• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה?

כמה יוצא לך עכשיו חשבון חשמל? וכמה בדירה הקודמת שלך?

@noam23 , אתה משלם לו על החשמל רק פעם בחודשיים? כמה זמן יש עד שתצטרך לשלם לו שוב? ז"א שתצטרך לחכות עד אז כדי לוודא שהוא לא מסובב את השעון?
הוא קורא לי לשלם כשהוא מקבל את חשבון החשמל שלו, שזה פעם בחודשיים. אני בכל אופן משלם לפי הצריכה שהראה שעון החשמל שלי (בלי קשר לחשבון שהוא קיבל), ואת זה אני יכול לבדוק (ובודק) מתי שאני רוצה.

כמה יוצא לך עכשיו חשבון חשמל? וכמה בדירה הקודמת שלך?
עכשיו יצא לי 300 ש"ח בחודש. בדירה הקודמת יצא קצת פחות. עם זאת, בדירה הקודמת הופעל מזגן 24x7 ולא היה דוד שמש, ומדובר בצרכני חשמל כבדים. בדירה הזו אין מזגן ויש דוד שמש ולכן עוד לא יצא לי להפעיל בוילר.

זאת הוכחה שהוא דווקא לא מרמה אותך.
א.לדעתי רמאות של 10-15% יכולה להיות בתור טווח טעות של מה שמדדת, או איך מדדת?
חישבת את האורות בבית? את המנורת כניסה אם יש? יכול להיות שהיא על השעון שלך? בטח ובטח לא כמו שאתה מתאר שהוא גנב שיטתי.
ב.אני לא מבין מה הטענה שהשעון שלו מראה פחות, יש מצב שהוא חי "בחושך" ולא משתמש בחשמל, נו ו?? זה לא קשור אליך בכלל.
הטענה שהוא "מסובב" את השעון שלך לא הגיונית, עובדה שאתה בדקת ! את הצריכה שלך בשעון שלך, והסטיה היתה רק 32 שקל. בחודש(או בחודשיים?)
יותר הגיוני שלא מדדת באופן מלא את הדירה שלך, מאשר שהוא מסובב יותר מהר את השעון שלך.
ג.דבר אחרון, תפתיע אותו,
תכבה את כל החשמלים אצלך בבית סתם ככה, ולך תראה אם השעון מסתובב.
אם הוא לא מסתובב, אין שום טענה.
נראה לי שפיספסת את הטענה שלי.

המדידה לפי השקעים בדירה שלי שמראה 8 קוט"ש ביום, כמעט זהה למדידה בשעון החשמל שלי (שמראה 9 קוט"ש ליום). הסברתי שההפרש הוא כנראה בגלל צרכני החשמל שלא מחוברים לשקעים (מנורות תקרה). המסקנה היתה שמאז שהתחלתי לבדוק הכל תקין.

נראה חשבון חשמל סביר (150 לחודש)
אם לא מתאים לך תעבור דירה
גם אם תוכיח שהוא רמאי מה תעשה? תכניס אותו לכלא? תתבע אותו על 30-60 שח חשמל שגנב בחודש?

תעשה את החושבים שלך. או להשלים את השנה או לעבור מיד דירה.
לא שווה את המאמץ. אלא אם אתה נהנה מעבודת בילוש ועימותים עם בעל הבית.

ממעבר על כל השרשור התנקזו לי כל הנתונים בראש למסקנה אחת: הוא חגג על חשבונך בהתחלה עם דוד/מזגן/צרכני חשמל כבדים אחרים בדירתו שהיו מחוברים אליך למונה, עד הרגע שראה שאתה יסודי והבין שיתפס.
מאותו הרגע שהבין שזה לא יעבוד איתך והחזיר את החיבורים חזרה אליו ומכורח סולידיותו, הפסיק להשתמש בצרכני חשמל זללניים אלו.
הסתירה היחידה שנותרה בראשי היא כיצד הצריכה שלו 2.5 קוט"ש ליום? זה כמעט בלתי יתכן! בטוח שאתה לא מפספס משהו?

הוא חגג על חשבונך בהתחלה עם דוד/מזגן/צרכני חשמל כבדים אחרים בדירתו שהיו מחוברים אליך למונה, עד הרגע שראה שאתה יסודי והבין שיתפס.
מצד שני, @noam23 , זה לא מעייף אותך לחיות ככה? למדוד צריכה על השקעים כל יום? זה באמת שווה את זה?

נראה חשבון חשמל סביר (150 לחודש)
אם לא מתאים לך תעבור דירה
גם אם תוכיח שהוא רמאי מה תעשה? תכניס אותו לכלא? תתבע אותו על 30-60 שח חשמל שגנב בחודש?

תעשה את החושבים שלך. או להשלים את השנה או לעבור מיד דירה.
לא שווה את המאמץ. אלא אם אתה נהנה מעבודת בילוש ועימותים עם בעל הבית.
החשבון שיצא לי הוא לא 150 לחודש, אלא 312 לחודש. אין לזה שום הצדקה בדירה ללא מזגן ובלי בוילר. אני מעריך (לפי מדידות צריכת החשמל שעשיתי בדירה שלי בשבועות האחרונים) שרק על החודש ההוא חוייבתי ב 200 ש"ח מיותרים, וזה לא סכום זניח..

ממעבר על כל השרשור התנקזו לי כל הנתונים בראש למסקנה אחת: הוא חגג על חשבונך בהתחלה עם דוד/מזגן/צרכני חשמל כבדים אחרים בדירתו שהיו מחוברים אליך למונה, עד הרגע שראה שאתה יסודי והבין שיתפס.
מאותו הרגע שהבין שזה לא יעבוד איתך והחזיר את החיבורים חזרה אליו ומכורח סולידיותו, הפסיק להשתמש בצרכני חשמל זללניים אלו.
הסתירה היחידה שנותרה בראשי היא כיצד הצריכה שלו 2.5 קוט"ש ליום? זה כמעט בלתי יתכן! בטוח שאתה לא מפספס משהו?
לגבי האם הוא ויתר על המשך הגניבות, אני בספק. הדייר הקודם אמר לי בכל החודשים האחרונים היו להם ויכוחים עזים על צריכת החשמל המופרזת, ושום דבר לא השתנה. מאוד יכול להיות שהמזגן שלו מחובר עלי, ובחודש האחרון הוא פשוט לא משתמש בו (בספטמבר פשוט היה חום אימים, ולכן נשבר והדליק).

לגבי איך הצריכה שלו היא 2.5 קוט"ש ליום, הועלו כאן מספר אפשרויות:
1. יש לו מונה חשמל נוסף פרט לזה בארון החשמל שאני בודק
2. יש לו פאנלים סולריים על הגג
- אני בספק גדול לגבי שתי האופציות הללו.
אפשר אולי להתקרב לצריכה הזו באופן הבא:
- המקרר שלי לוקח 2.2 קוט"ש ליום בממוצע. המקרר שלו גדול בהרבה, אבל חדש יותר, אז אולי לוקח את אותה הצריכה (יש לו גם הרבה יותר אנשים בבית, כך שהמקרר נפתח יותר)
- הם עושים ים כביסה, אבל ייתכן שתולים את הכביסה ולא משתמשים בכלל במייבש (אני רואה שהם תולים הרבה). אם מכונת הכביסה פועלת על תוכנית ללא חימום המים (נגיד ב 25 מעלות) ולא משתמשים במייבש, כמות החשמל היא אפסית. ברמה של אגורות להפעלה.
- הם בשבועות האחרונים לא מפעילים מזגן
- הם מבשלים בגז
- ייתכן שהוא אסר על בני משפחתו להפעיל קומקום חשמלי (אלא מרתיחים מים על הגז) או להשתמש בתנור לבישול
- כל הבית שלו עם מנורות לד חסכוניות
- ייתכן שאין מחשבים בבית, או שבקושי מפעילים אותם
במצב שתיארתי, אולי אולי אפשר להגיע לצריכה כזו... אבל בדגש גדול על אולי. על סף הבלתי אפשרי.

מצד שני, @noam23 , זה לא מעייף אותך לחיות ככה? למדוד צריכה על השקעים כל יום? זה באמת שווה את זה?
כן, זה מעייף. אני פשוט קיוויתי שהפער הגדול בין המדידה שלי בשקעי הבית, לבין המדידה בשעון החשמל, יתגלה במהירות. אבל זה לא קורה... אפשרות נוספת שהוא הציע זה להתקין לי מונה חשמל דיגיטלי בדירה שלי, כך לפחות לא אצטרך לעלות אליו כל יומיים כדי לצלם את שעון החשמל. העניין שהוא רוצה שאממן את התקנת השעון הזה. אבדוק כמה זה עולה, אם לא יקר, אולי זה שווה.

נו, כמה אפשר לחפור, קיבלת רמזים, נורות אזהרה והתראה מהדייר הקודם והתעלמת.
קח את הפקלעות ותעבור לדירה אחרת.
אפשר לנעול?

יוסי, אם אתה רוצה לנעול, תנעל.

מבחינתי הסיפור לא נגמר ואני לא מתכוון לעבור דירה ולהפסיד אלפי שקלים פלוס ימי עבודה בגלל עוד בעל בית גנב. הנושא הזה יפתר בצורה אחרת אם זה תלוי בי. אם אין עניין לדעת איך הדבר הזה מתפתח, אז תנעל.

יוסי, אם אתה רוצה לנעול, תנעל.
מבחינתי הסיפור לא נגמר ואני לא מתכוון לעבור דירה ולהפסיד אלפי שקלים פלוס ימי עבודה בגלל עוד בעל בית גנב. הנושא הזה יפתר בצורה אחרת אם זה תלוי בי. אם אין עניין לדעת איך הדבר הזה מתפתח, אז תנעל.
הציעו לך פתרון - לבלוע את הצפרדע עד חידוש חוזה.
זה יהיה סיפור ארוך, מייגע ומתיש בבית משפט.

אם אין עניין לדעת איך הדבר הזה מתפתח
אותי זה דווקא מסקרן לדעת איך זה יתקדם,
אבל זה ממש לא נשמע בריא לך - יותר מידי עצבים וזמן מבוזבז.

אם הוא באמת עושה את מה שאתה טוען אני בספק גדול אם יסכים להודות, להפסיק ולהחזיר את הכסף,
וממה שאתה אומר הוא כבר התמודד עם דיירים שטענו את אותם הטענות וכלום לא השתנה - זה שתגיד לו שמדדת לבד ויצא לך שונה לא ישנה כלום.

בוא נניח שבעל הדירה גנב ואכן גונב ממך חשמל כל חודש בעלות 150 שח
בשנה הוא מרוויח אקסטרה של 1800 שח
המניע שלו זה אך ורק כסף, אז תמנף את זה ותשתמש בזה כנגדו.
אתה יכול לבוא ולהגיד לו:
אני חושד שאתה גונב ממני חשמל, בצורה מתוחכמת. אין לי דרך טובה להוכיח את זה אז אתה יכול להמשיך לגנוב לי חשמל עד סיום החוזה שלי.
אבל, לקראת סיום החוזה שלי תצטרך להראות את הדירה לדיירים אחרים. אני אגיד לדיירים שאני חושד שאתה גנב חשמל ואפילו אפנה אותם לדיון המפורט הזה אם צריך. די בזה שאעלה את החשד כדי שתפסיד דיירים פוטנציאליים. למשל, אגיד לדיירים הפוטנציאליים שתפעיל את כל מכשירי החשמל בדירה שלך ותראה שהשעון שלי לא מסתובב (הרי אם תסרב לעשות זאת, הם יחשדו מייד).
אתה תפסיד לפחות חודש שכירות, כי לא תוכל לבצע החלפה מיידית בסיום החוזה שלי, זה יקזז לך את כל הרווח מהחשמל שגנבת לי ואפילו תצא מופסד.
אם תפסיק לגנוב לי חשמל אני מוכן לסתום את הפה.

די בזה שאעלה את החשד כדי שתפסיד דיירים פוטנציאליים.
זה דומה למה שהדייר הקודם עשה וזה לא עזר.

לפי מה שאני מבין @noam23 קיבל מספר הזהרות לפני שהוא שכר את הדירה - מהדייר הקודם ומהמשכיר עצמו כשהוא סיפר לו שהוא רימה מוכר בעבר במכירת רכב.

זה דומה למה שהדייר הקודם עשה וזה לא עזר.

לפי מה שאני מבין @noam23 קיבל מספר הזהרות לפני שהוא שכר את הדירה - מהדייר הקודם ומהמשכיר עצמו כשהוא סיפר לו שהוא רימה מוכר בעבר במכירת רכב.
לא היו אזהרות בזמן. הדייר הקודם אמר לי על החשמל ביום שעברתי, ובעל הבית נתן לי הסבר מניח את הדעת מדוע עלה לו החשמל דרמטית בחודשים האחרונים. לגבי הרמאות במכירת הרכב, את זה שמעתי מבעל הבית כמה שבועות אחרי שנכנסתי.

הדבר היחידי שהיה לפני שנכנסתי, זה אחרי שביקרתי פעם ראשונה בדירה כדי לראות אותה, הייתי בחוץ והתלבטתי אחרי שראיתי אותה, זה היה בעשר בלילה, ופתאום הגיעו זוג צעיר שאמרו שהם רוצים לסגור איתו, והוא אמר להם תחזרו מחר בבוקר. היתה לי הרגשה שהוא הזמין אותם כחלק מטקטיקה ללחוץ עלי לחתום (מה שגם עבד), אבל שוב, כמו כל שאר הדברים אין לי הוכחה לזה, ולא ידעתי אם זה רק בראש שלי.

לא היו אזהרות בזמן. הדייר הקודם אמר לי על החשמל ביום שעברתי, ובעל הבית נתן לי הסבר מניח את הדעת מדוע עלה לו החשמל דרמטית בחודשים האחרונים. לגבי הרמאות במכירת הרכב, את זה שמעתי מבעל הבית כמה שבועות אחרי שנכנסתי.

הדבר היחידי שהיה לפני שנכנסתי, זה אחרי שביקרתי פעם ראשונה בדירה כדי לראות אותה, הייתי בחוץ והתלבטתי אחרי שראיתי אותה, זה היה בעשר בלילה, ופתאום הגיעו זוג צעיר שאמרו שהם רוצים לסגור איתו, והוא אמר להם תחזרו מחר בבוקר. היתה לי הרגשה שהוא הזמין אותם כחלק מטקטיקה ללחוץ עלי לחתום (מה שגם עבד), אבל שוב, כמו כל שאר הדברים אין לי הוכחה לזה, ולא ידעתי אם זה רק בראש שלי.
אם כך זה באמת היה קשה לדעת.

הדבר היחיד שעולה לי להסיק מזה הוא שבדירה הבא שתשכור תוודא שיש מונה של חברת חשמל בדירה ולא סידור אחר

@yossik אם תנעל לא נהיה מעודכנים בהתפתחויות ואני מניח שיהיו כאלה, אפילו אם בסוף תקופת השכירות ; אני בטוח שמשתמשים נוספים מלבדי ישמחו לעדכונים.

@noam23 תוכל בבקשה לכתוב באילו מודדים לצריכת חשמל אתה משתמש?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
N איך בודקים מי בעל החנות? נדל"ן 2
G מי בעל המניות בפועל? שוק ההון 2
tzvikaz השקעה עבור ילד בעל אזרחות אמריקאית שוק ההון 12
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
fizban בעל דירה שמתמהמה בתיקון מזגן נדל"ן 11
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
ר לקיחת משכנתא כשאתה לא בעל הנכס נדל"ן 10
א איך מק"מ בעל מח"מ זהה לאג"ח נותן תשואה גבוהה יותר שוק ההון 5
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
R העברת כספים לניהול ע"י יועץ השקעות בעל רישיון שוק ההון 1
י תביעות קטנות-בעל מקצוע נעלם אוף טופיק 4
S בעל אזרחות כפולה אירופאית-ישראלית פוסטים מאיכות נמוכה 1
B התנהלות מול בעל דירה אוף טופיק 27
H תוך כמה זמן בעל דירה אמור לתקן מזגן? אוף טופיק 20
D הקמה חברה להשקעות במדינה בעל שיעור מס רווחי הון נמוך שוק ההון 2
חושב בגדול בעל מקצוע חופשי - רכישת משרד? נדל"ן 7
T אח מוסמך בעל עסק - נחשב כמורשה או פטור? התפתחות אישית 3
IAmSam משכנתא כעוסק מורשה מול שכיר בעל שליטה נדל"ן 8
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ד נזילה בדירה שכורה לקראת תמ"א - בעל דירה לא מתקן אוף טופיק 28
מ בן 26 ,בעל פחדים וחרדות לגבי העתיד יומני מסע אישיים 56
י שם בעל חשבון IB שוק ההון 1
A השקעה במוצרים בעל ערך ממשי כהגנה מנפילות של השוק שוק ההון 8
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
ש השקעה כבעל המשכנתא בארה"ב ולא בעל הנכס שוק ההון 4
ש האם בעל דירה אחת לא משלם מס שבח במכירתה? ? נדל"ן 3
ז בעל דירה שמסרב לתקן ליקויים אוף טופיק 3
ע לאחר שחברה הונפקה בבורסה, אבל יותר ממחציתה נשארה בידי בעל החברה. הוא מחוייב לבעלי המניות? שוק ההון 2
ביולוג ירושלמי קטלן יתושים בעל נורת UV = חארטה בריבוע. אוף טופיק 24
א בעל מקצוע בינוני התפתחות אישית 6
ERE בלי ה E המלצה על רואה חשבון בעל רישיון בארה"ב (CPA) צרכנות פיננסית 1
מ שיקולים של בעל תיק קטן שוק ההון 18
E פתרונות למשקיע צעיר בעל אזרחות ארה"ב שוק ההון 7
G שאלה לגבי מכשיר השקעה בעל נזילות שוק ההון 14
ד עוסק מורשה - בעל ואישה אוף טופיק 7
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
ה House hacking עם הבית הראשון שלנו בצפון - מקניה למכירה בשנתיים נדל"ן 6
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
יבגני_ל משלוח עד הבית של דואר ישראל אוף טופיק 80
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
P מוכר את הבית בסכום נמוך ממחיר הקניה ועדיין מרוויח. איפה אני טועה? נדל"ן 22
J קרנות ishare נעלמו מדף הבית של אלטשולר שוק ההון 79
ש האם להסכים להצעת וועד הבית? לשלם על החשמל המשותף כמו בחשבון המים. אוף טופיק 5
de dud צביעת הבית עם ילדים בסגר אוף טופיק 5
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5

נושאים דומים

Back
למעלה