• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בתחילת דרכי :) ויש לי כמה שאלות

צעירים

משתמש סולידי
דירוג
24
שלום לכולם,
אני בן 18 (לא מתגייס עקב בעיה רפואית).
נכנס לי כל חודש נטו לחשבון כ6500-7000 שקל.
אני סטודנט לתואר ראשון ומשלם לעצמי על הלימודים כך שזוהי ההוצאה העיקרית שלי:
ההוצאה נעה בין 1300-2000 שקל כל חודש תלוי בכמות הקורסים בסמסטר.
הוצאה נוספת היא שיעורי נהיגה - כ700 שקל כל חודש.
ובילויים - אוכל בחוץ בעיקר שעולה כ1000 שקל בחודש (יודע שאני חייב לצמצם את זה אבל זה מאוד קשה ואשמח לעזרה בנושא).
כלומר, אני חוסך כל חודש כ - 3500 שקל. אם יש חודשים שנכנס יותר כסף, אני חוסך אותו ולא מגדיל הוצאות.
יש לי כרגע כ25 אלף שקל שאותם חשבתי להשקיע בקופת גמל להשקעה.
והנה השאלות (כמובן לא לייעץ וכו'):
1. האם כדאי להשקיע את כל הסכום באותה קופה או להשקיע חלק מהסכום במסלולים שונים? (כרגע הסכום נמצא במסלול כללי כיוון שאיני יודע מתי אצטרך את הכסף).
2. האם כדאי להשקיע בקופות גמל של חברות שונות או להפקיד את כל הכסף לקופה של חברה אחת?
3. האם יש דרכים נוספות כדאיות להשקיע סכומים כאלה כל חודש ללא הון ראשוני גדול?
תודה רבה לכל העונים.

על מה מבוססת המחשבה להשתמש בכלי הזה?
חשבתי להשתמש בכלי הזה כי אפשר למשוך את הכסף והוא לא "נעול" לפרק זמן מסוים.
בנוסף, רציתי להשקיע בשוק ההון אך כיוון שאני לא ממש מבין בזה חשבתי לא לקנות מניות בעצמי אלא לתת לחברה לעשות את זה.

כל הכבוד שתחלתה להתעניין בנושא הזה בגיל צעיר. בגדול אתה צריך לבחור את רמת הסיכון הרצויה (פילוח לפי מניות\אג"ח\מזומן) ואז לקנות את הקרנות המתאימות.
לא כל כך ברור לי למה בחרת בקופת גמל, מכשיר זה יקר יותר מניהול ישיר.
אני חושב שיהיה לך עדיף לקנות קרן מחקה ישראלית (לדוגמה על מדד SP500) דרך הבנק . גם פשוט ביותר וגם יחסית זול (כמובן ביחס להון שיש לך) ותוך שנה שנתיים לעבור לבית השקעות.
(לא ממליץ!)

רציתי להשקיע בשוק ההון אך כיוון שאני לא ממש מבין בזה חשבתי לא לקנות מניות בעצמי אלא לתת לחברה לעשות את זה.

אתה לא חייב לבחור מניות בפינצטה אלה מספיק לבחור קרן מחקה על מדד רחב, אין שום סיבה לתת לחברה לגזור עמלות עליך, ניהול עצמי כמעט תמיד יהיה משתלם יותר.

נערך לאחרונה ב:
שלום לכולם,
אני בן 18 (לא מתגייס עקב בעיה רפואית).
אני סטודנט לתואר ראשון ומשלם לעצמי על הלימודים כך שזוהי ההוצאה העיקרית שלי:
ההוצאה נעה בין 1300-2000 שקל כל חודש תלוי בכמות הקורסים בסמסטר.
הוצאה נוספת היא שיעורי נהיגה - כ700 שקל כל חודש.
ובילויים - אוכל בחוץ בעיקר שעולה כ1000 שקל בחודש (יודע שאני חייב לצמצם את זה אבל זה מאוד קשה ואשמח לעזרה בנושא).
כלומר, אני חוסך כל חודש כ - 3500 שקל. אם יש חודשים שנכנס יותר כסף, אני חוסך אותו ולא מגדיל הוצאות.
יש לי כרגע כ25 אלף שקל שאותם חשבתי להשקיע בקופת גמל להשקעה.
והנה השאלות (כמובן לא לייעץ וכו'):
1. האם כדאי להשקיע את כל הסכום באותה קופה או להשקיע חלק מהסכום במסלולים שונים? (כרגע הסכום נמצא במסלול כללי כיוון שאיני יודע מתי אצטרך את הכסף).
2. האם כדאי להשקיע בקופות גמל של חברות שונות או להפקיד את כל הכסף לקופה של חברה אחת?
3. האם יש דרכים נוספות כדאיות להשקיע סכומים כאלה כל חודש ללא הון ראשוני גדול?
תודה רבה לכל העונים.

קודם כל תרגיש טוב ורפואה שלמה.
שנית כל הכבוד על היוזמה וההתעניינות.
שיעורי הנהיגה הם זמניים - כלומר ההוצאה הזאת של ה700 ש"ח היא זמנית. אבל האם כשיהיה לך את הרישיון לא תתפתה לקנות רכב, מה שיקפיץ את ההוצאות שלך בעשרות אחוזים? (סביר להניח)
אוכל בחוץ ב1000 ש"ח זה הרבה. תלמד לבשל, זה באמת לא כל כך קשה. תקנה לך בסופר את הדברים שאתה אוהב. תאכל אצל ההורים/חברים/עבודה.

באשר לשאלה מספר 3 - בתור התחלה נסה להשקיע דרך הבנק בקרנות מחקות ETF. נסה לקרוא כמה שאתה יכול, בעברית ובאנגלית, על הנושא.
יש לך את בלוג התמונה הגדולה, הבלוג של אסף נתן, ועוד הרבה.
בהצלחה

אני סטודנט לתואר ראשון ומשלם לעצמי על הלימודים
איפה אתה לומד?

האם מפרישים עבורך לפנסיה?

האם כדאי להשקיע את כל הסכום באותה קופה או להשקיע חלק מהסכום במסלולים שונים?
תכנן אלוקציית נכסים, ובדוק האם אפשר להתקרב אליה עם המסלולים השונים.

כרגע הסכום נמצא במסלול כללי
אקטיבי ואטום.

כיוון שאיני יודע מתי אצטרך את הכסף
אז אולי עדיף מזומן?
ברר עם עצמך למה מיועד הכסף, ובחר סיכון בהתאם.

קודם כדאי להחליט על מדיניות השקעה. אם ההשקעה היא לטווח ארוך (הגדרה קצת משתנה, נגיד מעל חמש שנים) אז הייתי משקיעה בעיקר באפיק מנייתי, כלל האצבע הוא אחוז הסיכון בתיק שלך צריך להיות 100 פחות הגיל שלך, כלומר סביבות ה80% סיכון גבוה (למשל מנייתי) ו20% סיכון נמוך (למשל אג"ח). אם ההשקעה היא לטווח קצר (שנה-שנתיים ואז תצטרך את הכסף) אז עדיף סיכון נמוך או אפילו מזומן. אפשר כמובן לשלב, תעריך כמה כסף תצטרך בטווח הקצר וכמה אפשר להשקיע לטווח הארוך. שווה לך לקרוא כמה פוסטים של הסולידית בנושא מבנה תיק השקעות ולהחליט על מה שמתאים לך.

אחרי שבחרת מדיניות, יש לך כמה דרכים להשקיע סכום נמוך:
1. דרך הבנק, לבקש להשקיע בניירות עוקבי מדד או פשוט לבחור אותם בעצמך דרך הממשק של הבנק - בתור התחלה אולי כדאי נייר אחד עוקב מדד מניות עולמי כמו MSCI World כדי לפשט עניינים. יש גם מדדים עוקבי אג"ח שאפשר לבחור לחלק בסיכון נמוך. דמי הניהול בבנק על כל פעולה יהיו יחסית גבוהים.
2. דרך קופת גמל להשקעה, לעשות לשם הוראת קבע או הפקדות חד פעמיות ולבחור מסלולים מחקי מדדי שנראים לך. הרבה גופי מציעים היום קופת גמל להשקעה ואתה יכול להשיג 0.6% דמי ניהול. טיפה יקר אבל אני לא בטוחה אם יותר או פחות יקר מהבנק והניהול העצמאי נחסך ממך בשלב זה.
3. לפתוח תיק השקעות עצמאי בבית השקעות, להפקיד לשם את הכסף ולקנות בעצמך ניירות ערך (כמו בבנק) באמצעות הממשק שלהם. זו האופציה הכי זולה ובעיני עדיפה, אבל נראה לי שצריך בסביבות ה50 אלף ש"ח בשביל לפתוח תיק השקעות (תלוי בבית ההשקעות). בכל מקרה אני הייתי עוברת להשקיע ככה ברגע שאפשר, ככה אתה גם לומד להתנהל עם הכסף שלך ומוריד דמי ניהול למינימום.

לתת לחברה לעשות את זה.
טיפ שלא קשור בהשקעה, אלא בחסכון,
לדעתי עדיף לדעת קצת מהכל, מאשר הכל על קצת.
היום אפשר ללמוד כמעט הכל לרמת הבסיס+ מהאינטרנט.
במקרה שלנו, הבלוג והפורום עמוסים במידע שאם תשקיע 20 דק לבלוג ועוד 10 דק לפורום ביום, תוך חודש אתה תתחיל לענות בפורום בעצמך לשאלות של מתחילים.

קודם כל תרגיש טוב ורפואה שלמה.
שנית כל הכבוד על היוזמה וההתעניינות.
שיעורי הנהיגה הם זמניים - כלומר ההוצאה הזאת של ה700 ש"ח היא זמנית. אבל האם כשיהיה לך את הרישיון לא תתפתה לקנות רכב, מה שיקפיץ את ההוצאות שלך בעשרות אחוזים? (סביר להניח)
יש לי רכב וביטוחים חינם דרך העבודה של ההורים

איפה אתה לומד?
באוניברסיטה הפתוחה

האם מפרישים עבורך לפנסיה?
על חצי מהסכום מפרישים עבורי לפנסיה. אשמח לעצות גם בנושא זה איזה פנסיה כדאי לבחור ולפי מה? (כמובן לא להמליץ.. אשמח להפניות למקומות רלוונטיים)

לגבי שאר ההצעות.. קודם כל תודה לכל העונים :)
דבר נוסף, מה שאתם מדברים הוא קצת סינית בשבילי. אני מנסה לקרוא את הבלוג ואת הפורומים אבל לא ממש יודע מאיפה להתחיל. יש כלכך הרבה מידע ואני מרגיש שאני הולך לאיבוד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
מ השקעה לבני 18 בתחילת דרכם שוק ההון 4
N אדריכל בתחילת דרכו שרוצה לעסוק גם ביזמות התפתחות אישית 11
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
H התלבטות איזו משרה עדיפה בתחילת הקריירה התפתחות אישית 5
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
ח מימון בתחילת עסקת רכישת בית מיזם נדל"ן 4
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 57
M סדר ותכנון פיננסי לצעיר סולידי בתחילת דרכו שוק ההון 11
V בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 2
חדש בשוק התייעצות בתחילת החיים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
R משפחה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 19
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
Y משקיע בתחילת דרכו - פרמטרים לבחירת קרן מחקה מדד שוק ההון 12
ה אבודה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 36
S בחור צעיר בתחילת דרכו בעולם ההשקעות שוק ההון 8
I עוד הייטקיסט בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 60
M קבלת החלטות בתחילת הדרך התפתחות אישית 8
S זוג נשוי בתחילת דרכו, מה לעשות עם הכסף? נדל"ן 3
ה כמה שאלות בתחילת הדרך, כי הגיע הזמן להתחיל להשקיע שוק ההון 17
Sean ייעוץ לצעיר בתחילת הדרך אוף טופיק 3
E זוג בתחילת הדרך בחו"ל יומני מסע אישיים 4
R זוג בתחילת הדרך האם להמשיך את הסיבוב של הגלגל? יומני מסע אישיים 3
R הכוונה בתחילת הדרך - מתכנתת לקראת קבע יומני מסע אישיים 10
mika_sh הכוונה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 14
מ בן 25 בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 13
T עזרה לזוג צעיר בתחילת החיים של "הגדולים" יומני מסע אישיים 45
L עזרה ועידוד למשקיעה בתחילת דרכה שוק ההון 10
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
A אזרח אמריקאי - דרכי השקעה מומלצות שוק ההון 3
S דרכי הצמדה לשער הדולר שוק ההון 6
A דרכי התמודדות עם מגפת הקורונה אוף טופיק 4
nick מס רכישה - דרכי התמודדות נדל"ן 54
M תחילת דרכי כמשקיע שוק ההון 17
מ דרכי מחייה "פרימיטיביים" - איפה בישראל זה ריאלי? מה זה דורש? אוף טופיק 2
L תחילת דרכי כמשקיע מן המניין שוק ההון 9
Stardust מחפשת אפילקציה שתחסום כל דרכי ההתקשרות איתי מקונטקט מסויים ובשעות מסויימות אוף טופיק 7
O עומד להתחיל אני דרכי בעולם הזה.. שוק ההון 11
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
Harvey מה מקבלים מקבלן במידה ויש פינוי בינוי בבניין ישן נדל"ן 11
Adrian מתחיל, ויש לי כמה שאלות : שוק ההון 8
S מדד של איזו מדינה הביא את התשואה הכי גרועה מאז 2008 ויש לו נייר ערך שעוקב אחריו מאז שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה