• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיווח חצי שנתי ותשלום מקדמות בגין רווחים בשוק ההון

תודה רבה על הקישור. שרשור מעניין מאוד. עד כה לא השתכנעתי כלל לשום צד.
שלוש מפקחי מס בכירים מול מפקח מס זוטר מנתניה. ההיגיון בטח נגד הגשת דו"ח. טמטום כי אין מה לגבות. עוד ניירת ו ביורוקרטיה על כלום.

שלוש מפקחי מס בכירים מול מפקח מס זוטר מנתניה. ההיגיון בטח נגד הגשת דו"ח. טמטום כי אין מה לגבות. עוד ניירת ו ביורוקרטיה על כלום.
נינה ציינה שהייתה בעיה בניסוח השאילתות - ״אין חבות במס״ - יכול להשתמע לשכר של מתחת ל70k, ולא להקשר לדיבידנדים.

נינה ציינה שהייתה בעיה בניסוח השאילתות - ״אין חבות במס״ - יכול להשתמע לשכר של מתחת ל70k, ולא להקשר לדיבידנדים.
הכל דיגיטלי ואלקטרוני בימינו ולא צריך דיווח על כלום מס. לא ניראה לי שיבלבלו את המוח על זה.

הכל דיגיטלי ואלקטרוני בימינו ולא צריך דיווח על כלום מס. לא ניראה לי שיבלבלו את המוח על זה.
החשש שלי הוא לגבי קנס פוטנציאלי - כלומר למרות שאין חבות מס על דיבידנדים שנוקה מהם מס במקור - האם בעתיד מס הכנסה יכול לדרוש קנס כלשהו על חוסר הדיווח (עזוב את הסיבה, אני מדבר על מצב בו זה קורה)
והאם אמירה של רואה חשבון לפיו אין צורך לדווח מביאה איתה אחריות מקצועית כלשהי שתגרום לביטול הקנס הזה?

החשש שלי הוא לגבי קנס פוטנציאלי - כלומר למרות שאין חבות מס על דיבידנדים שנוקה מהם מס במקור - האם בעתיד מס הכנסה יכול לדרוש קנס כלשהו על חוסר הדיווח (עזוב את הסיבה, אני מדבר על מצב בו זה קורה)
והאם אמירה של רואה חשבון לפיו אין צורך לדווח מביאה איתה אחריות מקצועית כלשהי שתגרום לביטול הקנס הזה?
מקסימום אפשר להגיש דו"ח על כלום אם ירצו ולשלם קנס אבל לא מאמין כי זה לא הגיוני. יש כבר שיתוף פעולה ודיגיטציה עם רשויות מס זרות.

היה כבר דיון ענק על זה והתקבלו הודעות. משלושה מפקחי מס בכירים שלא צריך דוח שנתי על קבלת דיבידנד ממניות אמריקאיות בברוקר זר שנוכה מהם מס במקור. די להעמיס ביורוקרטיה וניירת מיותרת על מס הכנסה.

אני העלתי כאן תשובה של מפקחת מס שצריך. קראתי תשובה אחת שהעלו ולא מצאתי בה שלא צריך. מצאתי תשובה שענה ליעקב שאם לאדם אין חבות מס בישראל אז לא צריך. שזה ברור. אך זה מקרה נדיר שלבן אדם אין חבות דהיינו שאין לו הכנסה חייבת הרוב של הפוסט ההןא היה פרשנות מתחכמת. . כל עוד הנושא של דיווח בינלאומי בינלאומי בחיתוליו ( להבנתי יש רק כ2 אנשים שאחראים בפקיד שומה על מערך הדיווח המקוון של מוסדות פיננסים) אז אין בעיה, כי האכיפה לקויה. בכל אופן כיועצת מס, יודעת שצריך וכמי שמסיימת שנת השלמה בראיית חשבון עם קורס במיסוי בינלאומי טרי, אזי סגנית פקיד שומה למפעלים גדולים אישרה בשיעור את טענתי. כשהמערך הממוחשב יתחיל לפעול כראוי, אנשים שנמצאים עם חשבון בנק בארהב שמעל כ60א דולר והכנסות ממנו, יתחילו לקבל הודעות לבית שלא דיווחו על הכנסות מחו"ל. תקרא את לשון החוק. שם ברור שצריך

אני העלתי כאן תשובה של מפקחת מס שצריך. קראתי תשובה אחת שהעלו ולא מצאתי בה שלא צריך. מצאתי תשובה שענה ליעקב שאם לאדם אין חבות מס בישראל אז לא צריך. שזה ברור. אך זה מקרה נדיר שלבן אדם אין חבות דהיינו שאין לו הכנסה חייבת הרוב של הפוסט ההןא היה פרשנות מתחכמת. . כל עוד הנושא של דיווח בינלאומי בינלאומי בחיתוליו ( להבנתי יש רק כ2 אנשים שאחראים בפקיד שומה על מערך הדיווח המקוון של מוסדות פיננסים) אז אין בעיה, כי האכיפה לקויה. בכל אופן כיועצת מס, יודעת שצריך וכמי שמסיימת שנת השלמה בראיית חשבון עם קורס במיסוי בינלאומי טרי, אזי סגנית פקיד שומה למפעלים גדולים אישרה בשיעור את טענתי. כשהמערך הממוחשב יתחיל לפעול כראוי, אנשים שנמצאים עם חשבון בנק בארהב שמעל כ60א דולר והכנסות ממנו, יתחילו לקבל הודעות לבית שלא דיווחו על הכנסות מחו"ל. תקרא את לשון החוק. שם ברור שצריך
יש את ועדת השרים להפחתת הרגולציה ומקווה שיגיעו גם לפה ויקצצו בביורוקרטיה של טרטור הדוחות והסתפקות במועט

סליחה על ההקפצה. יש פה שכירים שהצליחו לשלם באינטרנט מקדמת מס ללא הגשת דוח מקוצר?

אני רוצה לשלם עכשיו מקדמת מס על רווחי הון בחצי הראשון של 2019 בIB. אבל לא ברור לי כיצד.
באתר רשות המיסים בתשלום מקדמות מס ל2019:
https://www.misim.gov.il/gmmikdama/firstPage.aspx
נדרש מס תיק + מספר סידורי, מה שלי כשכיר אין.
מצאתי גם אופציה לתשלום מס עם מספר תיק בלבד:
https://www.misim.gov.il/gmhovotmh/startpage.aspx
אבל אינני יודע אם זה רלוונטי לתשלום מקדמת רווחי הון, כמו כן בבחירת השנים לא ניתן לבחור 2019.

אני רוצה לשלם בפעם הראשונה מקדמה, יש לי תיק פתוח. האם מישהו התנסה בתשלום מקדמה על רווחי הון ויכול להדריך כיצד עושים זאת נכון באתר של רשות המיסים?
כמו-כן, האם השנה, כמו הדוח השנתי, ניתן להגיש את הדיווח החצי שנתי באמצעות מערכת מפ"ל?

חזרתי לעדכן.
שלחתי למחלקת הגביה בסניף הרלוונטי את סיכום המכירות והרווח לחצי השנה הראשונה של 2020 דרך המפ"ל.
קיבלתי טלפון מהגובה הראשי (מלשון גבייה) שרוצה לדבר איתי. בשיחה הוא הבהיר לי שאשלם את המס לאחר שאמלא דוח שנתי.

לעניין ריבית פיגורים, אם אני מבין נכון זה 4% שנתי מהסכום החייב. אם ככה, בהנחה ואמלא את הדוח באפריל שנה הבאה והפיגור בתשלום מתחיל מעכשיו, אחויב בערך ב4% ריבית. האם אני צודק?
האם חישוב ריבית פיגורים היא עד לתאריך שידור הדוח או עד תאריך שומת המס?

4% מהמס שאני צריך לשלם זה כמה מאות שקלים, מצד אחד לא סכום זניח אבל אני לא בטוח שזה סכום ששווה לי בשבילו להילחם בטחנות רוח.

לעניין ריבית פיגורים, אם אני מבין נכון זה 4% שנתי מהסכום החייב. אם ככה, בהנחה ואמלא את הדוח באפריל שנה הבאה והפיגור בתשלום מתחיל מעכשיו, אחויב בערך ב4% ריבית. האם אני צודק?
זה 4%+מדד
אאל"ט הריבית מחושבת החל מסוף השנה הקלנדרית של שנת המס שבגינה מוגש הדו"ח ועד מועד התשלום בפועל.

שאשלם את המס לאחר שאמלא דוח שנתי
יש באיזור האישי באתר מס הכנסה אפשרות לתשלום על חשבון חוב צפוי. מאמין שתוכל לשלם שם ואז לא יהיו לך קנסות. לא יודע מה יקרה אם תשלם כבר השנה (אבל למה לך לעשות זאת אם נאמר שתצטרך לשלם רק שנה הבאה) אבל לא מאמין שתהיה בעיה אם תעשה את זה בתחילת השנה הבאה, עוד לפני הדו"ח, וכך תימנע מריבית (אני שילמתי השנה מיד בסיום ההגשה המקוונת, לפני שהתקבל או ההגשה ה"ידנית", וזה התקבל בלי בעיה. מניח שיעבוד כבר בינואר).

לא רו"ח וכדומה, לא ייעוץ.

(אני שילמתי השנה מיד בסיום ההגשה המקוונת, לפני שהתקבל או ההגשה ה"ידנית", וזה התקבל בלי בעיה. מניח שיעבוד כבר בינואר).

@Yoss , האם קבלת כבר את השומה עבור דוח 2019 שהגשת?
אם כן, האם מופיע שם הסכום ששילמת דרך האתר אינטרנט כזכות שמתקזז כנגד החובה בשומה?

היי,
אני הורגלתי לחשוב שדוחות מס מדווחים בדרך כלל פעם בשנה באזור מאי-יוני, הכוונה:
על רווחים שבשנת 2020 מדווחים באזור מאי-יוני 2021 באופן מרוכז דוח שנתי
האם ברגע שמדווחים דוח שנתי באזור מאי-יוני בשנה שלאחר הרווחים (כמו בדוגמא שיתארתי) המדינה לוקחת ריבית על דיווח מאוחר ?
תודה,

האם ברגע שמדווחים דוח שנתי באזור מאי-יוני בשנה שלאחר הרווחים (כמו בדוגמא שיתארתי) המדינה לוקחת ריבית על דיווח מאוחר ?
הריבית היא לא על דיווח מאוחר אלא על תשלום מאוחר. את המס צריך לשלם עוד קודם.

הריבית היא לא על דיווח מאוחר אלא על תשלום מאוחר. את המס צריך לשלם עוד קודם.
מתי זה קודם ? יש זמן מסויים שאחרי שביצעתי את העסקה והרווחתי אני צריך לדווח בפרק זמן מסויים כדי שלא יגבו ממני עמלות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A דיווח חצי שנתי שוק ההון 4
W דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
L דיווח חצי שנתי על רווחי הון מני"ע בחו"ל- מישהו יכול לעשות סדר בבלאגן? צרכנות פיננסית 9
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1
DORON455 חשבון מסחר IB - דיווח מס לשכיר מיסים 0
צ אופן דיווח וחישוב רווחי הון בדוח השנתי מיסים 1
avivkd דיווח על דיבידנדים מאינטראקטיב מיסים 1
A שמירת עוסק פטור פעיל למטרות דיווח מס מIB מיסים 5
C דיווח מס על הכנסה מחו״ל שוק ההון 6
ז דיווח מס לאזרחי ארה"ב על ברוקר בארה"ב (IB) מיסים 2
Z דיווח מס על דיבידנד מחברה שרשומה במדינת מקלט מס מיסים 1
B דיווח בדוח שנתי על השכרת דירה מיסים 2
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
M מילואים כעצמאי ושכיר- דיווח ימים ותמורה נוספת אוף טופיק 0
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
B דיווח על חשבון בנק בחו"ל מיסים 15
NightStyle ספיגת מכירה בהפסד דורשת דיווח מס? מיסים 4
N שאלה קצרצרה על דיווח מס ב-Ib מיסים 3
K אחת ולתמיד ← דיווח עצמאי על ריווחי הון מאינטראקטיב ברוקרס מיסים 2
MaorRocky דיבידנים מ-interactive האם חלה עלי חובת דיווח? מיסים 7
O לגבי דיווח מס רווחי הון מיסים 5
B דיווח רווחים מעסקת נדל"ן בארה"ב מיסים 2
ח דיווח על IRA - אזרח אמריקאי מיסים 4
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
A דיווח עבור רווחים מניירות ערך - אזרח אמריקאי מיסים 0
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
E דיווח על דמי לידה מיסים 12
7 דיווח על הכנסות מחו״ל - שובר 351 וטופס 5329ב מיסים 18
A דיווח קופת גמל להשקעה בדוח השנתי מיסים 5
Y EIN - דיווח מיסים בארה"ב מיסים 8
R דיווח על חשבון בחו"ל מיסים 3
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
פסיוני דיווח על ריבית מיסים 4
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
deussex חובת דיווח מס הכנסה על חשבון מדדי בבית השקעות ישראלי שוק ההון 38
D דיווח על מניה שהתקבלה בספין-אוף מיסים 17
S חשבון מט"ח דולרי על שמי בארץ: דיווח, עמלות, ומה הלאה? צרכנות פיננסית 18
א דיווח לרשויות המס בIB לעומת ברוקר ישראלי כשכיר ועצמאי שוק ההון 11
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36

נושאים דומים

Back
למעלה