחילו המחשבות האלו).

לכן, מניות דיבידנד הערך שלהם הוא הרבה יותר אובייקטיבי, כי הוא נקבע לפי הערך האמיתי, הרווחים של החברה שהם מחלקים לבעלי המניות שלהם (כמו כל חברה נורמאלית שבבעלות פרטית של בנאדם).

זה ממש בקצרה חלק מהמחשבות שלי על השוק, שמוביל אותי לרצות הרבה יותר לחיות בעתיד על תיק מבוסס דיבידנדים, ולא מניות כלליות שלא משלמות דיבידנדים.

אבל תקופת ההשקעה מחולקת לשתיים. שלב הצבירה, ושלב המחיה מהתיק.
בשלב הצבירה, מוכח סטטיסטית שהשקעה במדדי מניות כלליות הרבה יותר ריווחי לאורך זמן (אני לא יודע בכמה, וזה חלק מהשאלה), ולכן זה משמעותית עדיף בלי שאלה (אין לי פחד להשקיע במניות בפיזור רחב לצורך ה_גדלת ההון, אבל לשלב השני אני ירגיש הרבה יותר בטוח כשאני חי מהתיק שאני לא צריך להסתמך על הסובייקטיביות של השוק, אלא על האובייקטיביות של ערך החברות)

אבל נניח שבכל מקרה בשלב המחיה של התיק שלי אני מתעקש לעבור למניות דיבידנד, אני יצטרך למכור את הקרנות עוקבות מדד, ולקנות מניות/קרנות שעוקבות אחרי מניות מדדים. הבעיה היא שאחרי שאני מוכר את הקרנות עוקבות מדד, אני משלם מס ריווחי הון של 25%. השאלה הגדולה היא האם 25% שאני משלם הם כל כך משמעותיים, שכבר לא שווה להשקיע בקרנות עוקבות מדד, למכור עם כל המיסים הכרוכים בכך, ואז לקנות מניות דיבידנד, אולי עדיף כבר מההתחלה לקנות מניות דיבידנד, ובגלל שאני לא מוכר אותן, אני לא משלם מס ריווחי הון, וזה יוצא בסוף יותר משתלם.

אני אשמח אם תוכלו להגיב בעיקר על הנקודה של האם זה משתלם לעשות את המעבר ממחקי מדד לדיבידנדים, ופחות על איך שאני תופס את השוק (לא כי אני מקובע, אני אשמח לתגובות גם על זה, אבל פשוט הרבה פעמים אנשים כל כך נסחפים אחרי נקודה מסוימת בשאלה שיותר נח לענות עליה, כמו הפילוסופיות על השוק, ופחות על השאלה עצמה).

אם יש לכם קישורים למחקרים על הנושא, וסטטיסטיקות, וכל דבר, אני ממש אשמח!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
את המס תשלם בכל מקרה, גם אם לא תחליף את הרכב התיק.
פות"ש צודק בכך שבשביל להחליף את כל התיק למניות דיבידנד הוא יצטרך לשלם 25% מס מיד, וכך להפסיד את אפקט הריבית דריבית שהיה מקבל עליו אם היה ממשיך להשקיע במדד שבו הוא מושקע עד כה.

פות"ש צודק בכך שבשביל להחליף את כל התיק למניות דיבידנד הוא יצטרך לשלם 25% מס מיד, וכך להפסיד את אפקט הריבית דריבית שהיה מקבל עליו אם היה ממשיך להשקיע במדד שבו הוא מושקע עד כה.
נכון.
חישוב מראה שבדרך כלל ההפסד הזה הוא אחוזים בודדים מגודל התיק.

נכון.
חישוב מראה שבדרך כלל ההפסד הזה הוא אחוזים בודדים מגודל התיק.
על איזה חישוב מדובר?

אם אני מוכר תיק השקעות שבו, נניח, X שקלים המחולקים 30% קרן ו70% תשואה (נשמע לי כמו הנחה שמרנית אפילו לצרכינו), אז לאחר מס רווחי הון של 25% התיק מצטמצם ב17.5%.
נניח שכעת אני משקיע אותו שוב באותו מכשיר פיננסי, ולאחר 10 שנים התיק הכפיל את ערכו, וכעת הוא עומד על 1.65 * X שקלים, כאשר 50% מהם חייבים במס רווחי הון. כאשר אממש עכשיו את התיק, אסיים עם בערך X * 1.44 שקלים.

לעומת זאת, אם לא אבצע את אותה מכירה ראשונית, אז יהיו לי לאחר 10 שנים 2 * X שקלים, כאשר 85% מהם חייבים במס רווחי הון. כאשר אממש עכשיו את התיק, אשאר עם 1.575 * X שקלים.

כלומר לפי החישוב הגס שעשיתי כאן, מדובר על ~13% מהתיק "בזמן ההמרה האפשרית" או לחלופין על ~10% מהתיק בזמן המימוש הסופי.
*אני מודע לזה שהחישוב מדויק יותר אם מושכים כל חודש, כי זה המקרה המדובר, אבל מן הסתם יותר מעיק לעשות חישוב גס כזה. קשה לי להאמין שישפיע דרמטית.

אשמח אם תוכל להצביע על טעות בחישוב שלי (אפשרי לחלוטין!), בהנחות שלי (אפשרי גם כן) או להביא דוגמה לחישוב שאתה מדבר עליו.

עריכה: *הערה - אני לא ממליץ על השקעה במניות דיבידנד, אין לי שום נסיון עם זה, ואין לי מושג כמה קל לבחור מניות דיבידנד שמחזיקות לשנים רבות (שהרי אם צריך להחליף את המניות, נתקלים במס רווחי הון שוב). אני רק תוהה לגבי החישוב המדובר

אשמח אם תוכל להצביע על טעות בחישוב שלי (אפשרי לחלוטין!), בהנחות שלי (אפשרי גם כן) או להביא דוגמה לחישוב שאתה מדבר עליו.
חזרתי על החישוב שלך ולא מצאתי טעות.

אבל שכחת שהמיסוי הוא ריאלי, אז הוא לא באמת 25% מהרווחים. אינפלציה היסטורית היא סביב 3% לשנה.
כמו כן הנחת שהשקעה מכפילה עצמה כל 10 שנים, לדעתי זו הנחה קצת אופטימית בימינו כשהריבית היא אפס. אני חושב שהתשואה תהיה חיובית אבל לא הייתי מצפה ל- 7% כמו בעבר.
שלישית, לא כולם מחזיקים 100% מניות, במיוחד בשלב המשיכה. זו גם סיבה להניח תשואות נמוכות יותר בחלק השני של החישוב.

לדעתי אם תחזור על החישוב בהנחות ריאליות יותר תגיע למשהו כמו 3% מהתיק בזמן המימוש הסופי.

הערה - אני לא ממליץ על השקעה במניות דיבידנד,
גם אני לא, ומסתייג מדעת פות"ש שהשוק מעריך נכון מניות דיבידנד אבל טועה בכל השאר.

חזרתי על החישוב שלך ולא מצאתי טעות.

אבל שכחת שהמיסוי הוא ריאלי, אז הוא לא באמת 25% מהרווחים. אינפלציה היסטורית היא סביב 3% לשנה.
כמו כן הנחת שהשקעה מכפילה עצמה כל 10 שנים, לדעתי זו הנחה קצת אופטימית בימינו כשהריבית היא אפס. אני חושב שהתשואה תהיה חיובית אבל לא הייתי מצפה ל- 7% כמו בעבר.
שלישית, לא כולם מחזיקים 100% מניות, במיוחד בשלב המשיכה. זו גם סיבה להניח תשואות נמוכות יותר בחלק השני של החישוב.

לדעתי אם תחזור על החישוב בהנחות ריאליות יותר תגיע למשהו כמו 3% מהתיק בזמן המימוש הסופי.
צודק לחלוטין לגבי מיסוי ריאלי.
לגבי 100% מניות, זו דווקא נשמעת לי הערה לא כל כך רלוונטית (בסוף ייצא לנו בחישוב שמדובר על הבדל של X אחוז, ואז כמובן שזה רלוונטי אך ורק לחלק המנייתי בתיק שמישהו מנהל), אבל אולי שווה לציין אותה בכל זאת.

לגבי ציפייה לתשואה, אני צעיר מדי במשחק הזה בשביל שתהיה לי דעה מוצקה :) יכול להיות שזה אופטימי מדי.
אני לא יודע בדיוק איזו הנחת אינפלציה כדאי לקחת (ראיתי שמאז 2000 האינפלציה נמוכה משמעותית יותר מ3% לשנה, אבל אכן לפני כן היתה תקופה של אינפלציה גבוהה מאוד).
אני נוטה להסכים שאם נחזור על החישוב עם תשואה נמוכה יותר מ7% (נניח, 5.5%?) ואינפלציה של 2.5% + מיסוי ריאלי, ההבדל יצטמק בצורה משמעותית (לא עשיתי את החישוב אבל מהמר על 3-4% הבדל).

על איזה חישוב מדובר?

אם אני מוכר תיק השקעות שבו, נניח, X שקלים המחולקים 30% קרן ו70% תשואה (נשמע לי כמו הנחה שמרנית אפילו לצרכינו), אז לאחר מס רווחי הון של 25% התיק מצטמצם ב17.5%.
נניח שכעת אני משקיע אותו שוב באותו מכשיר פיננסי, ולאחר 10 שנים התיק הכפיל את ערכו, וכעת הוא עומד על 1.65 * X שקלים, כאשר 50% מהם חייבים במס רווחי הון. כאשר אממש עכשיו את התיק, אסיים עם בערך X * 1.44 שקלים.

לעומת זאת, אם לא אבצע את אותה מכירה ראשונית, אז יהיו לי לאחר 10 שנים 2 * X שקלים, כאשר 85% מהם חייבים במס רווחי הון. כאשר אממש עכשיו את התיק, אשאר עם 1.575 * X שקלים.

כלומר לפי החישוב הגס שעשיתי כאן, מדובר על ~13% מהתיק "בזמן ההמרה האפשרית" או לחלופין על ~10% מהתיק בזמן המימוש הסופי.
*אני מודע לזה שהחישוב מדויק יותר אם מושכים כל חודש, כי זה המקרה המדובר, אבל מן הסתם יותר מעיק לעשות חישוב גס כזה. קשה לי להאמין שישפיע דרמטית.

עריכה: *הערה - אני לא ממליץ על השקעה במניות דיבידנד, אין לי שום נסיון עם זה, ואין לי מושג כמה קל לבחור מניות דיבידנד שמחזיקות לשנים רבות (שהרי אם צריך להחליף את המניות, נתקלים במס רווחי הון שוב). אני רק תוהה לגבי החישוב המדובר
אני לא יודע עד כמה החישוב שלך מדוייק, אבל הוא נתן לי עכשיו ממש קריאת כיוון איך לחשב. הסיבה היא כי אני לא באמת ממש את התיק אף פעם כשאני עובר לשלב השני, בגלל שאני חי אך ורק מהדיבידנדים (אולי הייתי צריך להדגיש את זה יותר בהודעה), ולכן אני חושב שהחישוב שלך צריך להיות קצת שונה, אבל אני ינסה לחשוב לפי המודל הכללי שלך ולעשות חישוב משל עצמי
עוד משהו שלא לקחת בחשבון הוא המיסים שמשתנים כשאני אדם שלא עובד, ומתפרנס אך ורק מהדיבידנדים. אני בעצמי לא המבין הכי גדול במס, אבל אני יודע שבאמריקה אם אדם מתפרנס ממניות דיבידנד, הוא לא משלם אפילו קרוב לאותה רמת מיסים (עד ה 40K הראשונים מדיבידנדים לאדם שחי מזה פטורים ממס לחלוטין), ואני חושב שגם בארץ יש שוני במס. אני לא יודע את זה בוודאות, אבל מהבנתי, מי שמתפרנס ממכירת הנכסים שלו במניות, גם משלם פחות מיסים, ולכן אולי יש משהו דומה במצב דומה על דיבידנדים.
צריך באמת לברר את הנקודה הזאת.

אני לא יודע עד כמה החישוב שלך מדוייק, אבל הוא נתן לי עכשיו ממש קריאת כיוון איך לחשב. הסיבה היא כי אני לא באמת ממש את התיק אף פעם כשאני עובר לשלב השני, בגלל שאני חי אך ורק מהדיבידנדים (אולי הייתי צריך להדגיש את זה יותר בהודעה), ולכן אני חושב שהחישוב שלך צריך להיות קצת שונה, אבל אני ינסה לחשוב לפי המודל הכללי שלך ולעשות חישוב משל עצמי
עוד משהו שלא לקחת בחשבון הוא המיסים שמשתנים כשאני אדם שלא עובד, ומתפרנס אך ורק מהדיבידנדים. אני בעצמי לא המבין הכי גדול במס, אבל אני יודע שבאמריקה אם אדם מתפרנס ממניות דיבידנד, הוא לא משלם אפילו קרוב לאותה רמת מיסים (עד ה 40K הראשונים מדיבידנדים לאדם שחי מזה פטורים ממס לחלוטין), ואני חושב שגם בארץ יש שוני במס. אני לא יודע את זה בוודאות, אבל מהבנתי, מי שמתפרנס ממכירת הנכסים שלו במניות, גם משלם פחות מיסים, ולכן אולי יש משהו דומה במצב דומה על דיבידנדים.
צריך באמת לברר את הנקודה הזאת.
בארץ, למיטב הבנתי, המסים על דיבידנדים ורווחי הון לא תלויים בהאם אתה עובד וכמה (זה ממש בלתי תלוי במס הכנסה, למעט השיקול של מס יסף).
אבל יש פה בפורום מבינים גדולים ממני.

ומסתייג מדעת פות"ש שהשוק מעריך נכון מניות דיבידנד אבל טועה בכל השאר.
אני לא מקובע לגמרי בדעה שלי, ויכול להיות שאני באמת טועה, אבל אני רק ידייק את הטיעון שלי.
הטיעון שלי הוא לא שהשוק מעריך אותם יותר נכון (אם כי זה הרבה יותר הגיוני ככה, כי יש לנו משהו הרבה יותר אובייקטיבי להסתמך עליו כשאנחנו קונים עם ציפייה ל cash flow מסויים, ואז הרווחים של החברה באמת משתקפים בשווי שלה, בנוסף לעובדה שמניות דיבידנד הרבה פחות תנודתיות, ומפסידות הרבה פחות ערך אפילו בזמני משבר לאורך ההיסטוריה).

הטיעון העיקרי שלי הוא שיותר נח לפרוש מתיק של מניות דיבידנד, כי לא צריך אף פעם למכור את הנכסים שאני מחזיק בתיק, אלא יש לי כסף שזורם אלי תמיד. בנוסף, הערך הרבה יותר יציב, ופחות תנודתי (בדיוק מה שמחפשים כשחיים מתיק השקעות).

אם תחזור על החישוב בהנחות ריאליות יותר תגיע למשהו כמו 3% מהתיק בזמן המימוש הסופי.
לרוב, בתיק שמיועד לפרישה לא מגיעים ל- ״מימוש סופי״ ואז ההבדל עוד יותר משמעותי.

אני לא באמת ממש את התיק אף פעם כשאני עובר לשלב השני, בגלל שאני חי אך ורק מהדיבידנדים
אבל גם בתיק המקורי לא היית בעצם מגיע לשלב השני. כך יוצא שאתה משלם מס על כל התיק רק בשביל לעבור לתיק דיבידנדים במקום לא לשלם בכלל מס על חלק גדול מהתיק.

אבל גם בתיק המקורי לא היית בעצם מגיע לשלב השני. כך יוצא שאתה משלם מס על כל התיק רק בשביל לעבור לתיק דיבידנדים במקום לא לשלם בכלל מס על חלק גדול מהתיק
זה היה חלק מהשאלה המקורית, כמה הפרש יש בין לשלם מס על כל התיק ולעבור למניות/קרן מניות דיבידנד, לבין להתחיל עם קרן מניות דיבידנד מההתחלה...

זה היה חלק מהשאלה המקורית, כמה הפרש יש בין לשלם מס על כל התיק ולעבור למניות/קרן מניות דיבידנד, לבין להתחיל עם קרן מניות דיבידנד מההתחלה...
אני לא הגבתי לזה.
כשכתבתי ״בתיק המקורי״ התייחסתי לקרן צוברת גם בצבירה וגם בפרישה.
לדעתי אף אחת מהחלופות שהצעת לא כלכלית יחסית לקרן צוברת. אז אם זה רק עניין של נוחות תעשה מה שיותר נוח לך.

בארץ, למיטב הבנתי, המסים על דיבידנדים ורווחי הון לא תלויים בהאם אתה עובד וכמה (זה ממש בלתי תלוי במס הכנסה, למעט השיקול של מס יסף).
אבל יש פה בפורום מבינים גדולים ממני.
נדמה לי שזה לא מדוייק.
@yossik ?

נדמה לי שזה לא מדוייק.
@yossik ?
מה שאני יודע זה שאני מקבל כל שנה החזרי מס על דיב וריביות.
אני פנסיונר ולא מרוויח מייגעת כפיים ובסך הכל מקבל החזר על כל תשלומי המס במקור.
איני יודע מה עם אנשים שעובדים, תשאלו את @FIYaacov

נדמה לי שזה לא מדוייק.
אכן כך.
25% על כל דיבידנד לא תלוי גיל, ולא תלוי הכנסה.
נקודות זיכוי בסיסיות יביאו לדיבידנד "פטור" שנתי בסך 23,000 שקלים.

אם כבר רווח הון עדיף בהרבה כי אחרי גיל 60 הוא ממוסה במדרגות מס עם תקר של 25% במקום ב25%.

בשלב הצבירה, מוכח סטטיסטית שהשקעה במדדי מניות כלליות הרבה יותר ריווחי לאורך זמן
זה לא נכון, היסטורית מניות דיבידנד הכו את המדד, כנראה בגלל חשיפה לא מכוונת לפקטורים.
אבל היום יש דרכים טובות יותר להשקיע בבטא חכמה, אם אתה מאמין בזה.

היסטורית מניות דיבידנד הכו את המדד
חתיכת טענה.
יש לך רשימה סגורה של מי נכנס לרשימה של "מניות דיבידנד"? כי פעם אחרונה שבדקתי 99.9% מהמניות הסחירות מחלקות דיבידנדים.

חתיכת טענה.
יש לך רשימה סגורה של מי נכנס לרשימה של "מניות דיבידנד"? כי פעם אחרונה שבדקתי 99.9% מהמניות הסחירות מחלקות דיבידנדים.
לא 99.9% אבל אחוזים גבוהים, נכון.
זו לא חתיכת טענה, תגגל ותראה שזה מופיע בהרבה מקומות (כולל באתר של פאמה-פרנץ').

עוד משהו שלא לקחת בחשבון הוא המיסים שמשתנים כשאני אדם שלא עובד, ומתפרנס אך ורק מהדיבידנדים. אני בעצמי לא המבין הכי גדול במס, אבל אני יודע שבאמריקה אם אדם מתפרנס ממניות דיבידנד, הוא לא משלם אפילו קרוב לאותה רמת מיסים (עד ה 40K הראשונים מדיבידנדים לאדם שחי מזה פטורים ממס לחלוטין), ואני חושב שגם בארץ יש שוני במס.
אכן יש בארץ שוני במס. אבל רק על רווחי הון ורק אחרי גיל 60.
בגדול:
על דיבידנד תמשיך לשלם 25% מס.
על רווחי הון תשלם את המקסימום בין 25% לבין מדרגת המס הרגילה שלך (כלומר על ה 75 אש"ח הראשונים תשלם 10%, וכו').

כמובן שאתה יכול לקזז גם נקודות זיכוי, אבל זה לא שונה בין דיבידנד לרווחי הון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
S האם הפגנות באמת מביאות לשינוי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1134
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
arvin האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער? שוק ההון 1842
Tsachi01 מסתבר שהעולם לא באמת נגדנו אוף טופיק 35
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A מזגנים עיליים לבית - האם באמת תדיראן הכי אמין? אוף טופיק 29
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
Y האם זה באמת זמן טוב להכנס לשוק? שוק ההון 27
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
א האם באמת אירועי העבר לא מנבאים את העתיד שוק ההון 16
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
A כפל תואר מכונות מתמטיקה.. האם באמת כדאי? התפתחות אישית 5
C מה זה באמת שער מט"ח בין-בנקאי שוק ההון 10
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ס כיצד מחושבת *באמת* ההצמדה למדד לחישוב מס רווח הון שוק ההון 6
adamshalev איזה חלק מההוצאות שלנו חשוף באמת לשקל שוק ההון 40
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
ע איך באמת עובד המס על הרווחים ? שוק ההון 2
O האם באמת השוק יקר? שוק ההון 43
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Nimrod כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום? אוף טופיק 18
I כמה באמת עולה IRA צרכנות פיננסית 8
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123
c881 עוד הוכחה... כשזה לא הכסף שלך, לא באמת אכפת לך לבזבז אותו אוף טופיק 8
M מבולגן זה באמת רע? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה