• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אתם נהנים בעבודה?

האם אתם נהנים בעבודה?

• מאוד

הצבעות: 28 18.3%
  • למדי

הצבעות: 49 32.0%
  • נייטרלי

הצבעות: 29 19.0%
  • לא

הצבעות: 31 20.3%
  • ממש לא

הצבעות: 15 9.8%
  • (משהו אחר)

הצבעות: 1 0.7%

• סך הכל מצביעים
    153

paskar

משתמש בכיר
דירוג
1,203
נתקלתי בתוצאות סקר שהפתיעו אותי (בטמקא). שאלה דומה למה שבכותרת כאן, מספר עונים לא ידוע, והתוצאות:

43% מאוד
43% למדי
11% לא ממש
3% בכלל לא

ציפיתי לנמוך הרבה יותר, ומסקרן לראות מה קורה כאן. יהיה מעניין גם לבדוק קורלציה לותק בשוק העבודה.

זכרתי דיון יחסית מלאחרונה שנגע בנושא, אבל אני לא מוצא. רק משהו קצר מתחילת ימי הפורום:
הוא אשכרה נהנה מהעבודה שלו.
מה להערכתך שיעור השכירים מכלל האוכלוסיה בעלי ותק של 10+ שנים ויותר שעונים על ההגדרה הזו?
להערכתי שיעור די גבוה, בסביבות ה-50% או 60%. לא ערכתי סקר, אבל זה פחות או יותר המדגם המייצג בקרב החברים שלי.
אני הייתי מהמר על 10-20%.

Had a pretty fun project recently that made me feel like I'm being challenged, learning and contributing but most of the time it's getting tedious.
Feeling cute, might retire later.

לא

מתלבט בין מאוד ללמדי. בד״כ זה מאוד, אבל תקופה טיפה בעייתית שנה אחרונה. תמיד עבדתי יום-יומיים בשבוע מהבית, אבל לא ככה. בסוף בחרתי ׳מאוד׳. (אחרי 30 שנה בהייטק)
+1
אני פחות נהנה מחמישה ימים בשבוע בבית אבל זה מצב זמני.
לא 30, אבל מספר דו ספרתי של שנים בהייטק.

בדרך כלל מאוד - עובד בחברה בין לאומית גדולה, בלי לחץ אבל עם מטרות ברורות שאפשר להגשים עם מאמצים הגיוניים.
ההנהלה באמת איכותית ואיכפתית, משקיעים המון באיכות חיי העובדים, ומקפידים על איזון בין העבודה לחיים הפרטיים.
יחסים טובים עם המנהל הישיר אשר נותן לי את כל החופש שצריך להנהיג ולהביא תוצאות.
יש לי זכות גדולה להוביל צוות בינלאומי איכותי שמטפל בנושאים משמעותיים לחברה בה אנחנו עובדים.
נותן המון יחס אישי, אחריות, חופש וכבוד לקולגות שלי.
משתדל להעצים ולהדריך, ללמוד מטעויות ולתת לאנשים להתמודד עם אתגרים בהתאם ליכולתם ולשאיפות שהם מפגינים.
לא לוקח את עצמי יותר מדי ברצינות ומוודא שאנחנו עובדים ונהנים מהדרך.
מנסה תמיד להשרות אווירה טובה - התוצאות מדברות בזכות עצמן.

הסייג הוא לתקופה האחרונה, כיוון שאני מאוד אוהב לפגוש אנשים מתרבויות שונות פנים אל פנים ולכן האנרגיות מהדינמיקה הזו חסרות לי.

נערך לאחרונה ב:
התקופה מוזרה, אין ספק.
סביר להניח שבתקופות אחרות התשובה היתה משתנה גם.
אבל בהינתן פריבילגיית ההיי-טק, והאפשרות של חלקנו לבחור את המשרות / התפקידים שאנחנו רוצים, אז אני עונה "מאוד". כי אם לא היה לי כיף שם, הייתי עוזב. המשרות שלנו (בגדול) מאפשרות את זה.
(8 שנים ב"תעשייה", מגוון תפקידים וטכנולוגיות, ועוד המון לאן לגדול).

סימנתי נייטרלי.
לאחרונה יצא לי לעבוד פחות ימים בשבוע (קורונה) ונורא נהניתי מהעבודה. באמת היה לי דרייב לשבת וללמוד בבית מרצוני האישי פשוט מתוך עניין. חיכיתי ליום העבודה הבא בציפיה.
כשאני עובד 5-6 ימים בשבוע, שמתי לב שאני הרבה פחות נהנה, כל מה שאני מנסה ללמוד בזמני הפנוי שקשור לעבודה מרגיש כמו עוד מטלה.
אז התשובה קצת mixed. נהנה מאד כאשר הכמות סבירה (סביב ה- 3 ימים בשבוע), סובל כאשר היא 5-6.

הייתי אומר בין נייטרלי ל"למדי".

לא בגלל העבודה עצמה (שמעניינת ומפתחת אותי מקצועית) אלא בגלל המסביב - חוסר מקצועיות של ההנהלה, החזרה החלקית למשרדים, שכר שלא מייצג מספיק את הכישורים שלי (לדעתי).

סימנתי נייטרלי.
לאחרונה יצא לי לעבוד פחות ימים בשבוע (קורונה) ונורא נהניתי מהעבודה. באמת היה לי דרייב לשבת וללמוד בבית מרצוני האישי פשוט מתוך עניין. חיכיתי ליום העבודה הבא בציפיה.
כשאני עובד 5-6 ימים בשבוע, שמתי לב שאני הרבה פחות נהנה, כל מה שאני מנסה ללמוד בזמני הפנוי שקשור לעבודה מרגיש כמו עוד מטלה.
אז התשובה קצת mixed. נהנה מאד כאשר הכמות סבירה (סביב ה- 3 ימים בשבוע), סובל כאשר היא 5-6.
מה גורם לך לעבוד בשישי/שבת?
האם זה עומס המטלות שהמנהל מטיל עליך?

אחי, רק שזה לא יגרום לך ייאוש מהתחום.
אני משתדל לעשות הפרדה ולא לתת לעובדה שהמעסיקים הם אנשים לא טובים להשפיע על האהבה שלי לתחום.
Had a pretty fun project recently that made me feel like I'm being challenged, learning and contributing but most of the time it's getting tedious.
כיף לשמוע שאתה נהנה ולא מתנוון.
אתה היחיד פה שאני יודע בוודאות שיש לו את ה-f u money כדי לפרוש כבר עכשיו.

האמת שאני מרגיש שהתעשייה מנוונת את המוח לעומת האקדמיה.

קח בחשבון שקבוצת הדגימה של חברי פורום הסולידית הם לא בדיוק קבוצה מייצגת של כלל האוכלוסייה בישראל.
בשל אופיו של הפורום, הוא יותר מוטה לאנשים שמרוויחים טוב (מישהו אמר הייטק?), משכילים מהממוצע באוכלוסיה, וכו'.

@האזרח הקטן

גם בגלל זה תהיתי. נראה שכאן יש נטיה כלפי מטה, במיוחד אם מניחים שבוחרי "נייטרלי" כאן, שלא היה קיים בסקר ההוא, היו מתפזרים שם באופן שווה בין "למדי" ו-"לא". אבל קשה להגיד מה הגורמים להבדל, יש הרבה דברים אחרים אפשריים.

(אגב, כדאי לך להחליף שם משתמש? יש גם @האזרח_הקטן.)

בינתיים, עם 38 מצביעים, נראה ש-Homer צדק בהערכת ה-50-60% שלו.
(אם "למדי" חזק מספיק כדי להכלל בקטגוריית-העל "אשכרה נהנה". :))

Cute?

נערך לאחרונה ב:
בשל אופיו של הפורום, הוא יותר מוטה לאנשים שמרוויחים טוב (מישהו אמר הייטק?), משכילים מהממוצע באוכלוסיה, וכו'.
וגם מוטה לאנשים שמעוניינים לפרוש בגיל צעיר שסביר להניח שלא מתים על עולם העבודה.

אחי, רק שזה לא יגרום לך ייאוש מהתחום.
אני משתדל לעשות הפרדה ולא לתת לעובדה שהמעסיקים הם אנשים לא טובים להשפיע על האהבה שלי לתחום.
אה וודאי,
אני אוהב את התחום שבחרתי לעצמי ומאמין שאני טוב בו (תכנות) אף אחד לא ישכנע אותי אחרת.
אבל בזמן הדי קצר שאני עובד בהייטק אני בעיקר מוצא את עצמי מתאכזב מיכולת שלי להביא את יכולתי לידי ביטוי בעבודה שלי.
כמובן יכול להיות שסתם נפלתי על חברה לא טובה, אבל אני בספק שבמקום אחר יהיה לי טוב יותר.

אבל בקטנה, עצמאות כלכלית, כלל ה 4% וכל זה... אני אסתדר ;)

אה וודאי,
אני אוהב את התחום שבחרתי לעצמי ומאמין שאני טוב בו (תכנות) אף אחד לא ישכנע אותי אחרת.
אבל בזמן הדי קצר שאני עובד בהייטק אני בעיקר מוצא את עצמי מתאכזב מיכולת שלי להביא את יכולתי לידי ביטוי בעבודה שלי.
כמובן יכול להיות שסתם נפלתי על חברה לא טובה, אבל אני בספק שבמקום אחר יהיה לי טוב יותר.

אבל בקטנה, עצמאות כלכלית, כלל ה 4% וכל זה... אני אסתדר ;)
די קל למצוא תחום שאוהבים. האתגר האמיתי במקום עבודה הוא האנשים - מנהלים, קולגות, לקוחות וכו'.

הבעיה בסקרים שאין מקום למורכבות.
אם אני חושבת על כל העבודות ומקומות העבודה שלי בחיים (ויש הבדל כמובן והוא לא בא לידי ביטוי בסקר) אז ככה:
1. סוגי העבודות שלי לאורך השנים - חקלאות, גינון, בע"ח, סייעת בגנון/גן, הנהח"ש, תימחור, ניהול חברות (של אחרים ושלי), ניהול ישובים - בכולם נהניתי עד שמיציתי את הלמידה והעניין.
2. מקומות העבודה שלי לאורך השנים - בכולם נהניתי כשהיו אתגרים מעניינים, בוס מקדם (בתקופת השכירות שלי) וקולגות נחמדים וסבלתי כשאחד מהם היה חסר. כלומר, באותו מקום עבודה זה היה יכול להיות מדי פעם ככה ומדי פעם אחרת. אה, וגם עניינים בריאותיים משפיעים.
3. הכי כיף כשיש לך חברה משלך ואתה הבוס אבל רוב העבודה מוטלת על אחרים (בתנאי שזה מביא פרנסה טובה כמובן) וזה המצב שלי כרגע. ככה מתפנה לך המון זמן לעניינים האישיים שלך - למידה, מפגשים, עיסוקים, התנדבות.
4. כשאנשים יעברו לעבוד חצי ממה שהם עובדים כיום, ההנאה תהיה גדולה הרבה יותר. מקווה לראות את זה עוד בחיי...

כן, אבל קשה יותר לאסוף מידע מקיף, וזה גם יקטין את כמות העונים.
אני משער שהסקר מתייחס למצב נוכחי, או שיקלול כולל היסטוריה קרובה (או רחוקה).

אפשר להרחיב טקסטואלית.

שווה בעיני לבדוק חברה אחרת ו/או תתי תחומים אחרים בהייטק לפני שמכריעים.
עבורי לדוגמא, הפער בהנאה בין העבודה הראשונה שלי בהייטק לאלו שבאו אחריה הוא אדיר (היו לי תחושות ממש דומות לאלו שאתה מתאר אז החלפתי גם מקום וגם תחום).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 10
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 274
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
T איך אתם מחכים לרכישת דירה באזור שהגדרתם? נדל"ן 23
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב עם כמה כסף אתם פרשתם? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y איך אתם מחשבים תשואה נדל"ן 6
H איך אתם מתכננים לראות את המונדיאל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3
Y כמה אתם משלמים חשבון גז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 25
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
H בכמה אתם קונים קילו פירות וירקות צרכנות פיננסית 10
P האם אתם שמחים בחלקכם? ( מבחינה חומרית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
צ איך אתם מכבים את המוח פוסטים מאיכות נמוכה 40
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
Avi W איך אתם עוקבים אחרי הדיבידנדים פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
בובין חוט-השני איך אתם מוודאים שטח נכס (דוגמא מוחשית בפנים) נדל"ן 2
twister מינוף margin באמצעות הברוקר, האם ובכמה אתם ממונפים? שוק ההון 56
R מרגע זה אתם טובים עם כסף- דירוג אשראי דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 10

נושאים דומים

Back
למעלה