דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
16,345
אחד החששות של מוכרים הוא שדירה שעומדת למכירה זמן רב תיחשב כפגומה / הזדמנות להוריד הרבה במחיר. מתווכים אמורים לעשות פעולות שיווק שיקטינו את הסיכון הזה וזה לגמרי אינטרס של המוכר. השאלה האם בפועל הם עושים זאת היא שאלה אחרת. כנראה כל מקרה לגופו.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
4,837
אחד החששות של מוכרים הוא שדירה שעומדת למכירה זמן רב תיחשב כפגומה / הזדמנות להוריד הרבה במחיר. מתווכים אמורים לעשות פעולות שיווק שיקטינו את הסיכון הזה וזה לגמרי אינטרס של המוכר. השאלה האם בפועל הם עושים זאת היא שאלה אחרת. כנראה כל מקרה לגופו.
אילו פעולות לדוגמה (מלבד פרסום בלוחות הציבוריים ושלט למכירה על חלון חזיתי)?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
16,345
אילו פעולות לדוגמה (מלבד פרסום בלוחות הציבוריים ושלט למכירה על חלון חזיתי)?
מזמן לא עשיתי עסקה וגם כשמכרתי לא השתמשתי בשירותי מתווך.
למיטב זכרוני הם עושים סרטון, מתקשרים לאנשים שרשומים אצלם במאגר כמתעניינים, מנסים לעניין אנשים שבכלל לא חשבו על הדירה שלך (לא כולם סגורים על עצמם מראש) ובעיקר מסננים, כך שלא כל נודניק שמשעמם לו בבית ופותח יד 2 ישר מגיע אליך למחרת הביתה. שמעתי גם על מקרים של מתעניינים בלי תיווך שמגיעים וממש נהנים להתנשא על בעלי הבית בביקורת על הדירה וכשיש מתווך בתמונה המצב מעט יותר טוב.
אני לא מפאר את העיסוק שלהם ולא מתכוון להשתמש במתווך כשאמכור, אלא מנסה לשקף את הסיבות למוכרים לקחת מתווך.

ישראלית

משתמש ותיק
דירוג
79
מעניין שאין אף מתווך כאן.

במקרים רבים המוכר משיג מחיר יותר טוב על ידי מתווך אחר ניכוי התשלום למתווך מצידו. (המתווך מכיר יותר את השוק יש לו כושר שכנוע/ רמאות לפתות קונים) גם בלי חיסכון שלעבודה וכאב ראש.

ג.נ. גם אני שונא מתווכים (כפי שהוער לי ע"י האזרח הקטן אינני מתכוון להעלים אותם כל זמן שהפעולה אינה חוקית)

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
4,837
מעניין שאין אף מתווך כאן.
גם אני תוהה על כך. יש בפורום עורכי דין, רואי חשבון, יועצים וסוכנים כאלו ואחרים. אבל לא זכור לי אחד שסיפר על עצמו שהוא מתווך. אולי הם אינם סולידיים...

יעקב1111

משתמש ותיק
דירוג
132
גם אני תוהה על כך. יש בפורום עורכי דין, רואי חשבון, יועצים וסוכנים כאלו ואחרים. אבל לא זכור לי אחד שסיפר על עצמו שהוא מתווך. אולי הם אינם סולידיים...
האזרח הקטן הסביר צריך הרבה אומץ בשביל להודות בכזה פשע חמור...

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
4,837
האזרח הקטן הסביר צריך הרבה אומץ בשביל להודות בכזה פשע חמור...
דווקא אולי לשמוע אותם ממקור ראשון ייתן לאנשים פרספקטיבה קצת שונה על הענף.

Niroo

משתמש ותיק
דירוג
99
יכול לשתף מניסיון חם מהתנור-
קניתי בית לפני מספר חודשים. כשהגעתי לראות את הבית שאלתי את המתווך מה הם דמי התיווך. אמר שהמוכר משלם את הכל. לא חתמנו על שום חוזה מול המתווך.
ערב החתימה על החוזה (אחרי החלפת טיוטות ועבודה מאומצת של העו"ד המקצוען שלי ששווה כל שקל) אותו מתווך מתקשר אליי ואומר משפט כמו: "עדיין לא סגרנו את דמי התיווך".
לאחר חילופי דברים כמו "נראה לך שאני עובד בחינם", הודעתי לו שמבחינתי מדובר בדיל ברייקר. אותו מתווך הודיע שלא תהא חתימה על חוזה.
מיד יצרתי קשר עם המוכר וסיפרתי לו מה היה. למזלי, אותו מוכר הוריד את המתווך מהעניין ובסופו של דבר קנינו את הבית.
מה שמצחיק הוא שהתכוונתי בכל מקרה לשלם למתווך סכום לא מבוטל כיוון שעשה עבודה טובה גם במשא ומתן וגם בהשגת כל המסמכים. החזירות והשקרים (טען שלא אמר את הדברים מעולם) רק גרמו לו להפסיד כסף (לפחות מהצד שלי).
לסיכום, גם אלה שיודעים להביא ערך יודעים להרוס לעצמם. אישית יש לי ניסיון רע עם מתווכים.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
4,837
אותו מתווך מתקשר אליי ואומר משפט כמו: "עדיין לא סגרנו את דמי התיווך".
מוזר מאוד שהסכים להציג לך את הדירה בלי חתימה על הסכם תיווך. זה בדרך כלל התנאי הראשון שלהם.
אותו מתווך הודיע שלא תהא חתימה על חוזה
משעשע שהמתווך חושב שחתימה על חוזה בין שני אנשים פרטיים תלויה בהסכמתו.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
13,360
מזמן לא עשיתי עסקה וגם כשמכרתי לא השתמשתי בשירותי מתווך.
אני לקחתי מתווך (מעולה) אחרי תקופה ארוכה של נסיון למכור בעצמי.
הנסיבות היו לרעתי - נכס בפריפריה מאד רחוקה, התגוררתי במרחק חצי שעה ממנו, הקונה הפוטנציאלי היה צריך להיות אמיד ולא מהאזור.
האנשים שהגיעו לראות את הנכס היו הזויים. אחד סיפר לי איך הוא עומד להרוס את הבית ורק הסלון יהיה בגודל כל הבית, אחרים אמרו שהם רק רוצים בית בישוב הזה עם פיסת אדמה קטנה (אבל שטח הנכס היה כמעט 3 דונם אז למה אתה בכלל פונה?), עוד כמה סיפרו שהם קרובי משפחה/חברים של מישהו מהישוב וקיוו שאמכור להם בנזיד עדשים. בקיצור, תערובת אופיינית של עמישראל.
המתווך הפגיש אותי בסך הכל עם שני זוגות (הוא הראה את הבית לעוד הרבה אחרים אבל סינן אותם). עם הזוג הראשון היתה בעיה - אני הגעתי בידיעה שהסכום שהציעו הוא נקודת פתיחה למו"מ (היה נמוך מהקו האדום שלי), והם הגיעו עם הידיעה שמהמחיר הזה רק יורדים. אחרי כמה דקות סיימנו את הפגישה (אי ההבנה נוצרה בגלל הטעות של התווך). עם הזוג הבא הכל היה ברור יותר והמו"מ היה קצר וברוח טובה והסתיים במכירה.

SpidiMan

משתמש ותיק
דירוג
58
מוזר מאוד שהסכים להציג לך את הדירה בלי חתימה על הסכם תיווך. זה בדרך כלל התנאי הראשון שלהם.
יש כאלה, אם לדעתם הבית שווה ויש לו קונה, אז הוא מביא אותו, מלהיט אותו על הנכס, ואומר לעצמנו מקסימום ארוויח רק מהקונים.
בפועל הוא תמיד יבקש גם מהמוכר פתאום תשלום, למרות שזה בכלל לא חתום מולו - ואז מה שיקרה זה המוכר ישאל את עצמנו האם שווה לו לסגור ולשלם גם למתווך למרות שלא חתם מולו או שלא.

כמובן שמתווך יכול בקלות להפיל עסקה כזאת ולקחת את הקונה למקום אחר, גם אם הקונה רוצה את הבית.

אגב חשוב לי לומר - וגם רשמתי את זה באחת ההודעות שלי בפוסט - יש מתווכים מעולים, ישרים, אמינים! לצערי ברוב הפעמים שנתקלתי לא היו כאלה, אבל כן שמעתי על כאלה.
לדעתי השוק פרוץ ולכן בשוק שכזה נכנסים גם אנשים שמנסים להגדיל את מאגר הדירות שלהם ולא מעניין אותם כלום.
אז אני באמת אומר, לא כל סיפור על או עם מתווך נגמר רע, לדעתי הרוב, אבל זו רק דעתי :)

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
4,837
אני לקחתי מתווך (מעולה) אחרי תקופה ארוכה של נסיון למכור בעצמי.
הנסיבות היו לרעתי - נכס בפריפריה מאד רחוקה, התגוררתי במרחק חצי שעה ממנו, הקונה הפוטנציאלי היה צריך להיות אמיד ולא מהאזור.
האנשים שהגיעו לראות את הנכס היו הזויים. אחד סיפר לי איך הוא עומד להרוס את הבית ורק הסלון יהיה בגודל כל הבית, אחרים אמרו שהם רק רוצים בית בישוב הזה עם פיסת אדמה קטנה (אבל שטח הנכס היה כמעט 3 דונם אז למה אתה בכלל פונה?), עוד כמה סיפרו שהם קרובי משפחה/חברים של מישהו מהישוב וקיוו שאמכור להם בנזיד עדשים. בקיצור, תערובת אופיינית של עמישראל.
המתווך הפגיש אותי בסך הכל עם שני זוגות (הוא הראה את הבית לעוד הרבה אחרים אבל סינן אותם). עם הזוג הראשון היתה בעיה - אני הגעתי בידיעה שהסכום שהציעו הוא נקודת פתיחה למו"מ (היה נמוך מהקו האדום שלי), והם הגיעו עם הידיעה שמהמחיר הזה רק יורדים. אחרי כמה דקות סיימנו את הפגישה (אי ההבנה נוצרה בגלל הטעות של התווך). עם הזוג הבא הכל היה ברור יותר והמו"מ היה קצר וברוח טובה והסתיים במכירה.
הדוגמה שלך מציגה מקומות בהם יש למתווך ערך - המוכר רחוק מהנכס, נכס שפונה לקהל יעד מאוד ספציפי. אני חושב שכל הדיון פה מדבר על מצב שונה - דירה במרכז הארץ, מוכר שגר בדירה או קרוב אליה וכו'.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
13,360
הדוגמה שלך מציגה מקומות בהם יש למתווך ערך - המוכר רחוק מהנכס, נכס שפונה לקהל יעד מאוד ספציפי. אני חושב שכל הדיון פה מדבר על מצב שונה - דירה במרכז הארץ, מוכר שגר בדירה או קרוב אליה וכו'.
זה נכון גם למקרים שלי (מרחק וקהל ספציפי) אבל עוד יותר למקומות שבהם על כל מודעה קופצים מאות אנשים (אזורי ביקוש).

יושב קרנות

משתמש סולידי
דירוג
20

דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק?

דמי תשלום על ירקות מירקן - מישהוא הצליח לחמוק?

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

תלמיד

משתמש ותיק
דירוג
122
אני מכרתי דירה נתתי למספר מתווכים שיתנו הצעה לבית כולם אמרו לי סכום X ואם אני אקח אתם אז אפשר להשיג עוד 50.000 ש"ח בקלות, תכלס החלטתי לפרסם לבד ביד 2 במחיר X פלוס 50000 ש"ח,
מאז היה מרתק מתווך שישב אצלי בבית שבוע לפני משכנע אותי שאם אני נותן לו בלעדיות הוא מביא לי X+50,000 ש"ח, היום משכנע אותי שאם אני נותן לו בלעדיות הוא מביא לי את הסכום שפרסמתי פלוס עוד 50000 ש"ח, (X+50,000+50,000), התעצבנתי על המתווך ואמרתי לו תודה, אבל אתה שקרן פלוס זה שאתה גורם לעלית מחיר הדירות, (השכן שלי מחר ימכור את הבית והתחיל בנק' פרסום שלי פלוס עוד 50000 ש"ח),
בתכלס' בסופו של יום בא קונה דרך מתווך (לא הוא) ואמרתי למתווך שאני לא משלם דמי תיווך המתווך אמר לי בשיחת טלפון אם אני מצליח להוציא יותר אתה נותן לי אמרתי לו כן (אתה תקבל את כל השאר עד 2%), הקונה שמתווך הביא באמת רצה את הדירה ואז המתווך שאל אותי בכמה אתה יכול להתגמש אמרתי לו ב 15000 ש"ח, אחרי יום אני מקבל טלפון מתיווך בוא נשב ונדבר ואמר לי הם הסכימו 20000 ש"ח יותר ואתם הסכמתם לרדת ב 15000 ש"ח אז אני לוקח 35000 ש"ח,
בגדול זה כל המתווכים,
תבדקו מי המציא את זכרון דברים (אחת הטעויות הגדולות ביותר) ותראו המתווכים,

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
4,837
התפתח כעת דיון דומה על דמי התיווך שגובה המתווך מהקונה ועל הצדקת התפקיד בפורום משכנתאות בפייסבוק.
שם דווקא יש כמה מתווכים שהגיבו, והטיעונים שלהם לא משכנעים במיוחד:
1. בעסקה כל כך יקרה, עוד אחוז זה טיפה בים אם זו עסקה טובה.
2. אתה לא רוצה, אל תלך למתווך.
3. תפסיקו להסתכל על כסף קטן, תנו לו את הכסף באהבה.
4. הורדת המוכר לקרקע במחיר.
5. המתווך משקיע משאבים רבים בפירסום ושיווק הנכס, וסינון מתעניינים.
6.זה שרוב הדירות נמכרות בידי מתווך מוכיח שיש בהם צורך.
7. ממשלת ישראל לוקחת מס של 8% מכל עסקה.
8. גם עורך דין לוקח עמלה לפי אחוז ממחיר העסקה.

תלמיד

משתמש ותיק
דירוג
122
התפתח כעת דיון דומה על דמי התיווך שגובה המתווך מהקונה ועל הצדקת התפקיד בפורום משכנתאות בפייסבוק.
שם דווקא יש כמה מתווכים שהגיבו, והטיעונים שלהם לא משכנעים במיוחד:
1. בעסקה כל כך יקרה, עוד אחוז זה טיפה בים אם זו עסקה טובה.
2. אתה לא רוצה, אל תלך למתווך.
3. תפסיקו להסתכל על כסף קטן, תנו לו את הכסף באהבה.
4. הורדת המוכר לקרקע במחיר.
5. המתווך משקיע משאבים רבים בפירסום ושיווק הנכס, וסינון מתעניינים.
6.זה שרוב הדירות נמכרות בידי מתווך מוכיח שיש בהם צורך.
7. ממשלת ישראל לוקחת מס של 8% מכל עסקה.
8. גם עורך דין לוקח עמלה לפי אחוז ממחיר העסקה.
1. לכן שיש לי עסקה באתו מחיר של דירה עם מתווך תמיד אני מעדיף את הלא תיוך
2. שקר, פרסמתי ביד 2 והם עשו לי חתיכת כאב ראש שיגעו אותי
3. אולי שהם יפסיקו להסתכל על זה
4. בתור גם קונה וגם מוכר, הם גורמים למוכר להתחיל ענק בשביל לרדת
5. אין שום סינון, מסכים לעשות אתך בדיקה איפה שאתה רוצה
6.כי הם גנבים פרסום, מכיר אישי בן אדם שקנה דירה דרך מתווך ואח"כ ראה את זה ביד 2, (כנ"ל אני ראיתי דירה לבד לפני חודש התקשרתי אז לבעל הדירה המחיר לא היה נשמע לי מתאים, תכלס ראיתי דירה פרסום של מתווך באתו רחוב התקשרתי קבעתי להיפגש ו.... זה אתו דירה)
7. לא נכון, תלוי באיזה דירה ולכן מה? ממשלת ישראל לוקחת מהם מע"מ אני רוצה גם,
8. היום יש מחיר גם לא קשור לעורך דין, וכל ניהול המו"מ אמיתי לוח תשלומים ועוד ולסדר הכל קצת יותר העובדה מלשגע מוכרים שאין סיכוי,

נ.ב. יד2 זה אחלה רעיון אבל אין להם שום בדיקה, אישית בדקתי אזור בהמשך חודש כל הדירות שמפרסמת ביד 2 דרך מתווך נמכרו, ששאלתי מתווך למה הוא לא מוריד? ברוב חצפתו הוא אמר לי "אני לוכד לקוחות", עד שחטפתי עצבים שם על משהו שעוד הקפיץ מודעה (הוא טען שזה אטומטי) וכל יום התקשרתי אליו (בנסיעה) לשאל אתו על הדירה ואז הוא אמר לי זה מכור אמרתי לו פשוט ראיתי את זה עוד פעם ביד 2, כתבתי תלונה ליד 2 אין מענה
עד היום אני לא מבין איך לא הוקם אתר דרושים לקנית דירה

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה דמי ניהול - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I דמי ניהול - פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
U איך דמי הניהול לעומת הממוצע בענף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קופת גמל להשקעה vs ברוקר. חישוב דמי ניהול, מס רווחי הון. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I מרכיב דמי הניהול באג"ח יורד שוק ההון 2
M דמי שכירות מנכס בארהב - חייב במס? מיסים 3
D מחקה סנופי 500- טבלה בין כל האפשרויות של דמי ניהול ופרמטרים חשובים נוספים שוק ההון 19
כ שאלה לגבי דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E דיווח על דמי לידה מיסים 11
א למה דמי ניהול באחוזים? שוק ההון 3
Aslan קיזוז דמי שימוש מול עמלות קניה - תדירות קניה שוק ההון 3
freakazoid האם דמי הניהול של VOO התייקרו? שוק ההון 3
I איפה ניתן למצוא דמי ניהול של תעודות סל שוק ההון 5
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
O דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר פריסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Modric19 קרהש קטנה עם דמי ניהול מקסימליים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
c881 בנק דיגיטלי חדש עם דמי מנוי חודשיים צרכנות פיננסית 203
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
N הוזלת דמי ניהול קרן פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A דמי ניהול ו/או תובנות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
חובב_פנסיה2022 קרן פנסיה עם דמי ניהול 0% על הצבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
Aslan שאלה לסוחרים באקסלנס - דמי טיפול חודשיים ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
c881 דיבורים על דמי ניהול דיפרנציאלים בקרנות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל תיאום דמי בריאות צרכנות פיננסית 2
R דמי ניהול בקפג-השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B דמי ניהול נסתרים במוצרים פנסיוניים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 29
שם משתמש בעייתי מאיפה לוקחים דמי ניהול? שוק ההון 3
ב הפחתת דמי ניהול הלכה למעשה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Yos העלאת דמי ניהול של קרן האג"ח - התלבטות שוק ההון 6
D קרנות נאמנות ללא דמי ניהול שוק ההון 4
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D דמי ניהול לקופת גמל של מעל מיליון שקלים. כמה משלמים בממוצע בסכום כזה לבתי ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א כתבה בכלכליסט - מודל הפנסיה ישתנה, דמי הניהול יזנקו פוסטים מאיכות נמוכה 22
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
R חישוב דמי ניהול במערכת האורדרנט ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
M מחשבון ריבית דריבית עם דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
שם משתמש בעייתי קרנות עם דמי ניהול אפסיים? ממה הם חיים? שוק ההון 10
LtWorf דמי ניהול בקרן שמחזיקה קרנות שוק ההון 10
A למה דמי הניהול ב- IRA נמוכים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
S דמי ניהול - קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א קופת גמל להשקעה- דמי ניהול פוסטים מאיכות נמוכה 2
G דמי ניהול סבירים מצבירה והפקדה בפנסיה שוק ההון 3
ק תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים - למכור ולעבור, או לא לגעת? שוק ההון 22
פ דמי ניהול זולים לקרן השתלמות דרך העבודה ,האם כדאי לעבור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M פיזור בין בתי השקעות VS דמי ניהול שוק ההון 2
י השוואות דמי ניהול בין קופת גמל להשקעה לעומת השקעה עצמאית שוק ההון 3

נושאים דומים

למעלה