• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד"

anonyshmeger

משתמש רגיל
דירוג
26
מוזמנים לדון על הפוסט הנאמר.

אשאל את שאלתי,
איך אפשר להאחז ברווחים מעליית ערך מאשר בדיבידנד?
הרי, בעליית הערך מגולמים ציפיות החברה, שהן משפיעות על מחיר המניה.
האם נכון להאחז בדבר זה, בתור רווחים בפועל?

לעומת זאת,
בדיבידנד, הרווחים שלי הם רווחים בפועל. הרווחים הללו קרובות למציאות עצמה.
ומרגיש נכון דווקא, להאחז בהם, כמשהו יציב יותר מעליית ערך.

מה אתם חושבים?

גם אדם ששרד את מלחמת העולם השניה ולחם בנאצים יכול למות מקורונה. או בגישה פחות ציורית, ביצועי העבר אינם מעידים על ביצועי העתיד. לכן השקעה במניות על סמך ביצועי העבר שלהן בלבד לא מבטיחה שום דבר. אין כאן איזה הגיון כלכלי שאפשר לבסס עליו טיעון (גם קולקייט יכולה להפסיד כסף ולהפסיק את הדיבידנד). מעבר לזה, את כלל ה 300-400 ניתן להפעיל גם על תיק של מניות דיבידנד.

לגבי ההבדל בין דיבידנד לבין מכירת מניות זה מאוד דומה, מיסים ושאר ירקות אלה בלבולי ביצים שחשובים רק למי שמצליח להתמיד באסטרטגית ההשקעה. ההבדל העיקרי הוא פסיכולוגי, לדעתי יותר אנשים יכולים (מסיבות לא רציונליות) להתמיד בשיטת מניות דיבידנדים. ולדעתי גם הסכנה העיקרית לתיק השקעות זו התנהגות לא רציונלית של מנהל התיק ולכן שיטת הדיבידנדים נשמעת לי כמו שיטה טובה סה"כ. למרות שיש לא מעט שיטות סטוק פיקינג שניצחו היסטורית את המדדים, מדובר בשיטה שיחסית קל פסיכולוגית להתמיד בה. נשמעת לי כמו פשרה לא רעה שהרבה אנשים יכולים לבסס עליה את החיסכון לפרישה.

עד שמניה שבחרת מפסיקה לחלק דיבידנדים (או סתם מקטינה אותם ברציפות כמה פעמים)
אני מודה ששיטות שלא מתבססות על ניתוח כלכלי של הנכס נתפסות בעיני כלא רציניות ולכן לא חושבת שהייתי מצליחה לעשות את השיטת השקעה הזאת.
אבל השקעתי במניות שמחלקות דיבידנד, והצלחתי להתמיד הדיבידנד היה מעין עוגן שעזר לתמחר את הערך של המניה כנכס מניב. החלטות ההשקעה היו על סמך עמידה בפרמטרים כלכליים והתשואה הצפויה מדיבידנד לעתיד.

ככה שגם אם המניה חותכת את הדיבידנד - אם המחיר בשוק גם ירד אז אני לא מוכרת זו השקעה ריאלית. אם המחיר משום מה לא ירד, מוכרת כי תשואה נמוכה. (סיפור דומה עם עליות - אם השער עלה מאוד ואין נתונים כלכליים המניה הולכת למכירה). הרבה יותר קל להחליט כשיש לך בראש איזה ערך "אובייקטיבי" לכמה המניה הזאת שווה לך.

נערך לאחרונה ב:
זה שקל להחליט זה לא אומר שההחלטה נכונה :)
כמו שום החלטה בחיים, אף פעם אין וודאות שזה נכון. מצד שני לא צריך להחליט נכון, צריך להחליט סביר או אני אחדד את זה, להימנע מהחלטות רעות מאוד.

רק שבראשון אתה בוחר והשני נכפה עלייך יחד עם אירוע מס.
אירוע מס מחמיר.. דיבידנד גורר מס על כל הסכום, בעוד שמכירה גוררת מס רק על הרווח אם יש כזה

בדיוק התכתבתי על כך עם הסולידית בתגובות של הפוסט

"זה עובד, מכיוון שמחיר המניה וחלוקת הדיבידנד אינם תלויים זה בזה.

מחיר המניה נקבע על ידי השוק, כלומר, על ידי הציפיות הקולקטיביות של מיליוני משקיעים ביחס לרווחיה העתידיים של אותה חברה.

ההחלטה על חלוקת דיבידנד, להבדיל, היא החלטה עסקית של החברה, שאינה תלויה במחיר השוק."

אני לא בטוח שאני לגמרי מסכים עם הטיעון הזה

למעשה מחיר המניה כן קשור לחלוקת הדיבידנד ומתומחר לפיו.. אם לקחת שתי מניות ונשכפל את כל הנתונים שלהם ושל החברות וכל ההבדל שאחת תחלק יותר דיבידנדים והשניה לא התמחור של זאת שתחלק יותר דיבידנדים יהיה נמור יותר אולי כי יהיה לה פחות כסף בקופה להגדיל את הרווחים העתידיים שלה אולי סיבה אחרת אבל זה מה שאני לפחות רואה באופן כללי למשל בקרנות שמחלקות יותר דיבידנדים המחיר שלהם לרוב עולה לאט יותר ופחות מקרנות שמחלקות פחות

מחיר המניה נקבע על ידי השוק, כלומר, על ידי הציפיות הקולקטיביות של מיליוני משקיעים ביחס לרווחיה העתידיים של אותה חברה.

ההחלטה על חלוקת דיבידנד, להבדיל, היא החלטה עסקית של החברה, שאינה תלויה במחיר השוק."

אני לא בטוח שאני לגמרי מסכים עם הטיעון הזה

למעשה מחיר המניה כן קשור לחלוקת הדיבידנד ומתומחר לפיו.. אם לקחת שתי מניות ונשכפל את כל הנתונים שלהם ושל החברות וכל ההבדל שאחת תחלק יותר דיבידנדים והשניה לא התמחור של זאת שתחלק יותר דיבידנדים יהיה נמור יותר אולי כי יהיה לה פחות כסף בקופה להגדיל את הרווחים העתידיים שלה אולי סיבה אחרת אבל זה מה שאני לפחות רואה באופן כללי למשל בקרנות שמחלקות יותר דיבידנדים המחיר שלהם לרוב עולה לאט יותר ופחות מקרנות שמחלקות פחות

תראה, דיבידנד תלוי במצב הכלכלי של החברה - מחיר השוק תלוי באינסוף שיקולים שלא ניתן להבין. 2008 השוק התנהג בצורה מאוד משונה וזרק לקרשים מניות מצויינות רווחיות שבכלל לא הושפעו ממשבר. אם השקעת בחברות כאלה כנראה שעדיין קיבלת דיבידנד כי העסק עצמו עדיין עובד ועדיין רווחי למרות שכל העולם השתגע והחליט למכור את הנכסים הפיננסים שלו בנזיד עדשים.

אם אני מנסה לפרמל את זה אז השוק לא תמיד משוכלל.

אני גם כן לא מסכים עם המשפט הזה.
דוגמא מצויינת יחסית טרייה - מניית GE. החברה חתכה את הדיבידנד ל- 0.01 סנט ליחידה לאחר שמחיר המנייה התרסק.

מחמיא לי שהפוסט החדש - מניות הדיבידנד, אכן תואם את הטענה שלי באשכול הזה
@הסולידית

לפנסיונרים מעל גיל 60 מניות דיבידנד נוחות אבל עוד פחות יעילות מבחינת מס. בעוד שעל דיבידנד ישלמו 25% מס, על רווחי הון והכנסות אחרות ישלמו 10-20 אחוז (ע'פ המדרגת מס), עד תקרה של 174K לשנה.

מציע לנועל. יש כבר דיון כזה. בן מיליארד דפים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
A דיון על LK-99 אוף טופיק 16
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
A דיון על החוקה למתנגדי ההפיכה הדיקטטורית בלבד פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 75
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
W איך לנצח את השיטה ? דיון תאורטי בלבד. שוק ההון 69
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
ה דיון על NFT השקעות אלטרנטיביות 1
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
קפיצת הדרך דיון בפוסט - 2020: האם הפכתי לצרכניסטית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 76
adamshalev דיון על Chamath Palihapitiya שוק ההון 33
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
O דיון: נכסים דיגיטליים מניבים שוק ההון 1
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
M מדדים מול קופת גמל - דיון בהטבת מיסוי מיסים 9
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2
מרק סרפדים דיון מוגן באנגליה חברת GILON נדל"ן 27
ImCarryGG דיון בנושא שוק הקנאביס והETF's החדשות שיצאו שוק ההון 37
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
הדב דיון: התפקדות למפלגות אוף טופיק 71
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
bobby הטיה לסקטור הטכנולוגי - דיון שוק ההון 32
bobby הטיה לשווקים מתעוררים - דיון שוק ההון 18
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ק דיון על הקשרים בין ריבית לאינפלציה שוק ההון 21
קרן דיון פילוסופי על החיים אוף טופיק 21
yossik אגרת טלוויזיה - משלמים או לא? עדכון נושא - דיון כללי בנושא ראשות השידור אוף טופיק 34
I איזון קרן השתלמות IRA פעילה (עם הפקדות)- דיון שוק ההון 8
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
arvin תהיות ושבירת ראש למה לא להשקיע רק ב-S&P 500 שוק ההון 77
1337justme ניקוי ראש "post covid" בחו"ל אוף טופיק 28
ב עזרה בפתיחת תיק השקעות והכנסת ראש למים שוק ההון 18
נ מי שאין לו ראש ריאלי אין לו עתיד? אוף טופיק 51

נושאים דומים

Back
למעלה