• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ברלין מתכוננת להקפיא את שכר הדירה; מחירי השכירות של דירות בעיר ישארו ללא שינוי במשך 5 שנים;

ברגע ששולפים את המשקיעים מהשוק, המחירים ייתכנסו

משקיעי הנדל"ן נשלפו מהשוק בישראל, הם תופסים כיום נפח של 10% מכלל העסקאות, לעומת 37% עד לפני מספר שנים.

בכל מדינה הממשל דוחק או מעודד כניסה של משקיעים בהתאם לאינטרס שלו, יש בזה מחזוריות.

משקיעי הנדל"ן נשלפו מהשוק בישראל, הם תופסים כיום נפח של 10% מכלל העסקאות, לעומת 37% עד לפני מספר שנים.

בכל מדינה הממשל דוחק או מעודד כניסה של משקיעים בהתאם לאינטרס שלו, יש בזה מחזוריות.
יכול להיות שזה רק 10 אחוז כי אנשים למדו לרשום נכסים על אחרים כדי לחסוך מיסים?

אני רק מדמיין זוג צעיר שגר ברוטשילד, יורד כל בוקר למקיאטו בשדרה, אוכל אצל שגב, אהרוני ואיל שני וטס בקיץ למלדיבים ובחורף לסקי בצרפת - כאוכלוסיה מוחלשת. אכן תמונות קשות.
שוב, התמונה שנוצרה אצלך בראש זה שמי שגר ברוטשילד הוא מיליונר, כאשר בפועל זה ככה רק כי משקיעים גורמים למחירים להיות כאלה שמאפשרים רק לאותם מיליונרים לחיות שם. בלי משקיעים עם הזמן המחירים היו מאפשרים לאנשים רגילים לחיות שם ( היום מעמד הביניים הוא אוכלוסיה מוחלשת כן).

שוב, התמונה שנוצרה אצלך בראש זה שמי שגר ברוטשילד הוא מיליונר, כאשר בפועל זה ככה רק כי משקיעים גורמים למחירים להיות כאלה שמאפשרים רק לאותם מיליונרים לחיות שם. בלי משקיעים עם הזמן המחירים היו מאפשרים לאנשים רגילים לחיות שם ( היום מעמד הביניים הוא אוכלוסיה מוחלשת כן).
לא הבנתי, אתה טוען שברגע שהמחירים ירדו אותם "מליונרים" פשוט יעלמו מהעיר?
לאן בדיוק הם יעברו?

לא הבנתי, אתה טוען שברגע שהמחירים ירדו אותם "מליונרים" פשוט יעלמו מהעיר?
לאן בדיוק הם יעברו?
הטענה היא שברגע שהמשקיעים יעלמו, המחירים יירדו, וכן כל דירה שמשקיע משחרר עוברת לבעלות של אדם שעובר לגור שם. עם מחירים יותר נמוכים של הדירות, אפשר לשער שאוכלוסיות בעלות הון נמוך יותר יוכלו להרשות לעצמן לגור שם.

אמנם הקצנתי את ההודעה שלי לצורך האפקט הקומי, אבל הנקודה שניסיתי להעביר היא הבאה - לגור ברוטשילד זאת לא זכות בסיסית. בכלל, לגור במרכז של המרכז של עיר גדולה ואטרקאיבית ברמה של תל אביב זה לבחור לצרוך מוצר יוקרה לכל דבר, ובדיוק כמו שזה יהיה אבסורד לקבל טענה כמו ״פעם בשנה אני נוסע לקרוז של חודש בקריביים אבל חוץ מזה אני מסכן (כלכלית)״ כך גם הטענה ״אני בוחר לגור במרכז תל אביב אבל חוץ מזה אני מסכן (כלכלית)״ היא מופרכת באותה מידה.

אמנם הקצנתי את ההודעה שלי לצורך האפקט הקומי, אבל הנקודה שניסיתי להעביר היא הבאה - לגור ברוטשילד זאת לא זכות בסיסית. בכלל, לגור במרכז של המרכז של עיר גדולה ואטרקאיבית ברמה של תל אביב זה לבחור לצרוך מוצר יוקרה לכל דבר, ובדיוק כמו שזה יהיה אבסורד לקבל טענה כמו ״פעם בשנה אני נוסע לקרוז של חודש בקריביים אבל חוץ מזה אני מסכן (כלכלית)״ כך גם הטענה ״אני בוחר לגור במרכז תל אביב אבל חוץ מזה אני מסכן (כלכלית)״ היא מופרכת באותה מידה.
אתה חוזר לדון איתי על מה המצב היום, אני מדבר על מה יהיה אם המצב יהיה אחר. וזה לא הויכוח, זה ברור שתל אביב אף פעם לא תהיה עיר עם מחירים כמו בקריית שמונה, זה לא אומר שמנפנפים את הבעיה בכך ש "תל אביב היא עיר יוקרה ותמיד תהיה כזו לנצח". השאלה הנדונה היא האם הרחקת משקיעים תהפוך את תל אביב ליותר נגישה.

הטענה היא שברגע שהמשקיעים יעלמו, המחירים יירדו, וכן כל דירה שמשקיע משחרר עוברת לבעלות של אדם שעובר לגור שם. עם מחירים יותר נמוכים של הדירות, אפשר לשער שאוכלוסיות בעלות הון נמוך יותר יוכלו להרשות לעצמן לגור שם.
שמע, אני מסכים שברגע שתוציא משקיעים מת"א המחירים ירדו, אבל לא מהסיבות שאתה חושב.
ת"א (והכוונה למרכז ת"א, לא לשכונות הרחוקות) זאת עיר של צעירים. לרובם אין הון עצמי לקנות דירה, גם לאלו מביניהם שמרויחים הרבה.
אם לא יהיו משקיעים לא יהיו דירות להשכרה ולא יהיה לצעירים איפה לגור. זה יהרוג את ת"א ויהפוך אותה לסוג של פ"ת.

שמע, אני מסכים שברגע שתוציא משקיעים מת"א המחירים ירדו, אבל לא מהסיבות שאתה חושב.
ת"א (והכוונה למרכז ת"א, לא לשכונות הרחוקות) זאת עיר של צעירים. לרובם אין הון עצמי לקנות דירה, גם לאלו מביניהם שמרויחים הרבה.
אם לא יהיו משקיעים לא יהיו דירות להשכרה ולא יהיה לצעירים איפה לגור. זה יהרוג את ת"א ויהפוך אותה לסוג של פ"ת.
כמה דירות אתה חושב שיש בתל אביב שהם מושכרות? חיפוש קצר בגוגל הביא אותי לזה שחצי מהדירות בתל אביב הן דירות מושכרות. עכשיו תדמיין שמאלצים את כל המשקיעים שמשכירים את הדירות האלה למכור ולאסור אחזקה של יותר מדירה אחת, אני לא יודע בכמה המחיר יירד, אבל הוא יירד מספיק כדי שאדם ממוצע בשנות ה 30 שלו יוכל לרכוש דירה שם אם חסך באופן אחראי.

כמה דירות אתה חושב שיש בתל אביב שהם מושכרות? חיפוש קצר בגוגל הביא אותי לזה שחצי מהדירות בתל אביב הן דירות מושכרות.
זה תלוי באיך אתה מגדיר ת"א.
לדעתי באזור המרכז (בין הים לנמיר לירקון) יש הרבה יותר שוכרים.
אבל אפילו אם זה חצי, עדיין לאן כולם ילכו?
עכשיו תדמיין שמאלצים את כל המשקיעים שמשכירים את הדירות האלה למכור ולאסור אחזקה של יותר מדירה אחת, אני לא יודע בכמה המחיר יירד, אבל הוא יירד מספיק כדי שאדם ממוצע בשנות ה 30 שלו יוכל לרכוש דירה שם אם חסך באופן אחראי.
ומה אם אדם ממוצע בתחילת שנות ה20 שלו? אנשים שעושים את צעדיהם הראשונים ב"עולם האמיתי", כאלה בלי "הון צבור" בכלל?
מה עם אותם אנשים שלא רוצים לקנות בת"א כי מבחינתם ת"א זה "שלב זמני" שמתאים לשכירות, והם מתכננים בכלל לקנות דירה מחוץ לת"א בהמשך. למה לחייב אותם בהוצאות רכישה/מכירה מאוד גבוהות במקום לאפשר להם לשכור.

אגב, מהנסיון שלי בעלי הבית הכי גרועים הם אלו שיש להם רק דירה אחת. אנשים הם עשרות דירות ויותר הם בדר"כ בעלי בית טובים בהרבה ומסודרים בהרבה.

אז בשביל 30% מהאוכלוסיה (חסרי דירות) נהרוג את ה-70% בעלי הדירות.
אם לא הייתי בטוח שסטאלין מת, הייתי חושב שהוא הגיע לישראל.
טוב שלא טענת שנהרוס את הבניינים הישנים ונמצא קבלנים שמוכנים לבנות מגדלים עם רווח יזמי של 5%.

אבל נזרום עם ההצעה שלך.
מחר 10,000 דירות מוצעות למכירה בתל אביב.
המחיר כמובן יורד, כי אם לא ממך אקנה מהשכן.
25,000 בעלי דירות בפריפריה שמגיעים לעבודה כל יום בתחבורה ציבורית/ רכבים רצים לקנות את הדירות בתל אביב.
המחיר עולה חזרה.
אסור יותר מדירה אחת לאדם... ולמשפחה?
אם לאבא שלי יש דירה, מותר לי לקנות אחת? לאחותי? לאמא שלי?
אבל אי אפשר להכין חביתה בלי לשבור כמה ביצים.

נערך לאחרונה ב:
שינוי דרסטי כזה הוא הפקעת רכוש לכל דבר.
מהלך טוטאליטרי שברבות הזמן שם אותך כמדינה מצורעת בעולם. כזאת שמסוכן לעשות בה עסקים.
קצת כמו להפר הסכמי גז.

נערך לאחרונה ב:
מרגיש כמו הטרלה... לא מסתדר לי שמישהו בפורום הזה יהיה בעד הנדסה חברתית כל כך אלימה.

לא לא, אלו דעותיו האמיתיות. זכותו.
אם ככה ברור שזכותו.
כמו שזכותי לחשוב שזו התערבות אלימה מאוד בשוק וסופה להכשל וליצור עיוותים כמו כל ההתערבויות הקודמות.

מאחר ובכל העולם המערבי, יש קושי הולך וגדל לרכוש דירת מגורים,
אוכלוסיות גדולות יותר גרות בשכירות, בכל שכבת גיל
מאיפה הבאת את זה? זה תחושה אישית? המספרים שאני מכיר, הפוכים לגמרי.
כמו שזכותי לחשוב שזו התערבות אלימה מאוד בשוק וסופה להכשל וליצור עיוותים כמו כל ההתערבויות הקודמות.
זכותך כמובן לחשוב מה שאתה רוצהD:
בשרשור הזה, אנשים מביעים דעות כל כך החלטיות על האפקט של RENT CONTROL. די מצחיק, שהכל מגיע מתיאוריות.
סהכ, יש המון מדינות עם חוקים שונים בתחום. זה נעשה המון פעמים בצורות שונות, ואפשר לקרוא קצת על האפקט על השווקים בפועלD:

מתוך עניין, איזה עיוות בשוק גרם הטבת מס רכישה מופחת לדירה יחידה? (הדוגמא הראשונה שעלתה לי לראש)

מתוך עניין, איזה עיוות בשוק גרם הטבת מס רכישה מופחת לדירה יחידה? (הדוגמא הראשונה שעלתה לי לראש)
לא יודע אם זה עיוות או דבר רצוי, אבל אם קיבלת דירה בירושה, כל זמן שלא הצלחת להיפטר ממנה, אתה לא יכול לעבור דירה בלי לשלם קנס עצום של מס רכישה לדירה שניה. אני מכיר שכונה בה כולם עוברים לדירות בהשכרה מהסיבה הזו.

מאיפה הבאת את זה? זה תחושה אישית? המספרים שאני מכיר, הפוכים לגמרי.

זכותך כמובן לחשוב מה שאתה רוצהD:
בשרשור הזה, אנשים מביעים דעות כל כך החלטיות על האפקט של RENT CONTROL. די מצחיק, שהכל מגיע מתיאוריות.
סהכ, יש המון מדינות עם חוקים שונים בתחום. זה נעשה המון פעמים בצורות שונות, ואפשר לקרוא קצת על האפקט על השווקים בפועלD:

לא מדבר על RENT CONTROL, לזה אני יכול להתחבר במידה מסוימת ולהבין את ההגיון. אני מדבר על זה שהבחור רוצה לאסור בחוק להחזיק יותר מדירה אחת.
טרלול קומוניסטי כזה לא שמעתי גם בקבוצות פייסבוק של נוער מק"י.

שמשקיעים רוכשים דירות על שם הילדים.
מה שהיה עוזר להמנע גם ממס על דירה שלישית.

Back
למעלה