• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה?

מכל ההודעות שלך אני לא רואה איך אתה בהחלטיות כזאת קובע שהוא נוגע בשעונים.
יכול להיות שהחשבון הראשון לא היה רק שלך? תעדת את הערך של השעון כשנכנסת לדירה? הוא תואם למה שהופיע בחשבון האחרון?

מכל ההודעות שלך אני לא רואה איך אתה בהחלטיות כזאת קובע שהוא נוגע בשעונים.
יכול להיות שהחשבון הראשון לא היה רק שלך? תעדת את הערך של השעון כשנכנסת לדירה? הוא תואם למה שהופיע בחשבון האחרון?
כן. ביום שקיבלתי את הדירה צילמתי את שעון החשמל.
ביום שהוא ביקש שאשלם חשמל (30 יום מיום הכניסה), בדקתי שוב את שעון החשמל, וחיסרתי את המספר מהצילום ביום הכניסה. ההפרש היה 600 קוט"ש. פי 3 מהצריכה היומית שאני מודד בשבועות האחרונים (מאז שהתחלתי למדוד כל יומיים). לא שיניתי שום דבר בהתנהגות. אין לי גם מה לשנות, אין מזגן, לא מדליק בוילר כי יש דוד שמש. אין מה שיצרוך חשמל בדירה, גם אם הייתי מאוד רוצה.

כן. ביום שקיבלתי את הדירה צילמתי את שעון החשמל.
ביום שהוא ביקש שאשלם חשמל (30 יום מיום הכניסה), בדקתי שוב את שעון החשמל, וחיסרתי את המספר מהצילום ביום הכניסה. ההפרש היה 600 קוט"ש. פי 3 מהצריכה היומית שאני מודד בשבועות האחרונים (מאז שהתחלתי למדוד כל יומיים). לא שיניתי שום דבר בהתנהגות. אין לי גם מה לשנות, אין מזגן, לא מדליק בוילר כי יש דוד שמש. אין מה שיצרוך חשמל בדירה, גם אם הייתי מאוד רוצה.
בינתיים בעצם אין לך שום הוכחה שהוא משחק עם המונה שלך, נכון? מרגע שהתחלת למדוד בבית יש התאמה ברמה יומית או פעם ביומיים בין המונה לבין הצריכה שלך כפי שאתה מודד אותה.

לי לא ידוע איך ניתן להזיז את המונה ידנית. נראה לי לא הגיוני. אז אני מציע שפשוט תמתין עד התשלום הבא, ואם אין קפיצה יומית של עוד 300 קילוואט או משהו בסדר גודל כזה, אז הכל תקין.

לעומת זאת אם תוך יום-יומיים תראה קפיצה חריגה, אז כנראה שבאמת יש לו דרך לשחק עם המונה. אבל אז תהיה לך הוכחה ותוכל להתעמת איתו. ואולי אפילו להתלונן במשטרה.

נתק חשמל בכל הבית לכמה שעות.
כן גם את המקרר, אם יש אטימה טובה - יהיה בסדר כמה שעות.
בלי שאתה מספר לו ותבדוק אם השעון מסתובב.
אם מסתובב, יש משהו אצלו שמחובר לשעון שלך

אופציה 4:
הוא יכול לחבר כמה צרכני חשמל כבדים בדירה שלו תחת השעון שלך (נניח מזגן, דוד וכאלה).
כשהוא הראה לך שהמד לא זז כשהכל אצלך כבוי הוא דאג לכבות את המכשירים הללו.
בדיוק, פשוט חיבר בדירה שלו כמה נקודות ישירות לדירה שלך (אם הדירות צמודות)
או לחלופין התחבר בדירה שלו אחרי השעון חשמל "שלך"

• אהבתי
Reactions: HHH
לי לא ידוע איך ניתן להזיז את המונה ידנית. נראה לי לא הגיוני. אז אני מציע שפשוט תמתין עד התשלום הבא, ואם אין קפיצה יומית של עוד 300 קילוואט או משהו בסדר גודל כזה, אז הכל תקין.
אם אפשר לעשות את זה בשעון של רכב (והוא טוען גם שעשה את זה בעבר בשעון של רכב) אני מניח שצריך להיות אפשרי גם בשעון חשמל.

נתק חשמל בכל הבית לכמה שעות.
כן גם את המקרר, אם יש אטימה טובה - יהיה בסדר כמה שעות.
בלי שאתה מספר לו ותבדוק אם השעון מסתובב.
אם מסתובב, יש משהו אצלו שמחובר לשעון שלך
עשינו את זה כבר. כשאני מוריד אצלי את השאלטר השעון מפסיק לזוז.
בדיקה נוספת שעשיתי שמוכיחה שאף אחד לא מחובר לשעון שלי, זה ששמתי מדי צריכת חשמל בכל השקעים בדירה שלי, ולכן יש לי מדידה מדויקת של הצריכה בדירה שלי מהשקעים עצמם, זה הנתון הכי אמיתי של צריכת החשמל בדירה. הנתון הזה זהה לצריכה בשעון החשמל שלי (בשבועות האחרונים, מאז תשלום החשמל האחרון). זה מוכיח שאף אחד לא מחובר לי לחשמל מחוץ לדירה.

שוב, ההסבר היחידי זה שהוא משחק עם השעון שלי ידנית, כדי להסוות את העובדה שהוא מאט את שעון החשמל של הדירה שלו, ולהציג לחברת חשמל צריכה הגיונית.

בדיוק, פשוט חיבר בדירה שלו כמה נקודות ישירות לדירה שלך (אם הדירות צמודות)
או לחלופין התחבר בדירה שלו אחרי השעון חשמל "שלך"
עידן, האופציה הראשונה שהעלת נסתרה בהודעה הקודמת שלי. האופציה השניה שהעלת לא אפשרית כי אני משלם רק לפי שעון החשמל שלי (מחסר את הקריאה ביום התשלום, מהקריאה בחודש הקודם). מה שלא מופיע בשעון החשמל שלי, לא קיים מבחינתי, לא יכול לשלם עליו.

רונן,
לא הבנתי אבל איך ההסבר שלך מתיישב עם הראיות:
- בשבועות האחרונים, מדידת צריכת החשמל בדירה שלי לפי מדי השקעים, ממש זהה למדידה של שעון החשמל שלי אצלו. זה אומר שהוא לא גונב לאורך החודש. זה משהו פתאומי שקורה, כמו סיבוב ידני של השעון. אני משלם לו חשמל רק לפי שעון החשמל שלי אצלו.
לא יודע על איזה מההסברים שלי אתה מדבר. אני הצעתי מספר תאוריות.
בכל מקרה, זה שעכשיו צריכה מוגזמת יכול גם להיות כי נגמר הקיץ והוא כבר לא מפעיל את המזגן שמחובר למעגל שלך למשל.
אפשר לבקש מחברת חשמל לשלוח מישהוא שיבדוק את שני השעונים. הבעיה היא, מהנסיון שלי, שהוא יכול להגיע כשאתה לא בבית (וגם אם אתה בבית, הוא רק עושה את העבודה שלו ומשאיר נייר כלשהוא שמעיד שהוא בדק את השעונים כך שיש מצב שתפספס אותו למקרה שתרצה לשאול אותו על זה).
אתה מניח שאלו שעונים של חברת החשמל.
ממה שהוא מתאר נראה שזאת דירה מחולקת עם שעון אחד של חברת החשמל ושני שעונים פרטיים של בעל הדירה שלא קשורים לחברת החשמל.
בגלל זה הוא מקבל רק חשבון חשמל אחד.
. אני לא חושב שלבודק של חברת החשמל יש איזו דרך לדעת אם מישהו מתעסק ידנית עם השעון,
בטח שיש - אם זה שעון של חברת החשמל יש להם מספיק מנגנונים נגד פעולות כאלה ודי קל לראות אם השעון נפרץ או טופל.
אבל שוב - מה שיש לך בתוך הדירה זה לא שעון של חברת החשמל אלא שעון פרטי, ולכן ח"ח לא תעזור.

האופציה השניה שהעלת לא אפשרית כי אני משלם רק לפי שעון החשמל שלי (מחסר את הקריאה ביום התשלום, מהקריאה בחודש הקודם). מה שלא מופיע בשעון החשמל שלי, לא קיים מבחינתי, לא יכול לשלם עליו.
נראה לי שלא הבנת את האופציה השניה - זה יופיע בשעון שלך ולכן זה קיים מבחינתך ותשלם עליו

לא יודע על איזה מההסברים שלי אתה מדבר. אני הצעתי מספר תאוריות.
בכל מקרה, זה שעכשיו צריכה מוגזמת יכול גם להיות כי נגמר הקיץ והוא כבר לא מפעיל את המזגן שמחובר למעגל שלך למשל.

אתה מניח שאלו שעונים של חברת החשמל.
ממה שהוא מתאר נראה שזאת דירה מחולקת עם שעון אחד של חברת החשמל ושני שעונים פרטיים של בעל הדירה שלא קשורים לחברת החשמל.
בגלל זה הוא מקבל רק חשבון חשמל אחד.

בטח שיש - אם זה שעון של חברת החשמל יש להם מספיק מנגנונים נגד פעולות כאלה ודי קל לראות אם השעון נפרץ או טופל.
אבל שוב - מה שיש לך בתוך הדירה זה לא שעון של חברת החשמל אלא שעון פרטי, ולכן ח"ח לא תעזור.
אחרי שקיבלתי את קריאת החשמל המנופחת, הוא ניסה לשכנע אותי להתקשר ולהזמין בודק של חברת החשמל שיבדוק את השעונים. הוא אמר שאלו שעונים שחברת החשמל התקינה, ושהוא לא היה מעז לתת למישהו לא מקצועי להתעסק עם חשמל בעוצמות הללו ולהתקין שעון. סירבתי לבקשה שלו, כי רציתי שאם בודק של חברת החשמל יגיע, יהיו לי נתונים ברורים לתת לו (אותם הנתונים שאני אוסף מאז). עצם זה שהוא מנסה לשכנע אותי להזמין בודק של חברת החשמל, ויודע איך אגיב ושאדחה את הבקשה, הבנאדם רב אמן בנוכלות. הוא יכול להיות ראש ממשלה, בחיי.

נראה לי שלא הבנת את האופציה השניה - זה יופיע בשעון שלך ולכן זה קיים מבחינתך ותשלם עליו
אז נראה שחזרנו לאופציה הראשונה, אותה סתרתי עם ההתאמה בשבועות האחרונים בין צריכת החשמל בשקעים שלי, לצריכת החשמל בשעון החשמל שלי.

אני מקבל את האפשרות שהעלית עם זאת, לגבי המזגן שלו שמחובר לי על הדירה. המזגן באמת עבד בחודש ספטמבר (חודש עליו שילמתי חשמל. היה חודש חם בטירוף שגם סולידי כמוהו יכנע למשפחתו וידליק מזגן), אבל ייתכן מאוד שלא הופעל מאז שהתחלתי למדוד בתדירות גבוהה.

אחרי שקיבלתי את קריאת החשמל המנופחת, הוא ניסה לשכנע אותי להתקשר ולהזמין בודק של חברת החשמל שיבדוק את השעונים. הוא אמר שאלו שעונים שחברת החשמל התקינה, ושהוא לא היה מעז לתת למישהו לא מקצועי להתעסק עם חשמל בעוצמות הללו ולהתקין שעון. סירבתי לבקשה שלו, כי רציתי שאם בודק של חברת החשמל יגיע, יהיו לי נתונים ברורים לתת לו (אותם הנתונים שאני אוסף מאז). עצם זה שהוא מנסה לשכנע אותי להזמין בודק של חברת החשמל, ויודע איך אגיב ושאדחה את הבקשה, הבנאדם רב אמן בנוכלות. הוא יכול להיות ראש ממשלה, בחיי.
נשמע מאוד מוזר ולא הגיוני.
אם אלו היו מונים של חברת החשמל אז החשבונות היו נפרדים.
אז נראה שחזרנו לאופציה הראשונה, אותה סתרתי עם ההתאמה בשבועות האחרונים בין צריכת החשמל בשקעים שלי, לצריכת החשמל בשעון החשמל שלי.
לא סתרת אותה. כמו שאמרתי יכול להיות שזה מכשיר חשמלי זולל חשמל שלא דולק כל הזמן.
אני מקבל את האפשרות שהעלית עם זאת, לגבי המזגן שלו שמחובר לי על הדירה. המזגן באמת עבד בחודש ספטמבר (חודש עליו שילמתי חשמל. היה חודש חם בטירוף שגם סולידי כמוהו יכנע למשפחתו וידליק מזגן), אבל ייתכן מאוד שלא הופעל מאז שהתחלתי למדוד.
מזגן זאת אופציה אחת. יש עוד אפציות אחרות בסגנון.
נניח משאבה לבריכה. או אולי הטענה של רכב חשמלי, שהוא חיבר "בטעות" לשקע שמחובר לדירה שלך במשך תקופה. וכו'

נשמע מאוד מוזר ולא הגיוני.
אם אלו היו מונים של חברת החשמל אז החשבונות היו נפרדים.

לא סתרת אותה. כמו שאמרתי יכול להיות שזה מכשיר חשמלי זולל חשמל שלא דולק כל הזמן.

מזגן זאת אופציה אחת. יש עוד אפציות אחרות בסגנון.
נניח משאבה לבריכה. או אולי הטענה של רכב חשמלי, שהוא חיבר "בטעות" לשקע שמחובר לדירה שלך במשך תקופה. וכו'
אין לו בריכה, אין רכב חשמלי. מבשל בגז. הוא גם לא מדליק בוילר בגלל הדוד שמש. מדובר בסולידי קיצוני והייתי אצלו בבית לא מעט. המזגן זה לדעתי הדבר היחידי שיכול להסביר את זה, אם מחובר עלי. צריך להבין שמדובר בכמות קוטשים גדולה מאוד שנגנבה (בסביבות 400 קוט"ש בחודש אחד), אין הרבה דברים שיכולים לגזול כ"כ הרבה חשמל. בעיקרון זה יכול להיות גם מכונת כביסה/מייבש, אבל נשמע לי יותר סביר שזה משהו שמחובר כל הזמן אלי, ולא משהו שהוא מחבר מדי פעם. אם זה מכונת כביסה או מייבש, למה זה לא בא לידי ביטוי עכשיו? הרי את הדייר הקודם הוא גנב במשך חודשים רצוף למרות עימותים ביניהם. זה מאוד מסתדר עם המזגן אבל.

במחשבה שניה, מכונת כביסה/מייבש לא כ"כ סביר, לא רק בגלל שהם ממשיכים עכשיו להשתמש בהם וזה לא בא לידי ביטוי בשעון שלי, אלא גם כי צריך בערך 100 מכונות כביסה+מייבש בחודש כדי להסביר 400 קוט"ש.

הייתה קפיצה מאז שהתחלת למדוד או שרק בחודש הראשון בעצם קיבלת חשבון מנופח?
אולי זה רק אני, אבל נדמה לי שאולי אתה נסחף קצת ואין כאן איזה נוכלות גדולה.
אין אפשרות שאין כאן נוכלות (או לפחות גניבה שלא בידיעה, אבל אני כבר מזמן לא נותן לו להנות מהספק). העובדות ברורות:
1. צילמתי את שעון החשמל ביום שקיבלתי את הדירה
2. צילמתי את שעון החשמל כעבור 30 יום
- ההפרשה היה 600 קוט"ש. כמות אדירה ביחס למה שהשתמשתי.
- הוכחתי שזו כמות אדירה ביחס למה שהשתמשתי, בזה שאני עוקב אחרי השעון חשמל עכשיו כל יומיים, ועד עכשיו אני בצריכה קבועה של 7-9 קוט"ש ליום. בשבועות האחרונים לא היה יום אחד שהיתה לי צריכה של פחות מ 7, ולא היה יום אחד שהיתה לי צריכה של יותר מ 9. תסביר איך זה יכול להסתכם ב 600 קוט"ש בחודש? וזה כמובן מתווסף לדייר הקודם, שאמר לי בפירוש שיש בחודשים האחרונים חשבונות חשמל מנופחים בדירה הזו והוא התעמת עם בעל הדירה כמה פעמים על זה.

נערך לאחרונה ב:
אין אפשרות שאין כאן נוכלות
קצת נמהר.
האפשרות בהחלט קיימת.
הוכחתי שזו כמות אדירה ביחס למה שהשתמשתי, בזה שאני עוקב אחרי השעון חשמל עכשיו כל יומיים,
לא.
הוכחת שזאת כמות גדולה יותר ממה שאתה משתמש בה היום. אבל היום גם השעון מראה אותו דבר, אז בהחלט יכול להיות שהבעיה הייתה אצלך באותו חודש של החשבון המנופח.
אני כמובן לא אומר שזה מה שקרה, אבל אני לא הייתי ממהר כלכך לשלול את האפשרות הזאת.
סביר איך זה יכול להסתכם ב 600 קוט"ש בחודש?
זה שהיום אתה צורך 7-9 קוט"ש לא אומר שלפני חודשיים לא השתמש ב100 קוט"ש ביום (סתם זורק מספרים).

עשינו את זה כבר. כשאני מוריד אצלי את השאלטר השעון מפסיק לזוז.
כל הרעיון לעשות בדיקה כזאת, זה לעשות את זה בלי שהוא יודע שאתה בודק. לדוגמה שאתה יוצא מהבית לזמן מסויים בזמן שאתה יודע שאצלו יש "פעילות" לכבות את כל המכשירים כולל המקרר. להציץ בשעון ושאתה חוזר לבדוק השעון שוב.

קצת נמהר.
האפשרות בהחלט קיימת.

לא.
הוכחת שזאת כמות גדולה יותר ממה שאתה משתמש בה היום. אבל היום גם השעון מראה אותו דבר, אז בהחלט יכול להיות שהבעיה הייתה אצלך באותו חודש של החשבון המנופח.
אני כמובן לא אומר שזה מה שקרה, אבל אני לא הייתי ממהר כלכך לשלול את האפשרות הזאת.

זה שהיום אתה צורך 7-9 קוט"ש לא אומר שלפני חודשיים לא השתמש ב100 קוט"ש ביום (סתם זורק מספרים).
רונן,
עברתי לדירה הזו עם בדיוק אותו הציוד שהיה לי בדירה הקודמת. ההבדל היחידי: בדירה הקודמת היה לי מזגן שעבד 24x7, ובדירה הקודמת הדלקתי בוילר המון. ועם זה, עדיין בדירה הקודמת חשבון החשמל היה קצת יותר נמוך מבדירה הזו, שצרכן החשמל היחידי כמעט הוא המקרר. כדי לוודא שאף מוצר שלי לא התחיל לזלול חשמל פתאום, קניתי מדי חשמל וחיברתי לכל השקעים בבית, מדי החשמל מראים שהצריכה היא בדיוק מה שהיתה צפויה מהדירה הקודמת, והיא נמוכה, ומתאימה ל 200 קוט"ש לחודש ולא 600. עזוב, אני הוכחתי לעצמי מעל לכל צל של ספק שיש פה גניבה. אני מקבל שזה לא הוכחה "קשה", זאת תגיע אם תהיה קפיצה של מאות קוטשים ביום, או אם אגלה שהמזגן שלו מריץ לי את השעון (וזה ייבדק מחר).

כל הרעיון לעשות בדיקה כזאת, זה לעשות את זה בלי שהוא יודע שאתה בודק. לדוגמה שאתה יוצא מהבית לזמן מסויים בזמן שאתה יודע שאצלו יש "פעילות" לכבות את כל המכשירים כולל המקרר. להציץ בשעון ושאתה חוזר לבדוק השעון שוב.
עשיתי את הבדיקה הזו, רק מכיוון אחר.
בשבועות האחרונים אני מודד את צריכת החשמל בדירה שלי עם מדי חשמל שמחוברים לשקע. כל מוצר חשמל לא מחובר ישירות לשקע, אלא מחובר למד חשמל שמחובר לשקע. סך הצריכת חשמל של הדירה שלי זהה לצריכה שיש בשעון החשמל שלי אצלו. זה אומר שבשבועות האחרונים לא היתה שום גניבה. כמו שהציע רונן, זה יכול היות המזגן שהיה פעיל בספטמבר, אבל לא אחרי זה.

@noam23
יש לך ארון חשמל משלך או משותף לשניכם?
האם אתה יודע לזהות את ה"פקקים" שלך?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
N איך בודקים מי בעל החנות? נדל"ן 2
G מי בעל המניות בפועל? שוק ההון 2
tzvikaz השקעה עבור ילד בעל אזרחות אמריקאית שוק ההון 12
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
fizban בעל דירה שמתמהמה בתיקון מזגן נדל"ן 11
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
ר לקיחת משכנתא כשאתה לא בעל הנכס נדל"ן 10
א איך מק"מ בעל מח"מ זהה לאג"ח נותן תשואה גבוהה יותר שוק ההון 5
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
R העברת כספים לניהול ע"י יועץ השקעות בעל רישיון שוק ההון 1
י תביעות קטנות-בעל מקצוע נעלם אוף טופיק 4
S בעל אזרחות כפולה אירופאית-ישראלית פוסטים מאיכות נמוכה 1
B התנהלות מול בעל דירה אוף טופיק 27
H תוך כמה זמן בעל דירה אמור לתקן מזגן? אוף טופיק 20
D הקמה חברה להשקעות במדינה בעל שיעור מס רווחי הון נמוך שוק ההון 2
חושב בגדול בעל מקצוע חופשי - רכישת משרד? נדל"ן 7
T אח מוסמך בעל עסק - נחשב כמורשה או פטור? התפתחות אישית 3
IAmSam משכנתא כעוסק מורשה מול שכיר בעל שליטה נדל"ן 8
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ד נזילה בדירה שכורה לקראת תמ"א - בעל דירה לא מתקן אוף טופיק 28
מ בן 26 ,בעל פחדים וחרדות לגבי העתיד יומני מסע אישיים 56
י שם בעל חשבון IB שוק ההון 1
A השקעה במוצרים בעל ערך ממשי כהגנה מנפילות של השוק שוק ההון 8
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
ש השקעה כבעל המשכנתא בארה"ב ולא בעל הנכס שוק ההון 4
ש האם בעל דירה אחת לא משלם מס שבח במכירתה? ? נדל"ן 3
ז בעל דירה שמסרב לתקן ליקויים אוף טופיק 3
ע לאחר שחברה הונפקה בבורסה, אבל יותר ממחציתה נשארה בידי בעל החברה. הוא מחוייב לבעלי המניות? שוק ההון 2
ביולוג ירושלמי קטלן יתושים בעל נורת UV = חארטה בריבוע. אוף טופיק 24
א בעל מקצוע בינוני התפתחות אישית 6
ERE בלי ה E המלצה על רואה חשבון בעל רישיון בארה"ב (CPA) צרכנות פיננסית 1
מ שיקולים של בעל תיק קטן שוק ההון 18
E פתרונות למשקיע צעיר בעל אזרחות ארה"ב שוק ההון 7
G שאלה לגבי מכשיר השקעה בעל נזילות שוק ההון 14
ד עוסק מורשה - בעל ואישה אוף טופיק 7
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
ה House hacking עם הבית הראשון שלנו בצפון - מקניה למכירה בשנתיים נדל"ן 6
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
יבגני_ל משלוח עד הבית של דואר ישראל אוף טופיק 80
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
P מוכר את הבית בסכום נמוך ממחיר הקניה ועדיין מרוויח. איפה אני טועה? נדל"ן 22
J קרנות ishare נעלמו מדף הבית של אלטשולר שוק ההון 79
ש האם להסכים להצעת וועד הבית? לשלם על החשמל המשותף כמו בחשבון המים. אוף טופיק 5
de dud צביעת הבית עם ילדים בסגר אוף טופיק 5
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5

נושאים דומים

Back
למעלה