• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בעת נסיעה לחו"ל- כרטיס אשראי, חשבון מט"ח או כרטיס נטען?

TOM_27

משתמש סולידי
דירוג
12
היי חברים,

בקרוב אטוס לגרמניה, טיול קצר של לכל היותר שבועיים. רציתי לדעת מהי הדרך הזולה יותר מבחינת עמלות והמרות- האם שימוש בכרטיס האשראי הרגיל שלי מהארץ (מאסטרקארד), שימוש בכרטיס נטען מאסטרקארד שרכשתי בדואר בטיול הקודם והוא כרגע ריק לחלוטין וצריך להטעין אותו מחדש (בהנחה וזה אפשרי, עברה שנה), או שמא כדאי בכלל לפתוח חשבון מט"ח בבנק?

אצטרך סכום של כ-3000 יורו, שימוש במזומן הוא לא אפשרות.

אני בבנק הבינלאומי בחשבון "הוט", עם כרטיס אשראי מאסטרקארד גולד של מועדון "הוט". אין שום הטבות לכרטיס או לחשבון מבחינת מט"ח מלבד קנייה של עד 2000$ בשנה ללא עמלת רכישה.

אין לי אפשרות להשיג כרטיס משתלם יותר מבחינת עמלות ועלות (הייטק זון וכו').

לאחר שיטוט באינטרט הבנתי שהעמלות ששילמתי על הכרטיס הנטען בזמנו נחשבות לגבוהות ולא משתלמות כ"כ, אך לא הצלחתי להבין מהי הדרך הכדאית עבורי בהנחה ואני לא מעוניין להסתובב עם מזומן ופתיחת חשבון מט"ח בבנק גם טומנת בחובה עלויות כמו גם שימוש בכרטיס האשראי הרגיל שלי.

מצרף לצורך השוואה תעריפים של הבנק+ תעריפים של הכרטיס הנטען, תעריפי כרטיס האשראי הם קבועים ואחידים - 2.3% על השער היציג:

תעריפון הבנק:
https://online.fibi.co.il/wps/wcm/c...MOD=AJPERES&useDefaultText=0&useDefaultDesc=0

תעריפון הדואר:
http://www.israelpost.co.il/content.nsf/pages/smartcard_prepaid_comissions

אשמח לקבל את עזרתכם כי יצאתי די מבולבל מכל הסיפור.

תודה.

אני הייתי פותח חשבון מטח. עלויות המרה ללא הטבה הן 1.2% בערך מעל הרציף. אחוז אחד בשער ו 0.19 עמלת המרה. במקום 2.3% תשלם בסביבות 1.1% (כי יש לך פטור מה 0.19 עד 2000$).

כל ההתעסקות תסתכם ב 3 פקסים.
יש כבר הכל "מוכן" רק צריך לבקש להפעיל.
כל אחד והשיקולים שלו.
אני לא הייתי הולך לחפש מכשיר פקס בשביל לחסוך 150₪ חד פעמי. חוץ מזה שמהנסיון שלי עם בנקים בארץ, זה אף פעם לא נגמר כלכך בקלות ותמיד צריך לעשות עוד כמה טלפונים לסדר עניינים (לא הגיע פקס, הזינו עמלה לא נכונה, שכחו לפתוח הרשאות וכו)

אם פות"ש מחפש פתרון ארוך טווח לטיולים נוספים זה סיפור אחר (ואז ההמלצה שלי בכלל כרטיס ללא עמלות חו"ל, כמו הכרטיס של שואב)

היום יחסוך 150 שקל, בטיול הבא סכום נוסף ואולי אפילו כבר ברכישת כרטיסי הטיסה . אם שאל, כנראה שזה מספיק חשוב עבורו.

היום יחסוך 150 שקל, בטיול הבא סכום נוסף ואולי אפילו כבר ברכישת כרטיסי הטיסה . אם שאל, כנראה שזה מספיק חשוב עבורו.
כמו שאמרתי - לנסיעה אחת לא הייתי מתאמץ. לכמה נסיעות כנראה שכן, אבל אז גם הייתי הולך לאפיקים אחרים שיכולים לקחת יותר זמן, אבל מוזילים את העלויות עוד יותר, כמו למשל כרטיס עם עמלות חו"ל מאוד מוזלות (הייטקזון ודומיו) או בלי עמלות חו"ל בכלל (למשל הכרטיס של שואב, או כרטיסי אשראי אמריקאים למיניהם).

לא הייתי הולך לחפש מכשיר פקס
אפשר לא לחפש פקס, יש כמה שרותי פקס באינטרנט בנגישות מיידית.
לא מבין אותך, להוציא כרטיס של שוואב דורש יותר מאמץ, הון התחלתי והתעסקות.

לא מבין אותך, להוציא כרטיס של שוואב דורש יותר מאמץ, הון התחלתי והתעסקות.
הכל שאלה של עלות-תועלת. בשביל לחסוך 150 ש"ח לא הייתי מתאמץ בכלל, אבל אם מדובר על כמה טיולים וסכומים גדולים בהרבה לאורך השנים אז כבר הייתי משקיע יותר מאמץ וחוסך עוד יותר כסף.

לחלוטין. גם עניין החיסכון הכלכלי חשוב לי, אך גם העניין העקרוני שאני לא מוכן לממן אותם אם אני יכול שלא.

@TOM_27 אתה בוגר אוניברסיטה/ מכללה ?
אצל בוגרי tau למשל עמלת המרה היא 1.2%. אולי טתה זכאי להטבה משמעותית ואינך מודע לה.

אני הייתי פותח חשבון מטח. עלויות המרה ללא הטבה הן 1.2% בערך מעל הרציף. אחוז אחד בשער ו 0.19 עמלת המרה. במקום 2.3% תשלם בסביבות 1.1% (כי יש לך פטור מה 0.19 עד 2000$).

חשוב לציין שכבר ניצלתי את ההטבה בחלקה, רכשתי והעברתי לחו"ל 500 יורו (שגם על כך אני מאמין שעשקו אותי, טענו שזה עלה לי רק 25$ עמלה, אך הבנתי שישנן עוד עמלות בדרך שאינן ידועות), כ-615 דולר, מה שמשאיר לי כ-1385 דולר, שהם כ- 1126 יורו. על שאר הסכום כבר אצטרך לשלם עמלת המרה.

האם עדיין משתלם? והייתי שמח לדעת אילו איזה דרישות עליי לבוא לבנק בעת בקשה לפתיחת חשבון מט"ח, איזה עמלות יהיו מתקבלות ומשתלמות לעומת כרטיס האשראי?

כמו שאמרתי - לנסיעה אחת לא הייתי מתאמץ. לכמה נסיעות כנראה שכן, אבל אז גם הייתי הולך לאפיקים אחרים שיכולים לקחת יותר זמן, אבל מוזילים את העלויות עוד יותר, כמו למשל כרטיס עם עמלות חו"ל מאוד מוזלות (הייטקזון ודומיו) או בלי עמלות חו"ל בכלל (למשל הכרטיס של שואב, או כרטיסי אשראי אמריקאים למיניהם).

ההתעסקות והמאמץ לא מפחידים אותי. אני מעוניין לחסוך כסף. הייטק זון לא אופציונלי עבורי. הכרטיסים שכן, כמו Fly Card, טומנים בחובם עלות חודשית ומדובר בכרטיס שאני אצטרך לכל היותר לטיול פעם בשנה, אין לי סיבה לשלם על כרטיס לא פעיל דמי כרטיס חודשיים.

האם עדיין משתלם? והייתי שמח לדעת אילו איזה דרישות עליי לבוא לבנק בעת בקשה לפתיחת חשבון מט"ח, איזה עמלות יהיו מתקבלות ומשתלמות לעומת כרטיס האשראי?
באופן כללי המרות מט"ח בארץ נורא יקרות. אאל"ט יהיה לך קשה להגיע לעמלות המרה של פחות מ1% (כמו ש @אנטארטיקה ציין, ללא הטבות זה כנראה 1.2% לכל המרה), וגם אז לא בטוח שאין עמלות נוספות.
גם עניין החיסכון הכלכלי חשוב לי, אך גם העניין העקרוני שאני לא מוכן לממן אותם אם אני יכול שלא.
אם כבר אתה רוצה לחסוך ולא מוכן סתם לשלם לבנקים כסף מיותר כעקרון (שאני מאוד מסכים איתו), הייתי מציע לך לבדוק פתרונות קצת יותר מסובכים שיכולים לחסוך לך הרבה יותר כסף, כמו חשבון בשואב, שנותן לך כרטיס דביט בלי עמלות המרה בכלל + חשבון בIB שנותן לך יכולת להעביר כספים לשואב בחינם. זה מוריד אותך מעלות של כ1.2% לכמעט 0, אבל דורש קצת יותר התעסקות (לא הרבה יותר. אתה אפילו לא צריך לשלוח פקס בשביל זה :) )

באופן כללי המרות מט"ח בארץ נורא יקרות. אאל"ט יהיה לך קשה להגיע לעמלות המרה של פחות מ1% (כמו ש @אנטארטיקה ציין, ללא הטבות זה כנראה 1.2% לכל המרה), וגם אז לא בטוח שאין עמלות נוספות.
אם כבר אתה רוצה לחסוך ולא מוכן סתם לשלם לבנקים כסף מיותר כעקרון (שאני מאוד מסכים איתו), הייתי מציע לך לבדוק פתרונות קצת יותר מסובכים שיכולים לחסוך לך הרבה יותר כסף, כמו חשבון בשואב, שנותן לך כרטיס דביט בלי עמלות המרה בכלל + חשבון בIB שנותן לך יכולת להעביר כספים לשואב בחינם. זה מוריד אותך מעלות של כ1.2% לכמעט 0, אבל דורש קצת יותר התעסקות (לא הרבה יותר. אתה אפילו לא צריך לשלוח פקס בשביל זה :) )

צר לי על הבורות , אך אני לא בקיא בתחום הפיננסי, מה זה "שואב" ו-"IB"?
בבנק ע"פ התעריפון, יש בנוסף לעמלת ההמרה - 0.175% מערך הסכום (אם הבנתי נכון) , עמלת מינימום ומקסימום שגם לא הצלחתי להבין מה הכוונה

בנוסף, הסעיף הנ"ל:

.הפקדת מזומן לחשבון מטבע חוץ או משיכת מזומן מחשבון מטבע חוץ :
בהפקדה:
שער העברות נמוך פחות שער מזומן נמוך במשיכה: שער מזומן גבוה פחות שער העברות גבוה.

@roneng
כמה זמן להערכתך צריך להשקיע על מנת לפתוח חשבון בשוואב?

האופציה הזולה ביותר תהיה להמיר את הסכום הרצוי למזומן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
N הימנעות ממס יסף - בעת מכירת מניות בסכום גדול מיסים 17
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
E האם ני"ע הולך לאיבוד בעת מחיקת בורסה? שוק ההון 1
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y מכירת קרן כספית מוגבלת - האם יש סכנת נזילות בעת מכירה? שוק ההון 1
M שותפות בסטארט אפ ומהלך הדברים בעת פתיחת חברה התפתחות אישית 25
F חתימה על סעיף מוזר בעת משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
A מיסוי בעת השקעות בחו"ל מיסים 6
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
D וואן זירו one zero בעת הנוכחית צרכנות פיננסית 1
ישראלי מצוי קופת גמל - בעת פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
O המניות נעלמו בעת ההעברה מהבנק לאיטראקטיב ברוקרס שוק ההון 12
ח מינוף בעת פינוי בינוי - עסקת החלומות? נדל"ן 6
I מיסוי RSU בעת מימוש מיסים 1
H שגיאה בשם חבר בורסה בעת ניוד תיק השקעות שוק ההון 1
V בעת בקשה לניוד קופת גמל חברת ההשקעות מתעקשת לקבל ממני הרשאה למסלקה הפנסיונית שוק ההון 14
adamshalev מיסוי אופציית call בעת מימוש (exercise) מיסים 6
לא חשוב שמות האם חלה חובה לקבל 161 א' בעת פיטורים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
מ שוק מקומי בעת מלחמה שוק ההון 13
Y קרנות פנסיה בעת רילוקיישן זמני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ygkeeper אג"ח - הפסד הון בעת החזר קרן מיסים 4
N RSU - המרת דולרים לשקלים בעת מכירה שוק ההון 18
S התנהגות המשקיע בעת משבר בשוק שוק ההון 10
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 1
E איך להתנהל בעת בועה בשווקים? שוק ההון 33
Y התייעצות בעת בניית תיק השקעות שוק ההון 13
א הודעה בעת מכירת אג"ח צרכנות פיננסית 2
א קצבת נכות בעת הגעה לגיל פרישה צרכנות פיננסית 6
cypriano de rore תמיכה פשוטה בעסקים בעת משבר הקורונה אוף טופיק 57
adamshalev עדכון רשויות בעת עבודה בגמלאות צרכנות פיננסית 3
B נכסים בעת בקשת משכנתא אוף טופיק 13
O עמלות מפתיעות בבנק בחו"ל בעת סגירה צרכנות פיננסית 6
Squirrel תשלום מס הכנסה (!) בעת הפקדה רגילה ל-IB? צרכנות פיננסית 2
Ramos מה קורה בעת מימוש אוטומטי פקיעת חוזי אופציות ? שוק ההון 10
סול דולר בעת הקורונה שוק ההון 47
R חוות דעת על קופות גמל מסלול מנייתי בעת משבר שוק ההון 1
O שאלה פרקטית של מתחילים בעת ניסיון קניה של קרן סל במערכת + שאלת הבנה על מוצרי ISHARES הנסחרים בארץ שוק ההון 3
F מיסוי RSU שקיבלתי בארץ אבל מכרתי בעת רילוקיישן מיסים 36
G פנסיה וביטוחים בעת רילוקיישן אוף טופיק 0
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
א התייעצות בנושא פינוי, ותשלום בעת חתימת חוזה נדל"ן 8
romrom שיקולים בפיזור מניות בעת אחזקת RSU שוק ההון 23
M מיסוי RSU בעת סיום העסקה מיסים 35

נושאים דומים

Back
למעלה