• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בעקבות הפוסט של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד

Invet101

משתמש רגיל
דירוג
49
הי,
לאחר שהסולידית פרסמה שאף היא משקיעה חלק מההון במניות דיבידנד ואף סקרה וציינה לטובה את schd (שחלק ארי מהתיק שלי מושקע בו) , זה גרם לדיון סוער בנושא, ניגשתי לבדוק את ביצועי הetf, ללא דיבידנדים בהשוואה לvti (הנייר השני בגודלו בתיק שלי) , נכון שאי אפשר לשפוט לפי ביצועי העבר וידה ידה ידה, אבל ב5 שנים האחרונות התשואה של schd היתה סהכ -1.3% פחות מאשר vti, והיא מחלקת
כ 3% דיבידנד בממוצע.
https://www.askfinny.com/compare/SCHD-vs-VTI

אז למה האנטי הגדול מהקרנות סל כגון schd לשלב הצבירה ולא רק למשיכה?

א.
אי אפשר לשפוט לפי ביצועי העבר וידה ידה ידה
נכון
ב.
ב5 שנים האחרונות התשואה של schd היתה סהכ -1.3% פחות מאשר vti, והיא מחלקת
כ 3% דיבידנד בממוצע.
גם VTI מחלקת דיבידנד, שכחת אותו.
הנתון של ה- 3% הוא נכון עבור ה- 5 שנים האחרונות? 3? 10? רק עבור השנה האחרונה?
כנ"ל עבור VTI, ה- 1.42% תשואת דיבידנד, על מה מדובר?
אם רוצים לעשות השוואה רצינית - כדאי להתחשב בדיבידנדים כל שנה (ולא בנתון שלא ברור מה הוא) ולצבור אותם (אחרי מס) לטובת ריבית דריבית.
ג.
אם נניח שההשוואה תקפה (ואני בכלל לא בטוח בזה) והתשואה של VTI ושל SCHD זהה ב-5 השנים האחרונות (כולל דיבידנדים משתיהן) - אתה בעצם מקבל פה תשואה זהה עבור סיכון נמוך יותר ב- VTI (יותר פיזור), אז למה להסתכן?

• אהבתי
Reactions: HHH
זה אמור להיות בפורום "דיוני עומק על פוסטים בבלוג" ולא כאן

א.

נכון
ב.

גם VTI מחלקת דיבידנד, שכחת אותו.
הנתון של ה- 3% הוא נכון עבור ה- 5 שנים האחרונות? 3? 10? רק עבור השנה האחרונה?
כנ"ל עבור VTI, ה- 1.42% תשואת דיבידנד, על מה מדובר?
אם רוצים לעשות השוואה רצינית - כדאי להתחשב בדיבידנדים כל שנה (ולא בנתון שלא ברור מה הוא) ולצבור אותם (אחרי מס) לטובת ריבית דריבית.
ג.
אם נניח שההשוואה תקפה (ואני בכלל לא בטוח בזה) והתשואה של VTI ושל SCHD זהה ב-5 השנים האחרונות (כולל דיבידנדים משתיהן) - אתה בעצם מקבל פה תשואה זהה עבור סיכון נמוך יותר ב- VTI (יותר פיזור), אז למה להסתכן?

האם אתה לא רואה שום ייתרון בקרן שמחלקת דיבידנד קבוע ללא תלות במצב השוק ומחיר במניה?
מדובר בyield ב10 שנים האחרונות, כמעט קבוע:
http://www.lazyportfolioetf.com/etf/schwab-us-dividend-equity-etf-schd-dividend-yield/
גם עם הדיבידנד של vti נראה שschd זהה או עקף אותו.
אבל מסכים שיש מס על הדיבידנדים אבל מצד שני אם בשלב המשיכה ארצה להסיט כספים מvti לschd על מנת להנות מכספים ללא צורך למכור מניות אז המכירה תפגע בי גם כן מבחינת מיסוי.
כלומר נראה שההבדל בתשואות זניח לעומת האפשרות לבנות תיק דיבידנד שמבוסס על schd ולהחזיק אותו עד שלב המשיכה , כולל.
או שהחמצתי משהו?
,

נערך לאחרונה ב:
האם אתה לא רואה שום ייתרון בקרן שמחלקת דיבידנד קבוע ללא תלות במצב השוק ומחיר במניה?
אם חברת מפסידות יחלקו דיווידנדים הן יפשטו את הרגל.

כלומר נראה שההבדל בתשואות זניח לעומת האפשרות לבנות תיק דיבידנד שמבוסס על schd ולהחזיק אותו עד שלב המשיכה , כולל.
או שהחמצתי משהו?

חשבתי על זה קצת ומבחינתי אפשר לסכם את הדיון בשתי הנקודות הבאות:

1. אם אתה מניח מראש שמניות דיבידינד או קרנות דיבידנד נותנות תשואה עודפת על פני מדד רחב ואתה בסדר עם הסיכון הגבוה יותר שבחוסר הפיזור (וזה מה שאני מבין מההודעה הראשונה שלך) - ברור שעדיף שתשקיע במניות הדיבידנד, תשואה גבוהה יותר כמעט תמיד (ראה נק' 2) תתרגם ליותר כסף נטו אצלך בכיס.

2. אם אתה לא מניח הנחה כזו ואתה חושב שהתשואה הצפויה היא דומה או שווה, אז אין כל ספק שעדיף להשקיע בכל שלב, גם בצבירה וגם בפרישה, בקרנות צוברות ככל האפשר משיקולים של יעילות במיסוי.
אתה צודק שחוסר היעילות במיסוי בא לידי ביטוי *בעיקר* בשלב המשיכה (שם הדיבידנדים תמיד משלמים 25% בעוד שעל מכירת יחידות תשלם רק על הרווח ורק מס שולי או 25%, הנמוך מביניהם).
עם זאת, גם בשלב הצבירה חוסר היעילות בא לידי ביטוי בכך שבמקום לצבור יותר לקרן ולדחות תשלומי מס, אתה משלם מס על דיבידנדים גבוהים באופן שוטף, גם מבלי שיש לך צורך בכסף (כי אתה, כאמור, בשלב הצבירה).

לסיכום, אם אתה חושב שיש תשואה עודפת משמעותית ב- SCHD ומוכן לסיכון, אז זו אסטרטגיה עדיפה *בשבילך*.
תתנחם בכך שאם אתה טועה - מדינת ישראל תרוויח עוד כמה גרושים.

באותה מידה היית יכול להשקיע הכל במניה שאסור להזכיר את שמה ולהרוויח יותר תשואה בלי שום דיבידנד

אם חברת מפסידות יחלקו דיווידנדים הן יפשטו את הרגל.
חברה שחותכת את הדיבידנד מהר מאוד תיזרק מ-schd. כלומר אפילו אם הרווחים מתחילים לרדת משמעותית אז shwab זורקים את החברה מה-etf.

לכן אין שם חברות מפסידות. זה etf של ווינרים ;).

אני מניח שלזה התכוונת אבל אחדד לקוראים הפחות בקיאים:
לכן אין שם חברות מפסידות. זה etf של ווינרים ;).
ותוחלף ע"י חברות אחרות בעלות כלשהי.

חשבתי על זה קצת ומבחינתי אפשר לסכם את הדיון בשתי הנקודות הבאות:

1. אם אתה מניח מראש שמניות דיבידינד או קרנות דיבידנד נותנות תשואה עודפת על פני מדד רחב ואתה בסדר עם הסיכון הגבוה יותר שבחוסר הפיזור (וזה מה שאני מבין מההודעה הראשונה שלך) - ברור שעדיף שתשקיע במניות הדיבידנד, תשואה גבוהה יותר כמעט תמיד (ראה נק' 2) תתרגם ליותר כסף נטו אצלך בכיס.

2. אם אתה לא מניח הנחה כזו ואתה חושב שהתשואה הצפויה היא דומה או שווה, אז אין כל ספק שעדיף להשקיע בכל שלב, גם בצבירה וגם בפרישה, בקרנות צוברות ככל האפשר משיקולים של יעילות במיסוי.
אתה צודק שחוסר היעילות במיסוי בא לידי ביטוי *בעיקר* בשלב המשיכה (שם הדיבידנדים תמיד משלמים 25% בעוד שעל מכירת יחידות תשלם רק על הרווח ורק מס שולי או 25%, הנמוך מביניהם).
עם זאת, גם בשלב הצבירה חוסר היעילות בא לידי ביטוי בכך שבמקום לצבור יותר לקרן ולדחות תשלומי מס, אתה משלם מס על דיבידנדים גבוהים באופן שוטף, גם מבלי שיש לך צורך בכסף (כי אתה, כאמור, בשלב הצבירה).

לסיכום, אם אתה חושב שיש תשואה עודפת משמעותית ב- SCHD ומוכן לסיכון, אז זו אסטרטגיה עדיפה *בשבילך*.
תתנחם בכך שאם אתה טועה - מדינת ישראל תרוויח עוד כמה גרושים.

מסכים אבל היתרון בSCHD לדוגמא הוא בהכנסה הקבועה, ללא תלות בשוק בעוד שאני כנראה ארגיש ממש לא נוח למשוך 4% כאשר השוק ירד ב30% לא תהיה לי בעיה לקבל את הסכום בדיבידנדים ולבצע משיכה של 2% השלמה.
השאלה האם עדיף בשלב המשיכה למכור את VTI ולרכוש SCHD (ולשלם מס)
או לרכוש כבר עכשיו SCHD במנות עד לשלב המשיכה.
בהינתן שהתשואה ללא דיבידנדים שלהם זהה.

מסכים אבל היתרון בSCHD לדוגמא הוא בהכנסה הקבועה, ללא תלות בשוק בעוד שאני כנראה ארגיש ממש לא נוח למשוך 4% כאשר השוק ירד ב30% לא תהיה לי בעיה לקבל את הסכום בדיבידנדים ולבצע משיכה של 2% השלמה.
שיקולים פסיכולוגיים זה חשוב ובעיני זה הטיעון היחיד לטובת הנושא של תיק דיבידנדים, אולי גם פשטות בתכנון הפרישה, אבל אני לא מעוניין לפתוח עוד ת'רד.

השאלה האם עדיף בשלב המשיכה למכור את VTI ולרכוש SCHD (ולשלם מס)
או לרכוש כבר עכשיו SCHD במנות עד לשלב המשיכה.
בהינתן שהתשואה ללא דיבידנדים שלהם זהה.
ככלל אצבע, עדיף לדחות תשלום מס לאחר כך.
לשאלתך הספציפית - לא יודע, תסמלץ, הנחות היסוד שלך ישפיעו על התוצאה יותר מכל פרמטר אחר.

נערך לאחרונה ב:
מסכים אבל היתרון בSCHD לדוגמא הוא בהכנסה הקבועה, ללא תלות בשוק
אתה מציג את זה כעובדה אבל זה פשוט לא נכון.
אין שום התחייבות חוזית(כמו באג"ח נגיד)לשלם לך סכום מסוים של דיבידנדים, סביר מאוד שבמקרה של מיתון ארוך החברות ירוויחו פחות ויחלקו לך פחות.

אתה מציג את זה כעובדה אבל זה פשוט לא נכון.
אין שום התחייבות חוזית(כמו באג"ח נגיד)לשלם לך סכום מסוים של דיבידנדים, סביר מאוד שבמקרה של מיתון ארוך החברות ירוויחו פחות ויחלקו לך פחות.
צודק, תראו מה קרה לדוגמה בסביבות מרץ אפריל שהקורונה התחילה להשתולל:
https://www.nasdaq.com/articles/her...pended-dividends-or-stopped-stock-buybacks-in

אם המניות ירדו ב 30% אבל ממשיכות לשלם את אותו דיבידנד כמו קודם, אז אתה פשוט אוכל את ההון שלך יותר מהר. זה שהגישו לך את המנה בצורת "דיבידנד" ולא בצורה של "מכירה" זה לא משנה, אתה בכל מקרה בפועל לוקח חלק מההון שלך שמושקע בשוק ומוציא אותו מהמשחק. כשהמניות יעלו העלייה שאתה תהנה ממנה תהיה קטנה יותר מאשר מי שלא לקח את הדיבידנד הזה (בין אם כי השקיע בקרן צוברת ובין אם כי השקיע מחדש את הדיבידנד מייד עם קבלתו).
ההבדל היחיד הוא שאתה משלם יותר מיסים. זהו.

אם המניות ירדו ב 30% אבל ממשיכות לשלם את אותו דיבידנד כמו קודם, אז אתה פשוט אוכל את ההון שלך יותר מהר. זה שהגישו לך את המנה בצורת "דיבידנד" ולא בצורה של "מכירה" זה לא משנה, אתה בכל מקרה בפועל לוקח חלק מההון שלך שמושקע בשוק ומוציא אותו מהמשחק. כשהמניות יעלו העלייה שאתה תהנה ממנה תהיה קטנה יותר מאשר מי שלא לקח את הדיבידנד הזה (בין אם כי השקיע בקרן צוברת ובין אם כי השקיע מחדש את הדיבידנד מייד עם קבלתו).
ההבדל היחיד הוא שאתה משלם יותר מיסים. זהו.
לא נכון, מחיר המניות לאו דוקא משקפות את הערך האמיתי או את מצב החברה, ראה לדוגמא את המשבר האחרון, schd לא הפחיתה דיבידנד. דוקא במשברים כאלה חברות שמשלמות דיבידנד כבר 60 שנה, המשיכו לשלם.
קראת את זה?
https://www.hasolidit.com/דיבידנד-קרנות-סל

אין שום התחייבות חוזית(כמו באג"ח נגיד)לשלם לך סכום מסוים של דיבידנדים
וגם אם הייתה התחייבות חוזית, אף אחד לא מבטיח שהחברות לא יכריזו על פשיטת רגל ויפסיקו לשלם.
בקיצור הביטחון בדיבידנדים הוא אשליה.

ואתה חושב שהתחייבות חוזית פותרת את העניין? אתה יכול למצוא בקלות חברות שמתחייבות חוזית לשלם לך גם 10% ריבית.
חברה וותיקה שמפסיקה לשלם דיבידנד נמצאת במצב לא טוב, מצב שצריך להדאיג גם את הנושים שלה.

לא נכון, מחיר המניות לאו דוקא משקפות את הערך האמיתי או את מצב החברה, ראה לדוגמא את המשבר האחרון, schd לא הפחיתה דיבידנד. דוקא במשברים כאלה חברות שמשלמות דיבידנד כבר 60 שנה, המשיכו לשלם.
קראת את זה?
https://www.hasolidit.com/דיבידנד-קרנות-סל
אין שום קשר בין מה שאני כתבתי למה שאתה הגבת.
לא טענתי שהם לא המשיכו לשלם דיבידנד, אני גם לא יודע מה זה "ערך אמיתי", טענתי משהו אחר לגמרי:
הדיבידנד הוא לא סכום נוסף שאתה מקבל מעבר להון הקיים שלך, הוא פשוט העברה של חלק מההון שלך ממניות למזומן, בדיוק כמו מכירה של מניות. אם אתה לוקח את הדיבידנד לצריכה (או כל מקום אחר) ולא משקיע אותו מחדש במניות, מצבך שקול לחלוטין למי שמכר חלק מהמניות ולקח את הכסף לשימוש אחר. חוץ מזה ששילמת יותר מס.
אם אתה לוקח את אותו דיבידנד בדולרים אחרי שהמניות צנחו בעשרות אחוזים, אז אתה פשוט מדלל את ההון שלך שמושקע במניות בקצב מהיר יותר, בדיוק כמו מי שמוכר מניות באותו סכום בדיוק לאחר אותה צניחה בדיוק. רק שאתה משלם יותר מיסים.
קראתי, היא טועה באופן ברור וגם הסבירה בעבר למה.

אין שום קשר בין מה שאני כתבתי למה שאתה הגבת.
לא טענתי שהם לא המשיכו לשלם דיבידנד, אני גם לא יודע מה זה "ערך אמיתי", טענתי משהו אחר לגמרי:
הדיבידנד הוא לא סכום נוסף שאתה מקבל מעבר להון הקיים שלך, הוא פשוט העברה של חלק מההון שלך ממניות למזומן, בדיוק כמו מכירה של מניות. אם אתה לוקח את הדיבידנד לצריכה (או כל מקום אחר) ולא משקיע אותו מחדש במניות, מצבך שקול לחלוטין למי שמכר חלק מהמניות ולקח את הכסף לשימוש אחר. חוץ מזה ששילמת יותר מס.
אם אתה לוקח את אותו דיבידנד בדולרים אחרי שהמניות צנחו בעשרות אחוזים, אז אתה פשוט מדלל את ההון שלך שמושקע במניות בקצב מהיר יותר, בדיוק כמו מי שמוכר מניות באותו סכום בדיוק לאחר אותה צניחה בדיוק. רק שאתה משלם יותר מיסים.
קראתי, היא טועה באופן ברור וגם הסבירה בעבר למה.
אז אתה טוען שהיתרון הוא רק פסיכולוגי

אז אתה טוען שהיתרון הוא רק פסיכולוגי
פסיכולוגיה זה המון בשוק ההון.
מעבר לכך שהדיבידנד חשוף פחות לתזזיתיות של שוק ההון וזה יתרון בשלב המשיכה (נדמה לי שזה הוזכר בפוסט).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O מספר שאלות בעקבות הפוסט האחרון של הסולידית. שוק ההון 8
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
R שאלה על נעילת הפסדים ורווחים בעקבות הפוסט "מכפילי כוח" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
סול איך לקנות מניות - תהיה בעקבות הפוסט דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
גרהם בעקבות הפוסט על בחירת מניות שוק ההון 13
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 11
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
A החזר שכירות בעקבות איחור נדל"ן 11
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
ב אגח מומלץ בעקבות נתוני אינפלציה/ריבית שוק ההון 1
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
Y ייעוץ פיננסי בעקבות כספי ירושה נדל"ן 15
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
P בעקבות הזמן האבוד יומני מסע אישיים 21
R הרהורים על תיאוריית השוק היעיל, בעקבות הרפורמה המשפטית. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 45
A שאלה לגבי מיסוי בעקבות מכירת RSU מיסים 2
de dud מחשבות על הגירה בעקבות המצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1208
K מחיר למשתכן - סיכון בעקבות אג"ח של הקבלן נדל"ן 4
N פיצוי בעקבות דחיה של נותן שירות צרכנות פיננסית 5
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
Y שינויים בלוח הסילוקין בעקבות עליית הריבית צרכנות פיננסית 7
S מחפש סלולרי חדש - בעקבות השרשור על הפלאפון שהלך לי.. אוף טופיק 10
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
א תהיות בעקבות הסכסוך הרוסי - אוקראיני שוק ההון 7
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
B החזר הוצאות עבודה מהבית לשכיר בעקבות הקורונה מיסים 1
מ תיקון דוחות מס בעקבות הפסד הון שלא דווח מיסים 3
O החזר דמי ביטוח לאומי בעקבות זקיפת שכר של הפרשות פנסיוניות מיסים 9
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
A [אנומליה בשווקים בעקבות ציוץ של אילון מאסק] שוק ההון 111
מ האם בעקבות הקורונה יש שינוי במדיניות המשכנאות מצד הבנקים? נדל"ן 28
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
S בעקבות המצב, האם הורדתם את החלק המנייתי באופן משמעותי? שוק ההון 18
Yoss טופס 867 שגוי בעקבות העברת ניירות ערך דרך הבנק צרכנות פיננסית 3
מ השקעה במניות חברות תעופה, קרוזים ומלונות בעקבות המשבר שוק ההון 71
N אפליקציה חלופית לזיהוי תקלות ברכב בעקבות סגירת אנג'י צרכנות פיננסית 7
R הימנעות ממלכודות מס בעקבות משבר הקורונה שוק ההון 1
M [תהיות בעקבות משבר הקורונה] אוף טופיק 63
noa877 האם בעקבות הירידות בשווקים והמשיכה של מבוטחים - בתי ההשקעות מוכרים בהפסד? שוק ההון 32
N מדד המחירים לצרכן בעקבות הקורונה צרכנות פיננסית 12
D בחירת קרן השתלמות וקופת גמל בעקבות כניסה לקבע שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה