• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ברוקר מכר את הניירות שלי "בטעות" ללא אישורי

shlom12

משתמש סולידי
דירוג
5
שלום לכל העוזרים כאן, תשמעו סיפור הזוי שקרה לי, מה דעתכם.
אני חדש בתחום ולראשונה קניתי את הקרן סל VTI שבוע שעבר ביום חמישי,
אתמול בערב (יום שני) נכנסתי לחשבון ואני מגלה שהברוקר מכר את כל הניירות שקניתי בטענה שהיות ואני אמריקאי (חתמתי על w9) אסור לי להחזיק קרנות כאלו, כמובן צעקתי עליהם שזה טעות ואין בזה שום בעיה, אני מחכה לתשובה מהם.
מה אתם אומרים, קרה כזה דבר למישהו? מה עוד אפשר לעשות בנידון?
תודה
(נא לא לשאול כרגע איזה ברוקר זה)

ברוקר ישראלי?
אם הקרן ירדה מאז שמכרו לך אותה בכפייה עד שהצלחת לחלץ את כספך מידיהם ולעבור לברוקר אמיתי - הרווחת.
אם היא עלתה - מניח שמכתב מעו"ד יעזור לקבל פיצוי על הנזק שגרמו לך.

אתמול בערב (יום שני) נכנסתי לחשבון ואני מגלה שהברוקר מכר את כל הניירות שקניתי בטענה שהיות ואני אמריקאי (חתמתי על w9) אסור לי להחזיק קרנות כאלו, כמובן צעקתי עליהם שזה טעות ואין בזה שום בעיה, אני מחכה לתשובה מהם.
באמת מסקרן מי זה הברוקר ההזוי הזה.

נראה לי שזו לא מדיניות של הברוקר, ולכן לא חשוב מי הוא.
סתם טעות בשיקול הדעת של אחד העובדים, ולכן הגיוני שהברוקר יפצה את הלקוח על טעותו. אם נגרם נזק כמובן.

הנזק הראשוני שנגרם שמכרו בהפסד מועט, שנית יהיה עמלת מכירה וקניה נוספת, שלישית אם הקרן בינתיים תעלה הפסדתי עוד.
באיזה צורה אני יכול לאיים עליהם? פניה לרשות לניירות ערך? או משהו נוסף
עדיין לא קיבלתי מהם תשובה מה הטענה שלהם, יש להם דרך לנפנף אותי?

באיזה צורה אני יכול לאיים עליהם? פניה לרשות לניירות ערך? או משהו נוסף
לא נראה לי שצריך לאיים. פשוט לבקש שיחזירו לך את כל יחידות הקרן שמכרו. כמובן בלי חיוב עמלות.

אם הם יסרבו, פנה למפקח על שוק ההון.

לא נראה לי שצריך לאיים. פשוט לבקש שיחזירו לך את כל יחידות הקרן שמכרו. כמובן בלי חיוב עמלות.
או לחלופין שתבקש פטור מעמלות/דמי ניהול בגובה הנזק, יותר קל להם (בירוקרטית/פסיכולוגית) לתת דבר כזה בד"כ.
מייל למחלקת פניות הציבור שלהם עשויה לזרז את העניינים.
תכתוב גם שככל שהזמן עובר והם מתעכבים בטיפול במקרה שלך - כך גובר הנזק ושהצעד הבא הוא פניה לרשות שוק ההון.

חדר המסחר טוענים שם בתוקף שזה המדיניות שלהם שאסור לאמריקאים להחזיק קרנות אמריקאיים, והפנו אותי לשרות לקוחות.
מישהו יכול לשלוח לי מסמכים או מקורות שמוכיחים שזה לא נכון.

חדר המסחר טוענים שם בתוקף שזה המדיניות שלהם שאסור לאמריקאים להחזיק קרנות אמריקאיים, והפנו אותי לשרות לקוחות.
מאוד ייתכן שזה המדיניות שלהם (כלומר, בית ההשקעות), שנועד להימנע מבעיות בירוקרטיות במיסוי של הדיבידנדים.
תבקש מהם להראות את האיסור בהסכם ההצטרפות.
אם זה מופיע, וחתמת, אז אולי הייתי טוען שהם היו צריכים להדגיש בפניך הגבלות מיוחדות לאמריקאים.

מישהו יכול לשלוח לי מסמכים או מקורות שמוכיחים שזה לא נכון.
אין מסמך כזה, כי אין איסור לא בחוק הישראלי ולא בחוק האמריקאי.
כפי שעכשיו משתמע נשמע שזה נוהל פנימי שלהם.

מאוד ייתכן שזה המדיניות שלהם (כלומר, בית ההשקעות), שנועד להימנע מבעיות בירוקרטיות במיסוי של הדיבידנדים.
תבקש מהם להראות את האיסור בהסכם ההצטרפות.
אם זה מופיע, וחתמת, אז אולי הייתי טוען שהם היו צריכים להדגיש בפניך הגבלות מיוחדות לאמריקאים.

אין מסמך כזה, כי אין איסור לא בחוק הישראלי ולא בחוק האמריקאי.
כפי שעכשיו משתמע נשמע שזה נוהל פנימי שלהם.
הם טענו שזה הנוהל שלהם בגלל שחוקית אסור לי להחזיק את זה.
הם לא אמרו לי על כך שום דבר כשפתחתי את החשבון, ואני ישאל אותם האם זה מופיע בהסכם.

יש כאן מישהו אזרח אמריקאי שיש או היה לו חשבון בפסגות והחזיק שם קרנות אמריקאיות?

הם טענו שזה הנוהל שלהם בגלל שחוקית אסור לי להחזיק את זה.
זו לא תהיה פעם ראשונה שנציג לא מבין לעומק את מה שהוא אומר.
תנסה להגיע לדמות בכירה במחלקה המקצועית שם.

זו לא תהיה פעם ראשונה שנציג לא מבין לעומק את מה שהוא אומר.
תנסה להגיע לדמות בכירה במחלקה המקצועית שם.
תודה על העזרה
מי אמור לטפל בכזה דבר חדר המסחר או שרות לקוחות?
כי הנציג בחדר המסחר טען לדבר אם שרות לקוחות, ובשרות לא ממש ידעו ובקשו לשלוח להם מייל, אני מחכה לתגובה מהם.

תודה לעונים
מנהל השרות חזר אליי שיש להם נוהל בגלל בעיות מיסוי לאמריקאים שהם לא מאשרים קניה של ניירות זרים,
הוא התנצל על כך שלא הודיעו לי על כך מראש ולכן יזכו אותי על כל ההפסדים והעמלות שהיו,
אני מחכה לראות שיחזירו לי את כל הכסף שלי ואז אני יסגור את החשבון.
י

אחת הסיבות שאני יכול לחשוב עליה זה אי מילוי טופס W-9.
בכול אופן, תקבל החזר וסוף טוב.
אפשר לנעול?

אחת הסיבות שאני יכול לחשוב עליה זה אי מילוי טופס W-9.
בכול אופן, תקבל החזר וסוף טוב.
אפשר לנעול?
חתמתי על w9, הסיבה למה שקרה זה כמו שכתבתי
שיש להם נוהל בגלל בעיות מיסוי לאמריקאים שהם לא מאשרים קניה של ניירות זרים,
זה נוהל של הבית השקעות ולא קשור לשום חוק כלשהו,
אולי יש ענין להשאיר פתוח עד שאני יראה את הכסף אצלי?

בגלל בעיות מיסוי לאמריקאים שהם לא מאשרים קניה של ניירות זרים
כנראה בגלל זה:
למה לאמריקאים כדאי לפתוח תיק השקעות בברוקר זר?
הבעיה היא שלאמריקאים לא מומלץ להשקיע בקרנות שהונפקו מחוץ לארה"ב. הסיבה העיקרית היא שהאמריקאים לא אוהבים את דחיית המס שנוצרת ממכשירים פאסיביים זרים.
נשאר לאמריקאים להשקיע בקרנות אמריקאיות. עכשיו אפשר לעשות את זה בבית השקעות ישראלי. הבעיה היא שלפי חוקי המס בארה"ב אין ניכוי במקור לאזרחי ארה"ב על דיבידנדים וההתחשבנות נעשית בדוח בסוף שנה (כאשר מדרגות המס לדיבידנדים הם 0%, 15% ו-20%, יש גם אופציה ל10%, 12%, 22%, 24%, 33%, 35% ו-37%, אבל זה נדיר יותר במדדים המובילים).
את ההפרש בין המס ששילמתם לאמריקאיים ל25%, תצטרכו להשלים למדינת ישראל.
אממה, מס הכנסה ישראל אומר, "אה האמריקאים לא לקחו מס במקור, אז כנראה שהם לא רוצים מס אז אנחנו ניקח כבר עכשיו השלמה ל25%"
וזה יוצר בעיה. כי האמריקאים עדיין ירצו את המס שלהם בדוח השנתי. האמריקאים לא יסכימו שלא תשלמו רק כי כבר שילמתם 25% לישראל. אז מה שתצטרכו לעשות זה לשלם לאמריקאים, ולדרוש ממדינת ישראל *החזר מס*.
כלומר, תצטרכו ***להגיש דוח שנתי למדינת ישראל*** כל שנה כדי לא לשלם כפל מס.
עכשיו, אחד החששות הכי גדולים ששמעתי מאנשים מדוע הם לא פותחים חשבון השקעות בברוקר זר, זה העניין של הגשת דוח שנתי למדינת ישראל.
אבל עכשיו, אתם בכל מקרה תצטרכו כל שנה להגיש דוח שנתי למדינת ישראל. אף אחד לא רוצה להשאיר מסים עודפים אצל הממשלה ה"נהדרת" שלנו.
אז אם בכל מקרה אתם "חייבים" להגיש דוח שנתי בישראל, למה לא ליהנות מכל היתרונות של ברוקר זר, והם:
1. עמלות המרה אפסיות/מגוחכות
2. עמלות מסחר מגוחכות
3. יכולת לבצע מכירה בשכבות - זה השוס האמיתי. בישראל בית ההשקעות יכריח אתכם למכור את השכבות לפי הסדר שקניתם אותם. בגלל שהשוק רוב הזמן עולה, המניה שקניתם ראשונה תגלם את המס הגבוה ביותר מכל המניות שלכם. בברוקר זר, תוכלו לבחור את המניה שנקנתה אחרונה, או כל מניה אחרת שהמס המגולם בה הכי נמוך. זה ישאיר יותר כסף אצלכם בכיס, ויותר כסף מושקע לטווח ארוך יותר.
4. חוסר ניכוי מס במקור - נכון, חלק רואים את זה כחיסרון, אני אומר הפוך, תן לכסף שלי להמשיך להיות מושקע, אני אשלם את המסים שלי בהמשך השנה. מחישובים שביצעתי דחיית המס הזו שקולה לדמי ניהול של 0.05% לשנה.
סיכום:
לברוקר זר יש המון יתרונות, והחיסרון הכי גדול שלו (הגשת דוח שנתי למדינת ישראל) הוא הופך להיות הכרח לאזרחים אמריקאיים בגלל שיטת ניכוי מס במקור בבתי ההשקעות הישראליים. היות שכך, אין מניעה להיות בברוקר זר, ליהנות מהעמלות הנמוכות, ולהגיש דוח שנתי בכל שנה גם לאמריקאיים וגם לישראלים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
K חשבונות ברוקר באירופה לילדים ולי שוק ההון 13
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
מ 5 שאלות באינטראקטיב ברוקר שוק ההון 7
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 12
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
W הצהרת מס באינטראקטיב ברוקר האמריקאי מיסים 1
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
JBUZZ ברוקר ישראלי חדש: בלינק שוק ההון 102
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
R ברוקר ישראלי עם 2fa פוסטים מאיכות נמוכה 6
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M ברוקר אירופאי כאלטרנטיבה ל IB שוק ההון 7
L השקעה דרך ברוקר זר שוק ההון 13
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
I חשבון השקעות משותף לבני זוג צעירים - ברוקר נפרד? איך לפזר? שוק ההון 0
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
V ברוקר ישראלי מבקש המון פרטים בהרשמה, הגיוני? צרכנות פיננסית 10
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
B ניוד קופת IRA ללא החלפת ברוקר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ז דיווח מס לאזרחי ארה"ב על ברוקר בארה"ב (IB) מיסים 2
ע ברוקר ארה"ב- קרן כספית דולר או יורו שוק ההון 9
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
ע שאלות לגבי ברוקר זר / חשבון זר שוק ההון 0
W חשבון ברוקר לילד שוק ההון 1
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
ranv באיזה ברוקר תנאי השורט short טובים? שוק ההון 7
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S איך לבחור ברוקר ישראלי? האם וכיצד להתמקח על העמלות? שוק ההון 6
C חשבון ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
J ברוקר להמרות מט"ח - חברה בע"מ (לא IB) צרכנות פיננסית 10
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
M קופת גמל להשקעה vs ברוקר. חישוב דמי ניהול, מס רווחי הון. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
J תיאום מס הכנסה עם IB או ברוקר זר מיסים 3
R ברוקר אירופאי שוק ההון 5
T חורבן בישראל וגורלן של קרנות זרות שנקנו באמצעות ברוקר ישראלי בבורסה זרה? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה