• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

במידה ותתחולל במדינה עכשיו קטסטרופה בסדר גודל עצום, מה קורה לתיק השקעות שלי?

אם מבטיחים שיעור מס לעתיד (לא מכיר מקרה כזה ולדעתי זה על הגבול מבחינת סמכות חוקית), אז בהחלט יש משקל להבטחה ואם בית משפט יחליט שהיא ניתנה בסמכות, סביר שיכבדו אותה.
בהחלט מבטיחים, זה כל הפואנטה בחוק. ללא הבטחה כזו לא היה לו כל משמעות.
בכל מקרה אחר, אין ודאות מיסויית לעתיד.
בוודאי שיש, אם יש לך הבטחה שלטונית אז יש ודאות (או אמורה להיות לפחות).

האם מקרה הגז הוא מקרה של חוק שניתן לשנות אותו או מקרה של הבטחה שלטונית זו שאלה אמיתית שלא התקבלה לה מענה כיוון שהנושא נסגר בסופו של יום בסוג של פשרה, אם היה מגיע לבית-משפט בינלאומי אז היינו מקבלים תשובה.
הוא דיבר על בעיה עולמית.
תסריטי יום הדין? משעמם. אני בחוץ.

בהחלט מבטיחים, זה כל הפואנטה בחוק. ללא הבטחה כזו לא היה לו כל משמעות.

בוודאי שיש, אם יש לך הבטחה שלטונית אז יש ודאות (או אמורה להיות לפחות).

האם מקרה הגז הוא מקרה של חוק שניתן לשנות אותו או מקרה של הבטחה שלטונית זו שאלה אמיתית שלא התקבלה לה מענה כיוון שהנושא נסגר בסופו של יום בסוג של פשרה, אם היה מגיע לבית-משפט בינלאומי אז היינו מקבלים תשובה.

תסריטי יום הדין? משעמם. אני בחוץ.
בית המשפט העליון הכריע אחרת מדעתך.
אני לא רואה איזה יתרון עליו יש לבית משפט אחר בפרשנות חוק ישראלי.

אם מבטיחים שיעור מס לעתיד (לא מכיר מקרה כזה ולדעתי זה על הגבול מבחינת סמכות חוקית)
מה עם חוק מס דירה שלישית - קופת גמל פטורה ממס רווחי הון? (הפטור הוא בעת המימוש..)

מה עם חוק מס דירה שלישית - קופת גמל פטורה ממס רווחי הון? (הפטור הוא בעת המימוש..)
מס דירה שלישית אמור לחול רק לאחר שיחוקק החוק. הבעיה איתו אינה רטרואקטיביות (אם תמכור היום, לא תמוסה), אלא שהוא מס רכוש שלא קשור לרווח ומקשה תזרימית כי לא קשור למימוש.
לגבי קופות גמל לא בטוח למה התכוונת.
ושלא יובן לא נכון. אני לא הדובר של משרד האוצר ויש לי ביקורת כל חלק מהמהלכים שלו. דיברתי על העקרון הכללי בהקשר של חשש משינויים שיפגעו בהון.

מס דירה שלישית אמור לחול רק לאחר שיחוקק החוק
הוא כבר חוקק. פשוט כבר בוטל מאז שחוקק :) לא התכוונתי שהוא רטרואקטיבי, אלא הבאתי אותו כדוגמה ל"הבטחת שיעור מס לעתיד".
במסגרת החוק, מוכרי דירה שלישית יכלו להשקיע את התמורה בקופת גמל להשקעה שתהיה פטורה ממס רווחי הון במשיכה שתעמוד בתנאים מסוימים. היות ומדובר בקופות גמל להשקעה מן המניין, בהן שיעור המיסוי נקבע במשיכה, למעשה דובר על הבטחת שיעור מס לעתיד.

הוא כבר חוקק. פשוט כבר בוטל מאז שחוקק :) לא התכוונתי שהוא רטרואקטיבי, אלא הבאתי אותו כדוגמה ל"הבטחת שיעור מס לעתיד".
במסגרת החוק, מוכרי דירה שלישית יכלו להשקיע את התמורה בקופת גמל להשקעה שתהיה פטורה ממס רווחי הון במשיכה שתעמוד בתנאים מסוימים. היות ומדובר בקופות גמל להשקעה מן המניין, בהן שיעור המיסוי נקבע במשיכה, למעשה דובר על הבטחת שיעור מס לעתיד.
אני לא זוכר בדיוק אבל נדמה לי שזה מעט יותר מורכב. יש הבטחה לשיעור הנס המשיכה השנה. המדינה תוכל לשנות בעתיד אבל השינוי לא יחול על ריווחי העבר וסביר שגם תינתן אפשרות להמלט או תביעה של כספים כדי לפגוע פחות ממילא בוטל כך שלא משנה.

אני לא זוכר בדיוק אבל נדמה לי שזה מעט יותר מורכב. יש הבטחה לשיעור הנס המשיכה השנה
יש הבטחה לשיעור המס במשיכה, כל משיכה, הונית או אחרת, בעתיד, עם מספר תנאי סף נמוכים במיוחד. ראה כאן (אתר IBI):
נכתב ע"י IBI:
אז אם ככה, "המתנה" שהמדינה נותנת לנו על מכירת דירה שלישית היא משמעותית: נפתח עבורנו אפיק חסכון והשקעה נוסף פטור ממס: אם נמכור את הדירה/דירות ונשים את הכסף בגמל להשקעה, נוכל למשוך אותו בפטור מלא ממס, גם במשיכה הונית של הכסף.
בעברית: נוכל למשוך את כל הכסף בפעם אחת (או במספר פעמים, אם נרצה) בלי לשלם מס.
יש קצת אותיות קטנות: אפשר להפקיד עד 2.5 מיליון ש"ח בסך הכל, נצטרך להיות בני/בנות 60 ומעלה וקופת הגמל שלנו צריכה להיות ברשותנו לפחות חמש שנים כדי למשוך בפעם אחת. זהו.
המדינה תוכל לשנות בעתיד אבל השינוי לא יחול על ריווחי העבר וסביר שגם תינתן אפשרות להמלט או תביעה של כספים כדי לפגוע פחות
זאת בדיוק הנקודה - בניגוד לדוגמה של הגז, כאן זו ממש הבטחה על שיעור מס עתידי!
ממילא בוטל כך שלא משנה
You'd think that... אבל הרשויות עדיין פועלות לאפשר השקעה בקופות האלה למי שמכר דירה שלישית. גם בימים אלה.

גם אני חושב שהשקעה מפוזרת, הממוקמת ומפוזרת גיאוגרפית במדינות יציבות, תציל את המשקיע הישראלי במקרה של קטסטרופה, בין אם שלטונית, איתני הטבע, או מלחמה. סידרתי את הארועים לפי הסדר שלדעתי משקף את הסכוי להתכנות.
וכמובן דרכון זר כי במקרה של קריסת המדינה האנטישמיות תחגוג.

סתם דוגמא לנזק מאיתני הטבע היא רעידת האדמה במקסיקו, וחמור מכך שתי הסופות הקאריביות האחרונות ... העולם ממשיך במסלולו, אבל נקודתית יש מדינות שקורסות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
S במידה ואני מתכנן רילוקיישן פוסטים מאיכות נמוכה 9
Level מה קורה לבעלי האגחים, במידה ומדינת ישראל "מצילה" את אחד הבנקים הגדולים מקריסה? שוק ההון 7
ס במידה ויהיה מיתון שוק ההון 87
A במידה ולפרויקט יש ליווי בנקאי האם עדיף לשלם את כל הסכום כמה שיותר מהר? נדל"ן 2
N שאלה| יש איזו דרך להימנע מתשלום מס הכנסה במידה וההכנסות מגיעות מחו"ל (ארה"ב) מיסים 2
Harvey מה מקבלים מקבלן במידה ויש פינוי בינוי בבניין ישן נדל"ן 11
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 84
ד האם להעביר את תיק ההשקעות מהבנק במידה ואני חוסך לדירה ב3 שנים הקרובות ? שוק ההון 1
O במידה והייתם יכולים לקנות דירה במחיר למשתכן... נדל"ן 4
D RSU במידה והחברה נמכרת צרכנות פיננסית 0
unrealx האם חייב לעשות תיאום מס במידה ואני בתכנית ESPP ולא עשיתי auto sell? שוק ההון 17
א S&P 500 שקול במידה מסויימת ל VTI ? שוק ההון 11
א כיצד אתם משקיעים באגחים במידה ואת מרבית ההשקעות שלכם אתם מבצעים דרך IB שוק ההון 3
M מה קורה במידה וחברה שמציעה קרן מחקה נופלת? שוק ההון 18
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
Shnizelia אובדן משילות במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 566
W פתיחת חברה במדינה ללא מס שוק ההון 6
O אוקראינה - השקעות במדינה לאחר מלחמה אוף טופיק 1
D הקמה חברה להשקעות במדינה בעל שיעור מס רווחי הון נמוך שוק ההון 2
P האם תל-אביב היא העיר היחידה במדינה? פוסטים מאיכות נמוכה 104
א מי מחזיק את הכלכלה במדינה אוף טופיק 174
P מיסוי עבור רווחי הון במדינה זרה וברוקר אמריקאי מיסים 0
S משקיעי חוץ במדינה נדל"ן 2
נ מיסוי במדינה שלישית לאזרחים אמריקאים נדל"ן 5
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
ו פרישה מוקדמת במדינה זרה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 15
C האם הייתם משקיעים בצורה אחרת אם הייתם גרים במדינה אחרת? שוק ההון 6
C האם ניתן לקחת משכנתא על נכס במדינה אחרת? נדל"ן 2
איליה אכיפה של נושא של מס עיזבון במדינה זרה צרכנות פיננסית 272
doc29 האם יכול להיות שהכלכלן הבכיר של הבנק הגדול במדינה לא מבין בהשקעות? מי המשוגע? אוף טופיק 38
R קרנות איריות: הסיכון במדינה אירלנד שוק ההון 61

נושאים דומים

Back
למעלה