• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיון בנושא שוק הקנאביס והETF's החדשות שיצאו

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
795
אז למי שלא מתעדכן בנושא יצאו לאחורנה כמה קרנות אקטיביות לשוק הקנאביס שגדל בכל שנה עכשיו וצפוי לפי הערכות לגדול להרבה מילארדים שנתיים במכירות בעוד עשור.
אני אישית בהתלבטויות לגבי רכישה של אחת מהן כי לדעתי זה כן שוק מתפתח שעתיד לצמוח בגדול ו"לנגוס" במכירות של מוצרי סמים אחרים(אלוכהול, ניקוטין) בעיקר מקריאת המחקר הזה שפורסם בפורבס בשנה שעברה.(חוץ מזה שמקו מחשבה לוגי אפשר להגיע להבנה שככל שהצמח יהיה חוקי ביותר מדינות לשימוש פנאי כך הוא ינגוס ברווחי חברות הסמים האחרים שרוב האנשים נוהגים לקנות על בסיס קבוע)
כמה דאגות ועניינים שאני רוצה לעלות פה ואולי לאפשר לדיון להגיע למסקנות לגביהן.
1) כל הקרנות החדשות הן מנוהלות אקטיביות שזה חיסרון בגלל הנגיסה באחוזי הרווח, אבל בגלל שזה שוק חדש וכידוע בשוק חדש יש מלא חברות שמנסות להכנס ולקבל קצת מהעוגה ולאחר זמן התבססות המסה הגדולה של החברות פושטת רגל ורק הענקיות נשארות ואוכלות את כל העוגה ולכן יכול להיות שניהול אקטיבי יכול לעבוד פה(למרות שאני עדיין בספקנות גדולות לגבי זה כי כנראה המנהלים לא מחזיקים בכדור בדולח מיוחד שמגלה להן מי מהחברות תקרוס ומי לא)
2)אילו מהקרנות החדשות תקרוס ואיזו מהן היא השקעה "חכמה" יותר(אני ממש נוטה בגלל זה לTHCX משום שהם משקיעים בחברות שרק מתעסקות 100 אחוז בתחום הקנאביס ולא גם בתחום האלכוהול והניקוטין שלדעתי האישית יספוג פגיעה בגלל זה ולכן חסר פואנטה קצת להחזיק גם וגם באותה קרן)
3) לגבי המחקר גם חייב לציין שלא קראתי את כולו(קצת על השיטת הדיקה ואת המסקנות) ולא מצאתי עוד מחקרים לא קשורים שתומכים באותה נקודה לכן כנראה צריך עוד מחקרים בשביל לראות את ההשפעות האמיתות של זה

*לא מייעץ, לא ממליץ, כנראה עדיין לא מבין שום דבר מחיי

נערך לאחרונה ב:
דעות? דברים שלא לקחתי בחשבון? :roll:

דעות? דברים שלא לקחתי בחשבון? :roll:
שזה תחום בועתי ושרוב המוחלט של החברות בו יקרסו (יתכן וזה כבר התחיל, איני עוקב).
שברגע שבאמת יהיה בזה כסף החברות הגדולות ישתלטו על התחום כמו PM וMO ישתלטו על התחום (חלקם כבר התחיל) ולא חושב שהם בSCOPE של הקרנות הנ"ל.

אני מאמין ובא משוק הטכנולוגיה ועדיין לא נותן לו עדיפות בהשקעות שלי.

בנוסף, אם "צפוי לפי הערכות לגדול להרבה מילארדים שנתיים במכירות בעוד עשור" זה עלול להיות מתומחר כבר.

לי אישית שוק הקנאביס וההתלהבות ממנו נשמעת כמו ההתלהבות משוק הקריפטו (אמנם בקנאביס כן יש מוצר ממשי, אבל אני לא משוכנע שההתלהבות מוצדקת עד כדי כך).

**באמת ובאמת שאין לי מושג (ובהחלט לא בקנאביס), לא מייעץ**

שזה תחום בועתי ושרוב המוחלט של החברות בו יקרסו (יתכן וזה כבר התחיל, איני עוקב).
שברגע שבאמת יהיה בזה כסף החברות הגדולות ישתלטו על התחום כמו PM וMO ישתלטו על התחום (חלקם כבר התחיל) ולא חושב שהם בSCOPE של הקרנות הנ"ל.
דווקא מהרשימת החזרקות של THCX כל החברות הגדולות כן נמצאים ברשימה במקומות הראשונים, מה שכן אני באמת חושב שכל החברות הגדולות סובלות מover evaluation ויש להם סטדנרט נורא גבוה (לנסות) ולהגיע אליו ולכן בטח כל הכרזה או כל ירידה בהכנסות המנייה שלהם תעשה צניחות חופשיות.
את הרעיון של סינון כל החברות שהולכות לקרוס בקרן מנוהלת באמת יש הגיון אבל השאלה היא האם מנהלי הקרן יתפסו את הקריסות בזמן ו"יפסידו" הכי מעט לעומת העליה של החברות הגדולות שישתלטו על השוק.

חבל שאין קרן לא מנוהלת מחקה אחרי כל החברות שקשורות רק במוצרי קנאביס ולא טבק ואלכוהול, מצד שני אולי תצא אחת בזמן הקרוב
אני מאמין ובא משוק הטכנולוגיה ועדיין לא נותן לו עדיפות בהשקעות שלי.
כן מרגיש לי קצת לא נכון לתעדף את התחום אבל אני יודע שזה יהיה העדפה קטנה מאוד ביחס לתיק ולא בעשרות אחוזים(כרגע בהתלבטות של כמה בדיוק אבל התכנון עד 5 אחוז מקסימום מוחלט) ככה שגם אם כל השוק יקרוס וישרף אני לא באמת ארגיש את הפגיעה כל כך ולא תהיה לי בעיה להתקדם הלאה פשוט(במיוחד שהתיק הראשוני שלי עכשיו יהיה קטן מאוד יחסית).
אולי זה סתם הcrazy mind שבתוכי מדבר ומאמין בשוק הזה ואולי אני באמת רואה משהו שאפשר להרוויח הרבה אחוזים ממנו, נדע רק עוד 20 שנה כנראה

נערך לאחרונה ב:
כרגע בהתלבטות של כמה בדיוק אבל התכנון עד 5 אחוז מקסימום מוחלט

השאלה מה זה נותן לך (אם אתה שם מעט גם תרוויח מעט. אמנם רווח לא חסום אבל כמו הפסד - מצד שני העלות אלטרנטיבית לא חסומה גם).
נניח להשקעות הכלליות שלך אנחנו נותנים 7% תשואה שנתית, ולקנאביס 15% שנתי (לדעתי הגזמתי מאד, אבל ניחא).
כלומר, לאחר 20 שנה, החלק של הקנאביס יגדל פי 16.3 והחלק השני פי 3.8.

אבל, סך הכל התשואה של תיק עם ה 5% קנאביס יביא לך תשואה כוללת על כל התיק של 4.49 מול תיק רגיל (בלי הקנאביס שיתן תשואה של 3.86). כלומר הפרש של 62% תשואה בתרחיש מאאד חיובי על 20 שנה (שבו הם הקנאביס מתחילות להעלות ולצבור ריבית דריבית ב- 15% לשנה כבר מעכשיו).

נכון, אם יש לך חצי מליון שקל זה מגיע לכ 300,000 ש"ח הפרש (בתרחיש סופי חיובי מוגזם מאד לדעתי).
מצד שני, תרחיש של מחיקה של הקנאביס גורם לך הפסד של כ 100,000 ש"ח.

אני אישית לא רואה כאן את ההזדמנות, אבל זה רק אני.

דווקא מהרשימת החזרקות של THCX כל החברות הגדולות כן נמצאים ברשימה במקומות הראשונים,
אבל החברות הגדולות בכלל לא בתחום, איך הם שם בדיוק?

אבל החברות הגדולות בכלל לא בתחום, איך הם שם בדיוק?
מסתבר שהן כן. מגוגל קצר של החברות + המילה קנאביס(לא אפרסם קישורים כי הבנתי שיש זמן המתנה לאישור וזה סתם יפריע לרצף הדיון)
GW לדוגמה חוקרת את הצמח כבר ממעלה ל20 שנה ומפתחת מוצרי CBD, ועוד חברות נכנסו/יצרו דילים של שיווק אקטיבי ומכירה במדינות שבהן זה חוקי.
כלומר נראה שהחברות הגדולות כבר קפצו על השוק והולכות עם זה.
שאלה שיש לי אליך שתוכל אולי לכוון אותי, מה הדרך הכי טובה לבדוק אם מנהל קרן הוא האדם הנכון לנהל אותה? ללכת בהיסטוריה שלו ולראות כמה אחוזים הוא הרוויח באיזה קרן? לבדוק מה ההשכלה האקדמית שלו בנושאי כלכלה? לבדוק איזה דברים הוא אומר בתקשורת?
תודה
נכון, אם יש לך חצי מליון שקל זה מגיע לכ 300,000 ש"ח הפרש (בתרחיש סופי חיובי מוגזם מאד לדעתי).
מצד שני, תרחיש של מחיקה של הקנאביס גורם לך הפסד של כ 100,000 ש"ח.

אני אישית לא רואה כאן את ההזדמנות, אבל זה רק אני.
אם אגיע לסכומים כאלו בתיק שלי תאמין לי זה יהיה הדאגה האחרונה שלי :lol:
כרגע מדובר על תיק זניח של 2500 דולר בערך ואני בספק אם לאחר ההשקעה הראשונית בקרן(חושב כרגע על אולי 1000 שח בדולרים) אשים עוד כסף בא, כלומר בעתיד האחוזים שלה מהתיק שלי יהיו כנראה פחות מאחוז ככה שלאבד אחוז מתיק של מליון שקל אפילו לא יזיז לי יותר מדי אני מאמין לעומת התחושה שארגיש אם ידעתי שהשוק הזה יתפוצץ ובצדק(לא בועתית) ולא שמתי שם כסף, אחזור לעדכן עוד 20 שנה אם ההחלטה שלי הייתה נכונה :lol:

GW לדוגמה חוקרת את הצמח כבר ממעלה ל20 שנה ומפתחת מוצרי CBD, ועוד חברות נכנסו/יצרו דילים של שיווק אקטיבי ומכירה במדינות שבהן זה חוקי.
כלומר נראה שהחברות הגדולות כבר קפצו על השוק והולכות עם זה.
לא מצאתי את רשימת האחזקות של הETF הנ"ל, החברות האלה לדוגמא שם?
אגב GW מונפקת רק מ2013 ובהפסדי עתק. גדולה היא בטח ובטח שלא.

לא מצאתי את רשימת האחזקות של הETF הנ"ל, החברות האלה לדוגמא שם?
אגב GW מונפקת רק מ2013 ובהפסדי עתק. גדולה היא בטח ובטח שלא.
חפש בגוגל "THCX THE CANNABIS ETF" בטוח שהאתר שלהם יקפוץ לך

אגב תודה על התזכורת לעשות מחקר שוק על כל החברות המוחזקות שם וכמה מהן באמת מכניסות רווח, אתעסק בזה שיהיה לי זמן

אם אגיע לסכומים כאלו בתיק שלי תאמין לי זה יהיה הדאגה האחרונה שלי :lol:
כרגע מדובר על תיק זניח של 2500 דולר בערך ואני בספק אם לאחר ההשקעה הראשונית בקרן(חושב כרגע על אולי 1000 שח בדולרים) אשים עוד כסף בא, כלומר בעתיד האחוזים שלה מהתיק שלי יהיו כנראה פחות מאחוז ככה שלאבד אחוז מתיק של מליון שקל אפילו לא יזיז לי יותר מדי אני מאמין לעומת התחושה שארגיש אם ידעתי שהשוק הזה יתפוצץ ובצדק(לא בועתית) ולא שמתי שם כסף, אחזור לעדכן עוד 20 שנה אם ההחלטה שלי הייתה נכונה :lol:

מהות מה שניסיתי להגיד היא קצת שונה.
הנחתי תשואה ב 20 שנה של הקנאביס כמו חצי מהתשואה שנתנה אמאזון ב 20 שנה האחרונות - השוק מתפוצץ.
מה שניסיתי להגיד שאם אתה משוכנע ב- 100% שזה הולך להיות המצב שים 100% מהכסף שלך שם (לא המלצה, ואני חושב שזה דבר גרוע לעשות).
העניין שאם אתה שם רק 5% אז לא עשית בזה הרבה, כי גם אם השוק מתפוצץ, התיק שלך לא מתפוצץ.

אז בשביל מה לבזבז את הזמן לחקור על הנושא, ולהיכנס להשקעה כזו אם זה גם ככה לא מזיז את התיק המון?
אם זה בשביל לשכנע את עצמך בעוד 20 שנה שהשקעת נכון וחזית את השוק, אז זה לשקר לעצמך. אם השקעת רק 5% מההון שלך שם, לא חזית את השוק..

אם אתה מתכוון שזה יהיה רק אחוז, אז הנקודה שלי עוד יותר חזקה. מה הפואנטה?
"לכיף" אגב זאת אחלה תשובה לדעתי. אבל מעבר לזה אני לא מצליח למצוא פואנטה, אבל זאת רק דעתי.

נערך לאחרונה ב:
חפש בגוגל "THCX THE CANNABIS ETF" בטוח שהאתר שלהם יקפוץ לך
החברה הכי גדולה בETF הזה היא חברה בשם Cronos Group
היא חברה בשווי שוק של כ5B דולר, עם הון עצמי של 228M דולר (פחות 5% מהשווי שוק שלה), מונפקת כשנה וחצי, בהפסדים עצומים ועם הכנסות של 19M$ בשנה (בירידה מתמדת אגב).
היא אפילו לא בגודל של פשפש, היא כלום.

קח לדוגמא PM:
הכנסות של 29.6B בשנה (פי 155).
שווי שוק של 138B$ (פי 27.6)
אה ורווח של 7B$ בשנה.

אם כל הבועות בקיצור.

מהות מה שניסיתי להגיד היא קצת שונה.
הנחתי תשואה ב 20 שנה של הקנאביס כמו חצי מהתשואה שנתנה אמאזון ב 20 שנה האחרונות - השוק מתפוצץ.
מה שניסיתי להגיד שאם אתה משוכנע ב- 100% שזה הולך להיות המצב שים 100% מהכסף שלך שם (לא המלצה, ואני חושב שזה דבר גרוע לעשות).
העניין שאם אתה שם רק 5% אז לא עשית בזה הרבה, כי גם אם השוק מתפוצץ, התיק שלך לא מתפוצץ.

אז בשביל מה לבזבז את הזמן לחקור על הנושא, ולהיכנס להשקעה כזו אם זה גם ככה לא מזיז את התיק המון?
אם זה בשביל לשכנע את עצמך בעוד 20 שנה שהשקעת נכון וחזית את השוק, אז זה לשקר לעצמך. אם השקעת רק 5% מההון שלך שם, לא חזית את השוק..

אם אתה מתכוון שזה יהיה רק אחוז, אז הנקודה שלי עוד יותר חזקה. מה הפואנטה?
"לכיף" אגב זאת אחלה תשובה לדעתי. אבל מעבר לזה אני לא מצליח למצוא פואנטה, אבל זאת רק דעתי.
נקודה טובה מאוד, אהבתי ממש.
אתה צודק ואת כל המחקר והעניין בנושא הייתי עושה גם אם לא הייתי משקיע נטו כי הנושא מעניין אותי אז יכול להיות שהמוח שלי קפץ ואמר אפשר לעשות מזה אולי כסף אפילו, יכול להיות שאני אשתמש בזה באמת כ"כסף הימורים" ואשים קצת שם ואנסה בשביל הכיף לתזמן את השוק לפני שהבועה תתפוצץ ולקנות מחדש בשפל שלה ולקוות לעליה לא בועתית
תודה על הנקודת מבט השונה
החברה הכי גדולה בETF הזה היא חברה בשם Cronos Group
היא חברה בשווי שוק של כ5B דולר, עם הון עצמי של 228M דולר (פחות 5% מהשווי שוק שלה), מונפקת כשנה וחצי, בהפסדים עצומים ועם הכנסות של 19M$ בשנה (בירידה מתמדת אגב).
היא אפילו לא בגודל של פשפש, היא כלום.

קח לדוגמא PM:
הכנסות של 29.6B בשנה (פי 155).
שווי שוק של 138B$ (פי 27.6)
אה ורווח של 7B$ בשנה.

אם כל הבועות בקיצור.
הבנתי, בועה עצומה.
אם היית צריך להמר באופן תאורטי לחלוטין(בשביל המשחק, לא בקשה ליעוץ) כמה זמן אתה חושב יקח לבועה הזאת להתפוצץ בפנים של כל התעשיה וכמה רחוק היא תגיע לפני שהיא תתפוצץ?

קנאביס זה צמח. כשתהיה לגליזציה אני לא רואה איך מבחינה עסקית יש הבדל בין לגדל קנאביס ללגדל תפוחים

אם היית צריך להמר באופן תאורטי לחלוטין(בשביל המשחק, לא בקשה ליעוץ) כמה זמן אתה חושב יקח לבועה הזאת להתפוצץ בפנים של כל התעשיה וכמה רחוק היא תגיע לפני שהיא תתפוצץ?
Only when the tide goes out do you discover who's been swimming naked
לדעתי ברגע שנגיע למיתון הבא הרבה בועות יתנפצו, בין היתר הקנאביס

אין לי שמץ, בועות יכולת לקחת הרבה זמן עד שמתפוצצות, חלקם לא מתפוצצות אי פעם.
קנאביס זה צמח. כשתהיה לגליזציה אני לא רואה איך מבחינה עסקית יש הבדל בין לגדל קנאביס ללגדל תפוחים
לגדל קנאביס זה הרבה יותר קל והרבה יותר מהיר, לגדל תפוחים זה סיפור מסובך יחסית.
לדעתי החוכמה בשוק הזה תהיה בעיות אחרות, בדיוק כמו בתחום הטבק: שיווק, אחידות, הפיכת חומר הגלם למוצר צריכה המוני, אטרקטיבי וממותג, ומאסות.
בדיוק הבעיות שחברות הענק כמו PM וMO וכו' בנויות לפתור.

במילה אחת(מצערת): רגולציה וחקיקה
כרגע המודלים העסקיים שרצים במדינות/ערים כמו אמסטרדם והמצטרפות החדשות שלה בארה"ב מראים שהעסק די רווחי(מאוד) ויש מקום להשקעות ורווחים יפים, איך פרקטית זה יהיה שתהיה לגליזציה מלאה(גידול חופשי בבית בהתאם לצורך של כל בן אדם) לצערי לא נדע עד שזה יקרה
הרבה בועות יתנפצו
חלקם לא מתפוצצות אי פעם.
אכפת לכם לשתף אותי באיזה עוד תעשיות יש בועות גדלות שאוכל לעשות קצת חקירה עצמית?
לגדל קנאביס זה הרבה יותר קל והרבה יותר מהיר
מהיר כן, קל לא הייתי אומר(לפחות לא לסטדנרט של פרחים רפואים/ברמה של הזנים הטובים שמשווקים בקופישופס)

כרגע המודלים העסקיים שרצים במדינות/ערים כמו אמסטרדם והמצטרפות החדשות שלה בארה"ב מראים שהעסק די רווחי(מאוד) ויש מקום להשקעות ורווחים יפים,
אני מראה לך שלא, זה הפסדי ולא רווחי.
איך פרקטית זה יהיה שתהיה לגליזציה מלאה(גידול חופשי בבית בהתאם לצורך של כל בן אדם) לצערי לא נדע עד שזה יקרה
יש מקומות רבים שזה ככה באמת, קליפורניה, קולורדו, הולנד ועוד, אבל אתה יודע מה? לא מגדלים בכלל, כי למה לך? מותר לך לגדל מלפפונים ועגבניות אבל הרבה יותר נוח לך ללכת לירקן ולרכוש לך מתי שרק בא לך.
אכפת לכם לשתף אותי באיזה עוד תעשיות יש בועות גדלות שאוכל לעשות קצת חקירה עצמית?
ביוטק, קריפטו, אולי אנרגיה ירוקה.
מהיר כן, קל לא הייתי אומר(לפחות לא לסטדנרט של פרחים רפואים/ברמה של הזנים הטובים שמשווקים בקופישופס)
אתה טועה וזה קל מאד, קודם כל בקופישופס של התיירים בכלל לא משווקים לך זנים טובים, כל הסטנדרד הזה של פרחים רפואיים זה הונאה ממשלתית, זה בולשיט אחד גדול ואתה צודק, לעמוד בכל הכללים הביוקרטיים שלהם זה באמת קשה. לגליזציה מלאה שזה הכיוון שהעולם הולך אליו ייתר את זה לחלוטין.
זנים טובים זה בעיקר גנים וזה הכל.

אני מראה לך שלא, זה הפסדי ולא רווחי.
בדקתי כמה דוחות מהחברות המובילות בקנדה(כמו Aurora Cannabis,Canopy Growth Corp) ונראה כאילו הדוחות שלהם בשנתיים שלוש האחרונים חיוביים והם עושים רווחים במליונים או עשרות מליונים דולרים קנדים, עם הזמן הם כנראה הופכים ליעילים יותר ורווחים יותר, אולי החברות בקרן הזאת הפסדיות אבל הכל תלוי בחברות שנמצאות בקרן, אני מפספס משהו או שהתכוונת פשוט לחברות בETF הספציפי הזה ולא לקנדיות?
יש מקומות רבים שזה ככה באמת, קליפורניה, קולורדו, הולנד ועוד, אבל אתה יודע מה? לא מגדלים בכלל, כי למה לך? מותר לך לגדל מלפפונים ועגבניות אבל הרבה יותר נוח לך ללכת לירקן ולרכוש לך מתי שרק בא לך.
זה כבר תלוי אנשים, הרוב המוחלט באמת לא יגדל כי יותר נוח לו לקנות זמין. אני אישית למען עצמי הייתי מגדל בעצמי(גם בשביל הכיף וגם בשביל לדעת מה המוצר שאני צורך ביותר וודאות)
אתה טועה וזה קל מאד, קודם כל בקופישופס של התיירים בכלל לא משווקים לך זנים טובים, כל הסטנדרד הזה של פרחים רפואיים זה הונאה ממשלתית, זה בולשיט אחד גדול ואתה צודק, לעמוד בכל הכללים הביוקרטיים שלהם זה באמת קשה. לגליזציה מלאה שזה הכיוון שהעולם הולך אליו ייתר את זה לחלוטין.
זנים טובים זה בעיקר גנים וזה הכל.
קל זה יחסי, לגדל ירק מסוים הרבה יותר קל מלגדל עציץ קנאביס או פטריות לדוגמה(פשוט כי יש לך יותר התעסקות ובקרת איכות שצריך לעשות).
ברור אני מראש מתעלם מכל הקופישופס של התיירים(למרות שגם שם יש דברים שהם סבבה+- אבל במחירים מופקעים), מבחינת בירוקרטיה זה ברור שזה גיהנום כמו ברוב הבירוקרטיה בממשלות ובמיוחד בישראל, אבל רוב החברות הישראליות החוות גידול שלהם ברמות גבוהות מאוד ויש זנים שחברות ישראליות מגדלות שהם מעולים(למרות שגם ביחס למחיר אם אנשים היו משלמים מחיר מלא ולא ממומן אולי היה שווה יותר לגדל בבית לטווח ארוך ולהביא באמת את כל הציוד מנורות ולחות שיש להם בחוות)

אני מפספס משהו או שהתכוונת פשוט לחברות בETF הספציפי הזה ולא לקנדיות?
אין לי מושג, בדקתי את החברה הכי גדולה שבקרן הזו.
קל זה יחסי, לגדל ירק מסוים הרבה יותר קל מלגדל עציץ קנאביס או פטריות לדוגמה(פשוט כי יש לך יותר התעסקות ובקרת איכות שצריך לעשות).
אתה טועה. מנסיון. קנביס זה עשב, הוא גדל בכל מקום ובכמעט כל תנאי, אתה רוצה צמח באיכות טובה הוא בסך הכל צריך אור מים וקצת דשן.
אבל רוב החברות הישראליות החוות גידול שלהם ברמות גבוהות מאוד ויש זנים שחברות ישראליות מגדלות שהם מעולים(למרות שגם ביחס למחיר אם אנשים היו משלמים מחיר מלא ולא ממומן אולי היה שווה יותר לגדל בבית לטווח ארוך ולהביא באמת את כל הציוד מנורות ולחות שיש להם בחוות)
אתה טועה עוד הפעם, רוב המריחואנה הרפואית בארץ היא באיכות כה ירודה שבארה"ב היו זורקים אותה לפח, זה בכלל לא בר מכירה שם, בשוק השחור בארץ אתה יכול להשיג דברים פי כמה יותר טובים מאשר הרפואי בארץ (וגם הוא לא משהו ביחס לרמות חו"ל).
בנוסף הגידולים בארץ נעשים בחממות, אין שימוש במנורות ובטח לא לחות, להפך, יש עודף לחות בארץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik אגרת טלוויזיה - משלמים או לא? עדכון נושא - דיון כללי בנושא ראשות השידור אוף טופיק 34
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
A דיון על LK-99 אוף טופיק 16
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
A דיון על החוקה למתנגדי ההפיכה הדיקטטורית בלבד פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 75
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
W איך לנצח את השיטה ? דיון תאורטי בלבד. שוק ההון 69
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
ה דיון על NFT השקעות אלטרנטיביות 1
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
קפיצת הדרך דיון בפוסט - 2020: האם הפכתי לצרכניסטית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 76
adamshalev דיון על Chamath Palihapitiya שוק ההון 33
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
O דיון: נכסים דיגיטליים מניבים שוק ההון 1
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
M מדדים מול קופת גמל - דיון בהטבת מיסוי מיסים 9
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2
מרק סרפדים דיון מוגן באנגליה חברת GILON נדל"ן 27
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
הדב דיון: התפקדות למפלגות אוף טופיק 71
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
bobby הטיה לסקטור הטכנולוגי - דיון שוק ההון 32
bobby הטיה לשווקים מתעוררים - דיון שוק ההון 18
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ק דיון על הקשרים בין ריבית לאינפלציה שוק ההון 21
קרן דיון פילוסופי על החיים אוף טופיק 21
I איזון קרן השתלמות IRA פעילה (עם הפקדות)- דיון שוק ההון 8
הסולידית לבקשת הקהל: תת פורום חדש בנושא יזמות, עסקים (קטנים וגדולים) והגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 0
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
י יעוץ בנושא קניית מדדי אג"ח - מתחיל שוק ההון 1
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27

נושאים דומים

Back
למעלה