• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דרכון זר

Mose

משתמש סולידי
דירוג
6
האם שווה להשקיע כסף בהוצאת דרכון זר? מדובר בהוצאה של כ10000 שקל עד כמה שאני מבין.
מדובר בדרכון אירופאי.
הייתי רוצה לדעת מה היתרונות והחסרונות של כזה דבר מבחינה פיננסית (מיסוי וכו׳) ובכללי אם מישהו מכיר/עשה כבר

כדי לענות על השאלה האם שווה מבחינה כלכלית צריך לדעת מה המטרות והשאיפות שלך - אין לנו דרך לדעת את זה עם המידע שסיפקת.

לדעתי שאלה קצת מיותרת -
אם אתה מתכוון להגר לאירופה, או לעבור לשם לתקופה של מעל שנה - אז אזרחות אירופאית ודאי שתעזור ותקל על העניין.
אם אתה מהאנשים שמפחדים שישראל תקרוס ורוצים שיהיה להם קלף בטוח בכיס - אולי שווה בשביל "שקט נפשי".
אחרת יהיה לך עוד סתם מסמך אדום במגרה שעלה לך 10 אלף ש"ח במקרה הטוב... ובכל מקרה סביר להניח שאם אתה מעל גיל 18 וזכאי - הזכאות שלך תשמר לעוד הרבה שנים. למרות שגם זה תלוי באיזה מדינה ובאילו נסיבות.
מבחינת מיסים יש הבדל בין אזרח לבין תושב -
אם אתה רק מחזיק באזרחות אירופאית אבל לא רשום שם כתושב - אין סיבה שתשלם שם מיסים.

אחרת יהיה לך עוד סתם מסמך אדום במגרה שעלה לך 10 אלף ש"ח במקרה הטוב..
לא לגמרי מדוייק. יש עוד כמה יתרונות כמו אפשרות כניסה יותר פשוטה/זולה לכמה מדינות וכו'.
אבל זה כבר תלוי בדרכון הספציפי (לא כל הדרכונים האירופאים שווים).

מעבר לזה כמובן עניין הביטוח והאפשרות לעבוד באירופה שהזכרת (אגב, לא רק באירופה. לחלק מהמדינות יש הסכמים עם מדינות נוספות לעבודה לתקופה מסויימת).
זה גם פותח לך לפעמים גישה (או מקל על הגישה) לכל מיני אפשרויות השקעה באירופה
ובכל מקרה סביר להניח שאם אתה מעל גיל 18 וזכאי - הזכאות שלך תשמר לעוד הרבה שנים. למרות שגם זה תלוי באיזה מדינה ובאילו נסיבות.
זה לא תמיד נכון. חוקים נוטים להשתנות לפעמים.
אבל מסכים שזה פחות סביר שישתנה (שוב, תלוי מדינה ונסיבות כמו שאמרת)

האם שווה להשקיע כסף בהוצאת דרכון זר? מדובר בהוצאה של כ10000 שקל עד כמה שאני מבין.
מדובר בדרכון אירופאי.
הייתי רוצה לדעת מה היתרונות והחסרונות של כזה דבר מבחינה פיננסית (מיסוי וכו׳) ובכללי אם מישהו מכיר/עשה כבר
אם אתה מדבר על פורטוגלי, אני אישית עבור עצמי חשבתי שזאת השקעה משתלמת. יש מלגות לימודים בחו"ל אפשרויות השקעה שנפתחות חסכון בויזה וכו, זה שווה בעיקר כי זה עובר בירושה לילדים. אולי אני לא אזכה להשתמש בכלום מהדברים האלה אבל אם אני או אחד הילדים ישתמש בזה , זה כבר הופך את זה להשקעה משתלמת

• אהבתי
Reactions: Roi
במובן הכספי נטו, קשה להגיד כי זה תלוי מה תעשה עם הדרכון - האם תעבור לגור באירופה? אם אתה רוצה לגור שם, ברור שזו השקעה מעולה. למעשה, יהיה לך קשה לגור שם ולעבוד ללא דרכון. אבל אם אין לך תוכנית אז מה שאתה קונה זה בעצם אופציה.
אופציה להגירה, להימלטות, לעבודה, (או לנופש בזמן מגיפה). לדעתי זה שווה 10,000 ש''ח. אם יש לך את הכסף. והילדים שלך יגידו לך תודה.

בגדול האיחוד האירופי הוא גוף מסובך להפליא.
כאשר אתה מדבר על דרכון אירופאי מבלי להזכיר מדינה - אין דרך לדעת מה החובות והזכויות שעומדות לרשותך.

מציע לך לבדוק ולקרוא על בקשת אזרחות במדינה הספציפית בה אתה מועמד כזכאי.
על פי רוב המדיע מונגש גם באנגלית ונוח יחסית לקריאה - תחפש איך קוראים לרשות ההגירה במדינת היעד ותכנס לאתר הרשמי שלהם
(יש מדינות בהן רשויות אחרות עוסקות בזה כמו מיסים או משטרה... תברר).

הילדים שלך יגידו לך תודה.
הבנת המדיניות של מדינת היעד גם תכווין אותך לגבי ילדים.
יש מדינות בהן ילדים לאזרחים מקבלים אוטומתית גם אם נולדו בחוץ ויש מדינות שמערימות יותר קשיים, ובכל מקרה, אם הכיוון הוא כזה של להעביר אזרחות לילד חשוב לבדוק מה טווח הגילאים בו זה בכלל אפשרי.

עוד טיפ קטן:
אם אתה לומד את החומר לבד, מבין מה ההליך דורש ומוכן להגיש בקשה בעצמך - אשריך. חסכת שכ"ט.
עו"ד יכול בהחלט להועיל, להקל, לעזור... אבל לגמרי לא הכרחי.

הגשה עצמית כמעט ומייתרת לחלוטין את השאלה האם שווה...

עוד טיפ קטן:
אם אתה לומד את החומר לבד, מבין מה ההליך דורש ומוכן להגיש בקשה בעצמך - אשריך. חסכת שכ"ט.
עו"ד יכול בהחלט להועיל, להקל, לעזור... אבל לגמרי לא הכרחי.

עדיין יש צורך בתרגום נוטריוני של מסמכים לרוב המדינות. אבל, הגשה לבד חוסכת המון וגם כנראה תהיה מהירה יותר. אפשר להעזר במתורגמן, הם זולים מעורכי דין ונותנים שירות יותר טוב.

הייתי רוצה לדעת מה היתרונות והחסרונות של כזה דבר מבחינה פיננסית (מיסוי וכו׳) ובכללי אם מישהו מכיר/עשה
קיבלתי דרכון לפני שנתיים. אני לא רואה כיצד הוא יעזור לי כספית. בינתיים הרוח היחיד שלי ממנו הוא טיול באינדוזיה.

עם הדרכון שלי יכלתי להוציא ויזה לאוסטרליה מהודו ולהמשיך לשם את הטיול במקום לחזור לארץ.

אמאל'ה איזה כיף היה.

• אהבתי
Reactions: HHH
בגדול האיחוד האירופי הוא גוף מסובך להפליא.
כאשר אתה מדבר על דרכון אירופאי מבלי להזכיר מדינה - אין דרך לדעת מה החובות והזכויות שעומדות לרשותך.

מציע לך לבדוק ולקרוא על בקשת אזרחות במדינה הספציפית בה אתה מועמד כזכאי.
על פי רוב המדיע מונגש גם באנגלית ונוח יחסית לקריאה - תחפש איך קוראים לרשות ההגירה במדינת היעד ותכנס לאתר הרשמי שלהם
(יש מדינות בהן רשויות אחרות עוסקות בזה כמו מיסים או משטרה... תברר).
[...]

מדובר בדרכון פולני אם אתה מכיר את הנושא,

בדקתי עכשיו את התהליך של להוציא את זה עצמאית וזה באמת לא נראה מסובך מידי (בוודאות לא שווה שכר טרחה של 10000 שקל) ואני באמת חושב לעשות את זה עצמאית

בוודאות לא שווה שכר טרחה של 10000 שקל
נראה לי שבדרך כלל העלויות כולל שכר טרחה הן בסביבות 5000, לפחות לדרכון רומני.
זה מתנפח רק אם במשרד הפנים יש הרבה רישומים.
לדוגמא, במקרה שלי עברתי נישואים וגירושין. צריך לעבור את אותו תהליך ברומניה, שזה כולל גם בית משפט רומני מעבר למשרד הפנים הרומני. אז בסוף אכן הגעתי ל 10000. אבל הילדים שלי שהם רוקים וחלקם קטינים, גמרו הכל ב 5000.

נראה לי שבדרך כלל העלויות כולל שכר טרחה הן בסביבות 5000, לפחות לדרכון רומני.
זה מתנפח רק אם במשרד הפנים יש הרבה רישומים.
לדוגמא, במקרה שלי עברתי נישואים וגירושין. צריך לעבור את אותו תהליך ברומניה, שזה כולל גם בית משפט רומני מעבר למשרד הפנים הרומני. אז בסוף אכן הגעתי ל 10000. אבל הילדים שלי שהם רוקים וחלקם קטינים, גמרו הכל ב 5000.
יש המון מסמכים בכל מקרה לתרגם וזה עולה כסף. זאת, בנוסף לתשלום טרחה לעורך דין. כלומר, תרגום מסמכים צריך לעשות בכל מקרה ואם זה עם עורך דין, מתווסף שכר טרחה. מתורגמן, מוסיף עלות נמוכה. אבל, חוסך חלק מההוצאות. מכיוון שחוסך הצהרות (שלא צריך לתרגם עם עורך דין) שעושה איתך במקום בקונסוליה.

בדקתי עכשיו את התהליך של להוציא את זה עצמאית וזה באמת לא נראה מסובך מידי (בוודאות לא שווה שכר טרחה של 10000 שקל) ואני באמת חושב לעשות את זה עצמאית

ממליץ לך בחום ומניסיון (לבד ולאחר מכן תיקון באמצעות עו"ד) לא לעשות לבד: יש הרבה ניואנסים, ואם נפלת על פקיד שקם על צד שמאל הסתבכת. חוץ מזה מדובר על לא מעט טירטור (למשל אחרי שתוציא תעודת לידה, צריך תרגום נוטריוני ולאחר מכן לנסוע למשרד החוץ בירושלים לאפוסטיל). בנוסף אין שום סיבה לשלם 10000 ש"ח. בהנחה שאין סיבוכים במקרה שלך, זה לא אמור לעלות יותר מ-3000-4000 ש"ח.

ממליץ לך בחום ומניסיון (לבד ולאחר מכן תיקון באמצעות עו"ד) לא לעשות לבד: יש הרבה ניואנסים, ואם נפלת על פקיד שקם על צד שמאל הסתבכת. חוץ מזה מדובר על לא מעט טירטור (למשל אחרי שתוציא תעודת לידה, צריך תרגום נוטריוני ולאחר מכן לנסוע למשרד החוץ בירושלים לאפוסטיל). בנוסף אין שום סיבה לשלם 10000 ש"ח. בהנחה שאין סיבוכים במקרה שלך, זה לא אמור לעלות יותר מ-3000-4000 ש"ח.
לא צריך לסוע. אפשר לשלוח במעטפה בדואר. אני מכיר אנשים שעשו דרך עורך דין והסתבכו מאוד בגלל טעויות של העורך דין. דרך המלך זה עם מתורגמן וזה הכי זול.

צר לי. לא מבין בפולין...

תבדוק איתם מה בדיוק הם רוצים ובאיזה שפה הם מוכנים לקבל מסמכים.
הרבה מדינות היום מקבלים מסמכים באנגלית ותעודת לידה למשל אפשר להנפיק בחינם בעברית/אנגלית.

נסוע למשרד החוץ בירושלים
למה צריך לנסוע לירושלים?
אפוסטיל ניתן לקבל בכל בית משפט השלום...
יש המון עו"ד נוטריונים שמתעסקים בזה בכל חור בארץ.
בנוגע למחירי תרגום - תעריף מפוקח ע"י משרד המשפטים.

אם נפלת על פקיד שקם על צד שמאל הסתבכת
בעיה אמיתית וכואבת.
שכונה זה לגמרי לא רק בישראל...

אפוסטיל ניתן לקבל בכל בית משפט השלום
כמו שאמרת, אתה לא מבין בפולין. למטרות מסוימות מתאים אפוסטיל בית משפט, אבל שגרירות פולין בתל אביב דורשת אפוסטיל ממשרד החוץ.

צריך תרגום נוטריוני + אפוסטיל בית משפט ואז אפוס טיל משרד החוץ. שוב, לא צריך לסוע לירושלים. אפשר לשלוח לא פוסטים משרד החוץ בדואר. חפש בגוגל

לא צריך לסוע. אפשר לשלוח במעטפה בדואר. אני מכיר אנשים שעשו דרך עורך דין והסתבכו מאוד בגלל טעויות של העורך דין. דרך המלך זה עם מתורגמן וזה הכי זול.

לא מכיר את האפשרות של הדואר, בזמנו לא היה (הניסיון שלי מלפני למעלה מ-10 שנים). בכל מקרה, התעסקתי קצת בנושא עוד שנים קדימה לאחר מכן, ודרך המלך היא לעבוד עם מישהו שמטפל בניירת בפולין במחוז ממנו הגיעה המשפחה, לא מול השגרירות בארץ. אין שום צורך בעורך דין, אלא במישהו שילך למשרדים הרלוונטיים שם ויוציא את הניירת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D עדכון דרכון חדש ב interactive brokers שוק ההון 1
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
B דרכון ביומטרי פוסטים מאיכות נמוכה 4
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
לאץ' נסיעה לחו"ל בזמן חידוש דרכון אוף טופיק 6
Fitch עלות חידוש דרכון ביומטרי אחרי 5 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 63
V חידוש דרכון ישראלי אוף טופיק 1
S חידוש דרכון אמריקאי צרכנות פיננסית 2
klayhamn דרכון פולני - איתור מסמכים עתיקים בארץ אוף טופיק 23
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10
ב דרכון אירופאי - יתרונות בהשקעות נדל"ן נדל"ן 7
L פתיחת חשבון ללא דרכון שוק ההון 22
L אני צריכה לשלוח סריקה דרכון שלי למישהו איך אני מוודא שהוא לא ישתמש איתה אחר כך? אוף טופיק 7
F דרכון אירופאי והמשמעויות שוק ההון 43
A נדל"ן בפורטוגל וקבלת דרכון שוק ההון 2
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
ג שאלות למשקיעה מתחילה בברוקר זר שוק ההון 0
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
א קרן שקלית שמחקה מדד זר שוק ההון 6
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
מ משפט בנושא זיכוי מס זר בארה"ב נגד הNIIT מיסים 1
מ העברת כספים לברוקר זר לבנק בחו״ל וספציפית לגבי IB שוק ההון 1
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
caterpillar המרה והעברת ניירות שקליות לחשבון זר שוק ההון 7
L השקעה דרך ברוקר זר שוק ההון 13
ס תשלום מס על ריבית מפיקדון בבנק זר מיסים 1
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
י תכנון מס דיבידנד זר מעל גיל 60 מיסים 8
י ביטוח על יתרה במזומן במטבע זר לא דולרי באינטראקטיב ברוקרס IB שוק ההון 0
S מינוף במטבע זר שוק ההון 3
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
ע שאלות לגבי ברוקר זר / חשבון זר שוק ההון 0
F מה הסיבה להשקיע בקרנות איריות בברוקר זר שוק ההון 3
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
A קניית מניות ישראליות בברוקר זר? פוסטים מאיכות נמוכה 7
Y נייר ערך זר עוקב s&p 500 ללא סיכון מס ירושה ארה"ב שוק ההון 10
M פתיחת חשבון בבנק זר צרכנות פיננסית 2
S המרת הפסדי ניירות ערך זרים לשקלים, מברוקר זר שלא מנכה מס במקור מיסים 21
נ שאלה על קרנות אג"ח זר, לוודא במה משקיעות שוק ההון 0
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
א אזרחות זרה, תושבות ודרכון זר פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 106

נושאים דומים

Back
למעלה