• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דירה להשקעה או דירה למגורים

the green

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם, רציתי לשמוע את דעתכם
לפני מספר שנים קניתי דירה להשקעה בעיר מרכזית, ושכרתי לעצמי חדר קטן בדירת שותפים. כל חודש שילמתי את מהשכנתה ועכשיו כבר הגעתי למשכנתה בסכום לא גבוה מידי.
כיום עם הגיל ועם בת הזוג החדשה הגעתי למצב שאני רוצה את הפרטיות שלי ושוקל לעבור לדירה שקניתי. מה גם שדירה נורמלית במרכז תעלה לי בשכירות ~4000 שח לעומת שכר הדירה שאני מקבל שהוא 5000~שח.
כיום ההרגשה שלי היא שהתעייפתי מלגור בדירות שכורות ואני רוצה דירה שאני אוכל לרהט ולקנות ציוד חדש. ולא רהיטים של דירה שכורה.
בנוסף המעבר יהיה כרוך בעלויות של שיפוץ הדירה והפסד ההכנסה החודשית.
אשמח לשמוע את דעתכם בנושא. האם שווה "לסבול" עוד בדירות שכורות ולקבל הכנסה נוספת במקרה האופטימי של אלפיים ש"ח. או לעבור לדירה שקניתי ולחיות ברמה סבירה
אני בן 35 והכנסה מעל הממוצע.

2000 שקל פער בחודש זה לא צחוק.
לחילופין אתה יכול למכור את דירתך, ולרכוש דירה ראויה למידותיך, כמו זו שהיית מעוניין לשכור כעת.
תוכל להשקיע את הפער בשוק ההון. או לצמצם את המינוף

השדרוג המשמעותי ביותר שעשיתי באיכות חיי
האם תוכל לפרט? בתור אחת ששוכרת דירות כבר די הרבה שנים אשמח לשמוע. אני בטוחה שיש דברים שבכלל לא חשבתי עליהם. (גם בכללי וגם בפרטים קטנים כמו שינויים בארונות שאפשרי לעשות רק בדירה משלך וכד')

האם תוכל לפרט?
חופשי לאבזר אותה כולל קסטומיזציות כראות עיניי.
פעם בכמה זמן מתחשק לי להשקיע בדירה אז יכול לעשות זאת ובכיף (באמצע שיפוץ הסלון כרגע באמת + צביעת כל הבית + שדרוג מערכות התאורה), וברמה גבוהה הרבה יותר מכל דירה שכורה.
לא תלוי בגחמות של בעל בית לגבי פינוייים, העלאות שכ"ד או תיקונים בנכס.
אכפת לי יותר מהבניין עצמו אז גם משקיע בבניין עצמו.
התחושה הפסיכולוגית שאיני תחת מרות של אדם אחר ואיני חייב לו דין וחשבון, רק זה שווה לי את כל ההון שבעולם (טוב לא באמת אבל הרבה ממנו).

חופשי לאבזר אותה כולל קסטומיזציות כראות עיניי.
פעם בכמה זמן מתחשק לי להשקיע בדירה אז יכול לעשות זאת ובכיף (באמצע שיפוץ הסלון כרגע באמת + צביעת כל הבית + שדרוג מערכות התאורה), וברמה גבוהה הרבה יותר מכל דירה שכורה.
אכפת לי יותר מהבניין עצמו אז גם משקיע בבניין עצמו.
נשמע בעיקר שזה גורם לך להוציא יותר כסף על הדירה ועל הבניין... (עם תמורה כמובן, אבל עדיין)

כמובן שזה נחמד לגור בדירה ששייכת לך אבל זה גם נחמד להפקיד צ'ק של שכר דירה כל חודש.
אני גר בשכירות ומשלם קצת פחות מ5000 ש"ח, אם הייתי רוצה לקנות את הבית שאני גר בו הייתי צריך בערך 3 מליון ש"ח ולכן אין ספק שעדיף לי לגור בשכירות.
לפעמים קצת קשה אבל אפשר למצוא דירה לטווח ארוך ואז ניתן להשקיע גם בבית, אומנם לא באותו היקף לעומת דירה שלך אבל זה בדרך כלל מספיק אם מלכתחילה בחרת דירה שאתה אוהב.

המקרה שלך קצת שונה כי יש לך כבר דירה, אבל צריך להתעלם מזה ולחשוב על ההכנסה הזאת כאילו הגיעה ממקור אחר. עכשיו נשאלת השאלה אם אתה רוצה לשכור דירה ב5000 ש"ח, (או קצת פחות כי בכל זאת יש ערך כלשהו ללגור בדירה שלך) אם כן אז תגור בדירה שלך.

מבחינתי השיקול הוא כלכלי נטו, אני טוען שמגורים בדירה בבעלות זה מותרות בעיקר בעיתוי הנוכחי, ולכן עדיף לדחות זאת עד ההגעה לעצמאות כלכלית, במידה ורוצים בכך, ויש את היכולת לבצע זאת מבלי לפגוע בסטטוס הכלכלי.

מבחינתי השיקול הוא כלכלי נטו, אני טוען שמגורים בדירה בבעלות זה מותרות בעיקר בעיתוי הנוכחי, ולכן עדיף לדחות זאת עד ההגעה לעצמאות כלכלית, במידה ורוצים בכך, ויש את היכולת לבצע זאת מבלי לפגוע בסטטוס הכלכלי.
מה ההבדל בין דירה למגורים ודירה להשכרה? בשניהם יש קופון (בדירה להשכרה זו השכירות החודשית שמקבלים, ובדירה למגורים זו השכירות החודשית שחוסכים). אני יודע שלרוב האוכלוסיה הנטייה היא לקנות דירות שבהם הקופון נמוך, מכיוון שהם לא מסתכלים על זה בצורה כזו, אבל עדיין תיאורטית לא אמור להיות הבדל בשיקול הכלכלי. אם יקר מדי לדירה למגורים, יקר מדי לדירה להשכר (אני מדבר על אותו אזור גיאוגרפי כמובן).

מה ההבדל בין דירה למגורים ודירה להשכרה?
שדירה להשקעה אפשר לבחור רק על סמך גובה הקופון (ואולי ניחוש לגבי עליית ערך), ודירה למגורים בוחרים על סמך מגוון רחב של שיקולים ובדר"כ גובה הקופון (או עליית ערך עתידית) הוא לא אחד מהם.

בקיצור, זה מאפשר לך לגור בדירה שכורה עם קופון נמוך ולקנות ולהשכיר דירה עם קופון גבוהה.

בקיצור, זה מאפשר לך לגור בדירה שכורה עם קופון נמוך ולקנות ולהשכיר דירה עם קופון גבוהה.
צודק וזו טקטיקה נפוצה. אבל צריך להשוות תפוחים לתפוחים. במיוחד אם אנחנו משווים דירות באותו אזור גיאוגרפי (שהרי אם אין לך בעיה עם מרחק מהנכס, אתה יכול לקנות גם בחו"ל, כנראה בתשואה יותר גבוהה מישראל).

• אהבתי
Reactions: Roi
(שהרי אם אין לך בעיה עם מרחק מהנכס, אתה יכול לקנות גם בחו"ל, כנראה בתשואה יותר גבוהה מישראל)
בוא לא נשווה ניהול של נכס בעפולה ומגורים בת"א לניהול של נכס בסיאטל ומגורים ברמת גן.
(או במונחים פירותיים: תפוח פינק ליידי ותפוח גרנד סמית, לעומת תפוחים ואבטיחים)

בוא לא נשווה ניהול של נכס בעפולה ומגורים בת"א לניהול של נכס בסיאטל ומגורים ברמת גן.
זו בדיוק הייתה הנקודה שלי. כשמשווים תפוחים לתפוחים, אז אתה חייב להשוות את אותה דירה בין אם החלטת לגור בה או החלטת להשכיר אותה.
זה כמו שגיסתי קונה דירה בגבעתיים כי ההחזר משכנתא יותר משתלם לה מהשכירות שלה בתל אביב (5700 ל-2.5 חדרים WTF) ושלל הגיגים נוספים של בסוף נשארים עם נכס ביד, ושכירות זה לזרוק כסף לפח (ומה זה ריבית?). אני ציינתי בפניה שתשווה את המשכנתא לכמה שכירות על אותה דירה שהיא קונה.

האם שווה "לסבול" עוד בדירות שכורות ולקבל הכנסה נוספת במקרה האופטימי של אלפיים ש"ח.
לדעתי בכל מקרה לא שווה לסבול.

אצלי, אישית - מגורים בדירה שכורה הם ממש לא סבל.
גם אני שוכרת ומשכירה, ואני מאוד נהנית מהמגורים בדירה שכורה.
מכיוון שאני אדריכלית אני בד"כ מבקשת ומקבלת מבעלי הבית יד חופשית לעצב את הדירה לפי טעמי, ואני גם נהנית לשדרג רהיטים זולים מאיקאה או כאלה שנמצאו ברחוב.
מבחינה כלכלית זה כמובן משתלם מכל הסיבות שמנו החברים החכמים, אבל גם רגשית מאוד טוב לי עם הפתרון הזה.

לדעתי, אם מבחינתך, הסבל של מגורים בדירה שכורה, לא שווה 2000 ש"ח בחודש, אז מה בעצם ההתלבטות?

מה ההבדל בין דירה למגורים ודירה להשכרה? בשניהם יש קופון (בדירה להשכרה זו השכירות החודשית שמקבלים, ובדירה למגורים זו השכירות החודשית שחוסכים). אני יודע שלרוב האוכלוסיה הנטייה היא לקנות דירות שבהם הקופון נמוך, מכיוון שהם לא מסתכלים על זה בצורה כזו, אבל עדיין תיאורטית לא אמור להיות הבדל בשיקול הכלכלי. אם יקר מדי לדירה למגורים, יקר מדי לדירה להשכר (אני מדבר על אותו אזור גיאוגרפי כמובן).

יש הבדל מהותי בין דירה למגורים לבין דירה להשכרה, דירות מגורים עבור משפחות ומשפרי דיור כאשר הילדים יוצאים מהבית לא מתאימים בשלב מאוחר יותר של החיים, ההורים המבוגרים נשארים עם דירה גדולה שלא מתאימה לצרכים שלהם, הם קשורים רגשית לבית ולמקום שהם גרים בו וקשה להם לעשות את השינוי וההתאמה לסטטוס החדש, לכן הם עלולים לחיות בדוחק כאשר שינוי מתאים היה מיטיב את מצבם הכלכלי.

באנגליה לפני שלוש החלו לגבות מס על חדרים ריקים בעקבות מחסור חמור בדירות מגורים מצד אחד, ומהצד השני מצאו קשישים עריריים החיים בבתים פרטיים בני מספר חדרי שינה. הקשישים טוענים שבאזור המגורים שלהם אין דירות קטנות והם חלק מהקהילה המקומית ובגילם הם אינם מתכוונים לעזוב לאזור אחר.

http://www.bromford.co.uk/customer-area/my-money/changes-to-benefits/bedroom-tax/
כאשר מתמקדים בחלופה של רכישת דירות להשקעה, ניתן לנצל רכישת דירות במיקומים שונים כולל בחו"ל כדי ליצר תשואה גבוהה יותר משכירות ובאזורי ביקוש לדירות להשכרה כך שבסכום שרוכשים דירת מגורים, ניתן להשכיר את אותה הדירה ולשלם את השיכרות מדירות להשקעה וסביר להניח שיווצר עודף בשכירות, לדוגמא : שכירות ממוצעת ברוטו כיום בישראל היא בסביבות 2.7% ישנם ערים גדולות כיום בצפון אנגליה שדירות להשקעה מניבות תשואה שנתית משכירות בסביבות 5% עד 6% נטו ובארה"ב 8% עד 10% נטו (תלוי במיקום ובסוג הנכס).

נקודה נוספת, רכישת דירת מגורים נעשית משיקולים רגשיים ועלולה להביא את הרוכשים להוצאות מיותרות, רכישה בשוק בועתי, לקיחת משכנתא גבוהה, מסלולי מימון לא אטרקטיביים....
התמקדות בדירות מגורים עלולה לכלות את המשאבים הכלכליים של המשפחה הצעירה, ובגיל מבוגר עלולים למצוא את עצמם עם דירה לא מתאימה לסיגנון החיים.
הביטחון המזוייף של דירת מגורים עלול להוביל משפחות צעירות לשאננות במהלך השנים ובעת הגעה לגיל פרישה כשהם לא מוכנים לכך כלכלית.

נערך לאחרונה ב:
מה גם שדירה נורמלית במרכז תעלה לי בשכירות ~4000 שח לעומת שכר הדירה שאני מקבל שהוא 5000~שח.
.
אז תעשה את זה, הקופון יירד ל1000 שקל בלבד אבל תגור בדירה נורמלית.
לדעתי אין באמת הבדל בינהן והכל זה מספרים, אם אתה שוכר בתשואה של 3% ומשכיר ב-4%, יש לך קופון של 1% ברוטו.
אני גר בדירה להשקעה של עצמי.

נקודה נוספת, רכישת דירת מגורים נעשית משיקולים רגשיים ועלולה להביא את הרוכשים להוצאות מיותרות, רכישה בשוק בועתי, לקיחת משכנתא גבוהה, מסלולי מימון לא אטרקטיביים....
התמקדות בדירות מגורים עלולה לכלות את המשאבים הכלכליים של המשפחה הצעירה, ובגיל מבוגר עלולים למצוא את עצמם עם דירה לא מתאימה לסיגנון החיים.

כל מה שכתבת רלוונטי לבחירת דירה למגורים בלי קשר לרכישה או שכירות, כאשר בוחרים איפה לגור נכנסים שיקולים נוספים לא רק כלכליים.
מכיר מישהו שגר בשכירות במושב, שילם בזמנו 4000 שקל, נוספו ילדים למשפחה, עבר לבית יותר גדול, במושב, כי כבר התרגלו והילדים רגילים ולהורים יש חברים, והיום משלם כבר 6000 שקל (במקביל מחזיק דירה במרכז שמושכרת, בתחילה כיסתה את כל השכירות היום כבר לא)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א דירה להשקעה - בת ים או נתניה? נדל"ן 14
M דירה להשקעה- מחיר למשתכן או דירות תמא נדל"ן 2
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
צ יחידת דיור או דירה להשקעה נדל"ן 21
M להשקעה - דירה יד שניה או מקבלן נדל"ן 10
twister דירה להשקעה בבת ים או תיק השקעות מבוסס VT + VXUS נדל"ן 29
B דירה נוספת להשקעה עכשיו או להמתין נדל"ן 6
מ דירה להשקעה או מגורים לזוג מבוסס עם ילדים נדל"ן 27
T דירה להשקעה עם פינוי רחוק - יתרון או חסרון? נדל"ן 10
Y האם לקנות דירה למגורים או להשקעה? נדל"ן 14
O בחינת אלטרנטיבות לזוג צעיר - דירה למגורים או להשקעה נדל"ן 48
O קניית דירה למגורים או להשקעה נדל"ן 18
א דירה להשקעה ללא משכנתא או דירה למגורים עם משכנתא נדל"ן 11
B רכישת דירה להשקעה באזור חיפה או הקריות נדל"ן 2
Y קניית דירה להשקעה לבד עם משכתנה או עם שותף ללא משכנתה נדל"ן 10
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
D דירה שלישית להשקעה. נדל"ן 5
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
T דירה בהנחה- דירה להשקעה נדל"ן 40
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
ר דירה להשקעה ללא חניה נדל"ן 15
ש דירה להשקעה עד 2 מ' נדל"ן 27
ז שיפוץ אסתטי דירה להשקעה נדל"ן 9
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T דירה להשקעה ראשונה נדל"ן 8
D השקעה בבורסה למול דירה להשקעה שוק ההון 46
D דירה ראשונה להשקעה - ללא מתווך וייעוץ נדל"ן 0
Y רוצים לקפוץ למים - דירה להשקעה נדל"ן 9
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
M דירה להשקעה נדל"ן 0
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
T דירה להשקעה/מגורים להורים נדל"ן 5
T דירה להשקעה בגאסר א זרקא קו שני לים. נדל"ן 45
ה דירה להשקעה ברמת גן נדל"ן 0
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
א דירה להשקעה בי-ם נדל"ן 32

נושאים דומים

Back
למעלה