• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה?

ממש התאכזבתי לגלות שאחרי כל זה לא הוכחת שהוא רמאי
אם דרך הרמאות שלו היתה לסובב לי ידנית את שעון החשמל קדימה בכמה מאות קוטשים, כל כמה זמן, אז הדרך היחידה להוכיח בצורה פשוטה שהוא רמאי היא לתפוס אותו על חם מסובב את השעון. מן הסתם, הוא לא עד כדי כך טיפש להיתפס בזה. ולכן לסיפור הזה לא יכול להיות סוף פשוט כל כך, כמו שחלקכם מייחלים לו.

סיבוב ידני של שעון החשמל האנלוגי שלי אצלו, היא הדרך היחידה שמסתדרת עם כל הנתונים ומסבירה איך חויבתי על כל כך הרבה קוטשים למרות צריכה כ"כ מעטה מהדירה שלי - לצערי (או לצערו) אין שום דרך אחרת להסביר קפיצות של מאות קוטשים תוך מספר שעות בודד בשעון אנלוגי עם דיסקה מסתובבת, כאשר בדקתי בדירה שלו כולל על הגג ואין לו שום צרכן אנרגיה כבד כמו הטענת רכב חשמלי, פאנלים סולרים או מחשבי כריית ביטקוין, ודרך אגב, גם אם היה לו דבר כזה שהיה מחובר על הדירה שלי, אז גם שעון החשמל שלו, שמודד את צריכת החשמל בכל הקומפלקס [הדירה שלו + הדירה שלי] והוא שעון החשמל היחידי שחברת החשמל מחייבת לפיו, היה צריך להראות את הקפיצה הזו, ולא רק השעון שלי. יותר מכך, הייתי מצפה מאדם הגון, שברגע שאני מראה לו הוכחות מצולמות עם תאריך, ששעון החשמל שלי קפץ בכמה שעות במאות קוטשים, בעוד שעון החשמל שלו (הרשמי של חברת החשמל שמודד את הצריכה שלו + שלי) בקושי זז, הייתי מצפה מאדם הגון שיגיד שיש כאן אכן טעות, ושאני לא צריך לשלם את זה, אך במקום זאת הוא אומר שאינו מבין בדברים הללו, ואני צריך לשלם מה ששעון החשמל שלי מראה, וכאשר אני מבקש לראות את חשבון החשמל שלו מחברת החשמל, הוא מסרב. גם אחרי שאנחנו מביאים חשמלאי שהוא המליץ עליו, והחשמלאי הזה אומר לו שאני צודק והוא טועה, הוא עדיין אומר שאני צריך לשלם לפי מה שהשעון שלי אומר, ומטיל ספק במקצועיות של החשמלאי שהוא עצמו המליץ להביא כדי לשמש כפוסק בעניין.

אני כן יכול להגיד, שמאז שהותקן שעון החשמל בתוך הדירה שלי לפני מספר חודשים והוא עודכן על זה והסכמנו שאשלם מעכשיו רק לפיו (דבר שלא מאפשר לו יותר לרמות אותי דרך הקפצה ידנית של שעון החשמל האנלוגי שלי אצלו, כי זה פשוט לא ישפיע על השעון הדגיטלי בדירה שלי), הפלא ופלא, נפסק לחלוטין כל פער בין צריכת החשמל בפועל בדירה שלי (כפי שנסכם ממדי השקעים בדירה שלי) לבין שעון החשמל בדירה שלי, או שעון החשמל שלי אצלו. כלומר, אם הוא לא רמאי, אז הקפיצות המיידיות של מאות קוטשים בשעון החשמל האנלוגי שלי אצלו, הן תקלה "קסומה" (שלגמרי במקרה הכניסה לו מאות שקלים בחודש לאורך שנים), שנפתרה ברגע שהתקנתי שעון חשמל דיגיטלי בדירה שלי. אני רוצה לחדד: התקלה הקסומה הזו, איכשהו "הרגישה" שהתקנתי שעון חשמל דיגיטלי קטן בדירה שלי, וברגע שהיא הרגישה זאת, פתאום הסתדרה כלא הייתה. והוא? אין לו שום קשר לזה, הכל קסום ותמים...

נערך לאחרונה ב:
איזו הזיה... מעניין איך הוא סובב את שעון החשמל האנלוגי. בהנחה שזה אכן המצב זו ממש דרך מטופשת "להרוויח" עוד כמה מאות שקלים בחודש ועוד על חשבון דייר שלך שאתה רוצה שיהיה לו טוב וישאר לטווח ארוך.

וכאשר אני מבקש לראות את חשבון החשמל שלו מחברת החשמל, הוא מסרב.
רגע, שילמת לו מבלי בכלל לראות את החשבון חשמל? להסתמך על מילה של אדם שהודה בפניך בכבוד שרימה אנשים מבלי לראות חשבון זה די מסגיר הכל...

רגע, שילמת לו מבלי בכלל לראות את החשבון חשמל? להסתמך על מילה של אדם שהודה בפניך בכבוד שרימה אנשים מבלי לראות חשבון זה די מסגיר הכל...
הוא לא רצה לתת לי את חשבון החשמל, וכנראה ידע למה. מבחינתי, מעכשיו כל עוד יש התאמה בין הצריכה שלי בפועל, למחיר שאני משלם, אין לי בעיה לא לראות.

למה הסכמת לשלם בלי לראות את החשבון? אם עברת את כל זה, חבל שצק בטחון זה מה שיעצור אותך, לא?

אגב, האם לא הייתה לך אפשרות למדוד את החשמל הכולל, או רק את שלך, בלי להגיד לו? ככה בקלות תתפוס אותו על חם.
עצם העובדה שהוא יודע שאתה בודק אותו כמובן תגרום לו להפסיק...

נערך לאחרונה ב:
איזו הזיה... מעניין איך הוא סובב את שעון החשמל האנלוגי. בהנחה שזה אכן המצב זו ממש דרך מטופשת "להרוויח" עוד כמה מאות שקלים בחודש ועוד על חשבון דייר שלך שאתה רוצה שיהיה לו טוב וישאר לטווח ארוך.
נכון, הבעיה של נועם23 הייתה שהוא שילם לבעל הבית.
בעל הבית קמצן ורודף בצע. היה לי בעל בית דומה, שוטר במקצועו.

לעתים אני תוהה האם שאול אמסטרדמסקי פעיל כאן בפורום:

לעתים אני תוהה האם שאול אמסטרדמסקי פעיל כאן בפורום:

איך זה קשור לגניבת חשמל על ידי בעל הבית?

@noam23 איך נסגר הסיפור? היו עוד התפתחויות? נשארת בדירה או עזבת בסוף החוזה?

איך זה קשור לגניבת חשמל על ידי בעל הבית?
לאור נושא הפוסט, נראה לי ראוי לבדוק את המונים שלנו. דבר שאינו מובן מאליו לרוב האוכלוסיה אני מאמין.
וכעת התוכנית הכלכלית של כאן מחזקת עניין זה ומספקת לפוסט הזה ערך מוסף בהקשר לחברת החשמל, מעבר לדירות בשכירות..

@noam23 איך נסגר הסיפור? היו עוד התפתחויות? נשארת בדירה או עזבת בסוף החוזה?
אני עדיין באותה הדירה, ומאז שהתקנתי מונה דיגיטלי בדירה שלי, וסיכמנו שנלך רק לפיו, נגמר הבלאגן. המונה שלי אצלו עדיין קיים (אותו המונה שעשה את כל הבלאגן), ובאורח פלא, מאותו היום שהתקנתי את המונה הדיגיטלי אצלי, המונה שלי אצלו הפסיק לזייף לרעתי, ונותן את אותה הקריאה בדיוק כמו המונה הדיגיטלי שלי.

אני עדיין באותה הדירה, ומאז שהתקנתי מונה דיגיטלי בדירה שלי, וסיכמנו שנלך רק לפיו, נגמר הבלאגן. המונה שלי אצלו עדיין קיים (אותו המונה שעשה את כל הבלאגן), ובאורח פלא, מאותו היום שהתקנתי את המונה הדיגיטלי אצלי, המונה שלי אצלו הפסיק לזייף לרעתי, ונותן את אותה הקריאה בדיוק כמו המונה הדיגיטלי שלי.
מעניין מה צריכת החשמל אצל בעל הבית עכשיו.. האם זה עדיין נמוך בצורה לא הגיונית?

לאור נושא הפוסט, נראה לי ראוי לבדוק את המונים שלנו. דבר שאינו מובן מאליו לרוב האוכלוסיה אני מאמין.
וכעת התוכנית הכלכלית של כאן מחזקת עניין זה ומספקת לפוסט הזה ערך מוסף בהקשר לחברת החשמל, מעבר לדירות בשכירות..
גילה את אמריקה...
א. ניתן לבקש מ-ח. חשמל לחייב אחת לחודש.
ב. בוט של חברת החשמל לעדכן את החשבון ב-whatsapp -
055-700-0103.
Knock yourself out.

גילה את אמריקה...
א. ניתן לבקש מ-ח. חשמל לחייב אחת לחודש.
ב. בוט של חברת החשמל לעדכן את החשבון ב-whatsapp -
055-700-0103.
Knock yourself out.
לי הוא אכן גילה, אבדוק את הצריכה בחשבון מול הצריכה בפועל.

א. אז עדיף חיוב חודשי, הם אפילו שולחים התרעה לבדוק ולדווח, או שיעבדו לפי הערכה.

ב. לבדוק בזבוז... איטום/ בידוד לקוי, אם אין צל ופותחים מזגן לקירור - השמש מחממת את החדר.
אור שנשאר דולק סתם.
אם המזגן עובד, לתלות כביסה ולא להפעיל מייבש.
ולא לשכוח מידי פעם לאוורר את הבית.
אם כולם מתקלחים ברצף, לא צריך להפעיל דוד (אם צריך דוד) יותר מפעם אחת.
להכניס בקבוקי מים למקרר.

נ.ב.
ראיתי אנשים שהחליפו מקרר ישן למקרר חדש עם דירוג אנרגטי יעיל, שחסכו 100+ שח בחודש בחשבון החשמל.

א. אז עדיף חיוב חודשי, הם אפילו שולחים התרעה לבדוק ולדווח, או שיעבדו לפי הערכה.
מה לגבי צריכת מים? אני מניח שזה פר עיר וחברת המים שלה.

לגבי מים, מניח שתלןי עיר.
אני יודע שבנס ציונה לשלם את הארנונה מראש יחסוך אולי הצמדה למדד, בעוד שחולון מציעה 2% הנחה על תשלום כל הארנונה מראש ופטור מהצמדה.

ראיתי אנשים שהחליפו מקרר ישן למקרר חדש עם דירוג אנרגטי יעיל, שחסכו 100+ שח בחודש בחשבון החשמל.
אני מתעסק בתחום בעקיפין הסכום של החסכון משולל כל יסוד
בשביל שזה יהיה נכון צריך לחסוך בחודש כמעט 200 קוט"ש שזה אומר שהמקרר הקודם לקח ליום יותר מ5 קוט"ש יותר בעיני הראיון שלך יפה אבל במציאות זה כמעט ולא מתממש (אולי מקרר אם בעיה בגומיה או מקרר לפני 40 שנה או אם החלפת מקרר ענק במקרר קטן יותר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
N איך בודקים מי בעל החנות? נדל"ן 2
G מי בעל המניות בפועל? שוק ההון 2
tzvikaz השקעה עבור ילד בעל אזרחות אמריקאית שוק ההון 12
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
fizban בעל דירה שמתמהמה בתיקון מזגן נדל"ן 11
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
ר לקיחת משכנתא כשאתה לא בעל הנכס נדל"ן 10
א איך מק"מ בעל מח"מ זהה לאג"ח נותן תשואה גבוהה יותר שוק ההון 5
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
R העברת כספים לניהול ע"י יועץ השקעות בעל רישיון שוק ההון 1
י תביעות קטנות-בעל מקצוע נעלם אוף טופיק 4
S בעל אזרחות כפולה אירופאית-ישראלית פוסטים מאיכות נמוכה 1
B התנהלות מול בעל דירה אוף טופיק 27
H תוך כמה זמן בעל דירה אמור לתקן מזגן? אוף טופיק 20
D הקמה חברה להשקעות במדינה בעל שיעור מס רווחי הון נמוך שוק ההון 2
חושב בגדול בעל מקצוע חופשי - רכישת משרד? נדל"ן 7
T אח מוסמך בעל עסק - נחשב כמורשה או פטור? התפתחות אישית 3
IAmSam משכנתא כעוסק מורשה מול שכיר בעל שליטה נדל"ן 8
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ד נזילה בדירה שכורה לקראת תמ"א - בעל דירה לא מתקן אוף טופיק 28
מ בן 26 ,בעל פחדים וחרדות לגבי העתיד יומני מסע אישיים 56
י שם בעל חשבון IB שוק ההון 1
A השקעה במוצרים בעל ערך ממשי כהגנה מנפילות של השוק שוק ההון 8
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
ש השקעה כבעל המשכנתא בארה"ב ולא בעל הנכס שוק ההון 4
ש האם בעל דירה אחת לא משלם מס שבח במכירתה? ? נדל"ן 3
ז בעל דירה שמסרב לתקן ליקויים אוף טופיק 3
ע לאחר שחברה הונפקה בבורסה, אבל יותר ממחציתה נשארה בידי בעל החברה. הוא מחוייב לבעלי המניות? שוק ההון 2
ביולוג ירושלמי קטלן יתושים בעל נורת UV = חארטה בריבוע. אוף טופיק 24
א בעל מקצוע בינוני התפתחות אישית 6
ERE בלי ה E המלצה על רואה חשבון בעל רישיון בארה"ב (CPA) צרכנות פיננסית 1
מ שיקולים של בעל תיק קטן שוק ההון 18
E פתרונות למשקיע צעיר בעל אזרחות ארה"ב שוק ההון 7
G שאלה לגבי מכשיר השקעה בעל נזילות שוק ההון 14
ד עוסק מורשה - בעל ואישה אוף טופיק 7
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
ה House hacking עם הבית הראשון שלנו בצפון - מקניה למכירה בשנתיים נדל"ן 6
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
יבגני_ל משלוח עד הבית של דואר ישראל אוף טופיק 80
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
P מוכר את הבית בסכום נמוך ממחיר הקניה ועדיין מרוויח. איפה אני טועה? נדל"ן 22
J קרנות ishare נעלמו מדף הבית של אלטשולר שוק ההון 79
ש האם להסכים להצעת וועד הבית? לשלם על החשמל המשותף כמו בחשבון המים. אוף טופיק 5
de dud צביעת הבית עם ילדים בסגר אוף טופיק 5
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5

נושאים דומים

Back
למעלה