בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה?

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,084
לדעתי, וזו דעה לא פופולרית, עדיף ללכת עם הראש. בעיקר בדברים שקשורים בפרנסה.
עבודה לא אמורה להיות מהנה. וליתר דיוק, אין עבודה מהנה. אחרת, לא היינו קוראים לזה ״עבודה״ אלא ״תחביב״. גם אם נגיד אתה ממש אוהב לתקן רכבים. ממש טוב בזה - עילוי. גם לך ימאס בסוף לתקן רכבים וכנראה תעשה את זה במסגרת העבודה הרבה יותר מאשר אם זה היה תחביב.

Follow your heart and the money will follow זה שקר. אם תעשה תואר מדעי ותהיה חוקר, רק תבין שיש סבירות שבסוף ישבר לך ואתה תמצא את עצמך משווה תכניות להסבת אקדמאים לתכנות - כמו שאפילו חברי פורום ותיקים פה מספרים. מה גם שמשום מה (ונתקלתי בזה כמה פעמים) כל הסטודנטים למדע חושבים שהם הולכים למצוא את התרופה לסרטן, לפתח כור היתוך-קר ולנחות עם אילון מאסק על מאדים. זה מה שאתה חושב שתעשה? סביר יותר להניח שתהיה לבורנט ששונא את העבודה שלו ואולי גם את החיים כשתבין כמה הזדמנויות אבודות לך בגלל שאתה מרוויח פחות.

אולי אני לא נהנה מהעבודה שלי כמתכנת (חלק מהזמן), אבל אני מאוד נהנה מזה שאני יכול בלי להניד עפעף לקבוע חופשה בחו״ל עם חברים מהיום למחר. ושעם כל חודש שעובר, אני רואה את תיק ההשקעות שלי גדל ומתקרב לרמה בה אוכל אפילו להפסיק לעבוד.
צריך למסגר את התגובה הזו.

פעל יפה מאוד עבורי.
יש מיעוט שזה פועל עבורם. הרוב אוכל חצץ אם הוא פועל בדרך הזו.

בנג'יו

משתמש סולידי
דירוג
37
צריך למסגר את התגובה הזו.

יש מיעוט שזה פועל עבורם. הרוב אוכל חצץ אם הוא פועל בדרך הזו.
למה אוכל חצץ? לדחות את הפרישה בכמה שנים בשביל לעשות משהו שאתה אוהב זה לא באמת הקרבה, במיוחד אם יש לך גב כלכלי מהבית.

ואם זה מצליח - אז זה שקול מבחינה מעשית ללפרוש בגיל 21, שכן אתה עוסק בתחביב שלך כל היום.

אני מתסכל על זה בתור סיכון מחושב, הפלוס פה ענק והמינוס פה קטן מאד.
לדעתי, עבור מישהו שבוער בו לעשות את התחביב שלו כעבודה, כדאי מאד, ורציונלי, לקחת את הסיכון הזה.

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,026
במיוחד אם יש לך גב כלכלי מהבית.
ילדי שמנת יכולים לעשות הרבה דברים מדהימים בחיים. אילו רק כולנו היינו יכולים להישאר עד גיל 30 באותו חדר שגדלנו והתבגרנו בו בבית ההורים.

לגבי היתר, גם בתגובה המקורית שלי התייחסתי לזה. אתה יכול נגיד מאוד לאהוב לעשות אנימציה, אבל אם זו תהיה העבודה שלך ותצטרך לעשות את זה כל יום, אז לא חשוב כמה שאתה תאהב את המקצוע, בסופו של דבר תישחק. אני במקרה אוהב תוכנה, אבל ברור שהייתי עושה מזה הרבה פחות אם לא היה עלי את עול הפרנסה.

בסופו של יום - זו נקודה שחשבתי עליה רק אתמול - צריך לשאול אם אתה חי בשביל לעבוד או עובד בשביל לחיות. אני חושב שלבחור בכסף זו דווקא הבחירה שבשורש שלה היא למעשה לבחור לעבוד בשביל לחיות. ומי שבוחר ״לעבוד במה שכיף לו״, משלם על התענוג בכל המובנים. בהכנסה הפחותה, בשחיקה של הדבר שהוא אוהב... חי בשביל לעבוד, אם תרצה. הלייפסטייל שתיארתי בתגובה הראשונה - ככה חיים אני וכל שאר המתכנתים הרווקים-ללא-ילדים במעגלים שלי. הבחירה לראות בקריירה כלי ולא תכלית, היא הרבה יותר עמוקה מכפי שזה נראה בשטח.

בנג'יו

משתמש סולידי
דירוג
37
ילדי שמנת יכולים לעשות הרבה דברים מדהימים בחיים. אילו רק כולנו היינו יכולים להישאר עד גיל 30 באותו חדר שגדלנו והתבגרנו בו בבית ההורים.

לגבי היתר, גם בתגובה המקורית שלי התייחסתי לזה. אתה יכול נגיד מאוד לאהוב לעשות אנימציה, אבל אם זו תהיה העבודה שלך ותצטרך לעשות את זה כל יום, אז לא חשוב כמה שאתה תאהב את המקצוע, בסופו של דבר תישחק. אני במקרה אוהב תוכנה, אבל ברור שהייתי עושה מזה הרבה פחות אם לא היה עלי את עול הפרנסה.

בסופו של יום - זו נקודה שחשבתי עליה רק אתמול - צריך לשאול אם אתה חי בשביל לעבוד או עובד בשביל לחיות. אני חושב שלבחור בכסף זו דווקא הבחירה שבשורש שלה היא למעשה לבחור לעבוד בשביל לחיות. ומי שבוחר ״לעבוד במה שכיף לו״, משלם על התענוג בכל המובנים. בהכנסה הפחותה, בשחיקה של הדבר שהוא אוהב... חי בשביל לעבוד, אם תרצה. הלייפסטייל שתיארתי בתגובה הראשונה - ככה חיים אני וכל שאר המתכנתים הרווקים-ללא-ילדים במעגלים שלי. הבחירה לראות בקריירה כלי ולא תכלית, היא הרבה יותר עמוקה מכפי שזה נראה בשטח.
למה אתה מביא את הדוגמה של אנימטור? יש מיליון סיבות למה להיות אנימטור זה שונה מאד מלהיות חוקר מוערך. מסכים שאצל אנימטורים תהיה שחיקה, ולכן ה-end goal עצמו של להיות אנימטור הוא לא טוב. בניגוד לאנימטורים, מחקר הוא לא בהכרח רפטטיבי, יש הרבה יותר ביקוש והרבה פחות היצע ליכולות שלך (ומכך המשכורת וכמות הבולשיט שאתה צריך לספוג מהבוסים\ לקוחות שלך שונה) ויש הרבה יותר תחושה של משמעות. לכן זה end goal מדהים לשאוף אליו, ולכן שווה את הסיכון בתנאי שאתה נהנה מהדרך.

הפריימינג של עבודת חלומות בתור "לחיות בשביל לעבוד" הוא מגוחך... אתה לא עובד, יש לך תחביב שאתה מקבל עליו כסף. בשלב מסוים גם לא תהיה תלוי בחביב הזה. אם רודפים אחרי כסף אז השלב הזה מגיע מוקדם יותר, אבל גם לא צריך להקריב 15 שנה מהחיים בשביל להגיע לשם, מדובר בטריידאוף, ולדעתי זה ברור מה עדיף.

זה לא משהו שצריך לרדוף (ואולי זאת הכוונה שלך כשאתה אומר "לחיות בשביל לעבוד"), כי לרוב האנשים בגיל 21 הם חסרי מושג, ולא יודעים מה זה "עבודת החלומות" בשבילם. אבל אם זה בוער במישהו, אם הוא יכול, אם הדרך עצמה עד ל-"עבודת החלומות" תהיה מהנה, אז כדאי ללכת על זה כי זה פוטנציאלית יחסוך לו את כל ההקרבה בשביל עצמאות כלכלית.

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,026
יש לך תחביב שאתה מקבל עליו כסף.
מעט מאוד אנשים יכולים לומר שהם באמת מקבלים כסף על תחביב. בעבודה יש דד-ליינים, בוסים שדורכים עליך בשביל להתקדם, ימים שבהם לא עושים הרבה ומשתעממים ואז פתאום מפולת של עבודה שאתה מרגיש שאתה נחנק. תחביב זה לגדל פרחים, למשל. אבל לפתוח משתלה זה כבר סיפור שונה לגמרי. זה ביזנס. יש לך תחרות, יש לך עובדים מניאקים שרוצים לתת מינימום עבודה שלא תפטר אותם... ואולי בסופו של יום תשאל אם אולי עדיף לך לגדל פלפלים או תמרים במקום פרחים? מבחינת השורה התחתונה... ואז מהר מאוד התחביב יזוז הצדה.

לטובת הקריירה בה יש יותר כסף, הייתי גם רוצה להוסיף שעם כסף אי אפשר לטעות. ב-״משהו שאתה אוהב״ אפשר ליפול במאה דרכים שונות, אבל בעבודה שיש בצדה שכר - הכסף הזה יהיה על שמך גם מחר. הכסף שחסכת, הבית שקנית, ההנאות... כל אלה דברים מדידים. מתחביבים אפשר להשתעמם עוד שנה או עשור... ואז מה? ברגע שהתחייבת, כבר קשה להחליף סוס. ואם הימרת על הסוס הלא נכון, אתה בבעיה.

אמרו עלי פה מקודם שאני מתנשא או וואטאבר.. אבל אני סה״כ בא מרקע מאוד מוחלש. תמיד היה ברור לי שאני צריך ללכת אחרי הכסף כדי לא להיות עני כמו הורי. אבל אולי לילדי שמנת קשה להתחבר לזה. כשנולדים למשפחה שההורים גרים כבר בבעלות ואין להם בעיה לתמוך בך עד גיל 30 ומעבר...

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,084
איך הלמידה תתבצע בבן גוריון השנה? מרחוק?
גם בבן גוריון שנת הלימודים הבאה תהיה באונליין, מה שיפגע במעמד האוניברסיטה כ"חברתית".
אם הכל בזום, אז אין הבדל בין הטכניון לבן גוריון בקטע החברתי וכל השרשורים שנפתחו בפורום בנושא הופכים ללא רלוונטיים.

בוא נדבר עוד שנתיים
הקורונה היא מסמר הקבורה האחרון של ההוראה הפרונטלית. אין מצב שאוניברסיטאות יחזרו לאחור.
יכול להיות שיוסיפו שעות קבלה פרונטליות בהזמנה מראש, יכול להיות שיקליטו עוד הרצאות של מרצים מצטיינים, אבל לא יחזרו להרצאות פרונטליות של 300 איש באולם.
כמובן שמעבדות ושאר הפעולות שלא ניתן לעשות דרך האינטרנט ימשיכו להתקיים. אולי כדי להקל על אנשים לא להגיע לאוניברסיטה, כמה אוניברסיטאות יתאגדו ויאפשרו לקחת כל מעבדה באוניברסיטה הקרובה לבית הסטודנט.

נערך לאחרונה ב:

ישראלי מצוי

משתמש ותיק
דירוג
130
הקורונה היא מסמר הקבורה האחרון של ההוראה הפרונטלית. אין מצב שאוניברסיטאות יחזרו לאחור.
יכול להיות שיוסיפו שעות קבלה פרונטליות בהזמנה מראש, יכול להיות שיקליטו עוד הרצאות של מרצים מצטיינים, אבל לא יחזרו להרצאות פרונטליות של 300 איש באולם.
כמובן שמעבדות ושאר הפעולות שלא ניתן לעשות דרך האינטרנט ימשיכו להתקיים. אולי כדי להקל על אנשים לא להגיע לאוניברסיטה, כמה אוניברסיטאות יתאגדו ויאפשרו לקחת כל מעבדה באוניברסיטה הקרובה לבית הסטודנט.
אני לא חושב כמוך, אני חושב שלהרבה אנשים יש המון ערך לבוא ולהתחכך עם אנשים באותו תחום כמו שלהם, להחליף רעיונות ולשבת יחדיו על תרגילים. אותם אנשים שבכל מקרה העדיפו לעבוד מרחוק כבר עברו לשם, אצלנו במדעי המחשב (העברית), כבר לפני שנים עברו להקליט כל קורס שיש בו מעל 50 איש (600 נרשמים בשנה), ככה שמי שמעדיף יכל לא להגיע אפילו לשיעור אחד בתואר ועדיין יותר מחצי בחרו להמשיך להגיע לקורסים אפילו בשנים מתקדמות.

minimizer

משתמש ותיק
דירוג
1,455

לא תהיה למידה מרחוק באוניברסיטאות שניה אחרי שהחיסון יהיה זמין. (רוב) האנשים הולכים לאוניברסיטה בשביל החברה, לא בשביל לסכם בהרצאות.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,084
אני לא חושב כמוך, אני חושב שלהרבה אנשים יש המון ערך לבוא ולהתחכך עם אנשים באותו תחום כמו שלהם, להחליף רעיונות ולשבת יחדיו על תרגילים. אותם אנשים שבכל מקרה העדיפו לעבוד מרחוק כבר עברו לשם, אצלנו במדעי המחשב (העברית), כבר לפני שנים עברו להקליט כל קורס שיש בו מעל 50 איש (600 נרשמים בשנה), ככה שמי שמעדיף יכל לא להגיע אפילו לשיעור אחד בתואר ועדיין יותר מחצי בחרו להמשיך להגיע לקורסים אפילו בשנים מתקדמות.
אני התייחסתי רק לקונספט של הוראה פרונטלית של מאות אנשים. זה הולך לעבור מהעולם.
לא אמרתי שום דבר נגד קבוצות למידה או מפגשים של אנשים מאותו התחום או אפילו שעות קבלה פרונטליות.
לא תהיה למידה מרחוק באוניברסיטאות שניה אחרי שהחיסון יהיה זמין. (רוב) האנשים הולכים לאוניברסיטה בשביל החברה, לא בשביל לסכם בהרצאות.
אני חושב שחלק גדול מהשיעורים יעבור לאונליין והנוכחות של הסטודנטים בקמפוס תרד משמעותית.
מגמות דומות אנחנו נראה בעולם העבודה. זה תמים לחשוב שאחרי הקורונה אנשים יתעלמו ממה שלמדו כשהקורונה פתחה להם את הראש לאפשרויות אחרות.

Oringa

משתמש ותיק
דירוג
1,125
אני חושב שחלק גדול מהשיעורים יעבור לאונליין והנוכחות של הסטודנטים בקמפוס תרד משמעותית.
מגמות דומות אנחנו נראה בעולם העבודה. זה תמים לחשוב שאחרי הקורונה אנשים יתעלמו ממה שלמדו כשהקורונה פתחה להם את הראש לאפשרויות אחרות.
בתור מרצה ומתרגל, אני יכול להבטיח לך שהסטודנטים ואנשי האקדמיה לא רוצים להעביר את הלימודים למתכונת מקוונת. זה קצת אחרת בתארים מתקדמים, אבל בתואר ראשון, כאשר הסטודנט מקדיש את מלוא זמנו ללימודים, אין כמעט שום יתרון בלמידה מרוחקת. יתרה מזאת, בקמפוס בו אני מלמד מרבית השיעורים מוקלטים ממילא וזמינים לסטודנטים כבר שנים ולמרות זאת הסטודנטים מעדיפים להגיע לכיתה (גם אם הם כמעט ולא שואלים שאלות).

ישראלי מצוי

משתמש ותיק
דירוג
130
אני התייחסתי רק לקונספט של הוראה פרונטלית של מאות אנשים. זה הולך לעבור מהעולם.
לא אמרתי שום דבר נגד קבוצות למידה או מפגשים של אנשים מאותו התחום או אפילו שעות קבלה פרונטליות.

הטענה שלי הייתה שאוניברסיטאות בעיקר בחוגים הטכנולוגים הקורונה לא האיצה שום תהליך, מי שלא רצה לבוא יכל לא לבוא העובדה היא שהרוב בחרו לבוא ולהיות בכיתה עם עוד 300 איש כי בכל זאת יש לזה יתרונות. איו במדעי המחשב נוכחות חובה בקורסי חובה, אין כזה דבר, זה לא כמו עבודה שתגיד שהמעסיק לוחץ וכו, זה אתה לעצמך ועדיין הרוב בחרו לבוא והרוב לדעתי ימשיכו לבוא גם ביום שאחרי

Danielovich

משתמש ותיק
דירוג
395
מכיוון שכאמור בשנה הקרובה הלימודים האונברסיטאים כנראה לא יהיו פרונטליים, למה לא להמשיך עם העבודה בIT ב40-60% ולקחת קורסים בפתוחה?
שם אתה לא מתחייב לכלום, תוכל לקחת במדעי המחשב\פיזיקה\מתמטיקה\כלכלה\פסיכולוגיה\פילוסופיה\היסטוריה וכו'...

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,140

EnsilZah

משתמש ותיק
דירוג
1,154
מעט מאוד אנשים יכולים לומר שהם באמת מקבלים כסף על תחביב. בעבודה יש דד-ליינים, בוסים שדורכים עליך בשביל להתקדם, ימים שבהם לא עושים הרבה ומשתעממים ואז פתאום מפולת של עבודה שאתה מרגיש שאתה נחנק.

As someone who coincidentally does work in the animation industry, I wouldn't say that my job is my hobby or that I enjoy everything I do, but if I'm going to spend 8 hours a day doing something to pay the rent and bring home the bacon, it might as well be something that develops skills I can take advantage of in my personal life and forces me to do things on deadlines and takes me out of my comfort zone in a ways that I might not have done on my own, making me better at a craft that I use for my own personal projects.

נערך לאחרונה ב:

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,084
הכרות אישית עם הרבה עילויים מתחומי המדעים שגמרו בהייטק (במשרות תוכנה/אלגוריתמים).
שרפו שנים באקדמיה וגמרו במקום שהיה בעדיפות אחרונה שלהם כשעשו את התארים.

תשאל את @ביולוג ירושלמי מה קורה ספציפית במדעי החיים. שם המצב עוד יותר גרוע ואנשים גומרים כלבורנט או ב-QA של תוכנה אחרי קורס הסבה.

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,140

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,084
אנקדוטות אישיות זה נחמד אבל המרחק בין זה לבין להכריז בנחרצות שהרוב ככה והמיעוט ככה גדול מאוד.
אבל זה עובדה שלרוב האנשים זה ככה, כי החלום שלהם הוא להיות חוקרים באקדמיה או לכל הפחות לעשות גילויים מדהימים.
ועובדתית הרוב מוותרים על החלום ועוברים להייטק (ואלה שנשארים הופכים להיות מורים או לבורנטים).

אם אני לא טועה, גם אתה שייך לקבוצה הזו, לא?

kingofgypsum

משתמש ותיק
דירוג
205
0.8% אין דו חוגי בבן גוריון

יש דו חוגי בבן גוריון. מכיר אנשים שלמדו שם גם מדמח וגם כלכלה במסגרת דו חוגי או כחטיבה ראשית/משנית. אני לא מכיר מישהו ששילב את שני התארים האלו, אבל לא רואה סיבה שזה לא יהיה אפשרי. מה שכן, לא יהיה תיאום בין המבחנים של המחלקות דבר שבפוטנציה יגרור מועדי ג.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד בן 23 רוצה לקפוץ למים יומני מסע אישיים 15
ע בן 20 רוצה להתחיל להשקיע שוק ההון 18
B חישוב החזר מקסימלי למשכנתא - דירה רשומה על שם בן זוג יחיד נדל"ן 1
M בן 27 לא יודע מה ללמוד ? התפתחות אישית 16
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 2
שואף התלבטות של בן 21 התפתחות אישית 11
S תיק השקעות - מאה אלף שקל - בן 19 לפני גיוס שוק ההון 2
ל הנדסת מכונות, בן גוריון או הטכניון התפתחות אישית 4
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 39
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
N תיקון 190 ל"צעיר" בן 37 צרכנות פיננסית 10
נ השקעת PFIC אצל בן הזוג הלא-אמריקאי שוק ההון 17
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
ס תיק השקעות ראשוני לlong run מבלי להתחכם, בן 24 שוק ההון 6
I מסלולי השקעה לבחור בן 18 שוק ההון 1
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 33
מ בן 26 ,בעל פחדים וחרדות לגבי העתיד יומני מסע אישיים 20
B בן 29- השקעה לצורך קניית דירה יומני מסע אישיים 7
י ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
D חסכון עבור בן משפחה (שאינו ילד) צרכנות פיננסית 6
R מרגיש אבוד (בן 20) התפתחות אישית 31
G הקצאת נכסים: בן 30. האם שווה לשים אג"חים בקופ"ג להשקעה? שוק ההון 6
de dud מצלמה לילד בן 8 צרכנות פיננסית 24
M כניסה לתחום ההשקעות, בן 25,מתחיל לגמרי שוק ההון 2
צ בן 23, לקראת לימודים יומני מסע אישיים 5
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
T בחור בן 21 מחפש את עצמו בעולם התפתחות אישית 26
N בן 21, תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
A בן 43 מחפש כיוון חדש התפתחות אישית 17
האופטימי בן 24 - בצומת דרכים יומני מסע אישיים 7
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
Y חייל משוחרר בן 22, כיצד להתחיל? יומני מסע אישיים 5
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 52
ד מה אתם אומרים על הבינתחומי? בן 22 התפתחות אישית 38
D צעיר בן 21 - פנסיה לראשונה. צרכנות פיננסית 6
twister השקעה לטווח ארוך, בן 25 שוק ההון 7
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 19
י בן 23 מנסה לארגן את עתידו הפיננסי. שוק ההון 24
L המלצות ללימוד תכנות לנער בן 15 התפתחות אישית 11
ד לשכור דירה מול משכנתא (בן 28) צרכנות פיננסית 33
de dud שאלת אסטרופיסיקה מאת ליאור, בני בן ה7 אוף טופיק 3
O ריטים הם לא נכס מובחן ובעלי סיכון לא מפוצה - בן פליקס נדל"ן 6
N האם כל פעם לפני שאתם עוברים לגור עם בן/בת זוג חדשים, אתם עורכים הסכם ממון? אוף טופיק 59
T בן 19 - איך אוכל להתחיל להשקיע שוק ההון 13
Z מיסוי רווחים מנכס שהתקבל בירושה אצל קטין או בן זוג. חריג לסעיפים 65,66. מיסים 0
R רווק בן 45 - בוחן אפשרות פרישה יומני מסע אישיים 36
ד בן 35 שנכנס באיחור למשחק, אבל עם סכום יחסית משמעותי כדי לאזן את השנים האובדות שוק ההון 42
ש הגיע הזמן להתחיל - בן 26 יומני מסע אישיים 98
D בן 23 אשמח לעצות התפתחות אישית 5

נושאים דומים

למעלה