• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אזרח ארה"ב יכול להשקעה בETF או קרנות נאמנות לא אמריקאיות אם מוכרים אותם לפני כל סוף שנה?

LitalF

משתמש רשום
דירוג
0
אני אזרחית אמירקאית שרוצה להתחיל להשקיע אבל לא יודעת מה הכי משתלם בגלל המיסים וכו'. דיברתי עם רואה חשבון של המשפחה שאמר שזה בסדר להשקעה בETF או קרנות נאמנות לא אמריקאיות אם מוכרים אותם לפני כל סוף שנה (וקונים שוב בתחילת שנה הבאה). האם לדעתכם זה רעיון טוב?

אם מוכרים אותם לפני כל סוף שנה (וקונים שוב בתחילת שנה הבאה)
גם לא חייבים לעשות את זה בפועל. ניתן לבחור לעשות מכירה רעיונית בסוף כל שנה.
אני מניח שהוא הציע את זה כדי שיהיה התאמה בין המס בישראל למס בארה"ב וכך תוכלי לנצל זיכוי מס זר.

עם זאת, מה שהוא כנראה שכח לציין שרווח בישראל לא חייב להיות רווח בארה"ב והפוך. כלומר ייתכן ויהיה לך בשנה מסוימת הפסד בישראל, אך דווקא רווח בצד הדולרי ולכן תהיי חייבת מסים לארה"ב מעבר למה שתהיי חייבת לישראל.

לדעתי לא רעיון מוצלח מכמה סיבות:
1) זמן דיווח חריג - הטופס שאותו יש לצרף לדוח השנתי מסובך מאוד ולוקח זמן רב להבין מה ואיך למלא אותו.
2) את מבטלת את הרעיון של דחיית מס. הכי קריטי ומגמד את שאר הסעיפים בהשפעה שלו.
3) חוסר התאמה במיסוי בין ישראל לארה"ב - מעבר למה שכתבתי לעיל, בישראל המיסוי הוא אחיד 25% על רווחי הון בעוד בארה"ב הכנסה מקרן נאמנות זרה ממוסה במדרגות מס רגילות. אם את במדרגת מס של 28% ומעלה בכל מקרה תצטרכי לבצע השלמת מס לארה"ב. בנוסף, יש את הסיכון של המס בריאות על הכנסות פאסיביות (זה אמנם לבעלי הכנסה שנתית של מעל $200,000 אך שווה לציין, כי מאוד ייתכן שאם תצברי בתיק ההשקעות שלך הרבה כסף, רק המהלך הזה יוכל לגרום לך לעבור את הספים בשנים מסוימות).

תודה רבה על התשובה המפורטת!
אז מה היית מציע לעשות במקום? אני הייתי רוצה להתחיל להשקיע עם סכום של 10-20 אלפי שקלים ולהוסיף בערך 1000 שקל כל חודש. מהו הדרך הכי משתלם עבורי להתחיל להשקיע? תודה מראש

הייתי מציע לקרוא כאן בפורום על חברת איטראקטיב ברוקרס (שהינו ברוקר אמריקאי) על מבנה העמלות שלהן ועל דרכי ההצטרפות אליהן (ניתן ישירות, ניתן דרך מתווך ישראלי וניתן דרך המתווך הישראלי אך באמצעות קבוצת רכישה שמוזילה את העמלות).

כמו כן, הייתי לוקח בחשבון שמסחר בבברוקר אמריקאי דורש הגשת דוח שנתי גם למדינת ישראל למקרה שלא מנכים מס במקור על ההשקעות (ברוקר אמריקאי לא מנכה לאזרחים אמריקאיים מס במקור). הייתי שוקל אם זה שווה לי את העמלות הזולות או לא.

הייתי משווה להצעה הכי טובה שאני יכול להשיג מבית השקעות ישראלי, ומשקלל הכל.

לגבי הניירות עצמן אני אישית משקיע רק ב-ETF אמריקאיים כדי להימנע מכל מה שהסברתי שבעייתי בניירות "זרים", אך את צריכה לגבש החלטה בשביל עצמך.

כמו כן, הייתי לוקח בחשבון שמסחר בבברוקר אמריקאי דורש הגשת דוח שנתי גם למדינת ישראל למקרה שלא מנכים מס במקור על ההשקעות (ברוקר אמריקאי לא מנכה לאזרחים אמריקאיים מס במקור). הייתי שוקל אם זה שווה לי את העמלות הזולות או לא.
אאלט, קראתי בפורום שבתי השקעות ובנקים ישראלים לא מנכים (בשביל מס הכנסה בישראל וכמובן לא בשביל הIRS) לאמריקאים על דיבידנדים מניירות אמריקאיים. כך, שאם מחזיקים ניירות אמריקאיים בחשבון ישראלי, כנראה שצריך בדרך כלל להגיש דוח שנתי.
@אורי ג. נכון?

אאלט, קראתי בפורום שבתי השקעות ובנקים ישראלים לא מנכים (בשביל מס הכנסה בישראל וכמובן לא בשביל הIRS) לאמריקאים על דיבידנדים מניירות אמריקאיים. כך, שאם מחזיקים ניירות אמריקאיים בחשבון ישראלי, כנראה שצריך בדרך כלל להגיש דוח שנתי.
@אורי ג. נכון?
נכון, בנוסף חלקם בכלל לא מוכן לעבוד עם לקוחות בעלי אזרחות אמריקאית.

הייתי מציע לקרוא כאן בפורום על חברת איטראקטיב ברוקרס (שהינו ברוקר אמריקאי) על מבנה העמלות שלהן ועל דרכי ההצטרפות אליהן (ניתן ישירות, ניתן דרך מתווך ישראלי וניתן דרך המתווך הישראלי אך באמצעות קבוצת רכישה שמוזילה את העמלות).

הייתי משווה להצעה הכי טובה שאני יכול להשיג מבית השקעות ישראלי, ומשקלל הכל.

לגבי הניירות עצמן אני אישית משקיע רק ב-ETF אמריקאיים כדי להימנע מכל מה שהסברתי שבעייתי בניירות "זרים", אך את צריכה לגבש החלטה בשביל עצמך.

היי, קראתי קצת בפורום על IB, על העמלות ועל הדרכי הצטרפות. בהנחה שיש לי את המינימום הנדרש בשביל לפתוח חשבון ישירות עם IB, ואני דוברת אנגלית כשפה אם, האם יש עדיין יתרון במתווך הישראלי/קבוצת רכישה? ארצה להעביר לחשבון איזה אלף שקל בכל חודש בצורה קבועה.

האם יש עדיין יתרון במתווך הישראלי/קבוצת רכישה?
במידה ויש לך פחות מ-$100,000 בחשבון ואת מעל גיל 25, IB יחייבו אותך במינימום $10 בחודש (מתקזז מול עמלות מסחר).
המתווך הישראלי פותר אותך מעמלת המינימום בתמורה לעמלות מעט יותר יקרות (להמרות מטח זה הרבה יותר יקר), ואם כבר המתווך אז קבוצת הרכישה תוזיל את המרת המטח ואת עמלות ק/מ. לדעתי זה מתאים למשקיע סולידי שקונה נייר אחד או שתיים כל חודש (ב-1000 שקל כנראה שעדיף נייר אחד בחודש, אני מחכה שיהיה לי לפחות 2000).

דעתי זה מתאים למשקיע סולידי שקונה נייר אחד או שתיים כל חודש (ב-1000 שקל כנראה שעדיף נייר אחד בחודש, אני מחכה שיהיה לי לפחות 2000).
מה לדעתך מתאים, הקבוצת רכישה?
אני אוסיף שאני כן מתחת לגיל 25 (בת 24) אבל אין לי 100,000 דולר. אז במקרה הזה, האם משתלם לעבוד דרך המתווך ולחסוך את ה- 3 דולר לחודש או שעם העמלות מטח הגבוהות זה לא שווה?
בנוסף, האם אתה יודע אם יש דרך אוטומטי להוסיף כל חודש סכום קבוע לקרנות/etfs שכבר רכשתי? תודה רבה!

אז במקרה הזה, האם משתלם לעבוד דרך המתווך ולחסוך את ה- 3 דולר לחודש או שעם העמלות מטח הגבוהות זה לא שווה?
מעבר לשיקולי העמלות יש עוד שיקולים לא לעבוד עם מתווך. למשל למתווך יש אפשרות תאורטית לקנות/למכור ניירות בשמך, ואם הוא עושה את זה בלי אישור (או שסתם פרצו למתווך למערכות המחשוב, כי האבטחה שלהם לא משהו) לא בטוח שהביטוח של ib מכסה.
אני אישית מעדיף שלכמה שפחות גורמים תהיה גישה לכסף שלי (במיוחד גופים ישראלים/קפריסאים שלא ברור איזה פיקוח, אם בכלל, יש עליהם) ומוכן לשלם 10$ בחודש (שמתקזזים עם עמלות פעולה) בשביל השקט הנפשי.

פי 4 בערך (מול tiered).
שים לב שהיא מתכוונת להעביר 1000₪ בחודש, וכנראה (ניחוש שלי) לא יותר מרכישה אחת או שתיים בחודש.
במצב כזה $10 היא עמלה כבדה בכל חודש.

פי 4 בערך (מול tiered).
איפה אני יכולה למצוא את העמלות של המרת מטח של כל אופציה? ממה שהבנתי אין עמלות בהעברה ישיר לIB?
@FIYaacov האם זה משנה משהו בהתחשב שלעוד שנתיים העמלות יהיו רק 3 דולר כי אני מתחת ל25?
והאם משהו יודע אם יש דרך להעביר כספים לIB בהוראת קבע כל חודש?
תודה שוב לכולם שענו.

לא חושב שיש בעיה עם זה, גם IB תומכים בהודעה אוטומטית חוזרת.

האם זה משנה משהו בהתחשב שלעוד שנתיים העמלות יהיו רק 3 דולר כי אני מתחת ל25?
אם את חושבת שתוכלי להשיג צבירה של 100,000 בשנתיים האלו (או ממש להתקרב כך שתשלמי את עמלת המינימום מעט זמן), הייתי נמנע מהמתווך.

איפה אני יכולה למצוא את העמלות של המרת מטח של כל אופציה?
לא סביר שתשלמי יותר מעמלת המינימום (בהנחה שאת ממירה סכום ארבע או חמש ספרתי של שקלים).
IB ישיר: $2 (שזה כיום כ-7 ש"ח)
המתווך הקפריסאי: 75 ש"ח ללא דיבידעת, 10 ש"ח עם דיבידעת.
ממה שהבנתי אין עמלות בהעברה ישיר לIB?
העברת שקלים ל-IB עולה לך רק את העמלה שהבנק הישראלי גובה. לא תלוי בשימוש במתווך.
@FIYaacov האם זה משנה משהו בהתחשב שלעוד שנתיים העמלות יהיו רק 3 דולר כי אני מתחת ל25?
אפשר עוד שנתיים לשייך חשבון ישיר כך שיחסה בצל המתווך, או לפתוח חשבון אצל המתווך ולבצע העברה פנימית (בתוך IB) של מזומנים וני"ע. זה תהליך די פשוט שלוקח פחות משבוע.
העברת כסף ל-IB כוללת שתי פעולות: דחיפת הכסף מהבנק, ויצירת נוטיפיקציה על כסף נכנס ב-IB.
כפי שאמר @אורי ג., מבחינת IB אפשר להגדיר recurring notification, וגם מבחינת הבנק הישראלי בטח אפשר להגדיר העברה חודשית.

אפשר עוד שנתיים לשייך חשבון ישיר כך שיחסה בצל המתווך, או לפתוח חשבון אצל המתווך ולבצע העברה פנימית (בתוך IB) של מזומנים וני"ע. זה תהליך די פשוט שלוקח פחות משבוע.
תודה רבה על כל התשובות לשאלות שלי! רק רציתי לוודא שהבנתי - אני יכולה לפתוח עכשיו חשבון ישיר בIB, וכשאהיה בת 26 אני יכולה לעבור לחשבון דרך המתווך כדי לחסוך את ה10 דולר החודשי (כי כנראה שלא יהיה לי 100K עד אז)?

תודה רבה על כל התשובות לשאלות שלי! רק רציתי לוודא שהבנתי - אני יכולה לפתוח עכשיו חשבון ישיר בIB, וכשאהיה בת 26 אני יכולה לעבור לחשבון דרך המתווך כדי לחסוך את ה10 דולר החודשי (כי כנראה שלא יהיה לי 100K עד אז)?
כן. בהנחה שהמתווך עדיין יהיה קיים ושהמבצע לחברי הקבוצה ישאר.
מצד שני גם זה שתפתחי היום חשבון דרך המתווך לא יבטיח ב100% שהמחיר דרכו לא ישתנה עוד שנתיים.

בכל מקרה קחי בחשבון שה10$ החודשי מתקזזים עם עמלות פעולה. כלומר את יכולה לעשות בעצם פעולות בשווי של עד 10$ בחודש "בחינם", מה שהופך את העמלה החודשית לפחות נוראית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג אזרח ארה"ב, כבר מושקע בקופת גמל להשקעה, ואז שמעתי על FATCA שוק ההון 29
Y הוצאת כספים מ401K אמריקאי לאזרח ישראל שאיננו אזרח או תושב ארה"ב מיסים 1
S רו"ח ישראלי מומלץ עבור הייטקיסט אזרח ארה"ב מיסים 30
K אזרח ארה"ב - הטבות מס לסטודנטים מיסים 1
Regevkr שאלה על טופס 1040-NR למי שאינו תושב ואינו אזרח ארה"ב מיסים 1
A אזרח ארה"ב - PFIC בהקשר קרן השתלמות מיסים 9
ד אזרח ארה"ב - השקעה בת"א 125 שוק ההון 2
פסיוני אזרח ארה"ב- שוק ההון 31
ת פינוי בינוי אזרח אמריקאי נדל"ן 11
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 1
S השקעת כספים בתור אזרח אמריקאי צעיר מיסים 0
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
A אזרח אמריקאי - מס שבח במכירת דירת יחיד בארץ נדל"ן 10
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y מכירת דירות בירושה בישראל ע"י אזרח אמריקאי מיסים 9
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
S קרן כספית עבור אזרח אירופאי שוק ההון 29
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
N נישואין של אזרח אמריקאי עם אזרחית ישראלית מיסים 4
O קרנות כספיות עבור אזרח אמריקאי - pfic בעייתי? מיסים 21
E התנהלות נכונה מבחינת מיסוי לזוג נשוי שאחד מהם אזרח אמריקאי מיסים 7
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
U ביטוח נסיעות לחו"ל למי שאינו אזרח ואין לו ביטוח לאומי צרכנות פיננסית 5
R קרן השתלמות מחקה מדד עבור אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
וינסנט טופס 1099 מ-BoA למי שאינו אזרח אמריקאי מיסים 44
K אזרח אמריקאי תושב ישראל - פק״מ בארץ שוק ההון 12
N אזרח אמריקאי שגילה שצריך לשלם מס על כל ההשקעות - מה השלב הבא? מיסים 70
א המרה של שקלים לדולרים - אזרח ישראלי + אמריקאי עם חשבון בנק בישראל ובארה״ב שוק ההון 2
B אני אזרח אמריקאי והשקעתי בני״ע במיטב טרייד PFIC. אשמח לעזרה שוק ההון 8
Flex אזרח אמריקאי, שכיר, עצמאי ומשקיע מיסים 11
A אזרח אמריקאי - גידור כנגד שינויים בשער הדולר ושחיקה במונחים שקליים שוק ההון 4
A אזרח אמריקאי - קבלת נכסי PFIC בירושה ומיסוי מיסים 2
ל קרן השתלמות של אזרח ארהב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
יוזר האם אזרח ישראלי יכול לקנות אגח אמריקאי? שוק ההון 12
ח דיווח על IRA - אזרח אמריקאי מיסים 4
אוגורן טופס תביעה לקצבת אזרח ותיק - ריבית מחסכונות או דיבידנד ממניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M אזרח אמריקאי עם שם שונה - בעיה בפתיחת חשבון בIB? שוק ההון 7
A דיווח עבור רווחים מניירות ערך - אזרח אמריקאי מיסים 0
א אזרח אמריקאי שרוצה לפתוח תיק השקעות פאסיבי עם מינימום התעסקות שוק ההון 23
A אזרח אמריקאי - דרכי השקעה מומלצות שוק ההון 3
ג הגשת דו״ח מקוצר - אזרח אמריקאי עם דיבידנדים ב IB מיסים 10
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 9
אזרח אמריקאי לפני חתונה עם לא-אמריקאית מיסים 39
ת פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות בישראל - שאחד מהנהנים אזרח אמריקאי? שוק ההון 5
שם משתמש בעייתי אזרח ישראלי המתגורר בחו"ל - למי משלם מס רווחי הון? מיסים 2
ל אזרח אמריקאי ונדלן בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 2
S דירה להשקעה כאשר אחד מבני הזוג אזרח אמריקאי נדל"ן 4

נושאים דומים

Back
למעלה