• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אתם משתמשים בתחבורה ציבורית ?

האם אתם משתמשים בתחבורה ציבורית ?

• לא, רק ברכב פרטי.

הצבעות: 14 22.2%
  • רק בתחבורה ציבורית

הצבעות: 25 39.7%
  • אני משלב/ת בין שניהם.

הצבעות: 24 38.1%

• סך הכל מצביעים
    63
  • Poll closed .

pseudonym

משתמש רגיל
דירוג
675
שלום סולידיים לדעתי, זה יכול להיות סקר מעניין.

במדינתנו, התחבורה הציבורית נתפסת בעיני אנשים רבים כמוצר נחות. באופן אישי אני מוצא את עצמי מגיע לעבודה עם רכבת או אוטובוס, וברכב אני משתמש בעיקר בערבים או בסופי השבוע.
אין לי שום הנאה מלהזדחל בפקקים ולחזור עייף ועצבני הביתה.

נערך לאחרונה ב:
מקווה מאוד בעתיד הקרוב כבר להתקדם לכמה שיותר שימוש בתחב"צ.
למשל, בונה ממש על הרכבת הקלה לצורכי אוניברסיטה.

שלום סולידיים לדעתי, זה יכול להיות סקר מעניין.

במדינתנו, התחבורה הציבורית נתפסת בעיני אנשים רבים כמוצר נחות. באופן אישי אני מוצא את עצמי מגיע לעבודה עם רכבת או אוטובוס, וברכב אני משתמש בעיקר בערבים או בסופי השבוע.
אין לי שום הנאה מלהזדחל בפקקים ולחזור עייף ועצבני הביתה.
לראשונה מאז הצבא [זקן עד מאד], וההחלטה למכור את האוטו... אני משתמש בתחבורה ציבורית.

מאמין שזה ייגמר מתישהו אבל חוץ מעניין ה"להסתדר בשבת" + מציאת סנג'ר מקומי שיעזור בקילומטר האחרון.
יש בזה משהו מאד משחרר לעיתים. ודיי מגניב.
מה שכן, חוסך לי מאות שקלים בחודש.

כמובן, בלתי אפשרי לאנשים עם ילדים שלא גרים בעיר.

I only use public transportation a few times a year if I need to be in another city.
Other than that I just use my bicycle to get around.

אני משתמש בתחבורה ציבורית קבוע.
גם כי זה חוסך וגם כי לדעתי עידן הרכבים הפרטיים אמור להיעלם מן העולם. ובעיקר כי אין לי רכב.
אבל חייב לציין שאיכות התחבורה בארץ היא נמוכה מאוד מאוד.
אוטובוסים מאחרים חופשי, לו"ז לא מסודר, לעתים צריך להמתין כחצי שעה לאוטובוס ואז באים לך 3 קווים זהים ברצף. נורא קשה לתכנן נסיעות עם החלפה.

רק ברכבת מנהריה לנתב"ג פעמיים בשנה למעט זמן קורונה.

משתמשת רק בתחבורה ציבורית, מסיבות כלכליות.
וואלה, לא יודעת איך זה לעשות את הנסיעות שאני עושה בתחבורה ציבורית, ברכב, על בסיס יומיומי.
אבל חד משמעית התחבורה הציבורית נחותה ונוראית.
מקום העבודה שלי 7 קילומטר ממני- ברכב זה לוקח 15 דקות, באוטובוס שעה.
ביום חריג כלשהו הייתי צריכה לעשות תל אביב-יבנה-חולון-אשדוד-תל אביב. מזל שהבן זוג השאיל לי את הרכב שלו- אחרת הייתי מגיעה לסוף היום הזה מתה.
בדרך כלל, אני מוצאת שזמן נסיעה בתחבורה ציבורית בארץ הוא פי שלוש מאותה נסיעה, ברכב.

גר ביקנעם, עובד בחיפה (מת"מ).
ברכב - 35 דקות דלת לדלת

בתחבורה ציבורית, מעל שעה, עם החלפה, ועוד 15 דקות הליכה, בכל אחת משתי האופציות הקיימות:

א) אוטובוס לכפר יהושע ומשם רכבת לחוף הכרמל
ב) אוטובוס ללב המפרץ ומשם אוטובוס נוסף לחוף הכרמל

פניה למשרד התחבורה בבקשה להוסיף קו ישיר מיקנעם לחוף הכרמל נדחתה בנימוק לקוני.

פעם בשבוע רכב, פעם בחודש בממוצע תחבורה ציבורית.

לא אוהב לנהוג, הסיבה העיקרית שיש לי רכב היא סופי השבוע. אבל מהרגע שיש רכב - כל פעם שצריך לבחור בין רכב לתחבורה ציבורית - אעדיף רכב משיקולי זמן ונוחות (וגם מחיר, העלות השולית של נסיעה קצרה נוספת נמוכה יותר מכרטיס אוטובוס).

בפועל אני נוסע לא מעט בתחבורה ציבורית, בעיקר בתוך העיר כשהרכב לא ברשותי ובזמנים שבהם יש מצוקת חניה. נוסע גם ברכבת בינעירונית באופן מזדמן, בזמנים בהן היא עובדת. הייתי נוסע יותר, אבל חצי מהזמן היא לא פועלת גם בזמנים בהם היא אמורה לפעול.

כבר רשמתי את דעתי בפוסטים קודמים בנושא - לחיות בישראל ללא רכב זה כמו להיות בכלא*, מדובר באלמנט ראשון במעלה שמאפשר חופש אישי.

* למעט מצבים בהם כל המשפחה מרוכזת במקום אחד או בשני מקומות וניתן לנסוע לביקור לסופ"ש שלם.

אני כן אציין לטובה שמצב התחבורה הציבורית טוב בהרבה לעומת העבר, גם בהיבטי מגוון, תשתיות, תדירות, אמינות ונוחות אבל זה רחוק שנות אור מהתועלת שרכב פרטי מספק לבעליו.

גרים במרכז העיר, ולכן נעים בעיקר בכח הרגל, לעיתים באוטובוס.

כשאנחנו נוסעים צפונה, לבקר את המשפחה של אשתי, אנחנו נוסעים לסופ"ש שלם. הולכים עד לתחנה המרכזית, ומשם רכבת/אוטובוס.
גם בתקופה שהיה ברשותי רכב, את הנסיעה צפונה היינו מבצעים בתחבורה ציבורית. זו מהסיבה הפשוטה שאיך שלא אהפוך את זה, הנסיעה הזו לא נגמרת (1.75-2.5 שעות נסיעה רצופה), לכן אני מעדיף שמישהו אחר ינהג במקומי.

כשאנחנו יוצאים לטייל שם, אנחנו לווים את הרכב של ההורים/סבא שלה.

לא הרבה מכירים את 'חנה וסע' - אפשר להגיע עם הרכב (ויש כמה קווי אוטובוס שמגיעים גם כן) לחניון גדול במחלף שפירים (על כביש1), ולעלות על שאטל שנוסע סביב הקריה או סביב הבורסה.
השאטל חינמי ונוסע בנתיב המהיר ולכן מדלג על רוב הפקק בכניסה לתל אביב, מי שעובד מרחק הליכה מעזריאלי או הבורסה - לדעתי אופציה מצוינת.
להחליף אוטובוסים פחות נוח אבל עדיין לדעתי בשעות העומס עדיף מאפשרויות אחרות.
התדירות של השאטל גבוהה (כל 5 דק בשעות העומס, עד 15 דק).

רק תחבורה ציבורית. מטעמי חיסכון וחוסר רצון לנהוג ולהתעצבן.
בסופי שבוע - מוניות (אין שום מיזם של תחבורה בשבת מהעיר שלי לתל אביב או לים).

בכל זאת משלמת מחיר לא נמוך על - קווים שלא מגיעים בזמן או לא מגיעים בכלל, נהגים שמדלגים על תחנות, נהגים שלא פותחים את כל הדלתות, צפיפות (יותר מקורונה אני חוששת לחטוף כינים באוטובוס מרוב הצפיפות לפעמים), חיכוך מתמיד עם אנשים לא מחונכים ששומעים מוזיקה/סרטונים בלי אוזניות, שמים רגליים על המושבים, לא קמים לנשים בהריון/מבוגרים/אנשים עם תינוק במנשא, סתם אנשים שגם כשלא צפוף במיוחד לא מצליחים לא להיכנס למרחב האישי.

(אני קוראת ויצא לי ממורמר אבל בחיי שאני שונאת את האוטובוסים בגוש דן ולפעמים מרגישה שהנהגים שוכחים שהם מסיעים אנשים ולא סחורה).

רכבת כרמיאל-מת"מ הלוך חזור פעמיים בשבוע.
מבחינת זמן, לא להיט - דלת לדלת שעה וחצי לכל כיוון. זאת מכיוון שצריך להגיע מהישוב בו אני גר לתחנה (ולמצוא חניה = סיוט).
אם הייתי עושה זאת ברכב, היה לוקח שעה ורבע בבוקר ושעה בחזור.
אבל, חוויית הנסיעה ברכבת מכסה על פער רבע השעה בבוקר - מגיע עירני, ללא בחילות ורגוע ...

פעם פעמיים בשבוע ברכב להורים/חברים.

אם יש תחבצ נוח למקום מסויים אעדיף כמעט תמיד.

אני לא מחזיקה רכב ולכן האפשרויות שאני משתמשת בהן הן תחבורה ציבורית או הליכה, גם אם היא מרובה.
רק בשבת האחרונה יצא שליוויתי חברה מגבעתיים למרכז-צפון תל אביב ברגל וחזרה, מסע של כ11 קילומטר
אני נהנית ללכת כשמזג האוויר נח ובעיקר בלילה כששקט ואפשר לשמוע את עצמי חושבת.

משתמש בנתיבים של תחב"צ.
נחשב?
בזמנו - עבדתי באזור תעשיה צפוני לוד. חצי שעה לכיוון על קטנוע.
פעם אחת ניסיתי לחזור בתחב"צ - לקח לי שעתיים. פעם שניה שהקטנוע לא עבד - ניסיתי לחזור ברגל - שעתיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
H linux באיזה הפצה אתם משתמשים? ואיזה פלטפורמה? אוף טופיק 181
adamshalev פינת האפליקציות - במה אתם משתמשים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 342
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
T איך אתם מחכים לרכישת דירה באזור שהגדרתם? נדל"ן 23
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב עם כמה כסף אתם פרשתם? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y איך אתם מחשבים תשואה נדל"ן 6
H איך אתם מתכננים לראות את המונדיאל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3
Y כמה אתם משלמים חשבון גז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 25
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
H בכמה אתם קונים קילו פירות וירקות צרכנות פיננסית 10
P האם אתם שמחים בחלקכם? ( מבחינה חומרית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
צ איך אתם מכבים את המוח פוסטים מאיכות נמוכה 40
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
Avi W איך אתם עוקבים אחרי הדיבידנדים פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה