• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אין דרך לדעת מראש כמה עמלות תשלם?

לחופש_נולדה

משתמש רשום
דירוג
6
היי לכולם
אני משקיעה חדשה דרך פלטפורמה של אקסלנס, ומשקיעה בקרנות בלאקרוק

אני עכשיו מגלה שאין דרך דרך הפלדפורמה שלהם לפעולת LMT "הכל או כלום", ואין אפשרות לקנות את הקרנות האלו בMKT
אמנם יש לי עמלות יחסית נמוכות (מינימום 3 ש"ח לפעולה , ו0.85 לקנייה בארץ)
אבל יוצא שאין לי דרך מראש לדעת כמה יגבה לי על ההוראה, כי יכול להיות שזה יתחלק לכמה פעולות ובצורה לא יעילה
קצת מעצבן הסיפור

האם גם בפלדפורמות אחרות זה ככה?
האם יש משהו לעשות בעניין? (ניסיתי לדבר איתם שיגבו עמלה פר הוראה ולא על הפיצול, אבל אמרו שאין להם אופציה כזאת)

תודה רבה!

אם איני טועה אז אקסלנס משתמשים בפלטפורמת ספארק/אורדרנט [אזלבה דרעק].
יש לימיט ויש מרקט ויש עוד, ועוד. מה שכן, אולי עד שלא לוחצים על כפתור קניה או מכירה, יכול להיות שזה אפור.
עמלות - לא זולות.
לא גובים על פיצול, לפחות במיטב דש וטרייד-וואן ורוב בתי ההשקעות שאני מכיר.
מצגת אורדרנט:
https://www.xnes.co.il/media/1899/ordernt_spark2016.pdf

נערך לאחרונה ב:
יש לימיט ויש מרקט ויש עוד, ועוד. מה שכן, אולי עד שלא לוחצים על כפתור קניה או מכירה, יכול להיות שזה אפור.
עמלות - לא זולות.
מצגת אורדרנט:

אני רואה שכן גובים לי על פיצול ולכן זה מטריד אותי . (לא ידעתי להתייחס לזה בסגירת התיק :0 )
הייתי בטוחה שהאופציה "הכל או כלום" קיימת ואז אני יכולה להבטיח שאני לא מפצלת, אבל זה לא קיים

השאלה אם יש משהו אחר לעשות עם זה..

איך פספסתי את השירשור הזה? אני באותו המצב. דיברת עם שירות הלקוחות, או נציג המכירות?

עמלות - לא זולות.
מצגת אורדרנט:
מסתבר שבאקסלנס ובפסגות כן גובים על פיצול.

ואוו זה ממש לא תקין, זאת עמלה חדשה "עמלת פיצול", מה העלות שלה?
לפני יומיים בדיוק דיברתי עם נציג של אקסלנס והוא לא הזכיר דבר לגבי עמלה כזאת וזה גם לא מופיע במסמך שהוא שלח.
או שאולי זה בגלל ש(סכום הפיצול) X (עמלת קניה) = תוצאה נמוכה מעמלת המינימום אז גובים מינימום?

ואוו זה ממש לא תקין, זאת עמלה חדשה "עמלת פיצול", מה העלות שלה?
לפני יומיים בדיוק דיברתי עם נציג של אקסלנס והוא לא הזכיר דבר לגבי עמלה כזאת וזה גם לא מופיע במסמך שהוא שלח.
או שאולי זה בגלל ש(סכום הפיצול) X (עמלת קניה) = תוצאה נמוכה מעמלת המינימום אז גובים מינימום?
זאת לא עמלה חדשה, הם רושמים בתעריפון "במקרה של פיצול עסקה אשר ביחס אליה נקבעו עמלות מינימום, תיגבנה עמלות מינימום עבור כל חלק מהעסקה בנפרד".

נערך לאחרונה ב:
גם אני הצטרפתי לאקסלנס וגיליתי עכשיו שאני מחוייב לפעמים כפול בגלל הפיצולים ברכישה.. אנסה לדבר עם נציג שיפטור אותי מהעמלה הזו.
אגב הקרנות של בלקרוק הן לא קרנות מחקות? כי בתעריפון העמלה על קרנות מחקות היא 0.07% לעומת 0.085% בני״ע ועם זאת אני מחוייב בתעריף הגבוהה :|
@לחופש_נולדה @yossik

הקרנות של בלקרוק הן לא קרנות מחקות?
קרנות מחקות הכוונה לקרנות נאמנות - קרנות שלא נסחרות במסחר הרציף.
בלאקרוק זה קרנות סל סחירות.
תוכל למצוא עוד מידע באינטרנט בחיפוש קרנות נאמנות מול קרנות סל.

קרנות מחקות הכוונה לקרנות נאמנות - קרנות שלא נסחרות במסחר הרציף.
בלאקרוק זה קרנות סל סחירות.
תוכל למצוא עוד מידע באינטרנט בחיפוש קרנות נאמנות מול קרנות סל.

תודה רבה!

היי אני גם עומד להצטרף לאקסלנס כי קיבלתי את ההצעה האטרקטיבית ביותר מבין בתי ההשקעות. זו כבילת אש ראשונה בהשקעה במסחר עצמאי.
לא כל כך הבנתי מה זה אומר, אשמח להסבר מבחינה טכנית במה מדובר בכדי שאדע מה לדרוש מנציג המכירות.
עדיין לא חוויתי את תהליך הקניה אז מה בדיוק מתפצל? אם לצורך העניין אני הולך לרכוש מדד מחקה s&p בסכום של 35K ₪, יפצלו את זה למספר קניות?

לא כל כך הבנתי מה זה אומר, אשמח להסבר מבחינה טכנית במה מדובר בכדי שאדע מה לדרוש מנציג המכירות.
נניח ואת רוצה לקנות 50 יחידות של קרן מסויימת.
כרגע, עושה השוק מציע למכור כמות "בלתי מוגבלת" של יחידות במחיר 101 אגורות, ועוד מישהו מציע למכור כמות של 10 יחידות במחיר 99 אגורות.
את רוצה לקנות 50 יחידות בבת אחת במחיר של 100 אגורות.
אם תשלחי את הפקודה, כרגע תבוצע רכישה של 10 יחידות במחיר 99 אגורות ורק אם עוד מישהו יסכים למכור עוד 40 יחידות במחיר 100 אגורות אז תבוצע השלמת הפקודה.
בעצם יש כאן שתי עסקאות. בעיקרון העמלות על שתיהן הן באחוזים, אז זה לא משנה. אבל כשמדובר בצירוף של סכומים קטנים + עמלת מינימום, יש כאן פעמיים עמלת מינימום, וזה מייקר את העיסקה.

המערכת של אורדרנט אוטומטית גובה פעמיים עמלת מינימום. בחלק מבתי ההשקעות, מוסיפים עוד שורה של "החזר עמלת מינימום" במקרה כזה, ומתברר כעת שלא בכולם.

ואין אפשרות לקנות את הקרנות האלו בMKT
כל פקודת LMT עם סטייה מספיק גדולה, יכולה לתפקד כפקודת MKT לכל דבר ועניין. ודאי בסכומים קטנים שלא חורגים מההיצע של עושה השוק.

מה לדרוש מנציג המכירות.
עמלת מינימום אחת לכל הוראה, או שיוותרו על עמלת המינימום לחלוטין.

מדובר בכסף קטן, במיוחד אם כל מה שקונים זה בלקרוק. רציתי לשחק קצת עם סכומים קטנים וזה עצבן אותי יותר מהכל. אישית החלטתי לא להיכנס למלחמה על הדבר הזה. אשאיר את ההחלטה לעוד שנה כשאעשה יחסינו לאן עם אקסלנס.

• אהבתי
Reactions: d4c
עמלת מינימום אחת לכל הוראה, או שיוותרו על עמלת המינימום לחלוטין.

מדובר בכסף קטן, במיוחד אם כל מה שקונים זה בלקרוק. רציתי לשחק קצת עם סכומים קטנים וזה עצבן אותי יותר מהכל. אישית החלטתי לא להיכנס למלחמה על הדבר הזה. אשאיר את ההחלטה לעוד שנה כשאעשה יחסינו לאן עם אקסלנס.

איך עובד הפיצול בד"כ - האם מדובר בפיצול אחד? יש הגבלה על כמות הפיצולים? מנסה להבין עד כמה ניתן "לספוג" את זה.. קצת מוזר שלא ניתן לשלוט על העניין ולמנוע פיצול עם סימון ALL OR NOTHING או משהו בסגנון.

איך עובד הפיצול בד"כ - האם מדובר בפיצול אחד? יש הגבלה על כמות הפיצולים? מנסה להבין עד כמה ניתן "לספוג" את זה.. קצת מוזר שלא ניתן לשלוט על העניין ולמנוע פיצול עם סימון ALL OR NOTHING או משהו בסגנון.
אני מניח שכמות הפיצולים מוגבלת לכמות היחידות הנרכשות.
אכן מוזר, הפתעה לא נעימה בעליל. למעשה מעודדים אותך לסחור רק בניירות עם נפח מסחר גבוה.

• אהבתי
Reactions: d4c
מצטרף לשאלה בכותרת ומוסיף -
נראה שגם בפעולות בנקאיות אחרות קשה לאמוד את עלות העמלות מראש.
למשל בהעברה בין חשבונות בחו"ל גובים עמלת קורספונדנט שמתקבלת מהבנק המקשר,
אבל לא תמיד ניתן לדעת אם יהיה בנק מקשר ואם כן איזה ולכן לא ניתן לדעת את העמלה שתשולם בפועל לפני ביצוע הפעולה.
האם אני טועה וכן יש דרך לחישוב?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ת האם יש לי דרך כלשהי לדעת, בערך, מה יהיה מחיר הדלק בכל חודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
A קרן השתלמות - האם יש דרך לדעת כמה ממנה פטור ממס רווח הון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ו יש דרך לדעת את מהירות הגלישה לפי מגורים? צרכנות פיננסית 5
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 7
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
ד האם יש דרך לנטרל השפעת הדולר במסלולים כמו עוקב SP500 בפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
בובין חוט-השני איך מבטיחים שכר קבוע בעסק? (ספוילר: לא דרך שותפות) יזמות והגדלת הכנסות 6
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
B לירות שטרלינג (GBP) המרה לשקלים דרך BI שוק ההון 2
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
L קניית קרן בלאקרוק ביורו בבורסה באירופה דרך IB שוק ההון 0
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
G הצמדה לנדלן דרך שוק ההון שוק ההון 3
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21
mudale222 האם יש דרך לסגור פוזיציה על RSX? שוק ההון 8
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
M נתוני מסחר של מניות ישראליות להורדה או דרך API שוק ההון 5
L האם מסחר דרך חברה בע"מ נחשב PFIC לאזרח אמריקאי? שוק ההון 19
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
SolidBixby השקעת במדדים דרך חברה ישראלית שוק ההון 5
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
O קרן/פוליסה של בלאקרוק דרך הפניקס שוק ההון 17
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
L השקעה דרך ברוקר זר שוק ההון 13
Wonko רילוקיישן יחיד לארהב דרך גאמפא יומני מסע אישיים 68
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה