• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דו"חות שנתיים והחזרי מס (מס הכנסה לשכיר, הפסדי הון, קריפטו)

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,838
אשמח להיעזר בידע והניסיון שלכם בעניין טפסים למס הכנסה. אני כמובן לא מחפש יעוץ מס, אלא טיפים מהידע והניסיון שלכם בעניין מה למלא והיכן.

אני רוצה להגיש דו"חות עבור 2017 ו-2018.

שנת 2017: (החלק הקל יותר, בעיקר רוצה לוודא)
מה אני רוצה?
-לאשתי (שכירה) ניכו יותר מדי מס באחד החודשים בעקבות בונוס, ואני רוצה החזר
-בתיק ניירות הערך שנוהל בבנק היו הפסדים (ורווחים, סה"כ הפסדים) בניירות ישראליים, שאני רוצה להעביר קדימה
מה יש לי?
-טפסי 106 של אשתי ושלי
-טופס 867 מהבנק
מה צריך למלא?
-מספיק למלא טופס 135, אין צורך ב-1301, נכון?
-צריך למלא נספח ג (טופס 1322) עבור טופס 135 כשאני מצרף 867?
-עוד משהו שלא חשבתי עליו?

שנת 2018:
מה אני רוצה?
-קניתי ומכרתי מעט קריפטו, בהפסד סך הכל אבל נדמה לי שחובה לדווח (כי ממטבעות שונים היו רווחים, למרות שבסך הכל היו הפסדים, ואני בספק אם זה פוטר מחובת הגשה, ובנוסף אולי ניתן להעביר הפסדים)
-להעביר הלאה הפסדי הון מ-2017
-בתיק ניירות הערך שנוהל בבנק בחלק מהשנה היו הפסדים (ורווחים, סה"כ הפסדים) בניירות ישראליים, שאני רוצה להעביר קדימה
-בתיק ניירות הערך שנוהל בבית השקעות ישראלי היו הכנסות מדיבידנד, רווחים והפסדים (סה"כ הפסדים) בניירות זרים, שאני רוצה להעביר קדימה
מה יש לי?
-טופס 867 מהבנק
-טופס 867 מבית ההשקעות
-קובץ אקסל עם עסקאות הקריפטו, כולל תאריכים ושווי דולרי (מיוצא מהאתר בו פעלתי, אבל לא טופס רשמי כלשהו)
טפסי 106
מה צריך למלא?
-אם אני מבין נכון, הקריפטו מחייב אותי בדו"ח מלא - טופס 1301, נכון?
-בטופס 1301 יש מקום לסמן אם היו הכנסות קריפטו, אבל לא מצאתי איפה בטופס ניתן להכניס אותן, ו/או האם זה דורש טופס/נספח ספציפי?
-טופס 1322 שאליו אני זורק את הנתונים מה-867 - צריך טופס נפרד לניירות הישראליים/ לניירות הזרים/ לדיבידנד הזר?
-הפסדי הון מ-2017 אני מזין בהתאם לחישוב שאני עשיתי (על בסיס טופס 867)?
-צריך למלא טופס 1324 (נספח ד') על הדיבידנד הזר למרות שיש לי טופס 867?
-האם אני מגיש טפסים רגילים, משהו אינטרנטי, גם וגם או שזה לבחירתי?
-האם ואיך מועברים הפסדים בקריפטו?
-עוד משהו שלא חשבתי עליו?

יתכן שיהיו שאלות ספציפיות בזמן מילוי הטפסים עצמם, אבל בינתיים אני מנסה באופן כללי להבין מה נגד מה. מאוד מעריך כל טיפ, תובנה, תשובה או עיצה טובה (שלא במשמעותה החוקית, כמובן).
תודה!

יש לך סיבה טובה לא לקחת רו״ח לכל העניין הזה?
אתה יכול לעשות את זה לבד, אבל זה יעלה לך בכאב ראש.
בשביל קריפטו מציע לך להעזר ב https://www.bloxtax.co.il/
אם לא היה לך הרבה פעולות הם יעשו לך דוח רווחים והפסדים מסודר בחינם. שים לב שיש גם דרך חדשה לדווח על קריפטו מבחינת מס הכנסה, מפורט בבלוג שלהם.

יש לך סיבה טובה לא לקחת רו״ח לכל העניין הזה?
בעיקר כי זה לא מספיק כסף שיצדיק את זה. אני גם מאמין שאוכל להתמודד עם זה לבד, אני לא פוחד מבירוקרטיה וטפסים.
ובכל מקרה- יודעים אולי לתת הערכה לעלות של זה (לפי מה שפירטתי למעלה)?

בשביל קריפטו מציע לך להעזר ב https://www.bloxtax.co.il/
900 ש"ח... בשיא ההחזקות שלי היו פחות מ-5000. בכל מקרה יש לי את העסקאות מסודרות ומפורטות, אז לא רואה טעם.
שים לב שיש גם דרך חדשה לדווח על קריפטו מבחינת מס הכנסה, מפורט בבלוג שלהם.
תודה. ידעתי שזה דורש כעת דיווח בדו"ח השנתי, אבל מה שחיפשתי באמת היה טופס 1399y, אליו הגעתי מהבלוג שם.

ראיתי גם שאת הדו"ח וכל נספחיו אני מגיש באינטרנט (אבל לא את 135, נכון?).

מה שכרגע בעיקר פחות ברור לי:
-בטופס 1399y (שאני ממלא עבור הקריפטו) אין שדה של "הפסדים להעברה" (בדומה למה שיש בטופס 1322). האם ואיך אני יכול להעביר הפסדים אלו?
-האם חובה להגיש טופס 1324 (נספח ד) בגלל הדיבידנדים הזרים (כאמור, מדובר בברוקר ישראלי)?
-האם זה שיש מטבעות בהם סך העסקאות היה ברווח מחייב בהגשת דו"ח למרות שסך העסקאות בכל המטבעות היה בהפסד? (כלומר האם מותר לי לוותר על הדו"ח)

לדעתי, תפיל את כל השאלות על מס הכנסה. אם הם דורשים דיווח תדרוש שיענו ויסבירו בדיוק איך וכמה. זה מה שאני עושה לפחות.

לפי הבנתי בקרוב הם אמורים לעשות הדרכות למי שרוצה להגיש עצמאית

@Yoss אין לי מענה לשאלות שלך. אני מפיל הכל על הרוח. העלות היא כ-1000 שח לשנה פלוס מינוס כמה מאות שקלים.
ההמלצה ללכת להדרכות גם טובה. כל שנה שקצת אחרי תחילת עונת הדוחות הם עוזרים עם הגשת הדוחות בשעות הדרכה ספציפיות. תבדוק מולם.

לאשתי (שכירה) ניכו יותר מדי מס באחד החודשים בעקבות בונוס, ואני רוצה החזר
אם עבדה עד סוף השנה היה אמור להתקזז.
מספיק למלא טופס 135, אין צורך ב-1301, נכון?
נכון.
צריך למלא נספח ג (טופס 1322) עבור טופס 135 כשאני מצרף 867?
אני חושב שהם ב867 כבר מקזזים דיבידנדים מול הפסדי ההון אבל הייתי מוודא. בזמנו פשוט רשמתי בדוח 135 למטה, מבקש להעביר הפסדים לשנה הבאה על סך xxx, מבלי למלא 1322. אבל לא יודע להגיד לך אם פעלתי נכון. בסוף נראה לי הגיוני שאם הטופס 135 נכון, פחות איכפת להם אם טפסי העזר ממולאים או לא.

אם אני מבין נכון, הקריפטו מחייב אותי בדו"ח מלא - טופס 1301, נכון?
נכון.

בטופס 1301 יש מקום לסמן אם היו הכנסות קריפטו, אבל לא מצאתי איפה בטופס ניתן להכניס אותן, ו/או האם זה דורש טופס/נספח ספציפי?
יש את טופס 1325 שזה ריכוז מכירות שעשית במהלך השנה.
ראיתי גם שאת הדו"ח וכל נספחיו אני מגיש באינטרנט
את 1301 ממלאים ומשדרים באינטרנט, אך צריך אחרי זה להדפיס ולהגיש למס הכנסה (אימוג'י של פייס פאלם)

המלצות - טלפון? אימייל? מערכת פניות באינטרנט? לשכות הדרכה? משהו אחר?
הגעתי אליהם למשרדים אבל די מיותר כי אמרו לי לחכות להדרכות ואני כרגע מחכה שיעדכנו אותי בנושא
נסה מהטלפון אולי

זה היה בדצמבר והמעסיק שלה בזמנו אמר לה שתגיש בקשה להחזר
תבדוק בסימולטור של מס הכנסה לפני שאתה מגיש (תצטרך להוריד אבק מ-IE לפני).

הוא מיועד במפורש רק לניירות ערך סחירים, אבל כתבתי בהודעה בהמשך שמצאתי שזה טופס
נכון. התחלתי לכתוב את זה ואז יצאתי מהמסך, ואז שחזרתי לא שמתי לב שזה עדיין היה בתיבת התגובות.

yoss הזתדרת בהגשת הטפסים ?
אני נמצא באותו מצב אשמח אם תגיד לאיזה מסקנות הגעת מהשאלות.
בעיקר לאיך מתייחסים להפסד קריפטו. הבנתי שמצרפים 1399 ואז מכניסים תחת סעיף ח ב 1301.

מבלוקטקס:
בשורה התחתונה: ככל שיש רווחי הון שמתקבלים מהחישובים בטופס ה-1399, יש לציין אותם בדיווח בטופס ה-1301 תחת סעיף ח - "הכנסות מרווח הון ומשבח מקרקעין". חשוב להקפיד לציין את מספר טפסי 1399 אותו אתם מצרפים לדו"ח שלכם: מספר הטפסים בעלי הרווח החיובי יצוין בשדה 54, ומספר הטפסים הכולל (טפסים בהם יש רווח הון חיובי וטפסים בהם יש הפסד), יצוין בשדה 56.

בעיקר לאיך מתייחסים להפסד קריפטו. הבנתי שמצרפים 1399 ואז מכניסים תחת סעיף ח ב 1301.
מילאתי טופס 1399י אחד (כך לפי בלוקטקס) עם סך הקניות וסך המכירות. לא חישבתי הצמדה למדד כי מדובר בהפסד ולכן ההפסד הנומינלי (שהוא קטן יותר מההפסד הריאלי) הוא הקובע. לכן בפועל מילאתי את סעיפים 1 (תמורה ותאריך מכירה); 2 (סכום ותאריך רכישה); 9 (יתרת מחיר מקורי, שהיתה זהה לסעיף 2); וסעיף 16 (סך ההפסד).
את סכום ההפסד מילאתי בטופס 1344 (יחד עם הפסד הון על ניירות ערך מטופס 1322), ואת הסכום הכולל להעברה מילאתי בטופס 1301 בשדה 166.
בגלל שטופס 1399י הסתכם בהפסד, לא ספרתי אותו במניין טופסי רווח הון שצורפו ולא הזנתי את סכום המכירות ממנו (שדות 054 ו-056 בטופס 1301), כך לפי ההנחיות בחוברת דע את זכויותיך.

זה מה שאני עשיתי, אבל אין לי מושג אם פעלתי נכון או לא. ימים יגידו (אולי).

מילאתי טופס 1399י אחד (כך לפי בלוקטקס) עם סך הקניות וסך המכירות. לא חישבתי הצמדה למדד כי מדובר בהפסד ולכן ההפסד הנומינלי (שהוא קטן יותר מההפסד הריאלי) הוא הקובע. לכן בפועל מילאתי את סעיפים 1 (תמורה ותאריך מכירה); 2 (סכום ותאריך רכישה); 9 (יתרת מחיר מקורי, שהיתה זהה לסעיף 2); וסעיף 16 (סך ההפסד).
את סכום ההפסד מילאתי בטופס 1344 (יחד עם הפסד הון על ניירות ערך מטופס 1322), ואת הסכום הכולל להעברה מילאתי בטופס 1301 בשדה 166.
בגלל שטופס 1399י הסתכם בהפסד, לא ספרתי אותו במניין טופסי רווח הון שצורפו ולא הזנתי את סכום המכירות ממנו (שדות 054 ו-056 בטופס 1301), כך לפי ההנחיות בחוברת דע את זכויותיך.

זה מה שאני עשיתי, אבל אין לי מושג אם פעלתי נכון או לא. ימים יגידו (אולי).
ימים עברו ואולי היום אתה יכול להגיד לנו האם פעלת נכון ואולי לתת עוד כמה טיפים שצברת עלהדרך. אנא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
shlomi171 IB- הפקת דו"חות על פעולות עבר שוק ההון 2
יבגני_ל הגשת דו"חות מס לסוחרים דרך IB מיסים 268
B אקסלנס - דו"חות שוק ההון 0
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
N האם יש צורך בהגשת דו״ח אם אין חבות מס? מיסים 16
Y משיכת כספים מ Bit2C | דו"ח בדיקה - גורם חיצוני מומחה השקעות אלטרנטיביות 5
פיטר גריפין סטאטוס דו״ח והצהרת הון מיסים 6
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
ל דו חוגי מדעי המחשב עם כלכלה או ניהול? התפתחות אישית 15
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
T האם לגיטימי לפנות למפ״ל לצורך בירור סיבת עיכוב של דו״ח שנתי? מיסים 0
F מילוי דו''ח שנתי על הכנסה מריבית מ-IB מיסים 8
F בקשת הארכה להגשת דו''ח שנתי מיסים 1
G דו״ח מס הכנסה ו-RSU מיסים 1
H כמה זמן עבר מהגשת דו"ח שנתי לקבלת שומה? מיסים 16
R לא ניתן להגיש דו"ח מס על שנת 2022 מיסים 2
R הוצאת כספים מחוץ לישראל - דו"ח למס הכנסה מיסים 7
Z מה זמן המותר להגשת תיקון דו״ח שנתי? פוסטים מאיכות נמוכה 2
S הגשת דו״ח שנתי למס הכנסה על מסחר באופציות ב IB מיסים 1
K בנקים בישראל שתומכים באימות דו שלבי שלא מבוסס על SMS צרכנות פיננסית 5
P כיסוי לשמיכת פוך עם ריץ רץ דו צדדית. צרכנות פיננסית 0
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19
N איך אפשר לדעת אם יש כנגדי דו"ח עבירת תנועה? אוף טופיק 5
The Doctor האם ניתן להגיש דו"ח שנתי ולא להכניס את רווחי ההון? מיסים 1
Z הגשת דו"ח על רווחים מנירות ערך באיחור מיסים 0
ג הגשת דו״ח מקוצר - אזרח אמריקאי עם דיבידנדים ב IB מיסים 10
tomchoook הגשת דו״ח למס יסף בתור שכיר מיסים 18
S דו"ח שנתי מלא (1301) מקוון לשנת 2021 מיסים 9
M שאלה כללית בנושא דו"ח שנתי מיסים 11
Michel שאלות לאחר הוצאת דו"ח מסלקה פנסיונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T דו״ח שנתי, החזר מס - שכיר מיסים 8
AbuNafha עזרה בקריאת והבנת דו"ח רבעוני שוק ההון 4
Kipodi אימות דו שלבי בבנקים צרכנות פיננסית 21
י התלבטות בין מדמ"ח חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 23
י התלבטות בין דו-חוגי לחד חוגי התפתחות אישית 1
S האם צריך דו"ח שנתי למען דיבידנדים בלבד? מיסים 2
E דו"ח חניה על גבול רמת-גן גבעתיים. יבטלו לי ? אוף טופיק 19
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
M בניית דו-משפחתי ומכירה של אחד הבתים נדל"ן 6
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
C יש דרך לוותר על הריבית ב- IB בכדי לא ליצור בחשבון רווח שצריך להגיש בגינו דו״ח? פוסטים מאיכות נמוכה 9
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15

נושאים דומים

Back
למעלה