• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בעולם ללא מס רווח הון

yan360

משתמש סולידי
דירוג
17
אז עברתי לגור בהולנד. אחד מההבדלים הוא שאין כאן מס רווח הון. אבל כן יש מס על ההון. כלומר אין תשלום מס במכירת ניירות ערך ברווח ואין קיזוזים על הפסדים.

מצד שני, באחד לינואר בכל שנה מסתכלים על כלל הנכסים שיש לי בכל העולם (חוץ מדירת מגורים, פנסיה ואולי עוד כמה דברים) מעריכים כמה רווח עשיתי על נכסים אלו (לפי מדרגות, לא סוג הנכס) ולפי זה משלמים מס.

מכיוון שאין מס רווח הון אין משמעות למסלולים חייבים ממס או פטורים ממס. לצורך העניין, כסף שהיה עד עכשיו בקרנות השתלמות פטורות ממס בישראל הופך להיות חלק מההון הכללי וממוסה בהתאם.

יוצא שבין אם תיק ההשקעות הרוויח או הפסיד, יש חובת תשלום מס כאילו הוא הרוויח, דמיינו שאתם מוכרים את כל התיק שלכם כל שנה ומשלמים על זה מס. לא משהו עבור צבירה, אני יודע. מצד שני, ניתן לשנות מה שרוצים כי אין "ארועי מס".

כיום התיק שלי הוא 70% מניות, ו 30% שמתחלקים בין אג"ח, מזומן ונדל"ן.
האם לדעתכם אני צריך לשנות משהו בחשיבה שלי על התפלגות הנכסים בתיק בעקבות המעבר הזה?

דמיינו שאתם מוכרים את כל התיק שלכם כל שנה ומשלמים על זה מס.

לעתים אני מזכיר שזה לא ממש נורא לשלם מס מוקדם, בעיקר אם זה שיקול נגד החלפת קרן/אחזקה.

ניקח דוגמה: נניח שיש לך רווח של 20%. אז תשלם עליו מס של 5% (אפילו פחות, אם המיסוי ריאלי).
זה קצת מבאס, אבל את המס הזה היית משלם בכל מקרה בעת המימוש. ההבדל היחיד הוא שאותם 5% לא יצברו ריבית דריבית.
נניח לצורך הדוגמה שאם היית ממשיך להשקיע אז היית מקבל שוב תשואה של 20%. אז על ה- 5% זה בסך הכל 1% מהסכום המקורי (שבעצם עכשיו הוא כבר בערך 140%). כלומר תכנוני המס האלה זה די שטויות.

עכשיו כשהבנו את זה, ברור שאחוזים בודדים כאלה הם הרבה פחות חשובים מהקצאת הנכסים.

ההבדל היחיד הוא שאותם 5% לא יצברו ריבית דריבית
כלומר ייקח יותר זמן להגיע לאותה צבירה בתיק.
מצד שני כשאתחיל למשוך מהתיק לצורך מחיה, לא אשלם על זה אז אולי אני מלכתחילה צריך פחות.
מצד שלישי, אני נוטה לחשוב שאולי אני צריך לקחת יותר סיכון כדי "לפצות" בתשואה על נקודת ההתחלה השנתית שהיא יותר נמוכה בגלל המס.

שאין כאן מס רווח הון. אבל כן יש מס על ההון
מעריכים כמה רווח עשיתי על נכסים אלו (לפי מדרגות, לא סוג הנכס) ולפי זה משלמים מס.
יש כאן סתירה, מוכן להסביר?
לדבריך הם לא מחשבים מס כאחוז מהרווח אלא כאחוז משווי הנכסים אבל בפירוט זה לא נשמע כך.
אגב, מה המשמעות של הערכת שווי
על כלל הנכסים שיש לי בכל העולם
מי מבצע את ההערכה? מה הוא יודע על שווי נכסים מחוץ להולנד? איך הוא משערך דירה באשדוד? האם הוא מודד כל שנה את ערך הנכסים ומשווה לעומת שנה שעברה? אם כן - מה קורה שערך הנכסים יורד? מחזירים לך מס משנים קודמות? הקיצר, לא הבנתי כרגיל.

כלומר ייקח יותר זמן להגיע לאותה צבירה בתיק.
נכון.
אבל שוב, ההבדלים הם אחוזים בודדים, חבל שבגלל זה תעשה טעויות גדולות יותר. טעות בהקצאת הנכסים יכולה להוביל לנזקים של עשרות אחוזים. במיוחד כשאתה נכנס להלך מחשבה של:
אני נוטה לחשוב שאולי אני צריך לקחת יותר סיכון כדי "לפצות" בתשואה

ממש בלי שום קשר ורק מסקרנות שלי, תוכל להרחיב טיפה על המעבר להולנד? איזה הבדלי תרבות יש? קשיי הגירה?
לפי העיתונות פה האנטישמיות משתוללת ותוקפים יהודים ברחובות. זה המצב?

אם יש לך תיק של 100,000 יורו, בין אם הוא הרוויח או הפסיד באותה שנה, מתייחסים אליו כאילו הוא הרוויח אחוז מסוים, ומהסכום שהתיק כאילו הרוויח לוקחים מס.
מי מבצע את ההערכה?
את מדווחת בעצמך על כלל הנכסים שלך. ואין לי דירה באשדוד אז זה פחות רלוונטי, אבל כל דירה בהולנד משוערכת כל שנה על ידי הרשויות ויש כל מיני הטבות מס על משכנתאות אבל זה קצת מחוץ לדיון הזה.

אם יש לך תיק של 100,000 יורו, בין אם הוא הרוויח או הפסיד באותה שנה, מתייחסים אליו כאילו הוא הרוויח אחוז מסוים, ומהסכום שהתיק כאילו הרוויח לוקחים מס.
אם כך, זה מס רווח הון. אמנם אני לא מבינה לגמרי את ההגיון שסתם קובעים מהו הרווח (ושאין הפסדים) אבל המס נגזר מהרווח המשוער ולא מערך הנכסים עצמם.
אגב, מה זה תיק של 100,000 יורו? שיש לך בעו"ש סכום כזה? שזה הערך הנוכחי של תיק המניות שלך?
איכשהו נראה לי שחסרים כאן פרטים שעושים שכל.

In Box 3, the income from savings and investments is taxed. The taxable income is a deemed income over the net value of assets and debts that qualify for Box 3, irrespective of the actual income or capital gains generated with the assets concerned. The Dutch tax authorities assume that the income or capital gains generated from the assets will progressively increase with the value of the net wealth. A specific allocation is given by the Dutch tax authorities regarding the saving and investment part of the net value of the assets and the corresponding rates of deemed yield. The reference date for the valuation of the taxable assets in Box 3 is 1 January of the relevant year. The deemed income is taxed at a flat rate of 30 per cent. The actual tax rate depends on the net value of assets and debts that qualify for Box 3. For non-resident taxpayers, Box 3 applies, among others, to real estate in the Netherlands and rights that are directly or indirectly attached thereto. Debts connected to Dutch real estate may be deducted.

The deemed yield is progressive depending on the net wealth in accordance with the following thresholds (amounts and rates for 2019):

• from €30,360 to € 71,650, the deemed yield is 1.94 per cent;
  • from €71,650 to € 989,736, the deemed yield is 4.45 per cent; and
  • above €989,736, the deemed yield is 5.6 per cent.
The deemed yields are determined under the assumption that up to around €100,000, people tend to hold their wealth in savings accounts and that with an increase in their wealth, they shift their wealth allocation to securities with a full allocation to securities as of around €1 million in wealth. Thus, the deemed yields are adjusted annually based on a five-year moving average of yields on saving accounts and a certain mix of securities.

איזה הזיה. למה למסות על בסיס רווח דמיוני ולא על בסיס רווח בפועל?
זה אפילו לא שאלה של רווח ממומש מול רווח לא ממומש. זה פשוט מיסוי הזוי של רווח דמיוני.

נישמע שיש יתרון בלקחת סיכונים.
למשל, להרבה אנשים שהשקיעו בקריפטו או טסלה וחוו עליות גבוהות קשה למכור בגלל אירועי מס. נישמע שזה לא שיקול בהולנד.
באופן דומה, אפשר לקצור רווחים יותר מהירים על מניות ממים כמו gme amc וכו.
שיהיה ברור - זאת לא המלצה בכלל ואלו עדיין הימורים לדעתי. רק נשמע שאם גרים בהולנד אז יש עדיפות יחסית להימורים.

אם כך, זה מס רווח הון. אמנם אני לא מבינה לגמרי את ההגיון שסתם קובעים מהו הרווח (ושאין הפסדים) אבל המס נגזר מהרווח המשוער ולא מערך הנכסים עצמם.
אגב, מה זה תיק של 100,000 יורו? שיש לך בעו"ש סכום כזה? שזה הערך הנוכחי של תיק המניות שלך?
איכשהו נראה לי שחסרים כאן פרטים שעושים שכל.
להיפך, מהתיאור זה מס על ההון הכולל ולא על הרווח - אין משמעות לכמה השווי השתנה אלא רק לשווי הכולל. כך לפחות ממה שהוא מתאר.
לפי הדוגמה שלו, נשמע שגם אם כל הכסף בעו"ש ואין לו כל הכנסות, ייגבה ממנו מס קבוע לפי השווי שלו בסוף השנה.

לפי ההסבר בלינק הם מניחים שכל אדם עושה רווח של 4% על ההון הכולל בשנה, וגובים 1.2% מהשווי הכולל כמס, בין אם הרווחת או לא.

נערך לאחרונה ב:
הכותרת של השרשור מטעה.

מדובר במס רווח הון, אך במקום שתדווח על הרווח האמיתי שלך, רשויות המס מעריכות בעצמם כמה הרווחת, ולפי זה ממסות אותך.

בעיני זה הזוי. למרות שבפועל , אם זה היה בישראל, הייתי משלם פחות מס ...

הכותרת של השרשור מטעה.

מדובר במס רווח הון, אך במקום שתדווח על הרווח האמיתי שלך, רשויות המס מעריכות בעצמם כמה הרווחת, ולפי זה ממסות אותך.

בעיני זה הזוי. למרות שבפועל , אם זה היה בישראל, הייתי משלם פחות מס ...
זה מס על השווי הכולל ולא על רווח שעשית השנה.

אין משמעות לכמה השווי השתנה אלא רק לשווי הכולל
לא, כתוב capital gain, ז"א בכמה הערך שלך ושל ההשקעות שלך עלו.
נשמע לי שזה מס על "רווח על הנייר" כולל עלית ערך נדל"ן שברשותך כולל נדל"ן למגורים.
המשמעות היא שחיקת הון ומניעת צבירת הון בין-דורית.
כך הבנתי את הכתוב.
גם בארה"ב ניסו לשחק עם הרעיון של מס הון בנוסף על מס רווחי הון.

לא, כתוב capital gain, ז"א בכמה הערך שלך ושל ההשקעות שלך עלו.
נשמע לי שזה מס על "רווח על הנייר" כולל עלית ערך נדל"ן שברשותך כולל נדל"ן למגורים.
המשמעות היא שחיקת הון ומניעת צבירת הון בין-דורית.
כך הבנתי את הכתוב.
גם בארה"ב ניסו לשחק עם הרעיון של מס הון בנוסף על מס רווחי הון.
זה לחלוטין מתעלם מהרווח שלך ומסתכל רק על השווי. הוספתי הדגשה לחלק הרלוונטי.

The Dutch system does not tax actual capital
gains, but fictitious capital gains. That's right, fictitious capital gains.

The government assumes you should be able to earn a 4% return on your capital, and they then tax that fictitious return with a 30% rate. So in effect, you pay a 1.2% (4% x 30%) tax on your total capital. It does not matter if you actually made a 0% return or a 35% return, the tax remains 1.2% over the total capital you possessed at the end of the year, minus a tax free amount of €21.139.

זה מס על השווי הכולל ולא על רווח שעשית השנה.

בפועל כן, בתאוריה לא.
ראה הטקסט הבא:

וגם בהודעה של @adamshalev

In Box 3, the income from savings and investments is taxed. The taxable income is a deemed income over the net value of assets and debts that qualify for Box 3, irrespective of the actual income or capital gains generated with the assets concerned.

יש הנחה מובנית שעשית רווח וכאילו מהרווח לוקחים לך את המס.
כלומר, לפי התאוריה של הרשויות בהולנד זה מס רווח הון (ולכן הערכת הרווח המוזרה שלהם), אך בפועל אתה צודק, זה מס על השווי הכולל.

האם לדעתכם אני צריך לשנות משהו בחשיבה שלי על התפלגות הנכסים בתיק בעקבות המעבר הזה?

כן.

הייתי לומד מה מדד היחוס של הרשויות בהולנד מבחינת הרווחים הצפויים לכסף שלך, ועובד ביחס למדד הזה.

לאו דווקא הייתי משנה משהו, אבל לפחות הייתי יודע מה הרשויות מצפות שארויח בהתאם למדרגה שלי . אם אתה עושה פחות מזה, אתה בבעיה.

לדבריך הם לא מחשבים מס כאחוז מהרווח אלא כאחוז משווי הנכסים אבל בפירוט זה לא נשמע כך.
אגב, מה המשמעות של הערכת שווי

מי מבצע את ההערכה? מה הוא יודע על שווי נכסים מחוץ להולנד? איך הוא משערך דירה באשדוד? האם הוא מודד כל שנה את ערך הנכסים ומשווה לעומת שנה שעברה? אם כן - מה קורה שערך הנכסים יורד? מחזירים לך מס משנים קודמות? הקיצר, לא הבנתי כרגיל.
כן הבנת. זו שיטה די גרועה למיסוי בעידן הגלובליזציה, אבל היא מפרנסת נהדר את בעלי מקצוע כגון שמאים ומעריכי שווי.

כן הבנת. זו שיטה די גרועה למיסוי בעידן הגלובליזציה, אבל היא מפרנסת נהדר את בעלי מקצוע כגון שמאים ומעריכי שווי.
אתה צריך שמאי בשביל לבדוק מה שווי התיק השקעות שלך?

אתה צריך שמאי בשביל לבדוק מה שווי התיק השקעות שלך?
לא. אני צריך שמאי או מעריך שווי כדי לבדוק שווי של כל נכס אחר מלבד ניירות ערך נסחרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I אתר שמשווה מחירי מחיה בין ערים בעולם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
C ההשפעה הפוליטית של בלאקרוק בעולם פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 0
B יותר הון עצמי או משכנתא בעולם של ריבית גבוהה נדל"ן 14
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
M צעדים ראשונים בעולם הנדלן- איפה ומה לקרוא נדל"ן 2
נ מדוע בעולם מוחים על הפגיעה באזרחים והסבל של הלא לוחמים דווקא במלחמה באוקריאנה אוף טופיק 45
ב דינמיות בעולם המחשבים בהייטק התפתחות אישית 15
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Ron.B צעדים ראשונים בעולם הנדלן- מאפייני נכס רצוי נדל"ן 23
א מתמטיקה כאינדיקציה להשתלבות בעולם הקוד התפתחות אישית 18
H התלבטות - המשך קריירה בעולם הדאטא התפתחות אישית 1
מ טביעת רגל ראשונה בעולם הפיננסי - אשמח לדעתכם. שוק ההון 26
T בחור בן 21 מחפש את עצמו בעולם התפתחות אישית 26
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
ח להגיע למעמד שכר גבוה בעולם הפיננסי התפתחות אישית 5
ש נגיף בעולם, מיתון בישראל שוק ההון 14
Z מתעדכנים במצב הקורונה בארה"ב? בעולם? שוק ההון 3
Ron.B קריירה כשכיר בעולם הנדלן התפתחות אישית 15
ב קרן ריט לעומת דירה בפועל.... (אנגליה ובכלל בעולם) נדל"ן 44
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
D קרן הגידור הטובה בעולם - Renaissance Technologies אוף טופיק 3
S בחור צעיר בתחילת דרכו בעולם ההשקעות שוק ההון 8
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
Z שאלה - אפשר לנצל את משבר הקורונה-ווירוס בעולם? שוק ההון 1
4 עשירי העולם והאנשים עם השליטה בעולם נגד הפשיעה אוף טופיק 7
עתיד מתוק חברה ישראלית-קנדית מחזיקה עכשיו ברובוט השתלת שיער היחיד בעולם! שוק ההון 2
amit דעתי הצנועה על המצב הפיננסי בעולם שוק ההון 39
ג VOO - מבט דרך דולר-שקל בעולם שהולך לקראת ריבית אפסית לעוד שנים רבות שוק ההון 91
Aranchik כיוונים חדשים בעולם הפיתוח התפתחות אישית 9
ג אתר נוח לשימוש עם ריכוז נתונים מ10 הבורסות הגדולות בעולם? שוק ההון 0
N השוואה שביצעתי בעולם ה: "היכן לנהל את הכסף" שוק ההון 3
amikal איך עליית הריבית בארה"ב תשפיע על הבורסה (גם בישראל וגם בעולם)? שוק ההון 17
adamshalev משקל השוק של כל מטבע בעולם שוק ההון 126
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
ס נדלן בגרמניה בעד או נגד לעומת מקומות אחרים בעולם נדל"ן 24
א "כשהריביות בעולם עולות, כבר לא צריך להיפרד מהכסף לזמן רב כדי להרוויח" שוק ההון 2
פ תזמון שווקים ושינוי הקצאה מנייתית בעולם שוק ההון 29
O עומד להתחיל אני דרכי בעולם הזה.. שוק ההון 11
Nimrod אמון המשקיע במדינות שונות בעולם שוק ההון 26
M מסע בעולם במקביל לתוכניות פרישה - אפשרי? אוף טופיק 0
O שטיפת הפה הטובה בעולם - איך משיגים את החומרים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
גיא88 צעדים ראשונים בעולם ההשקעות שוק ההון 12
R חלוקת הנכסים בעולם והשוק היעיל שוק ההון 37
daat99 קרן הנאמנות הגרועה בעולם - קרן עוקבת מדד אוף טופיק 14
mudale222 הילדה הכי מגניבה בעולם אוף טופיק 1
Matias Katz בורסות שונות בעולם שוק ההון 4
D בורסות בעולם שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה