• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

האם אין דרך לדעת מראש כמה עמלות תשלם?

לחופש_נולדה

משתמש רשום
דירוג
6
היי לכולם
אני משקיעה חדשה דרך פלטפורמה של אקסלנס, ומשקיעה בקרנות בלאקרוק

אני עכשיו מגלה שאין דרך דרך הפלדפורמה שלהם לפעולת LMT "הכל או כלום", ואין אפשרות לקנות את הקרנות האלו בMKT
אמנם יש לי עמלות יחסית נמוכות (מינימום 3 ש"ח לפעולה , ו0.85 לקנייה בארץ)
אבל יוצא שאין לי דרך מראש לדעת כמה יגבה לי על ההוראה, כי יכול להיות שזה יתחלק לכמה פעולות ובצורה לא יעילה
קצת מעצבן הסיפור

האם גם בפלדפורמות אחרות זה ככה?
האם יש משהו לעשות בעניין? (ניסיתי לדבר איתם שיגבו עמלה פר הוראה ולא על הפיצול, אבל אמרו שאין להם אופציה כזאת)

תודה רבה!

yossik

מודרטור
דירוג
12,291
אם איני טועה אז אקסלנס משתמשים בפלטפורמת ספארק/אורדרנט [אזלבה דרעק].
יש לימיט ויש מרקט ויש עוד, ועוד. מה שכן, אולי עד שלא לוחצים על כפתור קניה או מכירה, יכול להיות שזה אפור.
עמלות - לא זולות.
לא גובים על פיצול, לפחות במיטב דש וטרייד-וואן ורוב בתי ההשקעות שאני מכיר.
מצגת אורדרנט:
https://www.xnes.co.il/media/1899/ordernt_spark2016.pdf

נערך לאחרונה ב:

לחופש_נולדה

משתמש רשום
דירוג
6
יש לימיט ויש מרקט ויש עוד, ועוד. מה שכן, אולי עד שלא לוחצים על כפתור קניה או מכירה, יכול להיות שזה אפור.
עמלות - לא זולות.
מצגת אורדרנט:

אני רואה שכן גובים לי על פיצול ולכן זה מטריד אותי . (לא ידעתי להתייחס לזה בסגירת התיק :0 )
הייתי בטוחה שהאופציה "הכל או כלום" קיימת ואז אני יכולה להבטיח שאני לא מפצלת, אבל זה לא קיים

השאלה אם יש משהו אחר לעשות עם זה..

לארוצה

משתמש ותיק
דירוג
359
איך פספסתי את השירשור הזה? אני באותו המצב. דיברת עם שירות הלקוחות, או נציג המכירות?

לארוצה

משתמש ותיק
דירוג
359
עמלות - לא זולות.
מצגת אורדרנט:
מסתבר שבאקסלנס ובפסגות כן גובים על פיצול.

dando

משתמש סולידי
דירוג
10
ואוו זה ממש לא תקין, זאת עמלה חדשה "עמלת פיצול", מה העלות שלה?
לפני יומיים בדיוק דיברתי עם נציג של אקסלנס והוא לא הזכיר דבר לגבי עמלה כזאת וזה גם לא מופיע במסמך שהוא שלח.
או שאולי זה בגלל ש(סכום הפיצול) X (עמלת קניה) = תוצאה נמוכה מעמלת המינימום אז גובים מינימום?

לארוצה

משתמש ותיק
דירוג
359
ואוו זה ממש לא תקין, זאת עמלה חדשה "עמלת פיצול", מה העלות שלה?
לפני יומיים בדיוק דיברתי עם נציג של אקסלנס והוא לא הזכיר דבר לגבי עמלה כזאת וזה גם לא מופיע במסמך שהוא שלח.
או שאולי זה בגלל ש(סכום הפיצול) X (עמלת קניה) = תוצאה נמוכה מעמלת המינימום אז גובים מינימום?
זאת לא עמלה חדשה, הם רושמים בתעריפון "במקרה של פיצול עסקה אשר ביחס אליה נקבעו עמלות מינימום, תיגבנה עמלות מינימום עבור כל חלק מהעסקה בנפרד".

נערך לאחרונה ב:

ג׳וני

משתמש רשום
דירוג
4
גם אני הצטרפתי לאקסלנס וגיליתי עכשיו שאני מחוייב לפעמים כפול בגלל הפיצולים ברכישה.. אנסה לדבר עם נציג שיפטור אותי מהעמלה הזו.
אגב הקרנות של בלקרוק הן לא קרנות מחקות? כי בתעריפון העמלה על קרנות מחקות היא 0.07% לעומת 0.085% בני״ע ועם זאת אני מחוייב בתעריף הגבוהה :|
@לחופש_נולדה @yossik

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,801
הקרנות של בלקרוק הן לא קרנות מחקות?
קרנות מחקות הכוונה לקרנות נאמנות - קרנות שלא נסחרות במסחר הרציף.
בלאקרוק זה קרנות סל סחירות.
תוכל למצוא עוד מידע באינטרנט בחיפוש קרנות נאמנות מול קרנות סל.

ג׳וני

משתמש רשום
דירוג
4
קרנות מחקות הכוונה לקרנות נאמנות - קרנות שלא נסחרות במסחר הרציף.
בלאקרוק זה קרנות סל סחירות.
תוכל למצוא עוד מידע באינטרנט בחיפוש קרנות נאמנות מול קרנות סל.

תודה רבה!

yuee

משתמש רשום
דירוג
0
היי אני גם עומד להצטרף לאקסלנס כי קיבלתי את ההצעה האטרקטיבית ביותר מבין בתי ההשקעות. זו כבילת אש ראשונה בהשקעה במסחר עצמאי.
לא כל כך הבנתי מה זה אומר, אשמח להסבר מבחינה טכנית במה מדובר בכדי שאדע מה לדרוש מנציג המכירות.
עדיין לא חוויתי את תהליך הקניה אז מה בדיוק מתפצל? אם לצורך העניין אני הולך לרכוש מדד מחקה s&p בסכום של 35K ₪, יפצלו את זה למספר קניות?

חיים 111

משתמש בכיר
דירוג
1,187
לא כל כך הבנתי מה זה אומר, אשמח להסבר מבחינה טכנית במה מדובר בכדי שאדע מה לדרוש מנציג המכירות.
נניח ואת רוצה לקנות 50 יחידות של קרן מסויימת.
כרגע, עושה השוק מציע למכור כמות "בלתי מוגבלת" של יחידות במחיר 101 אגורות, ועוד מישהו מציע למכור כמות של 10 יחידות במחיר 99 אגורות.
את רוצה לקנות 50 יחידות בבת אחת במחיר של 100 אגורות.
אם תשלחי את הפקודה, כרגע תבוצע רכישה של 10 יחידות במחיר 99 אגורות ורק אם עוד מישהו יסכים למכור עוד 40 יחידות במחיר 100 אגורות אז תבוצע השלמת הפקודה.
בעצם יש כאן שתי עסקאות. בעיקרון העמלות על שתיהן הן באחוזים, אז זה לא משנה. אבל כשמדובר בצירוף של סכומים קטנים + עמלת מינימום, יש כאן פעמיים עמלת מינימום, וזה מייקר את העיסקה.

המערכת של אורדרנט אוטומטית גובה פעמיים עמלת מינימום. בחלק מבתי ההשקעות, מוסיפים עוד שורה של "החזר עמלת מינימום" במקרה כזה, ומתברר כעת שלא בכולם.

ואין אפשרות לקנות את הקרנות האלו בMKT
כל פקודת LMT עם סטייה מספיק גדולה, יכולה לתפקד כפקודת MKT לכל דבר ועניין. ודאי בסכומים קטנים שלא חורגים מההיצע של עושה השוק.

לארוצה

משתמש ותיק
דירוג
359
מה לדרוש מנציג המכירות.
עמלת מינימום אחת לכל הוראה, או שיוותרו על עמלת המינימום לחלוטין.

מדובר בכסף קטן, במיוחד אם כל מה שקונים זה בלקרוק. רציתי לשחק קצת עם סכומים קטנים וזה עצבן אותי יותר מהכל. אישית החלטתי לא להיכנס למלחמה על הדבר הזה. אשאיר את ההחלטה לעוד שנה כשאעשה יחסינו לאן עם אקסלנס.

dando

משתמש סולידי
דירוג
10
עמלת מינימום אחת לכל הוראה, או שיוותרו על עמלת המינימום לחלוטין.

מדובר בכסף קטן, במיוחד אם כל מה שקונים זה בלקרוק. רציתי לשחק קצת עם סכומים קטנים וזה עצבן אותי יותר מהכל. אישית החלטתי לא להיכנס למלחמה על הדבר הזה. אשאיר את ההחלטה לעוד שנה כשאעשה יחסינו לאן עם אקסלנס.

איך עובד הפיצול בד"כ - האם מדובר בפיצול אחד? יש הגבלה על כמות הפיצולים? מנסה להבין עד כמה ניתן "לספוג" את זה.. קצת מוזר שלא ניתן לשלוט על העניין ולמנוע פיצול עם סימון ALL OR NOTHING או משהו בסגנון.

לארוצה

משתמש ותיק
דירוג
359
איך עובד הפיצול בד"כ - האם מדובר בפיצול אחד? יש הגבלה על כמות הפיצולים? מנסה להבין עד כמה ניתן "לספוג" את זה.. קצת מוזר שלא ניתן לשלוט על העניין ולמנוע פיצול עם סימון ALL OR NOTHING או משהו בסגנון.
אני מניח שכמות הפיצולים מוגבלת לכמות היחידות הנרכשות.
אכן מוזר, הפתעה לא נעימה בעליל. למעשה מעודדים אותך לסחור רק בניירות עם נפח מסחר גבוה.

Spanz

משתמש ותיק
דירוג
543
מצטרף לשאלה בכותרת ומוסיף -
נראה שגם בפעולות בנקאיות אחרות קשה לאמוד את עלות העמלות מראש.
למשל בהעברה בין חשבונות בחו"ל גובים עמלת קורספונדנט שמתקבלת מהבנק המקשר,
אבל לא תמיד ניתן לדעת אם יהיה בנק מקשר ואם כן איזה ולכן לא ניתן לדעת את העמלה שתשולם בפועל לפני ביצוע הפעולה.
האם אני טועה וכן יש דרך לחישוב?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A קרן השתלמות - האם יש דרך לדעת כמה ממנה פטור ממס רווח הון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ו יש דרך לדעת את מהירות הגלישה לפי מגורים? צרכנות פיננסית 5
LtWorf השקעה דרך AngelList השקעות אלטרנטיביות 1
A השקעות בשוק הישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 2
M קניית SSAC בבורסת לונדון דרך ברוקר זר - האם המיסוי יהיה ריאלי? מיסים 1
ע חברות משקיעות דרך חוזים או נכסים ממשיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T בתור ישראלי, שעובד דרך האינטרנט ומטייל בחו"ל, מה עדיף, PayPal, Payoneer או Skrill? צרכנות פיננסית 1
שם משתמש בעייתי מה דין כספים מהשקעה דרך בנק זר? מיסים 9
M תיק דיוידנד דרך קרן סל - יתרונות וחסרונות. שוק ההון 30
אורי ג. ממונפים דרך IB? שוק ההון 13
ג קניית מניות וונגארד דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 3
S השקעה בקריפטו דרך אלטשולר שחם הוריזון השקעות אלטרנטיביות 62
V משיכה שקלית מIB - בעזרת WISE או ישירות דרך IB? שוק ההון 17
Y החזר מס דרך המעסיק מיסים 2
Y האם יש סיבה ב 2021 להתחתן דרך הרבנות? אוף טופיק 134
פסיוני השקעה בקרנות אלטנטיביות דרך ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
פ דמי ניהול זולים לקרן השתלמות דרך העבודה ,האם כדאי לעבור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
stamEhad משיכה (WITHDRAWAL) של דולרים בשיטת ACH דרך IB ל TransferWise ברוקרים ופלטפורמות מסחר 10
א עזרה במציאת קרנות איריות (להשקעה בדולרים) דרך פסגות טרייד שוק ההון 8
D העברת כסף בין מדינות דרך אינטראקטיב ברוקרס ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ל פרויקטים של חברת אאורה בחדרה דרך הייטקזון נדל"ן 8
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 1
Liron2035 מס על דיבידנד אירי לאזרח ישרלי דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 7
ב אפשר לקנות קרנות iShares BlackRock דרך אלטושלר ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Henchman34 האם קיימת דרך לשמור על ערך הקרן בלי להתחייב לפרקי זמן ארוכים? שוק ההון 12
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
S פתיחת חשבון מסחר ראשון דרך הבנק- עמלות. ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
ג השקעה במניה בודדת דרך מיטב דש שוק ההון 20
tomer111 איך למצוא מחיר אג״ח בארץ דרך googlefinance google spreadsheet שוק ההון 1
T השקעה בקרנות מחקות דרך eToro שוק ההון 2
Anrala כדאיות פדיון כספים מפוליסת חיסכון לצורך השקעה דרך קרנות סל שוק ההון 1
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
Y מיסים בהשקעה בwall street דרך מיטב דש מיסים 1
B IB דורשת Proof of Income בשביל פתיחת חשבון Margin, יש דרך אחרת? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
A קניית ACWI דרך מערכות המסחר של אקסלנס שוק ההון 26
ט מישהו יודע אם ואיך אפשר לצפות במשחקי היורו (בתשלום כמובן) דרך המחשב? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א קרן השתלמות/פנסיה/גמל דרך סוכן או לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ד מסחר בני״ע ישראליים דרך ברוקר אמריקאי (IRA) שוק ההון 0
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
א מספר שאלות תם על מסחר דרך הבנק לעומת ברוקר חוץ בנקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
D הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית השקעות אלטרנטיביות 123
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
כ השגת דמי ניהול מינימליים דרך קבוצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S הטבות חשבון בנק דרך מועדון הוט (בנק לאומי) צרכנות פיננסית 1
E השקעת דולרים דרך חברה ישראלית שוק ההון 0
C יש דרך לוותר על הריבית ב- IB בכדי לא ליצור בחשבון רווח שצריך להגיש בגינו דו״ח? פוסטים מאיכות נמוכה 9
B מעסיק שדורש לעבוד דרך סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
stamEhad עמלות שונות בהמרה והעברת מט"ח דרך הבנק שוק ההון 15
Mr. Bigglesworth מסחר ב GBTC דרך הבנקים השקעות אלטרנטיביות 2

נושאים דומים

למעלה