• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דו"ח העושר השנתי - מה ההגדרה של מיליונר?

amidar

משתמש רגיל
דירוג
1,080
להלן הפרסום - לינק.

השאלה שלי: מה ההגדרה של מיליונר?

השאלה שלי: מה ההגדרה של מיליונר?
אדם עם מעל מיליון בנכסים נטו, לא כולל דירה\בית המשמש למגורים, בד"כ מודדים במטבע דולר, כלומר ישראלי עם 1,000,000 שח נכסים שאינם דירת מגורים הוא ~רבע מיליונר.

אדם עם מעל מיליון בנכסים נטו, לא כולל דירה\בית המשמש למגורים, בד"כ מודדים במטבע דולר, כלומר ישראלי עם 1,000,000 שח נכסים שאינם דירת מגורים הוא ~רבע מיליונר.

כלומר, מי יש לו 4M שקלים בבנק וגר בדירה בעיירת פיתוח ששוה 500K הוא מליונר, ומי שיש לו 0 בבנק, אבל גר בדירת 8M שקלים בת"א הוא לא מליונר?

הגדרה בעייתית.

כלומר, מי יש לו 4M שקלים בבנק וגר בדירה בעיירת פיתוח ששוה 500K הוא מליונר, ומי שיש לו 0 בבנק, אבל גר בדירת 8M שקלים בת"א הוא לא מליונר?

הגדרה בעייתית.
וגם מי שיש לו מיליון ש"ח בבנק וגר בדירה ששווה שני מליון בשכירות - מיליונר, אבל מי שגר בדירה בבעלות מלאה בלי חוב ששווה 2 מליון, אבל יש לו רק 700 אלף בבנק, אינו מיליונר.

נכון

וגם מי שיש לו מיליון ש"ח בבנק וגר בדירה ששווה שני מליון בשכירות - מיליונר, אבל מי שגר בדירה בבעלות מלאה בלי חוב ששווה 2 מליון, אבל יש לו רק 700 אלף בבנק, אינו מיליונר.
נכון

הגדרה בעייתית.
נכון

mil·lion·aire
noun
  1. a person whose assets are worth one million dollars or more.
ולפי ויקיפידיה
There are multiple approaches to determining a person's status as a millionaire. One of the two most commonly used measurements is net worth, which counts the total value of all property owned by a household minus the household's debts.

זו הגדרה מגוחכת. נניח שיש לי דירה בשווי מיליון דולר ואפס עגול בבנק. יום אחד אני גר בדירה - אני אדם מן היישוב. יום אחד אני לוקח אוהל וישן בחצר - פתאום אני מיליונר! אפשר לחזור על התהליך עד שמצליחים לפרסם רב מכר אודות המיליונר שגר באוהל או משהו כזה.

mil·lion·aire
noun
  1. a person whose assets are worth one million dollars or more.
ולפי ויקיפידיה
There are multiple approaches to determining a person's status as a millionaire. One of the two most commonly used measurements is net worth, which counts the total value of all property owned by a household minus the household's debts.
לפי ההגדרה הזאת, ישראל מלאה במיליונרים (שקליים) שלא גומרים את החודש. עם קירות בטון של דירה לא ממש קונים לחם במכולת.
ההגדרה היותר מייצגת (לדעתי) היא בנכסים לא כולל דירת מגורים.

לפי מה שאני מכיר מהעיתונות הכלכלית:
שווי נכסים נזיל (בניכוי חובות?) של 1M$ לא כולל דירה למגורים.

לפי ההגדרה הזאת, ישראל מלאה במיליונרים (שקליים) שלא גומרים את החודש. עם קירות בטון של דירה לא ממש קונים לחם במכולת.
רק אם אתה סופר סניפי בנקים...
ישראל מלאה באנשים עם חובות לבנק שמוחקים את ההון שלכאורה שלהם בזכות הנכס.

עוד הגדרות מויקיפדיה
according to the net financial assets measurement, equity in one's principal residence is excluded, as are lifestyle assets, such as the car and furniture.
Another term used is "net investable assets" or working capital. These practitioners may use the term "millionaire" to mean somebody who is free to invest a million units of currency through them as broker.

אני מודה שאני לא זוכר את הקישור למקור של מה שאני אכתוב כאן, אבל בזמנו קראתי הגדרה שאומרת שמי שיש לו בכל רגע נתון מיליון דולר (אפשר להחליט גם על מטבע אחר) נזילים וזמינים באופן מיידי, אין לו חובות (או שנשארים לו מיליון דולר אחרי שמנכים את החובות שלו) ויכול לבחור בכל רגע מה לעשות איתם, הוא מיליונר.

ההגדרה הזו סוגרת את הפינה לנושא הדירות למגורים והשקעה שיוצאות מהתחשיב (כי זה לא נחשב ל"נזיל באופן מיידי"), ופותרת את בעיית המינוף\חובות כי צריך לבצע הפחתה שלהם לפני החישוב הסופי.

זה כן אומר שאם יש לי מניות בשווי מיליון דולר שניתנות למימוש באופן מיידי, אני מליונר.
זה גם אומר שאם יש לי המון זהב פיזי, אבל אין לי איך להנזיל אותו למשהו אחר שווה ערך, אז אני לא מיליונר.

אולי תוכלו לעזור לי "לזקק" את ההגדרה הזו...

לפי מה שאני מכיר מהעיתונות הכלכלית:
שווי נכסים נזיל (בניכוי חובות?) של 1M$ לא כולל דירה למגורים.
מה עם דירה להשקעה? זה גם לא בדיוק "נזיל"...

מה עם דירה להשקעה? זה גם לא בדיוק "נזיל"...
נזיל לא חייב להיות בלחיצת כפתור. ובלי קשר, תוריד את המחיר מספיק והדירה תמכר תוך מספר ימים. כנ״ל זהב.
Net investable assets זאת ההגדרה ההגיונית, וחייבים לתרגם לדולרים. דין דולר אינו כדין שקל ואינו כדין רופי ואינו כדין רובל.

בהחלט - הערך נמדד במזומן, נכסים, השקעות מינוס חובות.
אם הגעת למיליון נטו אז אתה מליונר.
מבחינתי אין הבדל בין דירת מגורים ודירה להשקע והזמן לנזילות אין לו ערך עליון. מליון זה מליון, זה מליון, זה מליון ללא קשר אם אפשר להנזיל את זה היום או בעוד 3 חודשים...

קצת דומה-
כשאני מחשב את סכום הכסף שצברתי לעומת הסכום שאני זקוק לו כדי לפרוש, אני מתייחס אך ורק לכסף שזמין להשקעה וניתן למשיכה. למשל כלי רכב, למרות שיש לו שווי כספי, לא מייצר עבורי כסף ולא מקדם אותי לקראת פרישה. כנ''ל דירת מגורים (היא מקדמת אותי מהצד השני - מקטינה את הסכום שאני זקוק לו לפרישה). גם קרן הפנסיה לא נכנסת לחישוב כי אני לא אוכל לחיות על חשבונה בזמן הקרוב. קרן השתלמות לעומת זאת כן.
בסופו של דבר אני מחשב שני סכומים: כמה כסף יש לי לצרכי פרישה מוקדמת, וכמה כסף יש לי בסה''כ כולל הכל הכל.

גם דירת מגורים בבעלות מלאה היא נזילה וזמינה להשקעה תוך ימים בודדים במחיר המתאים. אז אולי צריך להחשיב דירת מגורים כחלק מהנכסים, אבל על פי מחיר המכירה המיידית שלה ולא על פי מחיר "השוק".

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
pyrocks דו"ח העושר העולמי: חוסר צדק או קפיטליזם בהתגלמותו? אוף טופיק 27
מ יתרונות וחסרונות בשימוש באלפי להכנת דו"ח שנתי מיסים 26
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
N האם יש צורך בהגשת דו״ח אם אין חבות מס? מיסים 16
Y משיכת כספים מ Bit2C | דו"ח בדיקה - גורם חיצוני מומחה השקעות אלטרנטיביות 5
פיטר גריפין סטאטוס דו״ח והצהרת הון מיסים 6
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
ל דו חוגי מדעי המחשב עם כלכלה או ניהול? התפתחות אישית 15
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
T האם לגיטימי לפנות למפ״ל לצורך בירור סיבת עיכוב של דו״ח שנתי? מיסים 0
F מילוי דו''ח שנתי על הכנסה מריבית מ-IB מיסים 8
F בקשת הארכה להגשת דו''ח שנתי מיסים 1
G דו״ח מס הכנסה ו-RSU מיסים 1
H כמה זמן עבר מהגשת דו"ח שנתי לקבלת שומה? מיסים 16
R לא ניתן להגיש דו"ח מס על שנת 2022 מיסים 2
R הוצאת כספים מחוץ לישראל - דו"ח למס הכנסה מיסים 7
Z מה זמן המותר להגשת תיקון דו״ח שנתי? פוסטים מאיכות נמוכה 2
S הגשת דו״ח שנתי למס הכנסה על מסחר באופציות ב IB מיסים 1
K בנקים בישראל שתומכים באימות דו שלבי שלא מבוסס על SMS צרכנות פיננסית 5
P כיסוי לשמיכת פוך עם ריץ רץ דו צדדית. צרכנות פיננסית 0
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19
N איך אפשר לדעת אם יש כנגדי דו"ח עבירת תנועה? אוף טופיק 5
The Doctor האם ניתן להגיש דו"ח שנתי ולא להכניס את רווחי ההון? מיסים 1
Z הגשת דו"ח על רווחים מנירות ערך באיחור מיסים 0
ג הגשת דו״ח מקוצר - אזרח אמריקאי עם דיבידנדים ב IB מיסים 10
tomchoook הגשת דו״ח למס יסף בתור שכיר מיסים 18
S דו"ח שנתי מלא (1301) מקוון לשנת 2021 מיסים 9
M שאלה כללית בנושא דו"ח שנתי מיסים 11
Michel שאלות לאחר הוצאת דו"ח מסלקה פנסיונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T דו״ח שנתי, החזר מס - שכיר מיסים 8
AbuNafha עזרה בקריאת והבנת דו"ח רבעוני שוק ההון 4
Kipodi אימות דו שלבי בבנקים צרכנות פיננסית 21
י התלבטות בין מדמ"ח חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 23
י התלבטות בין דו-חוגי לחד חוגי התפתחות אישית 1
S האם צריך דו"ח שנתי למען דיבידנדים בלבד? מיסים 2
E דו"ח חניה על גבול רמת-גן גבעתיים. יבטלו לי ? אוף טופיק 19
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
M בניית דו-משפחתי ומכירה של אחד הבתים נדל"ן 6
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
C יש דרך לוותר על הריבית ב- IB בכדי לא ליצור בחשבון רווח שצריך להגיש בגינו דו״ח? פוסטים מאיכות נמוכה 9
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15

נושאים דומים

Back
למעלה