• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה?

החייל המשוחרר

משתמש רגיל
דירוג
65
היי לכולם,
אני קורא את הבלוג כבר כמעט שנתיים (ובדרך ממליץ עליו לכל מי שאני מכיר) ונהנה מאוד. למדתי המון ממנו ואני מחזיק מדעתם של האנשים שגולשים פה.
אני בן 21, חייל משוחרר מהתותחנים קצת פחות משנה. גר עם ההורים. אני בא מבית מבוסס אבל לא עשיר. אבא מרצה לכלכלה באוניברסיטה ואמא מורה.
עד לקורונה עבדתי בשתי עבודות נחמדות, אחת משרדית ואחת לא קבועה בתור חובש. הרווחתי בערך 5000 שח בחודש.
יש לי בעוש 21000 ש"ח
קופת גמל להשקעה במיטב ד"ש 8000 ש"ח
בפפר ינבסט 8000 ש"ח על s%p
ועוד קופת גמל של 10000 ש"ח שנפתחה לי בגיל צעיר
כמו כן יש לי פיקדון של 20,000 שח שאוכל למשוך עוד כמה שנים או להשתמש לאוניברסיטה. אני משקיע בכל חודש 3000 שח בבורסה.
סך הכול הון נורמלי לבן גילי.
יש לי מודעות גדולה מאוד לחסכון וגם להשקעה. בעידודו של אבא שלי שהיה בעבר מנהל של חברה קטנה להשקעות אני משקיע בבורסה, מתנסה ולומד. אבא שלי תומך בזה מאוד. הוא מאמין גדול בהשקעה ובחסכון. הוא נוהג להגיד לי שאם אמשיך ככה "עד גיל 30 אהיה אדם אמיד מאוד". אני מרגיש מאוד בר מזל שההורים שלי תומכים ומכירים בחשיבות של השקעה וצבירת נכסים.
אני לא מוציא הרבה כסף, בערך 800 ש"ח בחודש שהולכים בעיקר על סרטים וארוחות בוקר עם בת הזוג.
אני נהנה מאוד מקריאה. יש לי אוסף מגזינים ענק והמון ספרים. אני נהנה לקרוא אפילו ערכים אקראיים בויקפדיה. יש לי ידע כללי נרחב וסקרנות עזה. לפעמים אני מרגיש ממש"צימאון" לידע.
אני מתכנן להתחיל ללמוד באוקטובר הבא פסיכולוגיה וכלכלה באוניברסיטה מתוך מחשבה להתקדם באקדמיה, לעשות דוקטורט ולהיות חוקר ומרצה. אין ספק שזה החלום שלי. אני מאמין שהמסלול הזה הולם ומתאים לאופי שלי בצורה מושלמת. למרות זאת, אני חושש. אני יודע שהמסלול ארוך, שכושר ההשתכרות נמוך עד לדוקטורט ושגם בסוף ההתברגות באקדמיה לא מובטחת. אני חזק במחשבים, לימדתי את עצמי לתכנת ועשיתי כמה פרויקטים נחמדים. לכן חשבתי ללמוד מדעי המחשב. השכר גבוה והתנאים מעולים. אבל זה לא בוער בי. אני לא רוצה להעביר את חיי מול מסך מחשב. גם מבחינת חווית הלמידה באוניברסיטה (שאני מייחס לה חשיבות רבה) - מבט חטוף בסילבוס של מדעי המחשב מראה לי שזה לא תואר שאני אהנה ללמוד.
אני בהתלבטות קשה- האם ללכת עם הלב, או עם הראש.
אני בעיקר מפחד. מפחד ללכת במסלול שלא יאפשר לי לחיות ברווחה כלכלית. אבל גם מפחד להיות "עוד מתכנת".
חבריי, הוריי ובת הזוג שלי מעודדים אותי ללמוד פסיכולוגיה וכלכלה. מה גם שאבי הוא מרצה לכלכלה כבר שנים, מרוויח יפה ומעודד אותי שלא לפחד. ולמרות זאת, אני מפחד. השוק כל כך מוטה להייטק, החברים המצטיינים שלי חושבים רק על לימודי הנדסה ואני מרגיש שאני עושה טעות (מהפן הכלכלי בלבד, ממש לא מהפן של העניין).

לכל מי ששרד את החפירה הלא ברורה הזאת- תודה שקראתם. אשמח לתגובות, מחשבות והגיגים.

היי לכולם,
אני קורא את הבלוג כבר כמעט שנתיים (ובדרך ממליץ עליו לכל מי שאני מכיר) ונהנה מאוד. למדתי המון ממנו ואני מחזיק מדעתם של האנשים שגולשים פה.
אני בן 21, חייל משוחרר מהתותחנים קצת פחות משנה. גר עם ההורים. אני בא מבית מבוסס אבל לא עשיר. אבא מרצה לכלכלה באוניברסיטה ואמא מורה.
עד לקורונה עבדתי בשתי עבודות נחמדות, אחת משרדית ואחת לא קבועה בתור חובש. הרווחתי בערך 5000 שח בחודש.
יש לי בעוש 21000 ש"ח
קופת גמל להשקעה במיטב ד"ש 8000 ש"ח
בפפר ינבסט 8000 ש"ח על s%p
ועוד קופת גמל של 10000 ש"ח שנפתחה לי בגיל צעיר
כמו כן יש לי פיקדון של 20,000 שח שאוכל למשוך עוד כמה שנים או להשתמש לאוניברסיטה. אני משקיע בכל חודש 3000 שח בבורסה.
יש לי מודעות גדולה מאוד לחסכון וגם להשקעה. בעידודו של אבא שלי שהיה בעבר מנהל של חברה קטנה להשקעות אני משקיע בבורסה, מתנסה ולומד. אבא שלי תומך בזה מאוד. הוא מאמין גדול בהשקעה ובחסכון. הוא נוהג להגיד לי שאם אמשיך ככה "עד גיל 30 אהיה אדם אמיד מאוד". אני מרגיש מאוד בר מזל שההורים שלי תומכים ומכירים בחשיבות של השקעה וצבירת נכסים.
אני לא מוציא הרבה כסף, בערך 800 ש"ח בחודש שהולכים בעיקר על סרטים וארוחות בוקר עם בת הזוג.
אני נהנה מאוד מקריאה. יש לי אוסף מגזינים ענק והמון ספרים. אני נהנה לקרוא אפילו ערכים אקראיים בויקפדיה. יש לי ידע כללי נרחב וסקרנות עזה. לפעמים אני מרגיש ממש"צימאון" לידע.
אני מתכנן להתחיל ללמוד באוקטובר הבא פסיכולוגיה וכלכלה באוניברסיטה מתוך מחשבה להתקדם באקדמיה, לעשות דוקטורט ולהיות חוקר ומרצה. אין ספק שזה החלום שלי. אני מאמין שהמסלול הזה הולם ומתאים לאופי שלי בצורה מושלמת. למרות זאת, אני חושש. אני יודע שהמסלול ארוך, שכושר ההשתכרות נמוך עד לדוקטורט ושגם בסוף ההתברגות באקדמיה לא מובטחת. אני חזק במחשבים, לימדתי את עצמי לתכנת ועשיתי כמה פרויקטים נחמדים. לכן חשבתי ללמוד מדעי המחשב. השכר גבוה והתנאים מעולים. אבל זה לא בוער בי. אני לא רוצה להעביר את חיי מול מסך מחשב. גם מבחינת חווית הלמידה באוניברסיטה (שאני מייחס לה חשיבות רבה) - מבט חטוף בסילבוס של מדעי המחשב מראה לי שזה לא תואר שאני אהנה ללמוד.
אני בעיקר מפחד. מפחד ללכת במסלול שלא יאפשר לי לחיות ברווחה כלכלית. אבל גם מפחד להיות "עוד מתכנת".
חבריי, הוריי ובת הזוג שלי מעודדים אותי ללמוד פסיכולוגיה וכלכלה. מה גם שאבי הוא מרצה לכלכלה כבר שנים, מרוויח יפה ומעודד אותי שלא לפחד. ולמרות זאת, אני מפחד. השוק כל כך מוטה להייטק, החברים המצטיינים שלי חושבים רק על לימודי הנדסה ואני מרגיש שאני עושה טעות (מהפן הכלכלי בלבד, ממש לא מהפן של העניין).

לכל מי ששרד את החפירה הלא ברורה הזאת- תודה שקראתם. אשמח לתגובות, מחשבות והגיגים.
לך עם הלב , זה לא שהלב שלח אותך לגלוש בים...
הוא שולח אותך לכיוון טוב אבל אחר.

אל תפחד מכלום.

רק עם הלב.
חיי אקדמיה נוחים כלכלית. לא מתעשרים ממשכורת חוקר, אבל חיים לא רע.
ואם בשלב מסוים אתה יוצא מהמסלול, בתור כלכלן פוטנציאל ההשתכרות שלך הרבה יותר גבוה מאיש טכנולוגיה.

לך עם הלב , זה לא שהלב שלח אותך לגלוש בים...
הוא שולח אותך לכיוון טוב אבל אחר.

אל תפחד מכלום.
תודה רבה על התגובה!

רק עם הלב.
חיי אקדמיה נוחים כלכלית. לא מתעשרים ממשכורת חוקר, אבל חיים לא רע.
ואם בשלב מסוים אתה יוצא מהמסלול, בתור כלכלן פוטנציאל ההשתכרות שלך הרבה יותר גבוה מאיש טכנולוגיה.
תודה!
למה פוטנציאל ההשתכרות של כלכלן הוא יותר גבוה משל מתכנת לדוגמא?

ברוך הבא!
הרגת אותי :) סטטיסטית אתה באחוזון העליון אני חושבת...
אני משקיע בבורסה, מתנסה ולומד. אבא שלי תומך בזה מאוד. הוא מאמין גדול בהשקעה ובחסכון
כיף לך, זמן להודות על מזלך הטוב, מאד נדיר הורים כאלה לדעתי.
לך עם הלב ותפעיל את הראש. כל החלטה שתקבל בחיים יש איתה רווח ויש הפסד. קבל החלטה לפי מה שאתה מוכן להפסיד (אם לא הייתי ברורה, אפרט בהמשך).

אפשר לחשוב גם על שילוב,נגיד כלכלה ומדעי המחשב.

ברוך הבא!

הרגת אותי :) סטטיסטית אתה באחוזון העליון אני חושבת...

כיף לך, זמן להודות על מזלך הטוב, מאד נדיר הורים כאלה לדעתי.

לך עם הלב ותפעיל את הראש. כל החלטה שתקבל בחיים יש איתה רווח ויש הפסד. קבל החלטה לפי מה שאתה מוכן להפסיד (אם לא הייתי ברורה, אפרט בהמשך).

בקשר להון הממוצע לגילי- רוב האנשים בגילי שאני מכיר מחזיקים בערך את אותו סכום הכסף בעוש. אבל בהחלט לא בהשקעות למינהם.

אשמח שתפרטי. אני מנסה למצוא את נקודת האופטימום בין ההכנסה לחלום

למה פוטנציאל ההשתכרות של כלכלן הוא יותר גבוה משל מתכנת לדוגמא?
בדוק מה המשכורות בחברות שמנהלות כסף. בטופ כמובן וול סטריט. אפילו כלכלן בבנק. או איש כספים בחברת הייטק או בכל חברה אחרת.

גם אני ממליץ לשלב, מדעי המחשב או מקצוע קרוב עם כלכלה/פסיכולוגיה.

אפילו כחוקר, התחומים האלה נעשים יותר ויותר מדעיים ודורשים יכולות גבוהות בסטטיסטיקה, ניתוח נתונים, ואפילו למידה חישובית שזה תחום מדמ''ח מובהק. אני לא יודע כמה חוקרים נשארו שלא משתמשים בשיטות האלה.

מעבר לכך, כשהולכים למסלול כל כך ארוך אתה חייב להביא בחשבון שיהיו לך שינויים ברצונות לאורך הדרך. אישית, אני הייתי בטוח שאני רוצה להיות פרופסור לפיזיקה, עד שהגעתי למאסטר והבנתי שמחקר אקדמי זה פחות בשבילי. במצב כזה כדאי מאוד לבנות במקביל סט כישורים מקביל, וההיי טק הישראלי זה מקום לא רע "ליפול" אליו.

אני מנסה למצוא את נקודת האופטימום בין ההכנסה לחלום
כתבת שאתה מגיע מבית מבוסס, אבא שלך מרצה (וחוקר?) אז אתה כבר יודע שאין לך בעיה להגיע לרווחה כלכלית.
הבעיה היא שבין השורות שכתבת, אני קוראת רצון להיות מוצלח כלכלית לפחות כמו החבר'ה שלך שהולכים להייטק ואולי גם רוצה להיות עשיר בלי קשר.
אני מתכנן להתחיל ללמוד באוקטובר הבא פסיכולוגיה וכלכלה באוניברסיטה מתוך מחשבה להתקדם באקדמיה, לעשות דוקטורט ולהיות חוקר ומרצה.
שמת לב שלא ציינת באיזה מקצוע אתה רוצה להיות מרצה וחוקר? לכאורה זה נראה שלא משנה לך באיזה מקצוע, העיקר שיהיה טייטל של חוקר ומרצה (אולי להמשיך דרכו של אבא מוערך?).
בקיצור, לא ברור לי מה ייחשב בעיניך הפסד גדול יותר - להיות בעשירון 8-9, להרוויח פחות מהחברים שלך, לא להיות חוקר ומרצה, לא לעסוק ולהתפתח בתחום שמעניין אותך.
כשתדע על מה אתה מוכן לוותר, יהיה לך קל יותר להחליט באיזו דרך לבחור.
*רק לזכור שתמיד אפשר גם לעבור לדרך אחרת, החיים ארוכים ולא צריך להתחייב עד הנצח...

1. אם זה החלום שלך, לך עליו.
2. כידוע לך היטב, אנשי אקדמיה משתכרים אחלה.
3. אכן קשה להתברג בארץ, אבל במדינה הקטנה הזו קשרים זה חשוב ויש לך. ובנימה יותר רצינית, אין הרבה חוקרי כלכלה התנהגותית בארץ ואם אני מבין נכון מהשילוב לשם אתה מכוון. זה עשוי להקל עליך.
4. תמיד יש את אמריקה... בכל מקרה אם תרצה משרה רצינית פה את הדוקטורט תצטרך לעשות שם, ואז יש מעט מאוד שחוזרים גם כי קשה למצוא פה תקן וגם כי מגלים שהחיים שם מאוד נוחים.
5. חלומות לחוד ומציאות לחוד. עד שלא תתחיל לעשות מחקר אמיתי, לא תדע אם זה מה שאתה רוצה. לא כל הנוצץ זהב.
6. ממליץ לך להתחיל להשתפשף כמה שיותר מהר. כבר בתואר הראשון אפשר למצוא משרות של עוזר מחקר, גם באקדמיה וגם בחוץ. זה שאתה טוב במחשבים יועיל לך, הרבה חוקרים דורשים מעוזרי המחקר שלהם שליטה בתוכנות סטטיסטיות (stata, python, R - מספיק אחת מהן כדי למצוא עבודה)

נערך לאחרונה ב:
כתבת שאתה מגיע מבית מבוסס, אבא שלך מרצה (וחוקר?) אז אתה כבר יודע שאין לך בעיה להגיע לרווחה כלכלית.
הבעיה היא שבין השורות שכתבת, אני קוראת רצון להיות מוצלח כלכלית לפחות כמו החבר'ה שלך שהולכים להייטק ואולי גם רוצה להיות עשיר בלי קשר.

שמת לב שלא ציינת באיזה מקצוע אתה רוצה להיות מרצה וחוקר? לכאורה זה נראה שלא משנה לך באיזה מקצוע, העיקר שיהיה טייטל של חוקר ומרצה (אולי להמשיך דרכו של אבא מוערך?).
בקיצור, לא ברור לי מה ייחשב בעיניך הפסד גדול יותר - להיות בעשירון 8-9, להרוויח פחות מהחברים שלך, לא להיות חוקר ומרצה, לא לעסוק ולהתפתח בתחום שמעניין אותך.
כשתדע על מה אתה מוכן לוותר, יהיה לך קל יותר להחליט באיזו דרך לבחור.
*רק לזכור שתמיד אפשר גם לעבור לדרך אחרת, החיים ארוכים ולא צריך להתחייב עד הנצח...

חחח תהרגי אותי וזהו. אני רוצה להיות חוקר כלכלה התנהגותית,מפה המחשבה ללמוד פסיכולוגיה וכלכלה. אין שום קשר לסטטוס, כן יש קשר לסקרנות.
בהחלט יש לי רצון להיות מבוסס כלכלית, כמו של כולם. בהחלט מעדיף לוותר על משכורת (וגם על שעות עבודה ובוס עצבני) לטובת עבודה שמעניינת אותי. אין שום קשר לחברים שלי. כולם בני גילי שעדיין מפלסים את דרכם בעולם.

1. אם זה החלום שלך, לך עליו.
2. כידוע לך היטב, אנשי אקדמיה משתכרים אחלה.
3. אכן קשה להתברג בארץ, אבל במדינה הקטנה הזו קשרים זה חשוב ויש לך. ובנימה יותר רצינית, אין הרבה חוקרי כלכלה התנהגותית בארץ ואם אני מבין נכון מהשילוב לשם אתה מכוון. זה עשוי להקל עליך.
4. תמיד יש את אמריקה... בכל מקרה אם תרצה משרה רצינית פה את הדוקטורט תצטרך לעשות שם, ואז יש מעט מאוד שחוזרים גם כי קשה למצוא פה תקן וגם כי מגלים שהחיים שם מאוד נוחים.
5. חלומות לחוד ומציאות לחוד. עד שלא תתחיל לעשות מחקר אמיתי, לא תדע אם זה מה שאתה רוצה. לא כל הנוצץ זהב.
6. ממליץ לך להתחיל להשתפשף כמה שיותר מהר. כבר בתואר הראשון אפשר למצוא משרות של עוזר מחקר, גם באקדמיה וגם בחוץ. זה שאתה טוב במחשבים יועיל לך, הרבה חוקרים דורשים מעוזרי המחקר שלהם שיטה בתוכנות סטטיסטיות (stata, python, R - מספיק אחת מהן כדי למצוא עבודה)

תודה רבה על התגובה ועל העצות!

חחח תהרגי אותי וזהו. אני רוצה להיות חוקר כלכלה התנהגותית,מפה המחשבה ללמוד פסיכולוגיה וכלכלה. אין שום קשר לסטטוס, כן יש קשר לסקרנות.
בהחלט יש לי רצון להיות מבוסס כלכלית, כמו של כולם. בהחלט מעדיף לוותר על משכורת (וגם על שעות עבודה ובוס עצבני) לטובת עבודה שמעניינת אותי. אין שום קשר לחברים שלי. כולם בני גילי שעדיין מפלסים את דרכם בעולם.
הנה, אתה מתקרב לבד לתשובה שלך :)
רק תגדיר מה זה מבוסס כלכלית מבחינתך? אני לדוגמא חיה מכלום ומרגישה מאד מבוססת (בשורוק, לא בחולם).

הנה, אתה מתקרב לבד לתשובה שלך :)
רק תגדיר מה זה מבוסס כלכלית מבחינתך? אני לדוגמא חיה מכלום ומרגישה מאד מבוססת (בשורוק, לא בחולם).

ללכת לסרט בסופש, טיסה לחול פעם בשנה ומדי פעם לשתות קפה בבית קפה מספיקים לי לגמרי

היי לכולם,
תשמע חבר,
כבר מההודעה הראשונה שלך ניכר בך הרבה חכמה, אתה רהוט, מוגדר, ומקיף. בטח בשביל צעיר בן 21!

הבעיה בתחום המחקר, זה התייבשות, בהתחלה זה מעניין אבל אחרי כמה שנים אתה מתחיל בתהליך של התייבשות, וזה נורא,

תמיד עדיף לשלב מחקר עם צד מעשי של המחקר,

אם יש בך צד יוזם, ראש גדול, תוכל להגיע רחוק,
וזה עדיף לך בהרבה מלדכא את עצמך בתחום שלא תאהב,

סתם אגב, יש לי בן דוד בארה"ב בוגר כלכלה התנהגותית, סופר מוכשר, למד בייל ובקמבריג', סיים לימודים, והתחיל לעבוד בחברה גדולה בארה"ב בתור אנליסט,
עם משכורת התחלתית של 200,000$. אמיתי!

האם ללכת עם הלב
ללא ספק.
קרא הודעות של הייטקיסטים בפורום שסובלים מכל רגע ורק מחכים לפרישה המוקדמת. פשוט לא שווה לחיות ככה.
מהניסיון שלי, עבודה שמתבצעת מתוך תשוקה מובילה להזדמנויות שבכלל לא תכננת.

תשמע חבר,
כבר מההודעה הראשונה שלך ניכר בך הרבה חכמה, אתה רהוט, מוגדר, ומקיף. בטח בשביל צעיר בן 21!

הבעיה בתחום המחקר, זה התייבשות, בהתחלה זה מעניין אבל אחרי כמה שנים אתה מתחיל בתהליך של התייבשות, וזה נורא,

תמיד עדיף לשלב מחקר עם צד מעשי של המחקר,

אם יש בך צד יוזם, ראש גדול, תוכל להגיע רחוק,
וזה עדיף לך בהרבה מלדכא את עצמך בתחום שלא תאהב,

סתם אגב, יש לי בן דוד בארה"ב בוגר כלכלה התנהגותית, סופר מוכשר, למד בייל ובקמבריג', סיים לימודים, והתחיל לעבוד בחברה גדולה בארה"ב בתור אנליסט,
עם משכורת התחלתית של 200,000$. אמיתי!
תודה רבה (: מחמיא לי מאוד.
מעודד לשמוע על בן הדוד שלך (למרות שהוא למד בייל ואני בבן גוריון, יחי ההבדל). ובכל זאת, זה מעודד מאוד. אני חושב שהייתי במין תפיסה כזאת שכלכלה שווה לאנתרופולוגיה או למקצוע אחר שאין לו משמעות מחוץ לאקדמיה וכנראה שאני טועה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
ד בן 23 רוצה לקפוץ למים יומני מסע אישיים 15
ע בן 20 רוצה להתחיל להשקיע שוק ההון 18
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 15
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38

נושאים דומים