• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בתור משקיע חדש (מאוד),מילות נחמה על הימים האחרונים?

Whistle

משתמש רשום
דירוג
10
בנוסף, איך אני נגמל מלהסתכל בתיק כל יום?? :)

נחמה:
תבדוק בכמה הדיבידנדים הצפויים השתנו במקום בשווי התיק.

איך להסתכל פחות?
הדיבידנדים משתנים אחת ל-3 חודשים (לרוב) - אם תסתכל עליהם כל יום ותראה את אותו המספר אז אתה תגמל לבד...

גם אני בודק בשבועיים האחרונים כל יום את המדדים, זה ממש מדגדג לי אז אני לא מצליח להתאפק. אבל כל עוד זה לא מוביל לטעויות (וזה לא - השבוע קניתי קצת מניות) אז אולי זה לא כזה נורא.
אני מאוד מתעניין במצב ועם יד הדופק - אבל אין בי דאגה. גם אם תהיה קריסה של 50%, זה לא נורא עבורי כי אני לא צריך את הכסף בקרוב. נכון שזה לא נעים לראות את ערך התיק יורד - אבל חשוב להבין שזה לא באמת משנה. אם אתה חוסך ומגדיל את התיק - זה רק נותן לך הזדמנות לקנות מניות במחיר מבצע. (איך הסולידית אמרה - שוק ההון הוא השוק היחיד בו מבצעים דווקא מבריחים קונים)

אני גם מסתכל הרבה על התיק וגם קורא הרבה פורנו כלכלי, דבר שלכשעצמו מבחינתי לפחות לא הרסני כי זה לא יוביל להחלטות חדשות ופזיזות, את ההחלטות שלי כבר עשיתי ואני מתכנן לדבוק בהן בכל מחיר. מסכים שזה פשוט מיותר וחסר פואנטה, בעיקר בזבוז זמן ואולי מוטב לשחרר את מעט התאים שעוד נשארו לי במוח למחשבות חדשות.
לגבי הירידות - אף פעם לא נעים, אבל זה חלק מהמשחק כידוע. קצת נחמד אפילו בקטע מזוכיסטי וגם מחשל אותי כמשקיע.

אני מגדר. אחת הסיבות שהתעקשתי לאפשר לי אופציות מכר ב-IRA היתה כדי לגדר ולאפשר לי לישון טוב יותר בלילה.
היות והמדדים היו בשיא, והחששות היו ברורים ומובנים - כמו כל פסגה בחיים שלא ידוע מה יש מאחוריה, החלטתי לגדר את ההשקעה, מתוך ידיעה שקיים סיכוי שכמו כל ביטוח - גם הביטוח הזה לא יהיה בשימוש.
במקרה הנוכחי - ההיפך קרה. הגידור מרכך את הפגיעה.

וכמובן אי אפשר בלי: "משחק באופציות מעוף עלול לגרום להפסדים כבדים מאוד"

מאידך, בתיק הפרטי, החלטתי על כניסה הדרגתית, 3-5% משווי ההשקעה מדי חודש או מדי X אחוזים במדדים. אז פה אני דווקא ישן בסדר ומצפה לירידות גדולות ככל הניתן על פני השנה-שנתיים הקרובות, מתוך ידיעה שייתכן ולא יקרו.

@Whistle בתור משקיע חדש, נפילות בשווקים זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לך, the more the better, מהסיבה הפשוטה שיש לך עוד הרבה יותר מניות לקנות בעתיד ותמיד עדיף לעשות את זה בזול.

@Whistle בתור משקיע חדש, נפילות בשווקים זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לך, the more the better, מהסיבה הפשוטה שיש לך עוד הרבה יותר מניות לקנות בעתיד ותמיד עדיף לעשות את זה בזול.
לצערי, זו אשליה. אין תלות בין שנים שונות בשוק.

מהסיבה הפשוטה שיש לך עוד הרבה יותר מניות לקנות בעתיד ותמיד עדיף לעשות את זה בזול
הזכרת לי את הביטוי: מה הכוונה נגמר לי הכסף? אבל יש לי עוד מלא צ'קים! - זה שיש המון מניות בזול, לא אומר שלבחור יש כסף לקנות ונראה לי שלזה הוא התכוון, שרגע אחרי שהוא שם את כל הכסף, הנפילות התחילו.

טונה, תלחץ על Calculate בראשון, ו - 5 בטיים הורייזן לצורך העניין. עזוב ימים וחודשים, לא מעניין. תגיד לי אם אתה לא מזהה דפוס כלשהו בבקשה.
אשמח גם לשמוע אם זה יכול להיות מקרי לדעתך.

אני לא טוען שזה מקרי.
זה נכון במבט לעתיד, אבל לא (כמה חודשים) אחרי שהיו נפילות.
הכסף העתידי שיכנס יראה את הbaseline הנוכחי, והעליות הצפויות שלו לא קשורות לכך שכרגע המניה זולה.

המשפט המפורסם Time in the market is more important than timing the market, לא אומר שתזמון שוק לא משפיע אלא שבממוצע הוא מזיק.

לצערי, זו אשליה. אין תלות בין שנים שונות בשוק.
יש כמה הנחות יסוד שאפשר להניח כאשר אנחנו משקיעים בשוק ההון, מניות לצורך הדיון:
* יש עלייה בשווי שלהן בטווח הארוך (אחרת לא היה לנו סיבה להשקיע בכלל)
* יש התכנסות לממוצע ארוך טווח של ״יוקר״ המניות (לא משנה איך אתה מודד את זה, יחס pe זה רק דוגמא נפוצה אחת) - כלומר התמחור שלהן ביחס לאיזושהן מטריקות של פעילות כלכליות יכול להיות גבוה או נמוך בכל רגע נתון אבל היסטורית חוזר לטווח ערכים מסוים

תחת ההנחה הזאת, נפילה במחיר המניות אומרת שצפי התשואות העתידי ארוך הטווח כשרוכשים אותן עולה.

יש כמה הנחות יסוד שאפשר להניח כאשר אנחנו משקיעים בשוק ההון, מניות לצורך הדיון:
* יש עלייה בשווי שלהן בטווח הארוך (אחרת לא היה לנו סיבה להשקיע בכלל)
* יש התכנסות לממוצע ארוך טווח של ״יוקר״ המניות (לא משנה איך אתה מודד את זה, יחס pe זה רק דוגמא נפוצה אחת) - כלומר התמחור שלהן ביחס לאיזושהן מטריקות של פעילות כלכליות יכול להיות גבוה או נמוך בכל רגע נתון אבל היסטורית חוזר לטווח ערכים מסוים

תחת ההנחה הזאת, נפילה במחיר המניות אומרת שצפי התשואות העתידי ארוך הטווח כשרוכשים אותן עולה.
אני מבין את התיאוריה.
לדעתי הנתונים מראים שהתשואות לאחר משברים לא היו שונות מתשואות רנדומלויות. אנסה לבדוק זאת בצורה יותר מסודרת.

לא אומר שלבחור יש כסף לקנות ונראה לי שלזה הוא התכוון, שרגע אחרי שהוא שם את כל הכסף, הנפילות התחילו.
כמשקיע חדש (ראה כאן), רוב עתיד ההשקעות שלו עוד בפניו - הסכומים שהוא יחסוך וישקיע במהלך קריירת העבודה בכמה עשורים הקרובים. לכן עדיף להתחיל מנקודת מחיר נמוכה ככל האפשר.

חוץ מזה, @Whistle, תתנחם בזה ששילמת מחיר נמוך מאוד כדי לגלות שסיבולת הסיכון שלך נמוכה ממה שחשבת כשבנית את התיק.
נורא קל להיות "משקיע במניות לטווח ארוך" אחרי שנים של עליות רק כדי לגלות שאתה לא יכול לישון בלילה אחרי קריסה של 50%. זכית לגלות את זה על תיק קטן וירידה קטנה.
יש ביטוי שאומר -
The market is an expensive place to discover who you are

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C בתור משקיע חדש וטרי, כיצד נכון להתנהג שוק ההון 5
S השקעת כספים בתור אזרח אמריקאי צעיר מיסים 0
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
N כמה להפריש לקרן הפנסיה בתור עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C האם אפשר להפקיד בקרן השתלמות בתור מובטל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
tomchoook הגשת דו״ח למס יסף בתור שכיר מיסים 18
T שאלה כללית בנוגע לרכש ETF-ים בתור סוחר עצמאי שוק ההון 3
ת אייפון SE בתור מתנה לאמא, הוא לא חלש מדי? מתאים למבוגרים? ואיפה כדאי לרכוש? אוף טופיק 8
א פיצויים שנצבעו בתור תגמולים - כדאי לתקן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T בתור ישראלי, שעובד דרך האינטרנט ומטייל בחו"ל, מה עדיף, PayPal, Payoneer או Skrill? צרכנות פיננסית 1
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
M איך לנצל הזדמנות נדל"ן בתור מתווך נדל"ן 12
א הגשת טופס 1325 למס הכנסה בתור סוחר יומי מיסים 16
Roi מוח כוורת - שוקל עבודה עצמאית בתור מלווה לקניית נכסים בספרד נדל"ן 43
1337justme ~1200 ש"ח לחודש על קניות בסופר בתור רווק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 96
B השקעה בשעונים בתור חלק מייצב בתיק ההשקעות השקעות אלטרנטיביות 23
S יש כאן מישהו שמנהל חשבון השקעות בחו"ל בתור חברה בע"מ? שוק ההון 4
Y ניתוק תושבות והשקעה בארץ בתור תושב זר שוק ההון 90
R חיסכון בתשלום לביטוח לאומי בתור מובטל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
S מס רווחי הון בתור שכיר צרכנות פיננסית 2
ה השקעה בvix בתור תחליף לאגח בתיק שוק ההון 20
M לקיחת משכנתא בתור איש קבע נדל"ן 12
H האם אפשר להתייחס ל- IB בתור בנק זר למקרה חירום? שוק ההון 40
O מחיר למשתכן בנרקיסים - האם שווה לקנות בתור השקעה עתידית? נדל"ן 26
מ התלבטות לסגור פוזיציה או לשמור בתור "ביטוח" שוק ההון 7
M השקעה במשרדים בתור חברה נדל"ן 3
Saver דירה רשומה בתור אכסניה נדל"ן 15
נ האם אני יכול לפתוח קופת גמל או קרן השתלמות בתור חייל? שוק ההון 5
N בתור עצמאי חובה עליי להפריש השנה לקופ"ג? צרכנות פיננסית 1
ע שאלה בנוגע לכדאיות השקעה בקרנות REIT בתור diversifier שוק ההון 54
K דיבידנדים בתור מניות נוספות שוק ההון 10
whybe Ibi משתמשים בפוסט האחרון בבלוג בתור מקפצת פרסום אוף טופיק 5
ח חישוב הפקדה מינימלית לפנסיה בתור עצמאי שוק ההון 8
דוג האם לשכור דירה שנמצאת ממש קרוב לאנטנות סלולריות (בתור סטודנט) אוף טופיק 31
Koby Paris האם אתם מחשבים הטבות בעבודה בתור הוצאות עתידיות ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
R בתור בחור/בחורה צעירים, מהיכן מתחילים? [נערך: השקעה בנדל"ן] פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 136
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה