• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיון על החוקה למתנגדי ההפיכה הדיקטטורית בלבד

• פותח הנושא AIML
  • פורסם בתאריך
למה, מה שלא מתאים לדעותיך צריך להשתיק?
הייתי מצפה שתסביר בפירוט מדוע השיפוט העצמאי התקשורת, החילוניות, זכויות הנשים, להטב"ים, ערבים, חולים הלמ"ס בנק ישראל ובטח שכחתי עוד גוף, לא בסכנה.

בנתיים היום מישהו רצה לאחד אותנו עם עשן מרימון, מקווה שזה לא יחמיר.
מי ביקש להשתיק ?
זה פורום כלכלי וכרגע 50% ממנו אלה ויכוחים פוליטיים , יש פלטפורמות הרבה יותר נכונות מפורום הסולידית.

שים לב מה קורה כאן , שרשורים לתומכים ושרשורים למתנגדים.
הגועל הפוליטי וסתימת הפיות הגיעו גם לפורום הסולידית ,וזה הזמן לעצור.

די עם הטרלול הזה. שינוי בשערי מט״ח בודקים על גבי שנים, עשורים, לא חודשים.
במשך חודש אחרי ההכרזה על הרפורמה השער ירד מ3.52 ל3.36, אז היו צריכות להיות כותרות שהרפורמה טובה לכלכלה? מה הפאקינג קשר? די להלביש כל דבר שקורה על זעקות הדיקטטורה שלכם. יאללה בנק SVB קרס בגלל ההפיכה הדיקטטורית!
קודם כל באמת יחסית קשה להבין מגמות במט"ח בזמן אמת ללא הסתכלות לטווח ארוך.
למרות זה, אם בא לך להתעמק, אז כן, נראה שבהחלט יש השפעה, תקרא כאן:
מעבר לזה, גם הבורסה שלנו יורדת בחדות יחסית לשאר המדדים בעולם.

מי אתה שתמשטר דיון רק לבעלי דעה מסוימת?
אם יש דרך למשטר דיון אני ישמח ללמוד איך עושים את זה.

חוץ מעמית, שלא בוחל בהטית שירשורים כשמתאים לו וגם התגובה שלו כאן מקומה במקום אחר, המגיבים כאן שייכים גם למתנגדים וגם לתומכים ברפורמה, אבל הם לא:
חסידי הדתה, חסרי חינוך באזרחות ובכלל, גנבי שירשורים ושאר סוגי טרולים
השירשור הזה לא מעוניין להתווכח על כמה הדת והתפילות חשובים למדינה, לא להסביר בפעם הלא-יודע-כמה מה זה דמוקרטיה, וגם לא להתיחס בפעם הלא-יודע-כמה לסיסמאות שחוקות שמושמעות כל פעם ממשהו אחר, שמסיט דיון שעד שהוא הגיע היה מעניין.

-- כמו שאני יכול להמנע מלהגיב בשירשורים שמהללים את אורח החיים החרדי, גם תומכי ההפיכה יכולים להמנע מלהגיב בשירשורים שלא מבקשים את דעתם.
-- וגם אתה לא חייב להגיב בכל שירשור בפורום ובפרט לא בשירשורים שלדעתך לא מתאימים לך.

מעבר לזה, גם הבורסה שלנו יורדת בחדות יחסית לשאר המדדים בעולם.
מאז ינואר 2022 SP500 ותא125 ירדו כל אחד ב18%.
ב-5 שנים האחרונות תא125 עלה 28% וSTOXX 600 עלה ב-19%.

אז על מה מדובר?

כולי תקווה שאת מושקע חזק בישראל.
מבחינה מתמטית זה הגיוני.
למה שאשקיע בשוק שמהווה אחוזים בודדים מהעולם? אני משקיע רק במדד העולמי והאמריקאי. מה הקשר בין מחט לתחת?
רק לא הבנתי מה "הגיוני מבחינה מתמטית".

שאתם דומים לביביסטים וכמוהם אתם אוהבים לשמוע בעיקר את הדעה של עצמכם. כל דעה אחרת היא דיקטטורה.
יש פה משהו שרצה לפתח דיון על חוקה, בלי קשר לרפורמה, ככה אני מבין את זה.

מותר לו, אין קשר לדיקטטורה, מי שלא רוצה לקרוא או להגיב ת"א חייב.

שינוי בשערי מט״ח בודקים על גבי שנים, עשורים, לא חודשים.
זה פשוט לא נכון, כנראה אתה צריך לחזור על הגדרת הנגזרת.
ככל שתוכל להבין שינוי בטווח קצר יותר וכמובן להצליח לשייך לאותו שינוי את הגורם הרלוונטי ולהבין כמה הוא משפיע על השוק ומהי נקודת שיווי המשקל החדשה ואם קיימת כזו ולפני שחקנים אחרים כך טוב יותר.
אכן לא הצגתי חישוב מתמטי אבל לטעון שאין קשר כשהשבוע התפרסמה באקונומיסט הכתבה Will Bibi break Israel? נראה לי שקול להתעלמות מהמציאות.

ככל שתוכל להבין שינוי בטווח קצר יותר וכמובן להצליח לשייך לאותו שינוי את הגורם הרלוונטי ולהבין כמה הוא משפיע על השוק ומהי נקודת שיווי המשקל החדשה ואם קיימת כזו ולפני שחקנים אחרים כך טוב יותר.
אכן לא הצגתי חישוב מתמטי אבל לטעון שאין קשר כשהשבוע התפרסמה באקונומיסט הכתבה Will Bibi break Israel? נראה לי שקול להתעלמות מהמציאות.
היום אמר מיקי זוהר שעמדת הכלכלנים בכלל לא מעניינת אותו בקשר למהפיכה. נכון שהוא לא מהחכמים אפילו יחסית לכנסת, אבל הוא לא היחיד שחושב כך, כנראה.

מבלי להכנס לקרב הבוץ, כלכלן בשם ינאי שפיצר כתב דברים מעניינים על שער הדולר, בשגרה ובמצב הנוכחי:

סבבה, אין לי ויכוח וזה לא "סתם ככה". אבל בין זה לבין קריאות השבר על מוות הכלכלה ישראלית בעקבות "הפיכה דיקטטורית"?
נשמע סביר שיש פלח באוכלוסיה שהמיר הרבה שקלים לדולרים בחודש פברואר, שיבושם להם. אבל בסוף כרגע חזרנו לשער של 2019, ושער הדולר שקל מתנהל כמטוטלת כבר עשורים. מה קרה לממירים מאז ה24.02 (אותו שער מאז +-)? נמאס להם להמיר? המירו הכל? לא יודע.
אני אשמח לבחון את הנושא בעוד כמה שנים. הרי בינואר כשירד מ3.52 ל-3.36 אף אחד לא ישב לבצע ניתוחים מעמיקים האם השער השתנה יותר מעליית הSP500 נכון?

בכל מקרה, שמחתי לחטוף שרשור עם כותרת כזאת מכוערת.

זה הפורום הכלכלי הכי טוב בישראל ואתם מזהמים אותו בפוליטיקה, אני לא היחיד שחושב ככה.
זה המטרה של תת הפורום הזה

סבבה, אין לי ויכוח וזה לא "סתם ככה". אבל בין זה לבין קריאות השבר על מוות הכלכלה ישראלית בעקבות "הפיכה דיקטטורית"?
אתה תוקף איש קש.
המהפיכה עוד לא קרתה. בכירי הכלכלנים צופים שאם תקרה, אז אכן כלכלת ישראל תפגע קשות.

• אהבתי
Reactions: Roi
תסכים איתי שאם באמת תהיה פה הפיכה דיקטטורית אז הכלכלה תתרסק?
חד משמעית, אך הרפורמה היא הפיכה דיקטטורית לדעתכם בלבד. אני חושב שרוב קוראי הפורום הזה התעמקו ברפורמה והתעמקו ביחסי הרשויות בשנים האחרונות. אף על פי כן, אני גם חושב שהמחאה הצליחה (לא קוראי הפורום הזה, הקומץ ששולט במסרי המחאה ואני מאמין לו שהוא באמת חש שזה קץ הדמוקרטיה) לשכנע בכך שמדובר בדיקטטורה מאות אלפים בציבור הישראלי שלא ישבו לקרוא פסיק ממנה ולהתעמק בנושא, וכנראה גם לא יקראו, אבל יוצאים לרחובות. כמו שאין להם חצי שעה לשבת לקרוא את כתב האישום נגד נתניהו.
גם בצד הימני כמובן יש מעטים שטרחו להתעמק, אבל לתחושתי יש יותר (במיוחד כשדברים כמעט זהים היו במצע של בנט ושקד במשך שנים ואנשים תמכו בהם).

כאמור, יש לי השגות עם חלקים ממנה (התגברות 61 למשל) ואני לא תומך להעביר אותה מהר וכמו שהיא עכשיו כי אני חושש באמת מהרגע שבית המשפט העליון יבטל אותה and all hell breaks loose.

נערך לאחרונה ב:
די עם הטרלול הזה. שינוי בשערי מט״ח בודקים על גבי שנים, עשורים, לא חודשים.
במשך חודש אחרי ההכרזה על הרפורמה השער ירד מ3.52 ל3.36, אז היו צריכות להיות כותרות שהרפורמה טובה לכלכלה? מה הפאקינג קשר? די להלביש כל דבר שקורה על זעקות הדיקטטורה שלכם. יאללה בנק SVB קרס בגלל ההפיכה הדיקטטורית!
בסוף אנשים יבינו מה הולכים לעשות פה ומה המשמעות של מדינת הלכה על החברה והכלכלה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
A דיון על LK-99 אוף טופיק 16
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
W איך לנצח את השיטה ? דיון תאורטי בלבד. שוק ההון 69
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
ה דיון על NFT השקעות אלטרנטיביות 1
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
קפיצת הדרך דיון בפוסט - 2020: האם הפכתי לצרכניסטית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 76
adamshalev דיון על Chamath Palihapitiya שוק ההון 33
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
O דיון: נכסים דיגיטליים מניבים שוק ההון 1
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
M מדדים מול קופת גמל - דיון בהטבת מיסוי מיסים 9
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2
מרק סרפדים דיון מוגן באנגליה חברת GILON נדל"ן 27
ImCarryGG דיון בנושא שוק הקנאביס והETF's החדשות שיצאו שוק ההון 37
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
הדב דיון: התפקדות למפלגות אוף טופיק 71
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
bobby הטיה לסקטור הטכנולוגי - דיון שוק ההון 32
bobby הטיה לשווקים מתעוררים - דיון שוק ההון 18
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ק דיון על הקשרים בין ריבית לאינפלציה שוק ההון 21
קרן דיון פילוסופי על החיים אוף טופיק 21
yossik אגרת טלוויזיה - משלמים או לא? עדכון נושא - דיון כללי בנושא ראשות השידור אוף טופיק 34
I איזון קרן השתלמות IRA פעילה (עם הפקדות)- דיון שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה