• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11)

לא חשוב שמות

משתמש רגיל
דירוג
381
הבוקר נפל דבר לכל משקיע סולידי ישראלי, האם הסולידית חישבה מסלול מחדש? דעתכם על מהות הפוסט?

באופן אישי אני דיי בור באסטרטגית השקעה של DGI. אך לאחר היכרות מרובת שנים עם הבלוג הזה, עלו בי התהיות הבאות:

א. זכורים לי פוסטים בודדים שהסולידית ציינה בלוגים מקבילים כמו MMM או דיבידעת שמקדמים אסטרטגית DGI, בין השאר. והיא בתורה סיפקה הסברים לא רעים לדעתי מדוע DGI לא בהכרח מהווה אסטרטגיה חכמה או רלוונטית למשקיע סולידי (יתכן שזיכרוני מטעה אותי). מה קרה פתאום?

ב. מילא הייתה מצהירה שרכשה מניות דיבידנד בימים כתיקונם, אבל להתחיל לרכוש אותן בשיאו של משבר? o_o

אנשים סולידים ברחבי הוואצפ' כבר הכריזו על 7 ימי תענית באמצעות שתיית שייק ירקות.
@הסולידית נדרשים הסברים לפוסט הזה :>

נערך לאחרונה ב:
מבאס שהסולידית נפלה לפופוליזם שנקרא "השקעת דיבידנד" שהיא בהגדרה צורה נחותה יותר להשקיע ופחות tax efficient

היא כבר כתבה את כתב ההגנה שלה בשרשור הזה.
אנשים סולידים ברחבי הוואצפ' כבר הכריזו על 7 ימי תענית באמצעות שתיית שייק ירקות.

זה נחמד שכשקורה לפעמים שאנשים מתחילים להתנהג כאילו הם חלק מכת בנהגת הסולידית, אז נראה שהיא דואגת לנפץ את האשליה הזאת ולהזכיר לנו שהיא כולה בלוגרית אנונימית עם רמת אמפתיה מינימלית... :>

*עדיין לא קראתי את הפוסט החדש.

אני אשמח להתייחס ברצינות לתגובות ענייניות בשרשור הזה, ככל שתהיינה. בשלב זה לא נראה שיש כאלה.

מבאס שהסולידית נפלה לפופוליזם שנקרא "השקעת דיבידנד" שהיא בהגדרה צורה נחותה יותר להשקיע ופחות tax efficient
מבאס שאדם כותב פוסט מפורט למדי שבו הוא עומד על היתרונות והחסרונות של אסטרטגיית השקעה פלונית ואז מגיע ליצן שפוטר אותו כ"פופוליזם" ו"השקעה נחותה" בלי לתת ולו ראשית של טיעון נגדי. בעיני זה מעיד בעיקר על האיכויות המסוימות שלך.

@הסולידית אשמח לדעתך לתגובה הבאה (שעלתה בשרשור השני ונותרה ללא מענה כשהשרשור המשיך הלאה לנושאים אחרים).

עלה כאן טיעון ש-DGI (להלן שיטת דיב) מספק תזרים יותר יציב וזה אחד היתרונות העיקריים שלו*. אני מעוניין לאתגר טיעון זה.

אשווה לאסטרגטיה אלטרנטיבית לשלב המשיכה של החזקת etf רחב, ומכירה חודשית בסכום קבוע (ריאלי או נומינלי לבחירתכם), בצורה עיוורת למחיר השוק (להלן שיטת המכירה).

יש בטיעון כפי שהוא לרוב מובא השוואת תפוחים לאגסים - מכיוון שמשווים בין הדיבידנדים של דיב לבין שווי השוק של שיטת המכירה.

אם נשווה את שווי השוק בין 2 השיטות, גם אם דיב יפזר על פני כל הסקטורים והשווקים, במקרה הטוב ישאף לסיכון דומה למכירה.

ואם נשווה את התזרים, בדיב הסיכון קיים - חברות מפסיקות לשלם, מורידות דיבידנדים למרות היסטוריה של עשורים וכו. יש שיטענו שהסיכון קטן אך הוא לבטח קיים.
בשיטת המכירה הסיכון על התזרים הוא קטן ככל שירצה המשתמש עד כדי 0**, כלומר בשיטה זו ניתן לייצר סכום חודשי מדוייק ועקבי ללא כל וריאביליות.

לטעמי בשני סוגי מדידת הסיכון מכירה שווה או טובה יותר / יציבה יותר מדיב.
דעת99כם?

* מי שבוחר ב-DGI מטעמים אחרים, כמו הסולידית שציינה שפקטור חשוב עבורה הוא הכיף, לגיטימי. אני טוען רק לצד הפיננסי של הטיעון הספציפי ולא לפסיכולוגי

** בהנחת סחר בשברירי מנייה. גם ללא ההנחה, נניח שמחיר מניה הוא כ100$, אז השוני תחום בטווח זה שדי זניח אל מול האלטרנטיבה. מה גם שניתן לבצע מכירה פעם בכמה חודשים, וגם שניתן לתכנן כך שלאורך כמה מחזורי מכירה הממוצע יתכנס לערך יחיד (במחיר כמה מאות שקלים במזומן מוקדם מדי).

מבאס שאדם כותב פוסט מפורט למדי שבו הוא עומד על היתרונות והחסרונות של אסטרטגיית השקעה פלונית ואז מגיע ליצן שפוטר אותו כ"פופוליזם" ו"השקעה נחותה" בלי לתת ולו ראשית של טיעון נגדי. בעיני זה מעיד בעיקר על האיכויות המסוימות שלך.
החסרונות ידועים לכל למי שפעיל בקהיליית הפורשים מוקדם, אין שום סיבה להעדיף הכנסה מדיבידנד על פני הכנסה מעליית ערך של מנייה לכן כל אסטרטגיה שמתעדפת אחד מהשניים היא בהכרח פחותה או שווה לאסטרטגיה האידיאלית. בנוסף לכך בהשקעה במניות שמחלקות דיבידנד גבוה יותר בזמן בניית וצבירת ההון גורמת לתשלום עודף ומיותר של מס שפוגע בצמיחה, לכן הכנסה מעליית ערך היא יעילה יותר

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
כמעט פתחתי שרשור בנושא הפוסט אבל הנה, הקדימו אותי.
רציתי לשאול בנוגע לדיבידנדים מקרנות מחקות. הסולידית נתנה דוגמה ותמונה של מניה מחלקת דיבידנד מול כזאת שלא (מקדונלנדס מול פייפאל) והראתה שאצל מקדונלדס המחלקת נוכל למצוא מידע לגבי Forward dividene yield ו- Ex dividends date בעוד המידע לא קיים אצל פייפאל.

עוד היא כתבה בהמשך "תשואת הדיבידנד צריכה להיות גבוהה משל מדד ה-S&P 500 בכללותו (שאחרת, הייתי יכולה להסתפק ברכישת קרן סל על המדד (כמו SPY או VOO) ולהינות מתשלומי הדיבידנד הרבעוניים שלה)." אבל כשהלכתי וחיפשתי מידע על הדיבידנדים של הקרנות הנ"ל לא מצאתי. מה אני מפספסת?
כמו כן, אם באמת ישנה חלוקת דיבידנדים על קרנות מחקות, איך מתמחרים אותן? הרי הן מכילות כל כך הרבה מניות, כולל כאלה שלא מחלקות

תודה!

אבל כשהלכתי וחיפשתי מידע על הדיבידנדים של הקרנות הנ"ל לא מצאתי. מה אני מפספסת?
https://lmgtfy.app/?q=s&p+500+dividend+history (ותדלגי על הפרסומות)
מו כן, אם באמת ישנה חלוקת דיבידנדים על קרנות מחקות, איך מתמחרים אותן?
קרן על מדד או מחלקת דיבידנדים שהיא מקבלת (נניח שהיא מחזיקה X מניות של חברה ABC ולכן מקבלת Y דולרים, אז היא מחלקת באופן Y חלקי מספר המניות שלה דולרים, כמובן שהיא לא עושה את זה בשורה נפרדת לכל מניה שהיא מקבלת בגינה דיבידנד אלא במרוכז), או צוברת אותם (בערך אותו דבר כמו במקרה הקודם אלא שהפעם במקום לחלק את הדיבידנדים שהיא קיבלה, היא משתמשת בהם כדי לעשות רכישה נוספת של מניות, בהתאם למדיניות שלה).

עוד היא כתבה בהמשך "תשואת הדיבידנד צריכה להיות גבוהה משל מדד ה-S&P 500 בכללותו
לא רואה את ההיגיון מאחורי זה. למה חברה עם דיבידנד 3% וצמיחה איטית עדיפה על חברה עם דיבידנד 1% וצמיחה מהירה? לא ברור.
אולי הסולידית עצמה מעדיפה את המקרה הראשון כי היא רוצה דיבידנדים כאן ועכשיו, אבל אני לא רואה סיבה שזה יהיה שיקול למי שנמצא מוקדם בשלב הצבירה.

לא רואה את ההיגיון מאחורי זה. למה חברה עם דיבידנד 3% וצמיחה איטית עדיפה על חברה עם דיבידנד 1% וצמיחה מהירה? לא ברור.
ה"רעיון" בתיק השקעות מבוסס דיבידנדים הוא שאתה מתמקד בהגדלת התזרים (מדיבידנדים) ופחות מתייחס לשווי הנכסים המוחזקים.

ה"רעיון" בתיק השקעות מבוסס דיבידנדים הוא שאתה מתמקד בהגדלת התזרים (מדיבידנדים) ופחות מתייחס לשווי הנכסים המוחזקים.
איך זה סותר? אני השוותי בין תזרים שמתחיל ב-3 דולר לשנה וצומח לאט, או תזרים שמתחיל ב-1 דולר לשנה וצומח מהר, בשני המקרים עם השקעה מחדש של הדיבידנדים כמובן, יש לי תזרים הולך וגדל ולא התייחסתי בכלל לשווי הנכסים. במקרה הראשון הוא מתחיל יותר גבוה אבל צומח יותר לאט, ובמקרה השני מתחיל למטה אבל צומח מהר יותר, ולא ברור מה עדיף, גם כאשר מסתכלים אך ורק על הדיבידנדים המתקבלים.

איך זה סותר? אני השוותי בין תזרים שמתחיל ב-3 דולר לשנה וצומח לאט, או תזרים שמתחיל ב-1 דולר לשנה וצומח מהר
מה שאתה מתכוון זה "1% אבל בגלל שהנכס צומח 10% בשנה אז תוך 7 שנים זה יהיה שקול ל-2% מנכס שלא גדל בכלל"?
כי אפשר לעשות את החשבונאות הזו אבל כפי שאתה רואה לוקח הרבה זמן לנכס להכפיל את עצמו וגם מניות דיבידנד בדרך כלל זוכות לצמיחה "כלשהי".
מה שכן, מניות דיבידנד "מעניינות" מחלקות יותר מכפול דיבידנדנים מאשר המדד (נניח והמדד מחלק בין 1.5% ל-2%, ומניות דיבידנד מעניינות בין 5% ל-7%).
אבל שוב פעם, כעקרון, להסתמך על זה שהנכס צומח כדי להגדיל את התזרים זה פשוט לא המיינדסט של תיק דיבידנדים.
המיינדסט זה: שמתי 100 ש"ח השנה, זה הגדיל לי את התזרים ב-7 שקל, אם אשים 100 ש"ח בשנה הבאה זה יגדיל את התזרים עוד פעם ב-7 שקל.
(אני לא טוען שאין בכלל משמעות לצמיחה במציאות, אבל שזה שיקול משני בבניית תיק דיבידנדים, לפחות על פי הבנתי).

מה שאתה מתכוון זה "1% אבל בגלל שהנכס צומח 10% בשנה אז תוך 7 שנים זה יהיה שקול ל-2% מנכס שלא גדל בכלל"?
משהו כזה, רק שתוך 7 שנים התזרים לא יהיה שקול אלא פוטנציאלית ממש יותר טוב, כי הצמיחה יכולה להמשיך מעבר. הם יחלקו אותו דבר באותה נקודת זמן ספציפית אבל בתור נכסים מייצרי תזרים הם לא יהיו שקולים. האמת שזה ייקח יותר מ-7 שנים כאשר מתחשבים בהשקעה מחדש של הדיבידנדים.
כי אפשר לעשות את החשבונאות הזו אבל כפי שאתה רואה לוקח הרבה זמן לנכס להכפיל את עצמו וגם מניות דיבידנד בדרך כלל זוכות לצמיחה "כלשהי".
זה לא הרבה זמן לדעתי, השקעות הן לטווח הארוך. חוץ מזה, ברגע שעסק יוצא משלב הצמיחה המהירה אפשרי שהוא יגדיל את יחס החלוקה.
מה שכן, מניות דיבידנד "מעניינות" מחלקות יותר מכפול דיבידנדנים מאשר המדד (נניח והמדד מחלק בין 1.5% ל-2%, ומניות דיבידנד מעניינות בין 5% ל-7%).
אבל שוב פעם, כעקרון, להסתמך על זה שהנכס צומח כדי להגדיל את התזרים זה פשוט לא המיינדסט של תיק דיבידנדים.
דווקא משקיעי הדיבידנד שאני מכיר נזהרים ממניות עם תשואת דיבידנד חריגה כי תופסים אותן כמסוכנות או עם קאץ'.
למשל משקיעי DGI מחפשים חברות שמגדילות את הדיבידנדים לאורך תקופה ארוכה, חלק מהם למשל מחפשים קצב הגדלה של לפחות 5% בשנה.

למשל משקיעי DGI מחפשים חברות שמגדילות את הדיבידנדים לאורך תקופה ארוכה, חלק מהם למשל מחפשים קצב הגדלה של לפחות 5% בשנה.
לא יודע מה הם מחפשים או לא מחפשים אבל מדד הסנופי מגדיל את הדיבידנד שלו כבר מעל 100 שנים ובקצב של כ7% בממוצע.
ממש לא מעוניין להכנס לזה, רקומר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
A דיון על LK-99 אוף טופיק 16
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
A דיון על החוקה למתנגדי ההפיכה הדיקטטורית בלבד פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 75
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
W איך לנצח את השיטה ? דיון תאורטי בלבד. שוק ההון 69
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
ה דיון על NFT השקעות אלטרנטיביות 1
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
קפיצת הדרך דיון בפוסט - 2020: האם הפכתי לצרכניסטית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 76
adamshalev דיון על Chamath Palihapitiya שוק ההון 33
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
O דיון: נכסים דיגיטליים מניבים שוק ההון 1
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
M מדדים מול קופת גמל - דיון בהטבת מיסוי מיסים 9
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2
מרק סרפדים דיון מוגן באנגליה חברת GILON נדל"ן 27
ImCarryGG דיון בנושא שוק הקנאביס והETF's החדשות שיצאו שוק ההון 37
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
הדב דיון: התפקדות למפלגות אוף טופיק 71
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
bobby הטיה לסקטור הטכנולוגי - דיון שוק ההון 32
bobby הטיה לשווקים מתעוררים - דיון שוק ההון 18
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ק דיון על הקשרים בין ריבית לאינפלציה שוק ההון 21
קרן דיון פילוסופי על החיים אוף טופיק 21
yossik אגרת טלוויזיה - משלמים או לא? עדכון נושא - דיון כללי בנושא ראשות השידור אוף טופיק 34
I איזון קרן השתלמות IRA פעילה (עם הפקדות)- דיון שוק ההון 8
T איך לייצר חשיפה למדד תשומות הבנייה? נדל"ן 0
K להמיר קרנות בלי לייצר אירוע מס שוק ההון 6
I איך לייצר כלי שמבטיח את התשואה המקסימלית בין ריבית קבועה ומדד? שוק ההון 4
ע איך לנצל את הידע בתכנות כדי לייצר "הכנסה פאסיבית" השקעות אלטרנטיביות 12
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110

נושאים דומים

Back
למעלה