• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דוד שמש

winston

משתמש רגיל
דירוג
353
שלום לכולם,
אני פונה לחוכמת ההמונים פה. יש לנו דוד שמש ישן (לא כל כך ישן, אבל מאיכות כנראה לא טובה) וגרים באזור בארץ עם המון המון אבנית. אנחנו במצב שהקולטים סתומים לגמרי במצב שלא ניתן לשטוף אותם. הציעו לי להתקין דוד של כרומגן, חדש שבו יש מערכת סגורה- זה לא המים שמתחמים ועושים סירקולציה מהקולטים לדוד, אלא נוזל במערכת סגורה שעובר בין הקולטים לדוד ומחמם שם את המיים. זה בעצם אמור לבטל את סכנת האבנית בדוד, ואבנית תהיה רק בגוף החימום בדוד.
זו מערכת יותר יקרה מדוד שמש רגיל, כשצריך להחליף את הנוזל הזה פעם ב 4 שנים, והחלפת גוף חימום בדוד מעט יותר יקר מדוד ריל.
האם מישהו התנסה עם דוד מסוג זה?
תודה

אני סובל מבעיות של אבנית שיש בצינורות של היישוב אצלנו.
להבנתי זה נובע לא מהדוד אלא מהמים הכושלים, לפיכך צריך להתקין סיליפוס לא?

• אהבתי
Reactions: A42
אכן, ברור שהבעיה היא במיים. עד עתה כל מסנני המיים הוכחו די כושלים. חשבתי פשוט שדוד מסוג כזה ימנע את השפעת האבנית על הקולט לפחות, ורציתי לדעת אם מישהו מכיר ויודע להגיד משהו על סוג כזה של דוד.

עד עתה כל מסנני המיים הוכחו די כושלים.
באמת? ניסית סיליפוס ?
חשבתי שאולי זה המזור לצרותיי.
אני כל חודשיים מחליף את ההתקן הזה בתוך הדוד... לא מצליח להתגבר על זה.

[אם אתה עונה לי, אז תצטט משפט או את כל התגובה על מנת שזה יאותת לי שהתייחסת אליי]

יש ייתרון רב למערכת סגורה. מערכת כזו היא סטנדרטית בבתים משותפים שיש להם קולטים משותפים ודודים פרטיים.
במערכת הסגורה חימום המים נעשה ע:י אידוקציה [אני חושב שזו המילה] ז"א שהמים החמים מהקולטים נכנסים לכול דוד בצנרת ספיראלית שמחמת את המים שבדוד.
לטווח הארוך אני חושב שזו מערכת טובה ויעילה יותר.
מה שנשאר זה למנוע את האבנית בדוד.
החלפת גוף חימום במערכת כזו עולה כ 400 ש"ח כולל עבודה.

קנו דוד רגיל ופעם בשנה-שנתיים החליפו פלאנג' (אפשר לעשות לבד, עולה 30-40-50 שקל באספקה טכנית).
דוד של כרומגן מגיע עם 8 שנות אחריות.

הדוד אוטוטו בן 10 ואני חושב שהכי נכון להחליף דוד ולא רק גוף חימום.
מחפש המלצה על דוד שיחזיק מעמד 8-10 שנים.
5 נפשות.
איזה דוד הייתם קונים ולמה?

אחי בכורי באותה סירה. היה שנים עם דוד שמש וחשמלי. אמר שמאז שעשה גז החיים שלו השתנו וזה חסכוני יותר...
( הם 5 נפשות גם. + הוא תימני גרזן אז שווה פרוטה)

גז אפשרי לעשות בכל מקום בו יש דוד חשמל או שצריך תשתית מסוימת הכנה מראש? מישהו יכול לשתף עלויות מניסיון אישי ולא מה שמפורסם אצל המשווקים?

אחי בכורי באותה סירה. היה שנים עם דוד שמש וחשמלי. אמר שמאז שעשה גז החיים שלו השתנו וזה חסכוני יותר...
( הם 5 נפשות גם. + הוא תימני גרזן אז שווה פרוטה)
דוד שמש לאורך זמן יותר זול מכל מערכת חימום מים האחרת כמו גז, רק מערכת חשמלית וכו....
במיוחד במדינה שלנו עם כל כך הרבה ימי שמש.

דוד שמש לאורך זמן יותר זול מכל מערכת חימום מים האחרת כמו גז, רק מערכת חשמלית וכו....
במיוחד במדינה שלנו עם כל כך הרבה ימי שמש.
גם אם לאדם הראציונאלי הממוצע זה נכון, יכול להיות משקי בית עם אופיין צריכה אחר שלהם יהיו פתרונות אחרים משתלמים יותר. לדוגמא משפחת מקלחות הבוקר, משק בית שקשה לתכנן את מועד המקלחות, זה שמעדיף מים קרים לרוב, שימוש יעיל יותר לגג, וכו'

גם אם לאדם הראציונאלי הממוצע זה נכון, יכול להיות משקי בית עם אופיין צריכה אחר שלהם יהיו פתרונות אחרים משתלמים יותר. לדוגמא משפחת מקלחות הבוקר, משק בית שקשה לתכנן את מועד המקלחות, זה שמעדיף מים קרים לרוב, שימוש יעיל יותר לגג, וכו'
תמיד אפשר למצוא אופציות שלא קיימות ב-99% מהמקרים.
גם אם שימוש במים חמים אך ורק בבוקר (זה מאוד קשה למצוא) עדיין בחודשים בין אפריל לנובמבר מים בדוד שמש יהיו יותר חמים מאשר מים קרים בברז, תבדוק.
בחודשי קיץ יש מים חמים בבוקר שאני אישי התקלחתי.

תמיד אפשר למצוא אופציות שלא קיימות ב-99% מהמקרים.
גם אם שימוש במים חמים אך ורק בבוקר (זה מאוד קשה למצוא) עדיין בחודשים בין אפריל לנובמבר מים בדוד שמש יהיו יותר חמים מאשר מים קרים בברז, תבדוק.
בחודשי קיץ יש מים חמים בבוקר שאני אישי התקלחתי.
צודק בגדול. גם לי חשוב דוד שמש.
אבל ההבדל לא כזה דרמטי כנראה, בטח מול גז.

אפשר למקד את הדיון לגבי דוד שמש, ממליצים על דוד של כרומגן (יקר בכמה מאוד שקלים)?

האם מישהו התנסה עם דוד מסוג זה?
כן, זה נקרא מערכת סופר של כרומגן (היה לי אותה במשך 7 שנים)
היא בעיקר מיועדת לאזורים קרים שטמפ צונחות מתחת ל0 ואז זה מונע קפיאה של מים בקולטים ופיצוץ של הצינורות
כנראה שלרוב הארץ זה לא רלוונטי

פעם בזמנו שיווקו את זה שזה מייצר מים יותר בריאים לשתיה ובישול (כי המים לא עוברים דרך הקולטים), היום חובה ציפוי אז זה לא רלוונטי

צריך להבין שזה מעט פחות יעיל בחימום (אתה מפסיד חום במעבר) , הם בדרכ מפצים על זה ע"י קולטים יותר גדולים וזה עיקר הסיבה למחיר היותר גבוה

כמה נק מהניסיון האישי שלי (לא איש מקצוע ולא ממליץ)
1. זה קצת יותר טריקי להתקנה, היה לי מתקין מוסמך שהסתבך עם זה כי העובד בטעות פתח ברז וריקן חלק מהנוזלים ולקח איזה חצי שנה לעלות על זה עד שהוסיפו לי נוזל
2. לא מכיר שצריך להחליף נוזל – אני לא החלפתי אף פעם
3. בגדול אין ממש הבדל בין דודי שמש של החברות השונות, מתקין טוב ומיקום טוב הרבה יותר חשוב (שיהיה עומד, שהקולטים יהיו נמוכים מהדוד, ושיפנו לדרום מלא ללא צל)

כמה המלצות לפתרונות
1. אבנית – מסנן סילפוס עושה את העבודה מעולה, חשוב לוודא שנשארים כדוריות ולהוסיף כל שנה (למי שממש חרד, אפשר לשים 2 מסננים אחד לבית ואחד רק לדוד)
2. להוסיף בקר שמנטר כמות מים חמים בתוך הדוד, פעם היה לכרומגן והפסיקו לייצר, היום יש בארץ ממה שמצאתי רק לדולפין, זה עולה איזה 300 שקל וזה מדהים!!!

בעיקר הדוד לא מחמם סתם אלה רק מה שחסר אחרי השמש, חוסך הרבה מאוד חשמל וגם אבנית
3. אם יש בקר, אז להתקים דוד 200 ליטר כבר, אתה גם ככה לא תחמם אותו עד הסוף בגלל הבקר ורק תרוויח יותר מים חמים בחינם
4. לחבר את המכונת כביסה והמדיח למים חמים – מוזיל עלות חשמל וחוסך אבנית במכשירים גם
5. אצלי בדוד (5 נפשות + מכונת כביסה ומדיח), החודש 90 שקל, דצמבר 75 ₪ נובמבר 33 שקל ש"ח אוקטובר ואילך כבר לא חימם על חשמל בכלל

• אהבתי
Reactions: Gek
אם תרצו להבטיח בחורף מים חמים במשך כל היום -

האם תפעילו את הדוד על מצב חשמל במשך כל היום? טיימר שידליק עצמו כל כמה שעות?

מה העצות/רעיונות שיש לכם?

אם מדובר על דוד חדש אז יש לו תרמוסטט והוא, כמו הקומקום, מכבה את עצמו ברגע שהמים מגיעים לטמפ' מקסימלית.
בכל אופן, מתג חכם עם חיבור ל- WIFI זה סיפור של כמה מאות שקלים ומשדרג את איכות החיים פלאים.

אם תרצו להבטיח בחורף מים חמים במשך כל היום -

האם תפעילו את הדוד על מצב חשמל במשך כל היום? טיימר שידליק עצמו כל כמה שעות?

מה העצות/רעיונות שיש לכם?
אני מדליקה דוד לשעה (לפעמים פחות) בערב לפני המקלחת ובבוקר למחרת עדיין יש מים חמים (בימים חורפיים כמו השבוע).
תבדוק איך מתנהג הדוד שלך, זה תלוי בכל מיני גורמים (נפח, מיקום, איכות הבידוד, אבנית...) אבל עבורי כנראה היה מספיק להוסיף עוד חצי שעה בבוקר כדי להבטיח מים חמים לאורך כל שעות היום.
אם לוקח לדוד שלך כמה שעות ,עדיף להשקיע בבדיקה וחידוש הדוד.

נושאים דומים

Back
למעלה