• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בנק מול בית השקעות? - קיבלתי תנאים דומים בשניהם

אופטי555

משתמש סולידי
דירוג
29
מסחר עצמאי- פסגות מול הבנק הבינלאומי?
קיבלתי הצעות כמעט זהות משניהם מבחינת עמלות.
ההבדלים בינהם-בפסגות יש את התשלום החודשי ובבינלאומי יש את הדמי שמירה- אבל בגודל תיק שלי זה יוצא די אותו דבר (תיק של כ-500 אלף שקל)
בבינלאומי צריך פעם בשנה לחדש את העמלות (והם אומרים שאין בעיה לחדש את אותם תנאים פעם בשנה) ובפסגות זה קבוע.
משקיע במדדים שנסחרים בת"א ועושה מעט פעולות בשנה.
מה היתרונות/חסרונות של כל אחד מהם ומה עדיף?

ההבדלים בינהם-בפסגות יש את התשלום החודשי ובבינלאומי יש את הדמי שמירה
תדרוש מהבנק פטור מדמי שמירה (זה נקרא שם ״דמי ניהול פיקדון״).

יתרונות לבנק:
הכסף מרוכז במקום אחד, אין צורך להתעסק בהעברות ולהמתין עד שכסף ייקלט בחשבון.
מערכת מסחר הרבה יותר טובה, נוחה ופשוטה.
במידה והתיק גדול זה יכול לעזור בקבלת תנאים טובים למשכנתא.

יתרונות לבית השקעות:
עלות חודשית קבועה ללא צורך להתמקח כל שנה על התנאים.
הפרדת הכסף בין גופים פיננסיים שונים.
מרווח המרת מט״ח קטן יותר (ספציפית פסגות ע״פ מה שאני מכיר).

סך הכל למשקיע הפסיבי שקונה מספר קרנות בכל חודש אין באמת הרבה הבדל.

יתרונות לבנק -
1. הכסף כבר שם, לא צריך להעביר לבית ההשקעות ולחכות יום-יומיים שייקלט, ועוד יום-יומיים להמיר מט"ח (למקרה שתרצה לקנות נייר זר).
2. מערכות המסחר של הבנקים נוחות יותר מספארק.
3. תמונת מצב של כלל הנכסים וההתחייבויות במקום אחד.
4. בנקים כפופים לעמלת מקסימום נמוכה בניוד התיק. בבית השקעות הניוד עשוי להיות יקר, בהתאם לתנאים שסגרת מולם.
5. אם תיקח משכנתא בבנק, תיק השקעות דרכו עשוי לתת לך תנאים משופרים.

יתרונות לבית ההשקעות:
1.
בבינלאומי צריך פעם בשנה לחדש את העמלות
2. בגלל שהכל מבוסס על תעריף גבוה ועליו הנחות, תצטרך לבדוק מדי פעם שהם לא מחייבים אותך בעמלות מעבר למה שסוכם (היו לי מקרים כאלו מול הבנק, שלא כיבדו הנחה שסיכמתי מולם, והיה צריך לבקש מהם לבטל את החיוב שנוצר).

להבנתי בתיק בבנק לא צריך שום התעסקות עם מס הכנסה.

מעניין שאף אחד לא כתב שבבנק סיכוי גדול יותר לסיוע מהמדינה במקרה של קריסה.
אני בבית השקעות ומרגיש בטוח מאד, אבל אם תהיה קריסה בתוספת גניבה או עבירה פלילית אחרת שתעלים את הכסף (דבר שלא קרה בבתי השקעות, לפחות בעשורים האחרונים), לקוחות הבנק יזכו לחילוץ מהמדינה לפני בית השקעות.
ורק להשלמת התמונה, מבחינת החוק המדינה לא חייבת כלום לאף אחד במקרה כזה. אבל כשאני רואה את הפוליטיקאים שלנו, נדמה לי שהם יכניסו את היד לכיס (שלי ושלך) יותר בקלות כדי לחלץ לקוחות בנק מאשר לקוחות בית השקעות.
שלא נגיע לזה.

להבנתי בתיק בבנק לא צריך שום התעסקות עם מס הכנסה.
גם בבנק וגם בבית השקעות ישראלי יש ניכוי מס במקור, אין יתרון בעניין הזה לאחד מהם על פני השני.

• אהבתי
Reactions: HHH
מעניין שאף אחד לא כתב שבבנק סיכוי גדול יותר לסיוע מהמדינה במקרה של קריסה.
אני בבית השקעות ומרגיש בטוח מאד, אבל אם תהיה קריסה בתוספת גניבה או עבירה פלילית אחרת שתעלים את הכסף (דבר שלא קרה בבתי השקעות, לפחות בעשורים האחרונים), לקוחות הבנק יזכו לחילוץ מהמדינה לפני בית השקעות.
ורק להשלמת התמונה, מבחינת החוק המדינה לא חייבת כלום לאף אחד במקרה כזה. אבל כשאני רואה את הפוליטיקאים שלנו, נדמה לי שהם יכניסו את היד לכיס (שלי ושלך) יותר בקלות כדי לחלץ לקוחות בנק מאשר לקוחות בית השקעות.
שלא נגיע לזה.
לא יודע אם יש יותר סיכוי שיצילו בנק ישראלי על פני בית השקעות. מה שכן, אם במקרה יחליטו להטיל עיקול על החשבון שלך (ויש מקרים בהם אנשים מספרים שהוטל עיקול כזה בטעות), על חשבון הבנק ב 100% יהיה עיקול ועל החשבון בבית ההשקעות דווקא יש סיכוי שלא יוטל.

0.039% לשנה - בתיק שלי יוצא 16 ש"ח בחודש לעומת 10 ש"ח בפסגות.
זה באמת נמוך מאוד לבנק. במצב הזה אני אישית הייתי נשאר בבנק.
כמו שאמרו, כנראה שכל שנה ינסו לשנות לך את התנאים.

לא יודע אם יש יותר סיכוי שיצילו בנק ישראלי על פני בית השקעות. מה שכן, אם במקרה יחליטו להטיל עיקול על החשבון שלך (ויש מקרים בהם אנשים מספרים שהוטל עיקול כזה בטעות), על חשבון הבנק ב 100% יהיה עיקול ועל החשבון בבית ההשקעות דווקאי ש סיכוי שלא יוטל.
הגיוני, אם כי נראה לי שאין הרבה אנשים שאין להם חשבון בנק בישראל. נראה לי מאד קשה על גבול הבלתי אפשרי להתנהל כך.

הגיוני, אם כי נראה לי שאין הרבה אנשים שאין להם חשבון בנק בישראל. נראה לי מאד קשה על גבול הבלתי אפשרי להתנהל כך.
זה לא מה שטענתי. הרעיון הוא שתוכל להמשיך להזרים הוראות בבית ההשקעות גם אם קיים עיקול על חשבון הבנק.

איך אפשר להשתמש בכסף שבבית ההשקעות כשחשבון הבנק מעוקל?
לא הבנתי את הבעיה. אם החשבון בבית ההשקעות אינו מעוקל, אתה יכול להמשיך לסחור בו (עם הכסף/נכסים שכבר נמצאים בתוכו). לא תוכל (או לפחות לא בצורה קלה) להזרים כסף חדש לבית ההשקעות.

לא הבנתי את הבעיה. אם החשבון בבית ההשקעות אינו מעוקל, אתה יכול להמשיך לסחור בו (עם הכסף/נכסים שכבר נמצאים בתוכו). לא תוכל (או לפחות לא בצורה קלה) להזרים כסף חדש לבית ההשקעות.
טוב.
נדמה לי שהבעיה העיקרית כשמעקלים לך חשבון בנק היא שאתה לא יכול להוציא כסף, הוראות לכרטיס אשראי לא מכובדות, משכנתה חוזרת וכו'.
פותש דיבר על תיק פסיבי דל פעילות, אבל למי שמאד חשוב לו להמשיך לקנות ולמכור ניירות ערך בימים שעד הסרת העיקול, אכן יש יתרון בחשבון בבית השקעות בנוסף לחשבון הבנק.

נדמה לי שהבעיה העיקרית כשמעקלים לך חשבון בנק היא שאתה לא יכול להוציא כסף, הוראות לכרטיס אשראי לא מכובדות, משכנתה חוזרת וכו'.
והבנק גם עשוי לבצע לך מכירה כפויה באופן שרירותי כדי לכסות את העיקול. עדיף שבמקרה של עיקול השליטה תהיה בידיך ולא בידי צד שלישי.
אלו כמובן מקרים נדירים, אבל גם קריסת בנק או בית השקעות (זה התרחיש שעליו הגבתי) אלו לא אירועים שקורים כל שני וחמישי.

והבנק גם עשוי לבצע לך מכירה כפויה באופן שרירותי כדי לכסות את העיקול. עדיף שבמקרה של עיקול השליטה תהיה בידיך ולא בידי צד שלישי.
אלו כמובן מקרים נדירים, אבל גם קריסת בנק או בית השקעות (זה התרחיש שעליו הגבתי) אלו לא אירועים שקורים כל שני וחמישי.
טוב. התרחקנו מאד. הסיכון שגם יוטל עיקול בטעות וגם הבנק יממש בטעות וגם לא יוסר העיקול וגם לא יינתן פיצוי (כי אם יש פיצוי, אז הסיכון בעצם לא קיים) כל כך קטן שנראה לי שאין טעם בניתוח של מקרה כזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G ניהול מסחר - בנק מול בית השקעות שוק ההון 9
O עלות המרת מטבע IRA, בנק מול בית השקעות שוק ההון 6
הק995 עלות כוללת של רכישת קרנות איריות - בנק מול בית השקעות צרכנות פיננסית 9
yoni יש סיבה להעדיף בנק מול בית השקעות? שוק ההון 66
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
T פקדון של בנק ירושלים אל מול אגח ממשלתי קצר צמוד + לא צמוד שוק ההון 13
G חשבון בנק פנסיונר מול פנסיונר ושותף בחשבון אוף טופיק 1
פ תיק השקעות עצמאי - בנק מול תיק השקעות והרכב התיק שוק ההון 3
L ברוקר מול בנק העברות לחו"ל שוק ההון 0
stass ברק כהן מול הבנקים (או רק בנק לאומי?) - אמלק אוף טופיק 3
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
edangz איך להמיר IBAN לפרטי בנק שוק ההון 1
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
L קריטריונים לפתיחת חשבון בנק בארה"ב צרכנות פיננסית 34
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי זכאות לבנקאות אישית בנק יהב צרכנות פיננסית 9
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
מ חשבון בנק בחול לא charles schwab ו ib פוסטים מאיכות נמוכה 14
Z ריצה אל בנק על קרן השתלמות. ריאלי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
א בנק בחו"ל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 17
M חשבון בנק באירופה עם IB? שוק ההון 6
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
Y העברה לIB מאתר בנק מזרחי - לא נותנים למלא שם מוטב באנגלית? שוק ההון 10
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3

נושאים דומים

Back
למעלה