• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אנחנו בעיצומו של דוט.קום #2?

על משקל ווארן באפט ומצחצח הנעליים - כשב׳ארץ נהדרת׳ כבר עושים מערכון על הבועה, כנראה שהבועה כבר ריחפה ממש גבוה…

אני לא חושב שזו בועה. ההנפקות האחרונות הן של חברות ותיקות ויציבות עם מוצרים אמיתיים, לקוחות והכנסות של מאות מיליוני דולרים.

מעלה את הדיון מהאוב.
בשבועות האחרונים שומעים על עוד ועוד חברות שמקפיאות גיוסים, נמנעות מאיוש תקנים של עובדים שעזבו ואף מפטרות. ידיעות על פיטורין התחילו מחברות שהציבור פחות מכיר, אך בימים האחרונים הדיווחים כוללים גם חברות ישראליות יותר מוכרות כדוגמת פייבר, סולוטו, אאוטבריין ועוד.
לא מעט מנכ"לים מדברים על "התמקדות בליבת הפעילות", או במילות אחרות צמצום פעילות בתחומים המפסידים יותר של החברה.

מצד אחד, ההיקפים עדיין לא משמעותיים - כמה עשרות פה, מאתיים פה, אבל כמות הידיעות כן חריגה ביחס לשנים עברו ומלמדת בעיניי על שינוי מגמה ויציאת אוויר חם מההיטק.

מעלה את הדיון מהאוב.
בשבועות האחרונים שומעים על עוד ועוד חברות שמקפיאות גיוסים, נמנעות מאיוש תקנים של עובדים שעזבו ואף מפטרות. ידיעות על פיטורין התחילו מחברות שהציבור פחות מכיר, אך בימים האחרונים הדיווחים כוללים גם חברות ישראליות יותר מוכרות כדוגמת פייבר, סולוטו, אאוטבריין ועוד.
לא מעט מנכ"לים מדברים על "התמקדות בליבת הפעילות", או במילות אחרות צמצום פעילות בתחומים המפסידים יותר של החברה.

מצד אחד, ההיקפים עדיין לא משמעותיים - כמה עשרות פה, מאתיים פה, אבל כמות הידיעות כן חריגה ביחס לשנים עברו ומלמדת בעיניי על שינוי מגמה ויציאת אוויר חם מההיטק.

תמיד היו פיטורים ותמיד היו ותמיד היו גיוסים, יש לך מידע לגבי היחס בין כמה פוטרו מול כמה גויסו?

אישית מאז תחילת המשבר אני מקבל יותר (זה כבר הגיע לרמה של כמעט כל יום) הצעות עבודה ממגייסים בלינקדאין
נכון זה לא הצעת עבודה עם חוזה חתום אבל מה שהיה שם אצלי עד לפני חודשיים שלושה ומה שיש היום זה שינוי גדול ומורגש לטובה

לפחות זה מהחוויה האישית שלי בינתיים

תמיד היו פיטורים ותמיד היו ותמיד היו גיוסים, יש לך מידע לגבי היחס בין כמה פוטרו מול כמה גויסו?
אין לי מידע כזה אבל כן שמעתי על יותר מאדם מאחד שאני מכיר שפוטרו לאחרונה - מה שהיה נדיר יותר בעבר. אני כבר לא בטוח שזה אנקדוטלי.

אישית מאז תחילת המשבר אני מקבל יותר (זה כבר הגיע לרמה של כמעט כל יום) הצעות עבודה ממגייסים בלינקדאין
מספר הפניות בלינקדאין לא מלמד הרבה בעיניי, כל מגייסת שולחת לכל העולם ואשתו על כל משרה שהיא שומעת (גם אם המשרה כבר אויישה, כדי שיהיה לה לידים למועמדים בעתיד).

אין לי מידע כזה אבל כן שמעתי על יותר מאדם מאחד שאני מכיר שפוטרו לאחרונה - מה שהיה נדיר יותר בעבר. אני כבר לא בטוח שזה אנקדוטלי.

מספר הפניות בלינקדאין לא מלמד הרבה בעיניי, כל מגייסת שולחת לכל העולם ואשתו על כל משרה שהיא שומעת (גם אם המשרה כבר אויישה, כדי שיהיה לה לידים למועמדים בעתיד).

זה כל המידע שיש לי לגבי זה כמה שולחים לי בכל מני נקודות זמן
אני לא מכיר על אף מפתח שפוטר, היו כאילו שעזבו למקום אחר כדי לשדרג אבל לא פוטרו כי היה קיצוץ וכמובן שמצאו כבר משהו אחר לפני שעזבו

ברור שהמקרה הפרטי שלי ושלך לא מייצגים אבל התקשורת אוהבת לדבר על זה הם כבר חודשים רבים פותחים עיין על הענף הזה ועכשיו יש להם מה לפמפם

עד שלא נראה נתונים שבאמת מראים מגמה רחבה של כמה פוטרו בכל חודש (ונעזוב איזה תפקידים) למשל אני לא חושב שדין איש תוכן לאיש תוכנה (לא מזלזל באף תפקיד חלילה אבל לכל אחד יש את הביקוש שלו), אני יכול להתבסס רק על מה שאני מכיר או שאני שומע מאחרים שאני מכיר אישית

בנוסף גם צריך לראות את היחס גיוסים מול פיטורים כי גם לפני שנה היו פיטורים גם לפני שנתיים ולפני 5 וגם היו גיוסים

זה לא משהו מיוחד פשוט היום יש איזה בז והינה אנחנו פה מדברים על זה ומפרסמים לינקים לכתבות ומביאים להם צפיות זאת המטרה שלהם

ולא משנה כמה זה מדוייק

@Shaz כל מה שכתבת נכון - בלי נתונים מלאים קשה לתת התייחסות אמיתית.
אני חושב שכן מה שהתחיל כטפטוף פה טפטוף שם כבר מתחיל להצטייר כגשם קל. האם זה מעיד על מבול בדרך? אולי כן, אולי לא.

אגב, פיטורים היא גם דרך טובה של השוק להפחית שכר - מפטרים מישהו שהרוויח X ומגייסים במקומו מישהו שמרוויח פחות.

@Shaz כל מה שכתבת נכון - בלי נתונים מלאים קשה לתת התייחסות אמיתית.
אני חושב שכן מה שהתחיל כטפטוף פה טפטוף שם כבר מתחיל להצטייר כגשם קל. האם זה מעיד על מבול בדרך? אולי כן, אולי לא.

אגב, פיטורים היא גם דרך טובה של השוק להפחית שכר - מפטרים מישהו שהרוויח X ומגייסים במקומו מישהו שמרוויח פחות.

בלי נתונים אני חייב להגיד שיש מצב שאני חולק על זה שיש טפטוף או גשם קל
אפשר להניח שיש אולי טפטוף בגלל הריבית אבל זה לא דווקא נכון

על סמך כתבות שכאלה וכמה מכרים אישיים אי אפשר לדעת אם מה שקורה היום זה לרעת העובדים יותר מב 2021, 2020 או 2019 למשל אם יותר קשה למצוא עבודה מאשר היה אז? או בשכר גבוהה יותר? לא יודע

לדעתי אם מחפשים נתון אחד שיהיה הכי נכון (שגם לא מדוייק) אבל ביחס לחלופות זה כמה פוטרו מול כמה מגייסים
למשל אם לפי חודשים נראה קפיצה בפיטורים בלי עליה בגיוסים באותה רמה אפשר יהיה לומר שיש משהו

ברור שהמקרה הפרטי שלי ושלך לא מייצגים אבל התקשורת אוהבת לדבר על זה הם כבר חודשים רבים פותחים עיין על הענף הזה ועכשיו יש להם מה לפמפם
נתונים ולא שמועות:
1658902605587.png

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
מ המדינה שברה את הכללים שהסכמנו עליהם. איך אנחנו שוברים אותם עכשיו מהצד שלנו? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 167
מ האם אנחנו חיים בתום עידן הבעלות הפרטית על נדל"ן? נדל"ן 6
P באילו תחומים אנחנו עדיין נמצאים מאחור? פוסטים מאיכות נמוכה 9
שם משתמש בעייתי אנחנו משלמים יותר מדי על האינטרנט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
קירכהוף משבר המשכנתאות בישראל -האם אנחנו לקראת משבר סאב פריים אוף טופיק 5
י למה אנחנו מניחים שהשוק יעלה בטווח הארוך ? שוק ההון 86
L לא נעים... כמה מכם היו בסיטואציה הלא נעימה של - אנחנו מחפשים עֲרֵבִים... אוף טופיק 24
4 האם אנחנו לקראת מלחמה? אוף טופיק 42
M אנחנו יושנים בעמידה אוף טופיק 12
נ אנחנו מפורסמים! ומפחידים שוק ההון 38
ח אנחנו ממש חכמים אבל בלי ניסיון :) נדל"ן 23
P עזרו לנו להבין אם אנחנו טועים :) שוק ההון 15
CarpeDiem האם אנחנו מתחילים להגיע למצב שבו אג״ח ממשלתי עדיף על דירה? נדל"ן 6
breezblock האם אנחנו על סף פיצוץ בועת הנדל"ן? שוק ההון 200
Roi האם אנחנו בדרך לפאשיזם חדש ? אוף טופיק 63
stass תגידו, אנחנו מדברים כאן על מניות ספציפיות? שוק ההון 53
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 14
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 2
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה