• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ברוקר מומלץ

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,476
לרוב אני משקיע דרך פסגות, אבל גיליתי כל מיני הגבלות בברוקר הזה:
- אין שורטים
- אין גישה ל-OTC
- אין אופציה לרכישת אופציות על ניירות ערך זרים
- המרת דולרים עד שעה 14:00 בלבד, ימי ב'-ה'
- לקח להם נצח להעביר את הני"ע הזרים שלי, ועדיין יש לי כמה בפפר
- ספארק (המעבר מהממשק של פפר לממשק של פסגות... פשוט חשים בשנמוך)

מהצד השני:
- דמי הניהול שלי הם 10 ש"ח בחודש בלבד (אני גם אמור לקבל חצי שנה חינם)
- חדר המסחר עונה במהירות
- נראה שהמחירים בסה"כ הוגנים

אני מבין שרוב הזמן למשקיע הפסיבי זה מספיק, אבל אני הייתי רוצה גישה גם לאפשרויות יותר מורכבות

אני מתלבט בין מספר ברוקרים:
1. לעבור ל-IBI (שם יש גישה ל-OTC, לאופציות על ני"ע זרים, המרת הדולרים היא זמינה תמיד ולמיטב ידעתי יש אפשרות לשורטים), כשהחסרון המרכזי זה להוסיף עוד כמה שקלים לדמי הניהול
2. לעבור ל-IB ישראל (כשהחיסרון העיקרי הוא הגשת הדו"חות למס הכנסה + עושה רושם שזה פשוט מורכב מדי, אבל אני לא בטוח אם אני סתם נרתע. האם אכן כך הדבר? האם המערכת באמת מסובכת וכו'?)
3. eToro (זמין בכלל בישראל? מפוקח ע"י רשות ניירות הערך האמריקאית? עושה רושם שזה ברוקר בסגנון רובינהוד, אין עמלות בכלל, הממשק מאוד ידידותי וסה"כ - אם כבר להגיש דו"ח למס הכנסה, נראה לי ש-eToro שווה את זה)

אשמח לחוות דעת על הבורקרים השונים
תודה לעוזרים

למה אינטראקטיב ישראל ולא העולמית? אם זה בגלל עמלת המינימום, כדאי לבדוק גם את המתווך הגרמני captrader, מציע המרת שקלים ב3 יורו בערך אם אני לא טועה, במקום 75 שח אצל אינטראקטיב ישראל. המערכת לא הכי אינטואיטיבית אבל לא מורכבת מדי

לגבי המרת מט"ח גם בibi הם מבצעים את בקשת ההמרה כל יום בשעה 12 על בקשות שנקלטו קודם. אבל ממה שהם מציינים, אתה יכול לפנות לחדר המסחר, והם ישדרו לך את הפקודה בכפוף ליתרה מספקת בש"ח, ופשוט ישלימו את ההמרה ביום העסקים הבא לפי השער שיהיה באותו רגע.
אולי לפסגות יש גם משהו דומה.

לגבי ההחלטה על ibi מול interactive broker, זה תלוי כמה עסקאות אתה צפוי לעשות בחודש. אם מדובר על מספר נמוך, נשמע לי שעדיף לשלם עמלה קטנה ולחסוך את כאב הראש של הגשת דו"ח חצי שנתי. אם מדובר על סכום גבוה על עמלות (נניח אלף ש"ח ומעלה בשנה), הייתי עובר ל interactive broker.

למה אינטראקטיב ישראל ולא העולמית? אם זה בגלל עמלת המינימום, כדאי לבדוק גם את המתווך הגרמני captrader, מציע המרת שקלים ב3 יורו בערך אם אני לא טועה, במקום 75 שח אצל אינטראקטיב ישראל. המערכת לא הכי אינטואיטיבית אבל לא מורכבת מדי

75 ש''ח? הייתי בטוח שמדובר בטעות ומדובר ב-7.5 ש''ח, וואו
אבדוק את המתווך הגרמני, תודה

לגבי המרת מט"ח גם בibi הם מבצעים את בקשת ההמרה כל יום בשעה 12 על בקשות שנקלטו קודם. אבל ממה שהם מציינים, אתה יכול לפנות לחדר המסחר, והם ישדרו לך את הפקודה בכפוף ליתרה מספקת בש"ח, ופשוט ישלימו את ההמרה ביום העסקים הבא לפי השער שיהיה באותו רגע.
אולי לפסגות יש גם משהו דומה.

לגבי ההחלטה על ibi מול interactive broker, זה תלוי כמה עסקאות אתה צפוי לעשות בחודש. אם מדובר על מספר נמוך, נשמע לי שעדיף לשלם עמלה קטנה ולחסוך את כאב הראש של הגשת דו"ח חצי שנתי. אם מדובר על סכום גבוה על עמלות (נניח אלף ש"ח ומעלה בשנה), הייתי עובר ל interactive broker.

- לפסגות יש משהו דומה, אבל הייתי מעדיף שתהיה את האופציה להמרה מיידית, גם אם בתשלום מוגדל - just in case
מדובר במספר נמוך של עסקאות, ולכן אני באמת נוטה פשוט לעבור ל-IBI במקום להתחיל הרפתקאות חדשות - אם כי אני מניח שבסופו של דבר, בראייה לטווח ארוך במיוחד, בסוף אעבור ל-IB העולמית (תוכנית השאלת המניות, ריביות אטרקטיביות... אבל יש זמן עד לשם :) )

-----------
אין אף ביקורת על eTORO?
מישהו ניסה?
אגב, אין איזו דרך להצטרף לרובינהוד? אולי דרך חשבון פיוניר?

אתה בחור צעיר כזכור לי, לא עדיף ישירות אצל IB? (עד גיל 25 רק 3$ בחודש)

יש לך גם את האופציה לפתוח חשבון ב TD Ameritrade , אין עמלות על מניות ו ETF (OTC יש אבל לא רציני) , אין תשלום חודשי, אין מינימום הפקדה ויש להם תוכנה מאוד מתקדמת בחינם ללא עלות ועוד המון דברים. יש לי חשבון שם ואני מאוד מרוצה מהברוקר הוא נחשב לאחד הטובים בעולם.

יש לך גם את האופציה לפתוח חשבון ב TD Ameritrade , אין עמלות על מניות ו ETF (OTC יש אבל לא רציני) , אין תשלום חודשי, אין מינימום הפקדה ויש להם תוכנה מאוד מתקדמת בחינם ללא עלות ועוד המון דברים. יש לי חשבון שם ואני מאוד מרוצה מהברוקר הוא נחשב לאחד הטובים בעולם.

איך מעבירים אליהם כספים? העברה בינלאומית מהבנק?

אתה פותח חשבון אצלם ולאחר מכן מעביר מאיפה שאתה רוצה. אני העברתי מחשבון הבנק שלי , יש להם חשבון בנק להפקדות ללקוחות מחוץ לארה״ב

החשבון הוא בארה״ב. אני לא מכיר את IB מבחינת הפקדות. לא בצעתי הרבה הפקדות ל TD.
תברר איתם מה כל האפשרויות להפקדה.

על
בדיוק.
זה אומר שעל הפקדה אחת אתה מפסיד הרבה יותר כסף ממה שתשלם בעמלות קניה בכמה שנים בIB
כל אחד החישובים והסכומים שלו וכמות ההפקדות שלו , אני לא מבין מה הקשר עמלות של שנים ב IB. כל בנק יש לו עמלות משלו

כל אחד החישובים והסכומים שלו וכמות ההפקדות שלו
נכון. אבל ההפרש כלכך גדול שזה כמעט ולא משנה.
אני לא מבין מה הקשר עמלות של שנים ב IB. כל בנק יש לו עמלות משלו
העמלה הכי נמוכה שתצליח למצוא בכל בנק בארץ תיהיה בהכרח גבוה בהרבה ממה שתשלם על עמלות ק/מ במשך כמה שנים בIB, ולכן (לצערי) עבור ישראלי שמרוויח בארץ בשקלים אין אלטרנטיבה שמשתלמת יותר מIB.
עמלת המרה (או בשמה האחר "מרווח שער") בבנק היא באזור ה1%. אפילו אם תצליח לקבל הנחה מטורפת ולשלם רק 0.1%, זה עדיין פי 50 ממה שתשלם בIB. וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון עמלת העברה בבנק (שגם היא לא זולה לרוב), ואפילו אם הצלחת לקבל דיל מדהים והיא בחינם יש לך עדיין 10-20$ עמלת בנק מקשר (שזה לבד פי 10 יותר מעמלת המינימום של IB).
כלומר איך שלא תהפוך את זה, אני לא רואה איך עבודה עם ברוקר אחר תיהיה משתלמת.

אתה כמובן יכול להחזיק חשבון IB בשביל ההעברות ובנוסף אליו חשבון בTD/שואב/ETRADE או כל ברוקר אחר, אבל אני באמת לא בטוח שחיסכון של 35 סנט שווה את ההתעסקות הזאת.

נשמע מעולה, אבל ההעמלות כאן הן באמת בעיה...
חשבתי לעצמי: כמה נחמד זה היה יכול להיות לו ברוקרים כאלה היו יכולים לקבל USDC, לא?
נגיד שהייתי קונה USDC דרך הבנק שלי כאן בארץ, שולח לחשבון בחו"ל בעמלה מינימלית, ואז פודה חזרה לדולרים רגילים
מהיר יותר מכל העברה בנקאית, וכנראה גם זול יותר - אם כי, ייתכן שעמלת המכירה והקנייה של ה-USDC גבוה (לא בקיא מה העמלות בבורסות הקריפטו)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I ברוקר מומלץ לבורסה האמריקאית? צרכנות פיננסית 18
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
K חשבונות ברוקר באירופה לילדים ולי שוק ההון 13
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
מ 5 שאלות באינטראקטיב ברוקר שוק ההון 7
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 12
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
W הצהרת מס באינטראקטיב ברוקר האמריקאי מיסים 1
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
JBUZZ ברוקר ישראלי חדש: בלינק שוק ההון 102
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
R ברוקר ישראלי עם 2fa פוסטים מאיכות נמוכה 6
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M ברוקר אירופאי כאלטרנטיבה ל IB שוק ההון 7
L השקעה דרך ברוקר זר שוק ההון 13
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
I חשבון השקעות משותף לבני זוג צעירים - ברוקר נפרד? איך לפזר? שוק ההון 0
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
V ברוקר ישראלי מבקש המון פרטים בהרשמה, הגיוני? צרכנות פיננסית 10
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
B ניוד קופת IRA ללא החלפת ברוקר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ז דיווח מס לאזרחי ארה"ב על ברוקר בארה"ב (IB) מיסים 2
ע ברוקר ארה"ב- קרן כספית דולר או יורו שוק ההון 9
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
ע שאלות לגבי ברוקר זר / חשבון זר שוק ההון 0
W חשבון ברוקר לילד שוק ההון 1
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
ranv באיזה ברוקר תנאי השורט short טובים? שוק ההון 7
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S איך לבחור ברוקר ישראלי? האם וכיצד להתמקח על העמלות? שוק ההון 6
C חשבון ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
J ברוקר להמרות מט"ח - חברה בע"מ (לא IB) צרכנות פיננסית 10
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
M קופת גמל להשקעה vs ברוקר. חישוב דמי ניהול, מס רווחי הון. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
J תיאום מס הכנסה עם IB או ברוקר זר מיסים 3
R ברוקר אירופאי שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה