דירה בהנחה

ramhal

משתמש ותיק
דירוג
284
היי, פעם ראשונה שאני כותב בפורום נדל"ן.
תקציר : זכינו בדירה בהנחה באור עקיבא.
זוג בשנות ה30 המוקדמות פלוס ילד, עד עכשיו שוכרים דירה באזור השרון.
האמת שהיה לי הון לקנות דירה גם לפני חמש שנים אך לצערי לא עשיתי זאת כי חשבתי כבר אז שבמחירים הקיימים זה פשוט לא משתלם.
אין לנו כל כך הבנה בנדלן ונשמח לעזרה מהאנשים החכמים כאן לגבי מה אנחנו צריכים לדעת ולבדוק לגבי העסקה.
אשתי רוצה לקנות כבר ואחרי שאני מצליח לדחות אותה כבר חמש שנים (שוב לצערי) וכל היום רק מפמפמים לה במוח בחדשות והחברות שכל אחת הרוויחה מאות אלפי שקלים "בלי לעשות כלום" חשבתי שהזכייה הזו היא הזדמנות לקנות במחיר סביר, כנראה שלהשכיר, ולהצמיד חלק מהכסף לנדלן.

לפי שיש מידע על ההגרלה כי אני לא הצלחתי למצוא יחס דירות/זוכים, מעניין אותי לדעת אם היו שם 100 דירות ו50 נרשמים כלומר האזור אינו מבוקש בכלל וזו לא באמת זכייה לעומת המצב ההפוך.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
14,663
כלומר האזור אינו מבוקש בכלל וזו לא באמת זכייה לעומת המצב ההפוך.
העיר נמצאת בין חיפה לת"א קרוב לים. לדעתי היא מאד מבוקשת, רק צריך להבין מי האוכלוסיה שמעדיפה לגור שם, אם יש ביקוש לשכירת דירות (ולא קניה למגורים) ואם אתה רוצה להשכיר לאוכלוסיה הזאת. כדאי גם להבין אם רוב המגרילים הם משקיעים או קניה פרטית - זה יכול להשפיע לטובה/רעה על תחזוקת הדירות בשכונה ועל מהירות מציאת שוכרים. בקיצור, יש לך עבודה לעשות :)

Puvidel

משתמש ותיק
דירוג
431
אם אתה קונה להשקעה ולא למגורים, תוריד 20-30% ממה שאתה חושב שתקבל בשכירות , לפחות ב 5 שנים הראשונות.
תראה מה קרה בהגרלות קודמות בחריש, בראש העין ובעפולה. הציפו איזורים שגם ככה לא היה בהם ביקוש גדול, בשפע של דירות חדשות מקבלן, והמחירים נשארו ברצפה.
בדירה למגורים זה סיפור אחר, וגם אז צריך להכיר (ועדיף ברגלים) את העיר ועוד יותר את השכונה. בהצלחה

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
7,445
לדעתי היא מאד מבוקשת
ממה שאני מכיר (ואולי זה השתנה בשנים האחרונות) היא לא נחשבת לעיר איכותית במיוחד ואין לה ביקוש גבוה למרות הקירבה היחסית לים ולקיסריה. השכנות שלה, בנימינה, פרדס חנה וזיכרון יעקב לדוגמה, נחשבות לערים מאוד איכותיות וגם זוכות לביקושים גבוהים בהרבה. אפילו בהשוואה לחדרה אני לא בטוח שהביקוש לאור עקיבא גבוה.

זה לא אומר שרכישה בהנחה היא לא עסקה טובה, אבל היא הרבה פחות אטרקטיבית מאשר זכייה בערים אחרות.

ExeAction

משתמש ותיק
דירוג
399
לפי שיש מידע על ההגרלה כי אני לא הצלחתי למצוא יחס דירות/זוכים, מעניין אותי לדעת אם היו שם 100 דירות ו50 נרשמים כלומר האזור אינו מבוקש בכלל וזו לא באמת זכייה לעומת המצב ההפוך.
אתה יכול להוריד את תוצאות ההגרלה ולראות כמה אנשים נרשמו. כנס ל"פרטים נוספים" של ההגרלה הספציפית וזה יופיע מתחת ל"מסמכים להורדה".
עוד דבר שאפשר לעשות זה להשתמש באתר הלא רשמי ולראות בצורה נוחה
1652732509505.png
כמו שאתה רואה.. היו קצת יותר מ50 נרשמים.

ramhal

משתמש ותיק
דירוג
284
תודה לכל העונים, כנראה שאם אקנה זה יהיה כדי להשכיר ואז למכור שזה יהיה אפשרי.
מבחינת כל הבירורים שרשמתם זה קצת יותר קשה, סהכ לפי מה שראיתי והצלחתי להבין די בונים שם שכונה חדשה אז קשה להבין מי האוכלוסייה שתגור שם ואני פחות מכיר את האיזור גם. ברור שאני יעשה לשם כמה גיחות בשעות שונות אבל אני מבין שאני מוגבל בהבנה שלי לגבי טיב האזור והאוכלוסייה. סהכ המטרה פה היא להנות מההנחה אני אפילו לא מניח עליית מחירים.
בכל מקרה ממה שהבנתי ברגע שזכיתי גם אם אבטל את הזכייה לא אוכל להירשם להגרלות אחרות שוב, יש כאן מישהו שיודע אחרת?

aviranze

משתמש ותיק
דירוג
35
לגבי שאלתך האחרונה לדעתי זה לא נכון, אתה יכול להירשם שוב ושוב כמה שבא לך עד לקנייה. שוב שמישהו יאמת זאת כי אני לא חותם על זה.

לגבי קשה להבין איזה אוכלוסייה תגור שם זה חרטה, אתה היית הולך לגור שם? אם כן - זו האוכלוסיה שתגור שם.
ואם תשובתך היא שלילית, כלומר לא תגור שם, אז אתה יכול להסיק מי כן .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט דירה בהנחה - זכאות נדל"ן 0
L הון עצמי ומשכנתא?דירה בהנחה. נדל"ן 18
Foxmulder זכיה דירה בהנחה ג'סר א זרקא נדל"ן 61
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 3
T שאלת דירה בהנחה (מחיר למשתכן) נדל"ן 10
N איך נפרסים התשלומים על הדירה ב"דירה בהנחה" ? (בלי קשר למימון/משכנתא) נדל"ן 0
N הגרלות דירה בהנחה נדל"ן 1
S דירה בהנחה/הגרלה- 2022 נדל"ן 105
R השתתפות בהגרלת " דירה בהנחה " לבעל מגרש מינהל נדל"ן 2
O קניית דירה בלי משכנתא נדל"ן 19
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7
ttmoon מחיר למשתכן - דירה בב"ש נדל"ן 8
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
R משכנתא מול מכירת דירה להשקעה נדל"ן 12
R התייעצות בנוגע לשיפוץ דירה קומפלט נדל"ן 10
ש דירה אחת ללא משכנתא או 2 עם? נדל"ן 15
י דירה במגדל דירות נדל"ן 3
N שיקולי מיסוי במכירת דירה נדל"ן 23
א שאלות - שלבים בקניית דירה ראשונה ושאלות כלליות נדל"ן 27
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
M חישוב פחת לצורך מס שבח על מכירת דירה שניה נדל"ן 31
R רכישת דירה מעמיגור עבור אימי נדל"ן 12
T משתף בהתלבטות רכישת דירה נדל"ן 7
י התלבטות על מזומן לפני קניית דירה נדל"ן 10
N רכישת דירה נדל"ן 24
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
נ שכירת דירה בזמנים אלו, 2 שאלות נדל"ן 16
ח השכרת דירה למנהל הדיור הממשלתי (משרד האוצר) נדל"ן 9
K חישוב תשואה מצרפית על דירה להשקעה כולל משכנתא נדל"ן 3
I מו"מ בעייתי בחוזה מכר של דירה נדל"ן 16
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
ח מסירת דירה חדשה - לאחר טופס 4 וחיבור לחשמל נדל"ן 1
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
ל בחירת דירה בפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 6
S מחיר למשתכן בדרום - איזו דירה לבחור והאם כדאי לרכוש ללא משכנתא נדל"ן 5
D האם מקובל לשלם לעורך הדין רק על עסקה בפועל או שמשלמים גם על בדיקת דירה? נדל"ן 1
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 23
H דירה עם צו עיקול של הוצאה לפועל נדל"ן 10
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
I פתרונות לצמצום מס רכישה ברכישת דירה שנייה נדל"ן 9
F דירה יחידה - חדשה על הנייר לעוד 5 שנים, או ישנה שתעבור פינוי בינוי יום אחד? נדל"ן 27
TheOneTech משכיר דירה או שוכר אמור לנקות מזגנים? פוסטים מאיכות נמוכה 13
I האם הבנק יכול לסרב העברת כספים מהלוואות עבור דירה? נדל"ן 9

נושאים דומים

למעלה