• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ?

בנושא הזה, כמה כבר אמרו לי שלאחרונה שמאים מתאם הבנק מעריכים את הבתים משמעותית פחות מהמחיר סגירה,
אז יכול להיות שהמחיר שתוכל לקנות יהיה יותר קטן.
רלוונטי לדירות מיד 2 אבל זאת נקודה חשובה.

האג"ח כאוטי רק אם אתה מסתכל לטווח הקצר.
בטווח הארוך הוא עולה:

TRQDIj6.png

כן, בטווח הקצר יש ירידות מדי פעם, כמו בכל השקעה.

בדוגמה לעיל קיבלת תשואה של 2.5% לשנה (כולל הירידה בסוף)

המדדים ב- 10 השנים האחרונות היו סביב האפס, כך שהיית מרוויח פחות בתוכניות חסכון.

אני מבין שהירידות כואבות, אבל לשלם על בטחון גם בתשואה וגם בחוסר נזילות זה כבר יותר מדי בשבילי.
יכול להיות שהסתנוורתי לרעה מהמצב עכשיו כי קניתי את האג"ח הכללי בתזמון גרוע ואני מופסד בו מאוד.
בכל מקרה, גם אם אג"ח עולה בטווח ארוך, אני מניח שעדיף לקנות רק קרן מחקה של אג"ח צמוד בגלל הסכנה מהיפר-אינפלציה, או שגם הכללי אמור ל'הדביק' את ההיפר אינפלציה בטווח הארוך? (בגלל הריבית שעולה בהתאם וכו') אני חושב שדיברנו על זה פעם, אבל כבר לא זוכר מה הייתה המסקנה או אם אכן דנו בסוגיה הזו בדיוק.

בנושא הזה, כמה כבר אמרו לי שלאחרונה שמאים מתאם הבנק מעריכים את הבתים משמעותית פחות מהמחיר סגירה,
זה לא ששמאים מעריכים פחות ממחיר הסגירה, אלא שהם מסתכלים על עסקאות מ3-6 חודשים אחרונים. בתקופה של קפיצת מחיר מהירה יכול להיווצר פער די גדול בין המחיר מלפני כמה חודשים לבין המחיר היום. אם היו מספיק עסקאות שמצדיקות את המחיר בו קנית, השמאי לרוב יוכל להעריך בשווי דומה למחיר העסקה.
דבר נוסף, חלק מהאנשים באמת קונים במחיר גבוה ממחיר השוק, ומתפלאים שהשמאי מעריך בחסר את הדירה לעומת מחיר הרכישה.

זה כן. שמאי מטעם הבנק צריך לגונן על הבנק וזו בדיטק הדרך לעשות זאת.
פיקציה ידועה.
שמאי עושה את עבודתו, עבודתו להעריך שוי שוק לפי נקודת השקפתו המקצועית.
ב3 השמאויות האחרונות שראיתי השמאי נתן הערכה גבוהה יותר מהמחיר בחוזה.

עוד פיקציה היא שצריך "לגונן" על הבנק, הבנק רוצה להלוות לך כסף בדיוק כמו שאתה רוצה ללוות אותו, הבנק לא צריך את השמאי כדי שישמור עליו.

פיקציה ידועה.
שמאי עושה את עבודתו, עבודתו להעריך שוי שוק לפי נקודת השקפתו המקצועית.

עוד פיקציה היא שצריך "לגונן" על הבנק, הבנק רוצה להלוות לך כסף בדיוק כמו שאתה רוצה ללוות אותו, הבנק לא צריך את השמאי כדי שישמור עליו.
הכל נכון ועדיין שמאי טוב שרוצה גם להתפרנס טוב, לוקח בחשבון את אינטרס הלקוח (שבהחלט ייתכן שכאן אינו שומה נמוכה מאד).

הכל נכון ועדיין שמאי טוב שרוצה גם להתפרנס טוב, לוקח בחשבון את אינטרס הלקוח (שבהחלט ייתכן שכאן אינו שומה נמוכה מאד).
השמאי תמיד לוקח את האינטרס של הלקוח, בשביל זה עדיף:
1. לשלם לו (שמאות מטעם הבנק זה לא תשלום).
2. לעזור לו.

באינטרס של הבנק לתת לך כמה שיותר כסף, לא כמה שפחות.

ובנוסף, צריך לזכור שמגבלת המימון המקסימלית היא דרישה של הרגולטור. אין אף בנק שקובע אחוז מימון מרבי נמוך מזה שקבע בנק ישראל. אם הבנקים היו רוצים לקחת עוד הגנה, הם היו מגבילים את גובה המשכנתא מתחת למקסימום שמותר להם. הם לא צריכים את השמאי לשם כך.

שמאי מטעם הבנק?

אין ספק. אבל גם יש לו גבולות ליחס הבטוחה-הלוואה שהוא מעוניין לתת ללקוח הממוצע (כזה שאין לו שמץ של מושג מהדברים האלו).

ברוב המקרים שאני נתקלתי בהם השמאות מטעם הבנק אכן היתה נמוכה ב5%-10% משמאות שמטעם הלקוח.

אם הבנקים היו רוצים לקחת עוד הגנה, הם היו מגבילים את גובה המשכנתא מתחת למקסימום שמותר להם. הם לא צריכים את השמאי לשם כך.
בטח שכן. בדיוק כפי שאורי אמר - הם רוצים לתת כסף. עדיף להם לתת את הכסף ולהגן על עצמם בדרכים אחרות (שמאות נמוכה, ערבים וכו׳)

שמאי מטעם הבנק?
כן.
אין ספק. אבל גם יש לו גבולות ליחס הבטוחה-הלוואה שהוא מעוניין לתת ללקוח הממוצע (כזה שאין לו שמץ של מושג מהדברים האלו).
הגבלות של בנק ישראל.
ברוב המקרים שאני נתקלתי בהם השמאות מטעם הבנק אכן היתה נמוכה ב5%-10% משמאות שמטעם הלקוח.
1. בזמנים של עליית מחירים מהירה זה אכן יכול לקרות.
2. זה כי גם לא שילמו לו וגם לא עזרו לו כנראה.
בטח שכן. בדיוק כפי שאורי אמר - הם רוצים לתת כסף. עדיף להם לתת את הכסף ולהגן על עצמם בדרכים אחרות (שמאות נמוכה, ערבים וכו׳)
לא ממש. שמאות זה בגלל רגולציה בעיקר, לקבלנים למשל נותנים גם 100% מימון.
האמן לי, בנק רוצה לתת לך כמה שיותר כסף (בהנחה שהחליטו שאתה יכול להחזיר את הכסף עם הריבית), בדיוק כמו חנות למוצרי חשמל שרוצה למכור כמה שיותר מוצרים.

בהלוואה האחרונה שלי מהבנק נתתי ל2 בנקים לריב ביניהם עלי, הם רבו לא רק על איזה ריבית ולאיזה תקופה אלא גם כמה לתת לי, בסוף קיבלתי סכום משמעותית יותר גבוה ממה שרציתי.

2. זה כי גם לא שילמו לו וגם לא עזרו לו כנראה.
מה זאת אומרת לעזור לשמאי?
כמו כן כשאדם מזמין שמאי מהרשימה של הבנק הוא משלם לו, לא? אתה מתכוון לטיפ או שוחד כלשהו?

אם יש לך כבר שמאות פרטית אתה יכול פשוט לבקש מהשמאי להסב אותה לשמאות לאותו בנק (צריך מראש לוודא שהשמאי עובד עם הבנק המבוקש), ואז אין צורך בהזמנת שמאי נוסף מטעם הבנק.
בכל אופן פער של 5-10% בין שמאים שונים הוא פער סביר. זה לא מעיד על כך שהשמאי מטעם הבנק הוריד את השווי המוערך בכוונה.

מה זאת אומרת לעזור לשמאי?
להאכיל אותו בכפית דברים שיכולים לעזור לך בשווי.
כמו כן כשאדם מזמין שמאי מהרשימה של הבנק הוא משלם לו, לא? אתה מתכוון לטיפ או שוחד כלשהו?
כן ולא, אני לא מדבר על טיפ ולא על שוחד.
אתה יכול להזמין שמאות מלאה ממנו, אפילו לפני החוזה ובמחיר מלא.

האג"ח כאוטי רק אם אתה מסתכל לטווח הקצר.
@חתול לילה , אפשר לשאול (אם אתה מעדיף בפרטי), תמהיל האג"ח-(נדל"ן אם יש)-מול מניות שאתה שומר ? ואיך אתה מתסכל על נדל"ן ביחס הזה ?

אני מתקשה לחשב אם בכלל וכמה אג"ח אני צריך לשמור בהנחה שרוב ההון מושקע בנדל"ן אצלי.

@חתול לילה , אפשר לשאול (אם אתה מעדיף בפרטי), תמהיל האג"ח-(נדל"ן אם יש)-מול מניות שאתה שומר ? ואיך אתה מתסכל על נדל"ן ביחס הזה ?

אני מתקשה לחשב אם בכלל וכמה אג"ח אני צריך לשמור בהנחה שרוב ההון מושקע בנדל"ן אצלי.
אצלי זה בקרוב שליש נדל"ן - שליש מניות - שליש אג"ח.

אבל אני די פחדן, כנראה שיכולתי גם להחליף את האג"ח במניות בלי סיכון ממשי.

לפני כשנה מימשתי את כל התיק (הלא גדול) לצורך קניית מגרש.
בתחילת השנה הייתי קרוב ללפתוח שתי קופגל"ה כדי שהכסף שמחכה לתחילת הבניה לא ישכב סתם בעו"ש, למזלי בסוף זה לא יצא לפועל.
התפתתי כמה פעמים לחזור לסנופי בסכום קטן יחסית בחודש וחצי האחרונים, כל פעם יום אחרי שחשבתי על זה הוא ירד בעוד אחוז וחצי אז בינתיים אני בחוץ

בונה בית..

ככה שבגדול המצב בשווקים והאינפלציה לא שינו את התוכניות שלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
P פקטור השינה הערבה: מה אתם עושים כדי לישון טוב? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 32
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
G איפה אתם עושים את הקניות שלכם? אוף טופיק 1
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
Shadows מה אתם עושים עם עודף בחשבון ההשקעות שלכם? שוק ההון 5
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
נ התייעצות - משכירים, אתם עושים חוזים עם עו"ד? נדל"ן 23
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
H מה אתם עושים בחלק הסולידי של התיק שלכם? שוק ההון 16
S איך אתם עושים ניתוח טכני בכניסה לשוק נדל"ן חדש - שתפו נדל"ן 1
משה מה אתם עושים לט"ו באב / וולנטיין? אוף טופיק 10
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
R מה אתם עושים בסופי שבוע? אוף טופיק 40
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ס 700-800אלף פנויים להשקעה- מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 4
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
תפוזינה מה אתם הייתם עושים שוק ההון 20
ס 250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ? שוק ההון 9
ב משקיעים דרך ברוקר זר - מה אתם עושים עם אג״ח? שוק ההון 28
C מה עושים כשאתם לא יודעים מה אתם אוהבים לעשות? אוף טופיק 64
O מה אתם עושים עם החלק האג"חי בתיק? שוק ההון 25
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
א האם אתם עושים 'ניהול משימות'? התפתחות אישית 88
ה חיפאים- איפה אתם עושים קניות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 335
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17

נושאים דומים

Back
למעלה