• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בשורות טובות: הקטנת עלויות בקרנות בלאק רוק

• פותח הנושא MMM
  • פורסם בתאריך

MMM

משתמש רגיל
דירוג
1,331
חברת הקרנות המובילה בעולם הכריזה אתמול על הורדת העלויות של קרנות האינדקס הפופולריות כך שעכשיו היא יותר זולה מהקרנות של וואנגרד.
עכשיו יש אלטרנטיבות ל VTI , VXUS ורבות אחרות בעלויות נמוכות יותר!
שווה להכיר.
ג.נ. אין לי, לא היה לי ולא יהיה לי שום אינטרס אישי בקידום חברה כלשהי אבל אני תמיד שמח לגלות ולשתף כשאפשר להוזיל עלויות השקעה סולידית

חברת הקרנות המובילה בעולם הכריזה אתמול על הורדת העלויות של קרנות האינדקס הפופולריות כך שעכשיו היא יותר זולה מהקרנות של וואנגרד.
שווה להכיר.
ג.נ. אין לי, לא היה לי ולא יהיה לי שום אינטרס אישי בקידום חברה כלשהי אבל אני תמיד שמח לגלות ולשתף כשאפשר להוזיל עלויות השקעה סולידית
א. תוכל בבקשה לפרסם את הטיקרים שלהם?
ב. כמו כן את נפח המסחר שלהם, אם הם לא מאוד סחירים זה יכול להיות בעיה ולהעיד שאולי יעלו בעתיד

IVV (ה-S&P 500 שלהם) ירד מ-0.07% ל-0.04% דמי ניהול.

לא מסעיר.
המחיר של ITOT ושל SCHB נמוך יותר מאשר של VTI כבר יותר משנה.

ג"נ: מחזיק את כולן.

נערך לאחרונה ב:
לא זהה בדיוק, 1500 חברות מול 3800. ברור לי שהקורלציה בינהם לצורך העניין 0.9999999999

ראיתי גם ש-IXUS (המקבילה של VXUS) ירדה ל-0.11% כך שהיא זולה יותר ממקבילתה בוונגארד.

אגב, לא הייתי ממהר לרכוש. מלחמת הפחתת העמלות תימשך.

נערך לאחרונה ב:
אז למה לא לרכוש?

דמי הניהול אינם עלות האחזקה בפועל. ניתן לראות זאת בנתוני מורנינגסטאר. למשל, דמי הניהול של VTI הם 0.05% אבל עלות האחזקה נעה בין 0 ל-0.02% כך שבפועל היא זולה מקרנות בעלות דמי ניהול נמוכים משלה. בקרנות סל שאינן מאוד סחירות, המחיר המוערך אינו יציב וקשה לחזותו ולכן לא הייתי ממהר לרכוש כשהפערים בדמי הניהול קטנים.

דמי הניהול אינם עלות האחזקה בפועל. ניתן לראות זאת בנתוני מורנינגסטאר. למשל, דמי הניהול של VTI הם 0.05% אבל עלות האחזקה נעה בין 0 ל-0.02% כך שבפועל היא זולה מקרנות בעלות דמי ניהול נמוכים משלה
יש מצב להרחיב על זה? איך העלות יכולה להיות נמוכה יותר אם כל שנה יוצא 0.05% מהקרן?

יש מצב להרחיב על זה? איך העלות יכולה להיות נמוכה יותר אם כל שנה יוצא 0.05% מהקרן?
לא יודע אם זה קשור למה ש @OnTheVerge כתב אבל כשיש סחירות נמוכה לנייר מסוים, יכול להיות הפרש גדול בין ה-bid ל-ask שזה בעצם עוד סוג של דמי קנייה/מכירה. ב- vti מעולם לא ראיתי את זה מעל סנט אחד.

איך העלות יכולה להיות נמוכה יותר אם כל שנה יוצא 0.05% מהקרן?

לפי ההסבר של מורנינגסטאר, דמי הניהול שהקרן מפרסמת הם האינדיקטור הטוב ביותר לעלות האחזקה המשוערת אך הם לא הפרמטר היחיד. פרמטרים נוספים כמו היכולת לבצע Securities Lending (שהקרן SPY למשל אינה יכולה לעשות) מאפשרים לעקוב בצורה טובה יותר אחר הבנצ'מרק. התוצאה לעיתים היא עלות אחזקה הנמוכה מדמי הניהול הרשמיים. עלות האחזקה היא הפער בין ה-NAV לאינדקס.

ההמדד הנוסף שמורנינגסטאר ניסחו נקרא "Tracking Volatility" שהוא סטיית התקן של עלות האחזקה המשוערת. במילים אחרות, הוא מייצג את מידת הוודאות של עלות האחזקה המשוערת. כשה-Tracking Volatility נמוך מאוד ועלות האחזקה המשוערת נמוכה מאוד אף היא (כמו במקרה של VTI) זהו השילוב המבוקש - קרן שאנו יודעים כמעט בוודאות שהיא זולה מאוד.

כלומר, למיטב הבנתי, דמי הניהול המפורסמים הם, לפחות במקרה של וונגארד, הערכה שמרנית של עלות האחזקה בפועל.

למידע על עלות האחזקה המשוערת של קרן יש לפנות לעמודה Performance בעמוד הקרן באתר של Morningstar והמידע יופיע בתחתית העמוד.

נערך לאחרונה ב:
, יכול להיות הפרש גדול בין ה-bid ל-ask שזה בעצם עוד סוג של דמי קנייה/מכירה. ב- vti מעולם לא ראיתי את זה מעל סנט אחד.
לא בתעודות האלה, בכולם ההפרש הוא 1 סנט, גם בכל המניות ה"רציניות" אגב (הסנופי לדוגמא) וגם ברוב מניות השורה השנייה.

לפי ההסבר של מורנינגסטאר, דמי הניהול שהקרן מפרסמת הם האינדיקטור הטוב ביותר לעלות האחזקה המשוערת אך הם לא הפרמטר היחיד. פרמטרים נוספים כמו היכולת לבצע Securities Lending (שהקרן SPY למשל אינה יכולה לעשות) מאפשרים לעקוב בצורה טובה יותר אחר הבנצ'מרק. התוצאה לעיתים היא עלות אחזקה הנמוכה מדמי הניהול הרשמיים. עלות האחזקה היא הפער בין ה-NAV לאינדקס.

ההמדד הנוסף שמורנינגסטאר ניסחו נקרא "Tracking Volatility" שהוא סטיית התקן של עלות האחזקה המשוערת. במילים אחרות, הוא מייצג את מידת הוודאות של עלות האחזקה המשוערת. כשה-Tracking Volatility נמוך מאוד ועלות האחזקה המשוערת נמוכה מאוד אף היא (כמו במקרה של VTI) זהו השילוב המבוקש - קרן שאנו יודעים כמעט בוודאות שהיא זולה מאוד.

כלומר, למיטב הבנתי, דמי הניהול המפורסמים הם, לפחות במקרה של וונגארד, הערכה שמרנית של עלות האחזקה בפועל.

למידע על עלות האחזקה המשוערת של קרן יש לפנות לעמודה Performance בעמוד הקרן באתר של Morningstar והמידע יופיע בתחתית העמוד.
זה שעלות האחזקה קטנה מדמי הניהול זה ברור. החברות האלה רוצות גם להרוויח. ואנגארד מפרסמת איזה חלק מתוך 0.05% הולכים להוצאות.

זה שעלות האחזקה קטנה מדמי הניהול זה ברור.

לא נכון, בסקירה של מורנינגסטאר אודות מספר קרנות פופולריות (SPY, IVV, VOO) ניתן לראות שעלות האחזקה המשוערת של חלקן מעל דמי הניהול ושל חלקן מתחת.

המשקיע ב-VTI לא באמת משלם 0.05% אלא אפס (נכון להערכה בזמן כתיבת המאמר). כיום ההערכה העדכנית עומדת על 0.01%.

נערך לאחרונה ב:
גגל: morningstar the whole market for free?

בלינק הזה ניתן לראות שלכל הקרנות דמי אחזקה נמוכים מדמי הניהול (תומך בטענתך) אבל בסקירות אחרות של מורנינגסטאר ראיתי אחרת (לגבי SPY לדוגמה).

זהו גם אני הבנתי כך, שאצל וואנגרד (בניגוד לאחרים) אין באמת דמי ניהול אלא דמי הניהול המפורסמים הינם הערכה כמה יהיו הוצאות הניהול, בפועל דמי הניהול פחותים.
אני טועה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V יש הנחות טובות בימי הקניות של נובמבר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T חלופות טובות ודומות ל-VT ו-ISAC שוק ההון 19
F הלוואה כנגד פנסיה/קהש וכו, איך להשיג ריביות טובות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
חתול לילה חדשות טובות - הדולר עולה ! שוק ההון 10
H חדשות טובות - דמי הניהול יורדים, לפחות בחו"ל שוק ההון 12
yossik חדשות טובות למשלמים ב PayPal צרכנות פיננסית 0
Y טבלאות השוואת מוצרים לא מספיק טובות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
yossik חדשות טובות למשתמשי Windows 7 אוף טופיק 30
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
R הקטנת מס לאחר תיאום מס משתי משרות מיסים 1
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
G הקטנת ההחזר של משכנתא נדל"ן 3
א הקטנת עמלות מסחר ע"י שימוש בברוקר אנגלי, ושאלה על רובינהוד צרכנות פיננסית 19
ינש הקטנת חשיפה לריביות על משכנתא צרכנות פיננסית 2
the_newbie הקטנת חבות מס ע"י קניית ני"ע דומים שוק ההון 12