• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיווח חצי שנתי ותשלום מקדמות בגין רווחים בשוק ההון

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,028
מאחר שהעניין נשאל כאן שוב ושוב, בעיקר בקשר לדיווחים של מי שסוחר באמצעות ברוקר זר, חשבתי שיהיה עניין במסמך שהופץ היום במסגרת ניוזלטר נפוץ בתחום.
לא ממליץ, לא מומחה וכל משתמש צריך לקבל חוות דעת פרטנית לגבי מצבו המיסויי.
כן אציין את דעתי (האנונימית) שהכותב הוא איש מקצוע בתחום.

תודה על התזכורת!

במסמך מדובר רק על מכירה של ני"ע. אם אדם פתח חשבון בib, לא מכר אבל vt חילקו דיווידנד. הוא בטח מחויב בדו"ח מקוצר ותשלום גם כן, לא?
(ולמי שלא אזרח אמריקאי ונוכה מס במקור, רק דיווח)

במסמך מדובר רק על מכירה של ני"ע. אם אדם פתח חשבון בib, לא מכר אבל vt חילקו דיווידנד. הוא בטח מחויב בדו"ח מקוצר ותשלום גם כן, לא?
(ולמי שלא אזרח אמריקאי ונוכה מס במקור, רק דיווח)

על מה צריך לדווח?

הדבר הזה קצת משגע כי ההנחיות בפועל לא ברורות.
נגיד ואני רוצה להגיש דו"ח חצי שנתי. אצטט מהניוזליטר:
לפי הנחיות אלו, הדיווח החצי-שנתי ייעשה באמצעות הודעה למחלקת הגבייה שבמשרדי פקיד-השומה הרלבנטי, וזאת בהתייחס לניירות-הערך שבמכירתם לא נוכה מס במקור.
כלומר, אין צורך למלא טופס כלשהו אלא מספיק לשלוח את ההודעה למחלקת הגבייה ובמקביל לשלם את המקדמה בסכום המצוין בהודעה.

במסגרת ההודעה יש לכלוֹל את הנתונים הבאים: (א) סך התמורות מכל המכירות שבוצעו בתקופה 1.7.18–31.12.18 (מספר אחד מסכם); (ב) סך כל הרווחים מניירות-הערך שנמכרו בתקופה 1.7.18–31.12.18 (מספר אחד מסכם); (ג) סך כל ההפסדים מניירות-הערך שנמכרו בתקופה 1.7.18–31.12.18 (מספר אחד מסכם); (ד) סך הרווח או ההפסד נטו (לאחַר קיזוז ההפסדים מהרווחים) ממוין לפי שיעורי המס הרלבנטיים; ו-(ה) סכום המקדמה לתשלום כפי שהיא עולה מהנתונים דלעיל.

למי אני שולח את ההודעה, ודרך איזה ממשק?
אין צורך באחידות? כל אחד ממלא באופן הנוח לו? אללה בבאללה?

לא אם נוכה מס מספיק במקור (25%)
לפי המאמר המצורף, צריך לדווח אלא אם נוכה מס ישראלי במקור. לכן התהייה שלי.

בכל מקרה, לאזרחי ארה"ב לא מנכים במקור ולכן הם יחוייבו בדיווח. הבנתי שגם למי שמנכים במקור, לא על כל דיווידנד מנכים 25% כמו בארץ ולכן אם מנכים פחות גם אם אתה צודק צריך לדווח על ההפרש ולשלם.

מוזר בעיניי שלא צריך לדווח על הכנסה מדיווידנדים גם אם אין צורך לשלם עליה מס כי כבר שולם בחו"ל. הייתי חושב שהרשויות ידרשו דיווח על ההכנסה והוכחה על תשלום מס שם (טופס מהברוקר למשל)

אני בטוח שמס הכנסה יודע שדוד סם הפחיד כל כך את כל הברוקרים בעולם כך שאף אחד לא יעז שלא לנכות לך מה שמגיע לו...

סליחה על ההקפצה. יש פה שכירים שהצליחו לשלם באינטרנט מקדמת מס ללא הגשת דוח מקוצר?

אני רוצה לשלם עכשיו מקדמת מס על רווחי הון בחצי הראשון של 2019 בIB. אבל לא ברור לי כיצד.
באתר רשות המיסים בתשלום מקדמות מס ל2019:
https://www.misim.gov.il/gmmikdama/firstPage.aspx
נדרש מס תיק + מספר סידורי, מה שלי כשכיר אין.
מצאתי גם אופציה לתשלום מס עם מספר תיק בלבד:
https://www.misim.gov.il/gmhovotmh/startpage.aspx
אבל אינני יודע אם זה רלוונטי לתשלום מקדמת רווחי הון, כמו כן בבחירת השנים לא ניתן לבחור 2019.

מצאתי גם אופציה לתשלום מס עם מספר תיק בלבד:
https://www.misim.gov.il/gmhovotmh/startpage.aspx
אבל אינני יודע אם זה רלוונטי לתשלום מקדמת רווחי הון, כמו כן בבחירת השנים לא ניתן לבחור 2019.

הרושם שלי - אני לא רו"ח ואשמח לתיקון - שמבחינה כספית אם שילמת כסף למס הכנסה ולא משנה מה הסיבה הרשומה התיק שלך יהיה ביתרת זכות ואז לא יגבו ריבית פיגורים כאשר תגיש את הדו"ח השנתי. מבחינה מנהלית ההשלכות של הגשה\אי הגשה חצי שנתית עצמה אני לא בטוח.

הרושם שלי - אני לא רו"ח ואשמח לתיקון - שמבחינה כספית אם שילמת כסף למס הכנסה ולא משנה מה הסיבה הרשומה התיק שלך יהיה ביתרת זכות ואז לא יגבו ריבית פיגורים כאשר תגיש את הדו"ח השנתי. מבחינה מנהלית ההשלכות של הגשה\אי הגשה חצי שנתית עצמה אני לא בטוח.
לא בטוח שזה נכון. אני עכשיו חייב בתשלום מקדמות והרו״ח ביקש שידווח קודם לפני שאשלם. משנים קודמות הבנתי שאם אתה משלם ואין להם רישום במערכת של למה אתה משלם, הם יכולים פשוט להחזיר לך את הכסף ו/או לא לספור אותו לזכות חבות המס שלך ואז אתה בסוף כן תשלם ריבית והצמדה. התשלום להבנתי צריך להיות בצמוד להגשת דוח מתאים (1399 או דוח חצי שנתי למשל).

לא בטוח שזה נכון.
כן גם אני לא סגור על זה.
בדו"ח השנתי של שנת 2017 יצא שאני חייב למס הכנסה. בדומה לפזרן ניסיתי למצוא טופס מתאים בדיוק ולא היה, בסוף שילמתי בטופס שהיה תשלום ג'נרי למס הכנסה לא ספציפי לדו"ח שנתי והכל הסתדר. אולי בגלל שכבר היה לי חוב אז הם שאבו את הכסף מיד לכסות אותו. לא יודע.

לא אם נוכה מס מספיק במקור (25%)
אתם חייב יים להפסיק עם הטעות הזו. אם הניכוי היה למס הכנסה בישראל לפי סעיף 164 והתקנות אין חובה לדווח. אם נוכה על ידי ברוקר זר, גם אם אותו שיעור מס, חובה לדווח

אתם חייב יים להפסיק עם הטעות הזו. אם הניכוי היה למס הכנסה בישראל לפי סעיף 164 והתקנות אין חובה לדווח. אם נוכה על ידי ברוקר זר, גם אם אותו שיעור מס, חובה לדווח
לפי מה את אומרת את זה?
לפי החוברת של מס הכנסה אין חובה בדיווח על הכנסת חוץ שנוכה ממנה מלוא המס במקור.

https://taxes.gov.il/incometax/documents/daz/2017/da_2017.pdf

לפי מה את אומרת את זה?
לפי החוברת של מס הכנסה אין חובה בדיווח על הכנסת חוץ שנוכה ממנה מלוא המס במקור.
מדובר על הכנסת חוץ. הפטור הוא על ניכוי לפי פקודת מס הכנבה בישראל. היה דיון סוער בנושא לפני חודשיים. אף אחד לא נתפס כי עד אוגוסט 18 לא חל דיווח ממוסדות פיננסיים זרים למס הכנסה. ל4 רק שהצגתי אסמכתאות והסבר גם הבאתי תגובה של רכזת במס הכנסה תל אביב 3. אני 14 שנה במקצוע והייתה בעיה עם הדיווחים על חול בגלל זה נפתח נוהל גילוי מרצון כי למס הכנסה לא היה מידע. צר לי אבל אני לא נמצאת כאן הרבה ולא יודעת איך למצוא את הדיון. כל הכנסת חול שלא נוכה ממנה מס לפי סעיף 164 או לא בוצע דיווח מקוצר חייבת בדיווח. אולי @adamshalev יוכל לכוון היכן נמצא הדיון

https://taxes.gov.il/incometax/documents/daz/2017/da_2017.pdf

היה כבר דיון ענק על זה והתקבלו הודעות. משלושה מפקחי מס בכירים שלא צריך דוח שנתי על קבלת דיבידנד ממניות אמריקאיות בברוקר זר שנוכה מהם מס במקור. די להעמיס ביורוקרטיה וניירת מיותרת על מס הכנסה.

היה כבר דיון ענק על זה והתקבלו הודעות. משלושה מפקחי מס בכירים שלא צריך דוח שנתי על קבלת דיבידנד ממניות אמריקאיות בברוקר זר שנוכה מהם מס במקור. די להעמיס ביורוקרטיה וניירת מיותרת על מס הכנסה.
תוכל לצרף סימוכין למה שאמרת?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A דיווח חצי שנתי שוק ההון 4
W דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
L דיווח חצי שנתי על רווחי הון מני"ע בחו"ל- מישהו יכול לעשות סדר בבלאגן? צרכנות פיננסית 9
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1
DORON455 חשבון מסחר IB - דיווח מס לשכיר מיסים 0
צ אופן דיווח וחישוב רווחי הון בדוח השנתי מיסים 1
avivkd דיווח על דיבידנדים מאינטראקטיב מיסים 1
A שמירת עוסק פטור פעיל למטרות דיווח מס מIB מיסים 5
C דיווח מס על הכנסה מחו״ל שוק ההון 6
ז דיווח מס לאזרחי ארה"ב על ברוקר בארה"ב (IB) מיסים 2
Z דיווח מס על דיבידנד מחברה שרשומה במדינת מקלט מס מיסים 1
B דיווח בדוח שנתי על השכרת דירה מיסים 2
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
M מילואים כעצמאי ושכיר- דיווח ימים ותמורה נוספת אוף טופיק 0
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
B דיווח על חשבון בנק בחו"ל מיסים 15
NightStyle ספיגת מכירה בהפסד דורשת דיווח מס? מיסים 4
N שאלה קצרצרה על דיווח מס ב-Ib מיסים 3
K אחת ולתמיד ← דיווח עצמאי על ריווחי הון מאינטראקטיב ברוקרס מיסים 2
MaorRocky דיבידנים מ-interactive האם חלה עלי חובת דיווח? מיסים 7
O לגבי דיווח מס רווחי הון מיסים 5
B דיווח רווחים מעסקת נדל"ן בארה"ב מיסים 2
ח דיווח על IRA - אזרח אמריקאי מיסים 4
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
A דיווח עבור רווחים מניירות ערך - אזרח אמריקאי מיסים 0
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
E דיווח על דמי לידה מיסים 12
7 דיווח על הכנסות מחו״ל - שובר 351 וטופס 5329ב מיסים 18
A דיווח קופת גמל להשקעה בדוח השנתי מיסים 5
Y EIN - דיווח מיסים בארה"ב מיסים 8
R דיווח על חשבון בחו"ל מיסים 3
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
פסיוני דיווח על ריבית מיסים 4
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
deussex חובת דיווח מס הכנסה על חשבון מדדי בבית השקעות ישראלי שוק ההון 38
D דיווח על מניה שהתקבלה בספין-אוף מיסים 17
S חשבון מט"ח דולרי על שמי בארץ: דיווח, עמלות, ומה הלאה? צרכנות פיננסית 18
א דיווח לרשויות המס בIB לעומת ברוקר ישראלי כשכיר ועצמאי שוק ההון 11
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
צ דיווח על משיכה מ-IRA בארה"ב מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה