• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דרכי הצמדה לשער הדולר

sector

משתמש רשום
דירוג
1
אני מעוניין להצמיד סכום מסוים לשער הדולר, כך שיהיה כמה שיותר נזיל. הבנתי שאלה האפשרויות המרכזיות:

1. פיקדון צמוד לדולר יומי בבנק. השאלה אם אין בזה כל מיני עמלות חבויות/שטיקים שיקצצו חלק מהכסף?
  2. רכישה פיזית של דולרים. אני לא רוצה לשלם עמלה גבוהה אז חשבתי לפתוח דרך ברוקר זר או משהו כזה(לדוגמא interactive brokers עם מתווך/הרגיל עם 100K ולסגור את החשבון במידה ואצטרך למשוך את הכסף). האם במידה ואני לא מבצע פעולות בניירות אלא רק ממיר מט״ח דרך הברוקר הזר אני צריך להגיש דו״ח שנתי?
  3. מוצרים כמו תעודות סל - אני חושב שזאת אפשרות פחות טובה בגלל העמלה

עוד שתי אפשרויות:
4. קרנות כספיות דולריות (נדמה לי שכמעט ואין עמלות)
5. אג"ח דולרי בדרוג גבוה (לפחות מקבלים קצת ריבית על זמן האחזקה)

זה יוצא כ450 ש״ח על עמלות, לדעתי זה סכום יחסית משמעותי

אני מעוניין להצמיד סכום מסוים לשער הדולר, כך שיהיה כמה שיותר נזיל. הבנתי שאלה האפשרויות המרכזיות:

1. פיקדון צמוד לדולר יומי בבנק. השאלה אם אין בזה כל מיני עמלות חבויות/שטיקים שיקצצו חלק מהכסף?
  2. רכישה פיזית של דולרים. אני לא רוצה לשלם עמלה גבוהה אז חשבתי לפתוח דרך ברוקר זר או משהו כזה(לדוגמא interactive brokers עם מתווך/הרגיל עם 100K ולסגור את החשבון במידה ואצטרך למשוך את הכסף). האם במידה ואני לא מבצע פעולות בניירות אלא רק ממיר מט״ח דרך הברוקר הזר אני צריך להגיש דו״ח שנתי?
  3. מוצרים כמו תעודות סל - אני חושב שזאת אפשרות פחות טובה בגלל העמלה

מוסיף עוד אפשרות, אם כבר הולך לברוקר זר: חוזה עתידי על השקל (אם אתה מפחד ששער הדולר ירד עוד - קנה חוזה, אם שיעלה - מכור חוזה). זה זול, לא דורש הון עצמי גבוה (על margin). חיסרון: חוזה בודד הוא על מיליון ש"ח, לא ציינת מה הסכום המדובר. מצד שני, לדעתי, אם לא מדובר בסדרי גודל כאלה לפחות, לא הייתי בכלל מתעסק בהצמדה.

כ350,000 ש״ח אבל עדיין חשוב לי להצמיד את הסכום

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
A אזרח אמריקאי - דרכי השקעה מומלצות שוק ההון 3
A דרכי התמודדות עם מגפת הקורונה אוף טופיק 4
nick מס רכישה - דרכי התמודדות נדל"ן 54
M תחילת דרכי כמשקיע שוק ההון 17
צ בתחילת דרכי :) ויש לי כמה שאלות שוק ההון 9
מ דרכי מחייה "פרימיטיביים" - איפה בישראל זה ריאלי? מה זה דורש? אוף טופיק 2
L תחילת דרכי כמשקיע מן המניין שוק ההון 9
Stardust מחפשת אפילקציה שתחסום כל דרכי ההתקשרות איתי מקונטקט מסויים ובשעות מסויימות אוף טופיק 7
O עומד להתחיל אני דרכי בעולם הזה.. שוק ההון 11
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
R מס נוסף שהופיע בחשבון כתוצאה מהפרשי הצמדה משנה קודמת שוק ההון 6
G הצמדה לנדלן דרך שוק ההון שוק ההון 4
I רווח הון/הפסד הון - ישנה הצמדה ? שוק ההון 1
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
A חישוב הצמדה וריבית על חוב לביטוח לאומי ולמס הכנסה מיסים 3
O הצמדה למחירי הנדלן למגורים שוק ההון 3
אגוז_קוקוס "סך הצמדה" בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N הצמדה לדולר של קרנות כמו 1159235 שוק ההון 9
D פיקדון או אג"ח - הצמדה למדד המחירים לצרכן שוק ההון 2
ש הצמדה סולידית ליורו שוק ההון 18
L מה מקובל היום בשוק בחוזי שכירות מבחינת הצמדה למדד המחירים לצרכן? נדל"ן 36
דו דו הצמדה למדד ביום פרסום המדד שוק ההון 5
M חישוב שער הצמדה למט"ח מיסים 2
ס הצמדה למדד בנייה 350k נדל"ן 24
Waler הצמדה של ההוצאות בפרישה לצמיחה הכלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
P הצמדה/ריבית על חוב שתשלומו נדחה בגלל המקבל צרכנות פיננסית 8
א החזר מביטוח לאומי - הצמדה? צרכנות פיננסית 4
Fitch הלוואה של 30,000 ש"ח ללא ריבית וללא הצמדה - היכן? צרכנות פיננסית 19
Dim הצמדה למדד/דולר שוק ההון 13
Y חישוב הצמדה בפיקדון שוק ההון 10
Y מתאם בין אינפלציה לשער חליפין ובין אג"ח ישראלי למניות חו"ל? מדוע אג"ח ממשלתי צמוד מדד? שוק ההון 9
4 האם יש גבול לשער מנייה? שוק ההון 6
1337justme הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 6
יבגני_ל יחס אמביוולנטי לשער שקל/דולר שוק ההון 579
ה האם המתנה לשער המרת מט"ח הוא תזמון שוק? שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה