• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דירה להשקעה בפורטוגל

ישראלי מצוי

משתמש רגיל
דירוג
157
שלום לכולם, פוסט ראשון שאני פותח פה...:)
יש לי חלום כבר כמה שנים לדירת נופש, הרעיון שלי, והוא לא לגמרי בשל , לקנות דירה להשקעה בפורטוגל, שתשמש לair b and b, כך שכל זמן שאני לא נופש בה היא תשמש לנופש של אחרים. יש לי קצת משפחה בפורטוגל, לא משהו קרוב משהו רחוק ואני בקרוב צפוי להיות אזרח (בקרוב זה מושג מורכב כי זה לוקח ים זמן).
מישהו עשה משהו דומה ? עבד עם חברת ניהול לנכס? יכול להמליץ ממה להיזהר כשאני בא לעשות משהו כזה?

עזוב, אם כבר אתה בקטע של לשרוף כסף אז לפחות תמצא לך דרכים יותר מהנות עם פחות השקעה ובלבולי שכל.
אם בכל זאת אתה מתעקש על הרעיון, אז אומר לך שאם אין לך מישהו שם שאתה יכול לסמוך עליו במיליון אחוז, חבל על הכסף שלך, רד מהרעיון.
קח בחשבון שיש עלויות רכישה יקרות, מס רכישה+עו"ד+מתווך, זה יוצא כ10%. ניתן לקבל פטור ממס רכישה אם מדובר בדירה ממש זולה מתחת לתקרת מחיר מסויימת(עזוב שטויות, רד מהרעיון).
לא יודע לגבי פורטוגל, אבל למשל בברצלונה אתה צריך לקבל רישיון מהעירייה כדי להשכיר את הדירה שלך בAIRBNB, לא ניתן לקבל את הרישיון הזה עבור כל נכס. בקיצור לפני שאתה קונה ממליץ לך לבדוק מה הפרוצדורה בפורטוגל, בכל אופן מליץ בחום לרדת מהרעיון.

יש כאן בפורום ים שירשורים על אנשים שמנהלים דירה/דירות בחול, תעבור על אותם שירשורים, זה ממש ממש ממש לא כסף קל

כבעל דירת נופש במדינה אחרת באיחוד לא רוצה להרוס לך חלומות אבל יש אלפים כמוך עם אותן רעיונות בדיוק (ישראלים,בעלי/בדרך לאזרחות/חושבים לעשות מכה)....לדעתי רד מזה
1. מיסים - תבדוק טוב מה המיסוי המקומי לקנייה והשכרה
2. מימון - במידה ותיקח הלוואה מקומית מהן הריביות והערבונות
3. מצב השוק - יש עוד אלפי דירות שמתחרות בך בדיוק באותה צורה (AirBnb) מה הופך אותך למיוחד?
4. קורונה - כל עוד שהמצב לא ברור (חיסון נגיד) אתה מסכן את עצמך בהוצאות עם היתכנות של 0 הכנסות
5. תשואה - מיסוי גבוה + חברת ניהול + בלתמים של נכס מרוחק = כמה נשאר?
אחרי שענית לעצמך על כל הדברים...תשאל את עצמך האם לא עדיף בארץ או להשקיע באפיק אחר
אם התשואה פחות חשובה ובא לך פשוט דירת נופש למרות כל האמור אז זו אחלה מדינה לטעמי

עזוב, אם כבר אתה בקטע של לשרוף כסף אז לפחות תמצא לך דרכים יותר מהנות עם פחות השקעה ובלבולי שכל.
אם בכל זאת אתה מתעקש על הרעיון, אז אומר לך שאם אין לך מישהו שם שאתה יכול לסמוך עליו במיליון אחוז, חבל על הכסף שלך, רד מהרעיון.
קח בחשבון שיש עלויות רכישה יקרות, מס רכישה+עו"ד+מתווך, זה יוצא כ10%. ניתן לקבל פטור ממס רכישה אם מדובר בדירה ממש זולה מתחת לתקרת מחיר מסויימת(עזוב שטויות, רד מהרעיון).
לא יודע לגבי פורטוגל, אבל למשל בברצלונה אתה צריך לקבל רישיון מהעירייה כדי להשכיר את הדירה שלך בAIRBNB, לא ניתן לקבל את הרישיון הזה עבור כל נכס. בקיצור לפני שאתה קונה ממליץ לך לבדוק מה הפרוצדורה בפורטוגל, בכל אופן מליץ בחום לרדת מהרעיון.

יש כאן בפורום ים שירשורים על אנשים שמנהלים דירה/דירות בחול, תעבור על אותם שירשורים, זה ממש ממש ממש לא כסף קל
קודם כל תודה רבה רבה על התחייסות. אני מבין שאולי זה יותר קשוח ממה שחשבתי אברר

כבעל דירת נופש במדינה אחרת באיחוד לא רוצה להרוס לך חלומות אבל יש אלפים כמוך עם אותן רעיונות בדיוק (ישראלים,בעלי/בדרך לאזרחות/חושבים לעשות מכה)....לדעתי רד מזה
3. מצב השוק - יש עוד אלפי דירות שמתחרות בך בדיוק באותה צורה (AirBnb) מה הופך אותך למיוחד?
4. קורונה - כל עוד שהמצב לא ברור (חיסון נגיד) אתה מסכן את עצמך בהוצאות עם היתכנות של 0 הכנסות
אחרי שענית לעצמך על כל הדברים...תשאל את עצמך האם לא עדיף בארץ או להשקיע באפיק אחר
אם התשואה פחות חשובה ובא לך פשוט דירת נופש למרות כל האמור אז זו אחלה מדינה לטעמי
אז זהו, הבנת אותי נכון, הוייב זה יותר דירת נופש, אני לא מחפש לעשות שם את השקעת חיי אלא 3-4 אחוז תשואה ודירת נופש שתישאר מתוחזקת. מבין שזה לא אפיק ההשקעה הטוב ביותר. אבל בכל אופן תודה רבה רבה על התגובה .

אלא 3-4 אחוז תשואה ודירת נופש שתישאר מתוחזקת.

היי

מס הכנסה על השכירויות הוא 28% על ההכנסה ברוטו, לא ניתן לקזז הוצאות, לכן המס המשולם נטו גבוה בהרבה.
מס רווחי ההון בפורטוגל הוא 28% והוא גבוה מאשר בישראל.

נכון יותר מבחינתך לקנות נכס מניב במקום אחר, כדי שהשכירות השנתית תממן לך נופש היכן שאתה רוצה בכל שנה :)

יש לך קצת מידע פה על עליית (ירידת) ערך לפי אזור בפורטוגל:
https://www.idealista.pt/en/data

המקומות ה"חמים" שבהם המחירים עלו בשנים האחרונות הם בעיקר ליסבון וזור Algarve, שם המחירים כבר גבוהים
תעשה חיפוש באידיאלישטה לראות אם יש משהו שמעניין אותך

נערך לאחרונה ב:
שלום לכולם, פוסט ראשון שאני פותח פה...:)
יש לי חלום כבר כמה שנים לדירת נופש, הרעיון שלי, והוא לא לגמרי בשל , לקנות דירה להשקעה בפורטוגל, שתשמש לair b and b, כך שכל זמן שאני לא נופש בה היא תשמש לנופש של אחרים. יש לי קצת משפחה בפורטוגל, לא משהו קרוב משהו רחוק ואני בקרוב צפוי להיות אזרח (בקרוב זה מושג מורכב כי זה לוקח ים זמן).
מישהו עשה משהו דומה ? עבד עם חברת ניהול לנכס? יכול להמליץ ממה להיזהר כשאני בא לעשות משהו כזה?
שלום לך! כל השקעה מחוץ לישראל דורשת ידע רב ,צריך להיות בקיא בכל נושא המיסים,יש צורך להכיר את חוקי הנדל"ן במדינה,צריך לקחת בחשבון את הכל מבחינה כלכלית כי לרוב השקעה במדינה זרה גורמת להוצאות מיותרות, ההתעסקות עם שוכרים היא מאוד קשה.אם תרצה בכל זאת להשקיע אל תבנה על שכירות קצרה טווח. (אני לא מהממליצים על השקעות מחוץ לישראל). כל הניהול וההיתעסקות מפחית דרמטי את התשואה.

צודק..יש בארץ הרבה אפשריות להשקעה בנדל"ן עם תשואות לא רעות בכלל, יש לי המון נסיון בהשקעות כאן, ההתנהגות מול השוכרים בארץ שונה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 6
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
D דירה שלישית להשקעה. נדל"ן 5
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
T דירה בהנחה- דירה להשקעה נדל"ן 40
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
ר דירה להשקעה ללא חניה נדל"ן 15
א דירה להשקעה - בת ים או נתניה? נדל"ן 14
ש דירה להשקעה עד 2 מ' נדל"ן 27
ז שיפוץ אסתטי דירה להשקעה נדל"ן 9
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T דירה להשקעה ראשונה נדל"ן 8
D השקעה בבורסה למול דירה להשקעה שוק ההון 46
D דירה ראשונה להשקעה - ללא מתווך וייעוץ נדל"ן 0
Y רוצים לקפוץ למים - דירה להשקעה נדל"ן 9
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
M דירה להשקעה נדל"ן 0
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
T דירה להשקעה/מגורים להורים נדל"ן 5
T דירה להשקעה בגאסר א זרקא קו שני לים. נדל"ן 45
ה דירה להשקעה ברמת גן נדל"ן 0
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
א דירה להשקעה בי-ם נדל"ן 32
S דירה להשקעה בבת ים, הצעדים הבאים נדל"ן 11
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
R התייעצות בנוגע לרכישת דירה להשקעה נדל"ן 22
R משכנתא מול מכירת דירה להשקעה נדל"ן 12
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
K חישוב תשואה מצרפית על דירה להשקעה כולל משכנתא נדל"ן 3
N דירה להשקעה - מחיר למשתכן - לעומת קנית דירה עצמאית נדל"ן 14
A השאלות החשובות בבחירת דירה להשקעה נדל"ן 10
M דירה להשקעה- מחיר למשתכן או דירות תמא נדל"ן 2
א דירה להשקעה שלא מכניסה נדל"ן 2
משה גל דירה להשקעה בקרית אתא, רחוב פינסקר. יש מכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 0