1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

דעת הפורום לגבי השקעה במניות/קרנות בנקים?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י trast_noe_wan, ‏2/9/19.

1. trast_noe_wan

trast_noe_wan משתמש רשום

אשמח לשמוע האם קיימת מסקנה גורפת על השקעה במניות בנקים בודדים (ישראלים/זרים) או בקרנות בנקים, שכביכול נראות כקרן מחקה, בעלת הרכב רחב וקבוע, אך דמי ניהול של קרן אקטיבית מנוהלת.

מישהו כאן משקיע בבנקים זרים? ישראלים?

מה הסיכון הגלום בגופים כאלה ובמניותיהם?

לארוצה אוהב/ת את זה.
  2. Shaz

Shaz משתמש בכיר

לגבי מסקנה, מניח שאף אחד לא יכול לדעת את העתיד.. מסוכן ככל המניות

לא מחזיק ומניח שהרוב יסכימו איתי שאין שום סיבה מיוחדת להחזיק דווקא מניות של בנקים או קרנות מחקות מדדי בנקים..

החלטה שלך בלבד בסופו של דבר.

3. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש בכיר

כנראה שלא.

לגבי "דעת הפורום" - רובנו משקיעים במדדחם רחבים שמפוזרים על פני יותר מסקטור אחד.
    השקעה בסקטור ספציפי מעלה את הסיכון. יש לך סיבות טובות להאמין שדווקא הבנקים יצמחו בקצב גבוה יותר מהכלכלה העולמית?

4. trast_noe_wan

trast_noe_wan משתמש רשום

צודק, קרן של 10-15 בנקים זה לא רחב, ואפילו לא מפוזר, כי זה תחום זהה, שכנראה נע באופן דומה.

אך האם אני מאמין בצמחיתם?
    אם אני מניח שעיקר הצמיחה של בנק מבוססת חוב, אשראי, ועמלה שנגבית מהציבור, ומהסקטורים העסקיים הממשלתיים והעירוניים,
    אני יכול לדמיין מצב שבו דור ה-Z יפקיר את עצמו כלכלית ב50-75 שנה הבאות, מעין "מידע פנימי" או תחושה פנימית שלא מעניינת אף אחד כרגע.

בדומה למניות של חברות עדשות, נושא שנחשפתי אליו השנה - אף אחד לא מודע לכך שמשקפיים וקוצר ראיה זו הונאה כלכלית ולא בעיה רפואית,
    ולכן בעיתות סמארטפון, ניתן לצפות לצמיחה שתכה את הציפיות.
    https://endmyopia.org/about-us/
    (סוף העמוד)

השאלה כמובן אם 2 מפולות בנקים, אחת מקומית ואחת עולמית, הספיקו כדי למנוע מצב עתידי זהה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
הנחות דיבידעת IB HK פינת המשקיעים ‏ביום רביעי ב- 19:59
תיק חדש|| חוות דעת לפני פתיחה פינת המשקיעים ‏5/11/19
אשמח לשמוע את דעתך על התיק שלי פינת המשקיעים ‏22/10/19
דעתכם על התיק שניסחתי פינת המשקיעים ‏3/10/19
מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing פינת המשקיעים ‏1/10/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.