• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בניית תיק השקעות בצמוד לבעלות על חברה בע"מ

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,212
שלום לכולם
ראשית עליי לציין שאני נהנה לקרוא את הפורום הנ"ל, מגוון הדעות הרחב והמושכל נותן אופציות רחבות להתחבר לרעיון או מודל השקעה מסויים.
אני לא מחפש יעוץ בהשקעה ספציפית אלא מבקש לקבל דעה על משהו טכני ותכנוני שיתכן שמישהו נתקל פה בעבר ויוכל לשתף
נתחיל בעובדות:
משקיע בן 33, רווק ללא ילדים גר בדירה שכורה, הוצאות חודשיות שואפות ל 6K
בבעלותו 2 חברות בע"מ, הראשונה צוברת מוניטין ומתבססת, השניה בשלב "ההרצה", שתי החברות מתנהלות צמוד מאוד לכלכלה הישראלית והתנודיות שמלווה אותו, בחורף קר ובקיץ "אש" (אני כמובן לא מתכוון לבורסה אלא לצריכה הישראלית)
המשקיע בעל מניות יחיד ב 2 החברות ולכן כל הרווח וגם ההפסד עליו בלבד, הוא סומך מאוד על עצמו ודרך ההתנהלות שלו, לכן מנקודת המבט שלו הוא מתאר מצב שחברה א' עולה בממוצע שנתי 10% בהכנסות שלה וגם הרווחים, מדוחות העבר ניתן להסיק ש 5M הכנסות זה ה Break-Even, וכל שקל מעבר לכך מכניס לו רווח של 15-25% (השינויים חדים מאוד כי הם תלויים בזמן בשנה שהם נאספו - עונתיים)
המשקיע לא מייצר שום דבר (חוץ ממוניטיןD: )לכן לא מחזיק מלאי. רווחי החברה נשארים בה לממן את התנודיות ואפשר להגיד שמאבדים מערכם עקב כך, לחברה השניה אין לו נתונים לשנה הראשונה אלא רק ציפיות, בהנחה שהוא משקיע 100K ברמה שנתית עם אמונה מושכלת ברווח גבוה.
מה המשקיע מחפש?
יציבות, יציבות ויציבות, בנוסף פרישה מוקדמת, כל מה שיבוא על הטווח של גיל 40-45 משיג את המטרה בעיניו, הטווח רחב כי אם ירצה להתחתן ולגדל ילדים או רק לגדל ילד\ים הטווח יגלוש, למרות שתוך כשנתיים המטרה היא כן לגדל ילד, המשקיע מחפש לפרוש תוך 10-12 שנים, ניתן למור שהעסקים\חברות שלו הם השקעה לכל דבר והקמתה (הראשונה) היתה לפני כ 5 שנים בגיל 28 כשהתפטר על מנת לצאת לדרך העצמאות.
נזילות כספית
המשקיע כרגע בין איזון של התחייבויות להון אבל לא מובטחים לו רווחים עתידיים במידה וימכור את החברות, מה שכן יש לו זה אופציה גדולה מאוד לחסוך בצורה גמישה מאוד, המשקיע יכול להגדיל את ההכנסות אם "יעבוד יותר קשה" אבל משתדל לעבוד יותר "יעיל", המשקיע מרפד טוב טוב את הכרית כי יכול להיות שלא יעבוד רבעון שלם (קפאון של השוק).
המשכורת שהמשקיע מושך "מנשקת" את מדרגת המס הראשונה מלמטה, לכן הוא גם משלם גם פחות לביטוח לאומי כי כסף בעתיד לא יראה מהם בכל מקרה, על פנסיה הוא לא בונה ושוקל להפסיק להפריש על מנת לשמור בכיס (של הבורסה), לא ניתן לסמוך על מישהו שישלם אותה בעתיד לכן הוא מניח שיוכל לעשות יותר עם הכסף בעצמו, קרן השתלמות צעירה מאוד, הזיכוי במס יהיה נמוך כי המשכורת שלו נמוכה ולא מגיעה לתיקרה, למרות זאת נהנה מפטור על מס הון בגובה התיקרה השנתית ללא תלות במשכורת
קיזוז הפסדים - אני מניח שהחברה מפסידה כל שנה כי אני הוא תמיד יכול למשוך שכר גבוה יותר ועדיין לשלם פחות מס ממס חברות
אז לצורך המחשה יש לו אפשרות לקזז כ 200K שנתי (100K על חברה צעירה מפסידה + 100K להוצאות לא שוטפות) משמע משתלם למכור ברווח למרות שהוא נמנע מלשלם מס מוקדם לפני שבוצע עליו תכנון לגיטימי
עוד הערכה היא שיוכל לחסוך כ 200K בשנה, לצורך העניין הכסף יכול להיות בכיסו או בכיס החברה, לא משנה כל כך למרות המיסוי המשמעותי, היד שמחזיקה את הכסף היא שלו

מה אני רוצה ממכם ולמה זה בכלל משנה?
אני מעוניין להכנס להשקעה לשוק ההון ואני לא מצליח להבין איפה 2 החברות של המשקיע בדוגמא נכנסות לתיק ההשקעות אם בכלל, אני מתאר לעצמי שלא לגעת בשום מוצר ישראלי כי הוא חשוף ב 100% בעסקיו, אז באיזה משקל צריך לתמחר אותם בתיק ההשקעות לפרישה מוקדמת, כאשר נכון לרגע זה חי מדיבידנד\משכורת שלא פוגעת ברווחים עתידיים חוץ מהעובדה שהכסף שוכב ולא עובד.
אני אדם של שיטות שעובדות אבל נוטה ללכת בדרכי, לא אוהב להקשיב לעצות של אחרים ברמה העיסקית , אבל כן רוצה ללמוד מנסיונם של אנשים בשוק ההון שנכנסו\היו\נמצאים בשוק עם עסקים פעילים (חברות בע"מ)
האם יש מי מקוראי הפורום אשר יכול לשתף מצב דומה שבו הוא הגיע לתובנות מסוימות או בשלבים כאלה

אז שאלתי היא, לצורך הדיון בלבד וללא המלצה ספציפית איך אמור להתנהל בשוק ההון משקיע אשר:
* לא מפחד מ"סיכון מחושב", יכול ומסוגל לחיות בצימצום, במידה וחייב
* מושך משכורת בלתי תלויה ברווחים\הפסדים לפי ראות עיניו או צרכיו - אך לא בזבזן וראוותני
* מתעניין ב"איך דברים עובדים" או איך חברות בשוק ההון מתנהלות, בעל ידע טכני מינימלי אבל יודע מה נדרש מעסקים כדי להרוויח
* מחפש יעילות מול תועלת, האם להיות משקיע בערך או במדד, נוטה לכוון ערך (סומך על יחיד מאשר על רבים) מסקרנות
* לא מעוניין "לשחק" עם הכסף ולא מנסה לתזמן את השוק (ברוב הזמן זורם)
* מעוניין בתכנון מס אשר יתקרב לתשלום אפסי שלו ולהחזיקו אותו כמה זמן שאפשר במסגרת החוק ללא פרשנויות אפורות - תכנון מס לגיטימי

אשמח לשמוע מה דעתכם לגביי השאלה שלי ויש לזכור שהתרומה לדיון ע"י שיתוף דעות ולא רק ממסקנות אישיות או המלצות נקודתיות כפי שכבר ציינתי.

נ.ב
מתנצל מראש על טעיות בדיקדוק או במושגים, אשמח להרחיב במידה ולא ברורה השאלה
תודה מראש לעונים, לקרוא את הכל זה לא מובן מאליו

עריכה: שינוי הגהה :|

נערך לאחרונה ב:
לדעתי כדאי לך להתחיל במעבר על שרשור גלריית התיקים שלנו כאן בפורום.
בשרשור ההוא אתה תראה הרבה מאוד סוגים של תיקים שונים שיכולים להציג לך דרכים שונות להשקעה.

* לא מפחד מ"סיכון מחושב", יכול ומסוגל לחיות בצימצום, במידה וחייב
* מושך משכורת בלתי תלויה ברווחים\הפסדים לפי ראות עיניו או צרכיו - אך לא בזבזן וראוותני
* מתעניין ב"איך דברים עובדים" או איך חברות בשוק ההון מתנהלות, בעל ידע טכני מינימלי אבל יודע מה נדרש מעסקים כדי להרוויח
* מחפש יעילות מול תועלת, האם להיות משקיע בערך או במדד, נוטה לכוון ערך (סומך על יחיד מאשר על רבים) מסקרנות
* לא מעוניין "לשחק" עם הכסף ולא מנסה לתזמן את השוק (ברוב הזמן זורם)
* מעוניין בתכנון מס אשר יתקרב לתשלום אפסי שלו ולהחזיקו אותו כמה זמן שאפשר במסגרת החוק ללא פרשנויות אפורות - תכנון מס לגיטימי
למעט נושא המיסוי נראה שהשקעה במניות דיבידנד עונה על כל הקריטריונים שלך (היא רחוקה מלהיות אידאלית מבחינת מיסוי כי ישנו מס דיבידנדים של 25% מהאגורה הראשונה).
אתה יכול לקרוא על זה עוד לפני שאתה מחליט אם זה מתאים לך או לא בשרשור ייעודי בפורום שדן בנושא ואתה יכול להגיע אליו דרך התיק שלי בשרשור של גלריית התיקים.

שיהיה בהצלחה!

אבל כן רוצה ללמוד מנסיונם של אנשים בשוק ההון שנכנסו\היו\נמצאים בשוק עם עסקים פעילים (חברות בע"מ)
האם יש מי מקוראי הפורום אשר יכול לשתף מצב דומה שבו הוא הגיע לתובנות מסוימות או בשלבים כאלה
אני במצב דומה מאד לשלך רק זקן ממך ב3 שנים.
דעתי לגבי כספים עודפים אם יש לך:
בהנחה שאתה עובד עם אשראי בחברות סגור אותם, אתה משלם עליהם מחיר כבד כנראה.
שקול השקעה בשוק הנדל"ן ולא רק בשוק ההון, הטבות המס הם עצומות ועוד שנתיים אתה זכאי להשתתף במחיר למשתכן.
בהנחה שיש כספים עודפים ברמת החברה יש יתרון בהלשקיע בחברות או ת"ס ישראליות כיוון שהדיבידנדים שתקבל הם פטורים לחלוטין ממס.

לדעתי כדאי לך להתחיל במעבר על שרשור גלריית התיקים שלנו כאן בפורום.
בשרשור ההוא אתה תראה הרבה מאוד סוגים של תיקים שונים שיכולים להציג לך דרכים שונות להשקעה.

למעט נושא המיסוי נראה שהשקעה במניות דיבידנד עונה על כל הקריטריונים שלך (היא רחוקה מלהיות אידאלית מבחינת מיסוי כי ישנו מס דיבידנדים של 25% מהאגורה הראשונה).
אתה יכול לקרוא על זה עוד לפני שאתה מחליט אם זה מתאים לך או לא בשרשור ייעודי בפורום שדן בנושא ואתה יכול להגיע אליו דרך התיק שלי בשרשור של גלריית התיקים.

שיהיה בהצלחה!

אכן עברתי על שירשורים מתאימים וקראתי המון (גם שרשור של 80+ הודעות :)) לפני שכתבתי ומה שהבנתי מהשקעות ב DI או DGI שזה בעצם בדיוק מה שאני עושה עם החברות שלי, לכן לא רק שאני מאמין שניתן להרוויח במצב כזה, אני מתנהל כדי להגיע למצב כזה בתור בעל מניות ואני מתאר לעצמי שחברות אחרות שאשקיע בהן אמורות להיות עם קריטריוני ניהול דומים לשלי אך לא חשופים לשוק הישראלי כמוני.

אני במצב דומה מאד לשלך רק זקן ממך ב3 שנים.
דעתי לגבי כספים עודפים אם יש לך:
בהנחה שאתה עובד עם אשראי בחברות סגור אותם, אתה משלם עליהם מחיר כבד כנראה.
שקול השקעה בשוק הנדל"ן ולא רק בשוק ההון, הטבות המס הם עצומות ועוד שנתיים אתה זכאי להשתתף במחיר למשתכן.
בהנחה שיש כספים עודפים ברמת החברה יש יתרון בהלשקיע בחברות או ת"ס ישראליות כיוון שהדיבידנדים שתקבל הם פטורים לחלוטין ממס.

קיים אשראי מגשר של 100K ל 1/3 החודש, ב 20 ימים האחרים הרווחים חונים בעו"ש, ניתן להגיד שזה עולה כסף ולפני שאני אצא להרפתקאה כלשהי אני יוצא מנקודת הנחה שאני לא צריך אותו והוא לא קיים ואוכל להסתדר בלעדיו.
החשיפה הנוספת לשוק הישראלי מטרידה אותי, אם הייתי צריך לגדר את התנודיות שבה הקיץ אצלי מנצח בגדול את החורף 80-20, את החברתה השניה פתחתי על מנת לתת הכנסה גם בחורף או בכל רגע "מת" אחר בשנה, אז כרגע אני במצב שמתיישר ומתייצב (עכשיו הקיץ) אבל עדיין מוגבל לצרכים של השוק בישראל.

הכספים העודפים בחברה הם בעצם הפרש בין המשכורת ה"זעומה" שאני משלם לעצמי למה שאני מחשיב ככספים שניתנים להשקעה, לכן יתכן שגם לי וגם לחברה יש כספים עודפים, שכל שקל כזה הוא שונה אחד מהשני, אז איפה עדיף לו להיות (לא ליייעוץ) בכיס ימין או בכיס שמאל או בכיס האחורי בכלל...
אשמח לדעת מה היתרון שיעניק לי להשקיע בחברות (באמצעות החברה) ואם יש תעודות\קרנות אשר דווקא יצמצמו את החשיפה שלי לשוק הישראלי, כפי שכבר ציינתי אני סובל ממנו במשקל שווה למשקיע דיבידנדים אשר מתעלם ממחיר המניה, למען האמת אני לא ניסיתי להעריך את החברה שלי (על מנת למכור), דוח שנתי מספיק לי ותפעול והניהול שלי הוא ברמת המיקרו (מודע ומאשר כל שקל) ,אותי מעניינת משכורת יציבה היום, פרישה מוקדמת מחר.
יש לי קצת בעיה עם הנדל"ן בישראל, מטבעי אני לא "סומך" על אף אחד, יתכן ופיצוץ בועה יגרום לי להסתער על מחיר נמוך, אבל המיסוי הוא גבוה לשיקוליים הנוכחיים, ניתן להגיד שאשנה את דעתי אם פתאום אהיה עם 50-75% הון מערך הדירה כך שעלות המינוף תהיה נמוכה.
עד כמה זה גולש לתחום האפור במיסוי לגור בדירה שבבעלות החברה שלך? כמובן שהשוכר (אני) משלם שכירות לא פיקטיבית בהתאם למחיר השוק +-5%

עד כמה זה גולש לתחום האפור במיסוי לגור בדירה שבבעלות החברה שלך? כמובן שהשוכר (אני) משלם שכירות לא פיקטיבית בהתאם למחיר השוק +-5%
אם החברה משלמת על זה מס של 25% זה נשמע לי תקין, אבל בדיוק מסיבה זו אולי עדיפה בעלות פרטית עליה -- הסיכון נשאר אותו סיכון אבל אין חבות מס.

יש קרנות DGI ללא חשיפה לישראל.
ג"נ: לא משקיע DGI.
ניהלנו דיון מאוד ארוך מדוע קרנות DGI אינן שקולות ל-(ואפילו נחותות מ)-השקעת DGI עצמאית.
בוא ולא נהרוס עוד שרשור בדיון חסר תועלת הזה בעיקר לאור העובדה שפותח השרשור העיד שהוא קרא כבר את מה שנאמר בנושא.

ניהלנו דיון מאוד ארוך מדוע קרנות DGI אינן שקולות ל-(ואפילו נחותות מ)-השקעת DGI עצמאית.
1. לא דיברתי אליך, אלא אל פותח השרשור שכתב שהוא מאמין בDGI, ושאל בפירוש על קרנות. העובדה שאתה לא אוהב קרנות, לא אוסרת עלי לחלוק איתו את המידע עליהן.
2. אתה מטה את הדיון ומסרס את המסקנות.
לא ניהלנו דיון על מדוע הן אינן שקולות ובודאי שלא על מדוע הן נחותות.
ניהלנו דיון על האם הן שקולות, והצגת דעה על כך שהן נחותות.
3. אתה זה שהביא לכאן את הנושא של DGI. אל תתפלא אם כתוצאה מכך עוד שרשור יתלכלך.
4. ישנם יותר משקיעי DGI שמחזיקים בקרנות מאשר כאלו שפועלים על פי השיטה הספציפית שלך.

יש קרנות DGI ללא חשיפה לישראל.
ג"נ: לא משקיע DGI.
אם זה DGI אז אני לא בונה על קרן או מדד, ניתן להגיד שבגלל שהמודל הזה כזה כרגע (ב 100%) ממומש אצלי בחברות דווקא אשקול דרכים יצירתיות (בשליטתי) להשקיע מחוץ לישראל, תוך כדי זה שאני מעוניין להתעלם מתשלום מס דיבידנדים במקור (או שהקרן תשלם) שאין לי שום אופציה להזכות עליו, גם אם החברה מפסידה

עריכה: למען הסדר הטוב, אני לא מעוניין כרגע בהשקעה מבוססת רווחים (דיבידנדים) אלא השקעה מבוססת התחשבות שאני כן יכול למכור מניות ברווח ועדיין לשלם מס נמוך מאוד עד משתלם

אם זה DGI אז אני לא בונה על קרן או מדד, ניתן להגיד שבגלל שהמודל הזה כזה כרגע (ב 100%) ממומש אצלי בחברות דווקא אשקול דרכים יצירתיות (בשליטתי) להשקיע מחוץ לישראל, תוך כדי זה שאני מעוניין להתעלם מתשלום מס דיבידנדים במקור (או שהקרן תשלם) שאין לי שום אופציה להזכות עליו, גם אם החברה מפסידה
אם כך, יש קרנות צוברות על המדדים הגרמניים.

לא ממליץ ולא מייעץ. ג"נ: מחזיק בגרמניה כחלק ממשקלה בעולם.

. העובדה שאתה לא אוהב קרנות, לא אוסרת עלי לחלוק איתו את המידע עליהן.
שום דבר שאני אומר לא אוסר עליך לעשות כלום ואם אתה חושב אחרת אז "בעיה שלך"...

לא ניהלנו דיון על מדוע הן אינן שקולות ובודאי שלא על מדוע הן נחותות.
כדאי שתעבור שוב על השרשור - אתה תראה את הדיון טוב מאוד.

הצגת דעה על כך שהן נחותות
תוך שימוש בעובדות שמראות שהן נחותות - ההתעלמות שלך מהעובדות לא סותרת את קיומן.

3. אל תתפלא אם כתוצאה מכך עוד שרשור יתלכלך.
אתה מתעקש להמשיך את הדיון כאן - לי אין בעיה.

4. ישנם יותר משקיעי DGI שמחזיקים בקרנות מאשר כאלו שפועלים על פי השיטה הספציפית שלך.
יש לך מחקר מבוסס שמראה זאת (כמו שאתה דורש ממני מחקרים מבוססים)?
אין לי שום בעיה אם התשובה שלך היא לא...

שאל בפירוש על קרנות.
מחפש יעילות מול תועלת, האם להיות משקיע בערך או במדד, נוטה לכוון ערך (סומך על יחיד מאשר על רבים) מסקרנות
אהם - נראה שהוא דווקא נוטה לטובת מניות פרטניות ולא קרנות בניגוד לטענתך...

אני מעוניין להתעלם מתשלום מס דיבידנדים במקור
אתה יכול להתרכז בחברות שאינן אמריקאיות אבל זה עדיין לא יפטור אותך מתשלום מס דיבידנד בארץ כך שזה לא באמת ישנה בהרבה.

@daat99
אני לא מתעלם מ DGI, וכן ארצה להשקיע במעט מניות מניבות רווחים ועדיין לשלם מס דיבי, אבל נכון לרגע זה אני כבר מושקע במודל כזה לכן אני מנסה דווקא לחשוב בכוון של, מה עושים עם חברה שיכול להיות בה הפסד (כמו בדוגמא שציינתי) , איך שלד בורסאי מתנהג ומה ניתן להפיק מההפסדים הללו מחוץ לשוק הישראלי

כדאי שתעבור שוב על השרשור - אתה תראה את הדיון טוב מאוד.
אני לא מאמין שאמרת מה שאמרת.
תוך שימוש בעובדות שמראות שהן נחותות - ההתעלמות שלך מהעובדות לא סותרת את קיומן.
אני נאלץ להשאיר את המילים שלך בדראונם, למען שאר הקוראים.

אני לא מאמין שאמרת מה שאמרת.
וזה אמור להוכיח שצדקת בצורה כלשהי?

אני נאלץ להשאיר את המילים שלך בדראונם, למען שאר הקוראים.
איך בדיוק השימוש שלך במלים שכאלו סותרות את העובדות שהצגתי?
כשנגמרים לך הדרכים להוכיח שאתה צודק אתה לוקח דף מהספר של אנשים אחרים כאן בפורום ועובר לתקיפות ברמה האישית ומשפטים שמטרתם להעליב במקום לקדם את הדיון?

מה עושים עם חברה שיכול להיות בה הפסד (כמו בדוגמא שציינתי) , איך שלד בורסאי מתנהג ומה ניתן להפיק מההפסדים הללו מחוץ לשוק הישראלי
אני אשאיר לאחרים לייעץ לך בעניין זה.

איך בדיוק השימוש שלך במלים שכאלו סותרות את העובדות שהצגתי?
המילים אינן סותרות את העובדות. אני לקחתי חלק פעיל בדיון, וקראתי את כולו פעמיים וחלקים ממנו כמה פעמים נוספות.
לטעון שנושא הדיון היה על מדוע ולא על האם, כשאני ואחרים הצגנו דעות לגבי האם.
במצב כזה, לא נותר לי אלא להשתומם.
עובר לתקיפות ברמה האישית
לא כתבתי שום דבר אישי נגדך. אין לי כלפיך דבר חוץ מהערכה. אני מתייחס כאן אך ורק לטענות שלך בשרשור זה בלבד.
הטענה שלי שהמילים שלך תעמודנה לדראון, הינה דעה קיצונית שבאה בעקבות המופרכות יוצאת הדופן של טענות אלו.

דעת, כבודך חשוב לי יותר מאשר האמת. אם תחזור ותטען שפגעתי או עלבתי בך, אתנצל פומבית ואבקש מהמנהלים למחוק את כל ההודעות. במקרה הצורך, אעזוב את הפורום לצמיתות.

לגופו של עניין לא מדובר על DGI ולכן אין טעם לפתוח "פצעים ישנים", אני שוקל מחשבה שלא תומכת או מתנגדת לרעיון אבל לא מתעלמת ממנה לחלוטין, אם קיים פיזור מסויים שאכן נותן לי גם אופציה ל DGI, לא אשלול

הכספים העודפים בחברה הם בעצם הפרש בין המשכורת ה"זעומה" שאני משלם לעצמי למה שאני מחשיב ככספים שניתנים להשקעה,
......
אשמח לדעת מה היתרון שיעניק לי להשקיע בחברות (באמצעות החברה) ו
ייתכן שעוד מעט יכריחו אותך למשוך דיבידנד (או למסות כאילו חולק דיבידנד)
מדברים על חברות ארנק בעיקרון אבל עדיין לא נאמרה המילה האחרונה ומה יהיו הקריטריונים שיתירו לפקיד השומה לכפות חלוקת דיבידנדים

המילים אינן סותרות את העובדות. אני לקחתי חלק פעיל בדיון, וקראתי את כולו פעמיים וחלקים ממנו כמה פעמים נוספות.
לטעון שנושא הדיון היה על מדוע ולא על האם, כשאני ואחרים הצגנו דעות לגבי האם.
במצב כזה, לא נותר לי אלא להשתומם.

לא כתבתי שום דבר אישי נגדך. אין לי כלפיך דבר חוץ מהערכה. אני מתייחס כאן אך ורק לטענות שלך בשרשור זה בלבד.
הטענה שלי שהמילים שלך תעמודנה לדראון, הינה דעה קיצונית שבאה בעקבות המופרכות יוצאת הדופן של טענות אלו.

דעת, כבודך חשוב לי יותר מאשר האמת. אם תחזור ותטען שפגעתי או עלבתי בך, אתנצל פומבית ואבקש מהמנהלים למחוק את כל ההודעות. במקרה הצורך, אעזוב את הפורום לצמיתות.
יש לו טכניקה של פאסיב אגרסיב פשוט בזבוז זמן

א.תגדיר אלוקציה שאתה יכול לחיות איתה
ב.כנראה שפיזור הנכסים שלך צריך להיות מוטה חול כדי להיות לפחות לא קורלטיבי לישראל או לסקטור העיסקי שלך
ג. רצוי שתגדיר 2 תיקי השקעה נוסטרו לניהול רווחים כלואים וממוסה לצורכך ואולי תנצל קופג וקרהש למקלט מס אם אתה מושך משכורת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
ס בניית תיק השקעות-גיל 20 שוק ההון 19
S בניית תיק השקעות שוק ההון 9
K בניית תיק השקעות לפנסיונרית בגיל 65 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
E בניית תיק השקעות לטווח של 10-15 שנים שוק ההון 5
stamEhad בניית תמהיל תיק השקעות שכולל הלוואה (שאלה טכנית) שוק ההון 3
M כלי שמאפשר בניית תיק השקעות וירטואלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y התייעצות בעת בניית תיק השקעות שוק ההון 13
O בניית תיק השקעות עצמאי משולב IRA שוק ההון 6
S בניית תיק השקעות ראשוני שוק ההון 5
M בניית תיק השקעות לפנסיונרים שוק ההון 6
T בניית תיק השקעות- אג"ח וקרנות שוק ההון 5
ה בניית תיק השקעות שוק ההון 1
W בניית תיק השקעות - אג"ח וקרנות כספיות שוק ההון 13
L בניית תיק השקעות פאסיבי שוק ההון 4
A בניית תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
M בניית תיק השקעות בבלוג התמונה הגדולה שוק ההון 1
צ בניית תיק השקעות שוק ההון 2
M בניית תיק השקעות ע"פ JL Collins שוק ההון 80
ג התמונה הגדולה - בניית תיק השקעות - האם יש גרסה באנגלית? התפתחות אישית 4
י בניית תיק השקעות שוק ההון 14
D בניית תיק השקעות שוק ההון 5
ע בניית תיק השקעות(חדש בתחום) שוק ההון 16
ד בניית תיק השקעות + כמה שאלות מהותיות שוק ההון 39
רוני בניית תיק השקעות ופורטפוליו נכסים מניבים בתנאי דפלציה וריבית שלילית שוק ההון 38
ido15 בניית תיק השקעות שוק ההון 43
roniba בניית אקסל/speadsheet למעקב אחר תיק השקעות אוף טופיק 3
א בניית תיק השקעות שוק ההון 41
Izik בניית תיק השקעות שוק ההון 3
ש בניית תיק השקעות שוק ההון 11
ק בניית תיק השקעות - כניסה לשוק בשלבים או בהקדם האפשרי שוק ההון 2
GentleGiant בניית תיק השקעות שוק ההון 17
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
L בניית תיק לטווח ארוך שוק ההון 0
bobby בניית תיק סולידי 30-70 או 40-60 עם גידור מט"ח שוק ההון 6
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
M כמו כולם..בניית תיק חדש. סבבה? שוק ההון 26