• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בלקרוק הורידו את דמי ניהול של ACWI ל0.2% בקרן שנסחרת בארץ

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
979
אלא אם זו טעות או שאני מתבלבל מעייפות מיום עמוס, אבל גם באתר של אלטשולר וגם באתר של ishares, דמי הניהול של הקרן שעוקבת אחרי מדד acwi העולמי מופיעים כעת כשהם 0.2%, כאשר לפני כן הם היו 0.6%!. האם נוכל לקנות סוף סוף קרן אחת בארץ בדמי ניהול שפויים?.

https://www.as-invest.co.il/interstedin/blackrock/ishares-קרנות-סל-זרות/ishares-msci-acwi-ucits-etf/

אלא אם זו טעות או שאני מתבלבל מעייפות מיום עמוס, אבל גם באתר של אלטשולר וגם באתר של ishares, דמי הניהול של הקרן שעוקבת אחרי מדד acwi העולמי מופיעים כעת כשהם 0.2%, כאשר לפני כן הם היו 0.6%!. האם נוכל לקנות סוף סוף קרן אחת בארץ בדמי ניהול שפויים?.

https://www.as-invest.co.il/interstedin/blackrock/ishares-קרנות-סל-זרות/ishares-msci-acwi-ucits-etf/
אפילו יותר זול מ-VWRA בדמי ניהול? :O

אפילו יותר זול מ-VWRA בדמי ניהול? :O
מדהים! הקטע הוא שבדיוק הייתי ממש מתוסכל לגביי ה3 קרנות שאני מחזיק בכח, ואמרתי נראה, אולי הורידו איכשהו את הדמי ניהול של acwi בארץ, אשכרה שפשפתי את העיניים כשראיתי את זה.

יפה מאוד, זה קרה חודש אחד אחרי ש VWRA עקפה בגודלה את הקרן של בלקרוק, כיף שיש תחרות.
עכשיו אני מצפה להורדה נוספת בדמי ניהול גם ב VWRA.

נערך לאחרונה ב:
מסכן מייק, אחרי כל הטררם שהוא עשה הוא עוד יצטרך למכור ברווח :lol:
אני סוג של מייק...יש לי ב3 קרנות סכום של 1.5M כאשר ההפקדות הבאות צפויות להיות קטנות...עכשיו אצטרך למכור הכל ולקנות במנות את ACWI. לפחות המס לא כזה גבוהה כי חלק פטור

תשאיר מה שקיים, והפקדות חדשות שים בקרן השלמה.
כי רוב הכסף כבר מושקע, ההפקדות הבאות צפויות להיות קטנות מאוד ביחס לגודל התיק (הופקד סכום גדול בבת אחת) כך שיקח הרבה זמן עד שהמשקל של ACWI יהיה משמעותי יותר (אם בכלל).
אני פשוט חושב שה3 קרנות זה לא רעיון טוב לטווח הארוך, כי שינוי גדול במתפתחות יכול לגרום לבעיה בחלוקה: כמו שציינתי באשכול קודם, אם סין למשל יוצאת מהמתפתחות ונהפכת דומיננטית בשוק ההון, היא לא תהיה בתיק יותר, בעיה.
שקלתי אפילו לקנות IWDA+EIMI בלונדון לפני שראיתי שדמי הניהול ירדו בACWI בארץ.
אשמח לדעת אם אחרי ההסבר הנ"ל לדעתך עדיין עדיף להשאיר את הקיים? (סה"כ רווחי הון שאשלם הוא כמה מאות ש"ח, בגלל שהקניה נעשתה לאחרונה + פטור חלקי ממס)

נערך לאחרונה ב:
וואו, בשורה. עכשיו באמת כל אחד יכול לעשות two fund portfolio עם מניות כל העולם בראש שקט בבית השקעות ישראלי.

אם איני טועה הקרן הצוברת בטיקר באירי היא SSAC
אז בעצם למי שמחזיק ETF זר, יכול עכשיו לעבור מ IWDA+EIMI לנייר אחד - SSAC?

מגניב

אז בעצם למי שמחזיק ETF זר, יכול עכשיו לעבור מ IWDA+EIMI לנייר אחד - SSAC?
יכל גם קודם.
כבר הרבה זמן יש את VWRA של ונגארד עם דמי ניהול מאוד דומים לחודשים של SSAC.

הייתרון היחיד של SSAC זה שאפשר לקנות אותה בארץ בשקלים

עכשיו אצטרך למכור הכל

לשלושת הקרנות יחד קצת יותר זולות ויש להן פיזור מנייתי רחב יותר (3600 לעומת 1600) אבל הן לא כוללות מספר מדינות מפותחות שכלולות בACWI באחוזים נמוכים. תחשוב טוב אם כדאי לך למכור וליצור אירוע מס בחשבון רק בשביל הפשטות שבלהחזיק קרן אחת.

הכלכלה של סין צפויה לעבור את הכלכלה של ארה"ב בתוך מספר שנים אבל גם האוכלוסיה שלה פי 4 מהאוכלוסיה של ארה"ב. בנתיים סין לא מוגדרת מדינה מפותחת וכנראה גם לא תוגדר כך בשנים הקרובות.

נערך לאחרונה ב:
כבר הרבה זמן יש את VWRA של ונגארד עם דמי ניהול מאוד דומים לחודשים של SSAC.
וואלה מגניב.
אז בעצם עכשיו SSAC ו VWRA שתיהן איריות צוברות, מכסות את כל העולם(בלי small cap)
כרגע כנראה SSAC עדיפה בגלל דמי הניהול שבכל זאת נמוכים ב 0.02%
אם כי אולי בטווח הארוך ואנגארד יהיו זולים יותר? אולי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
Gari למה מוצמדות קרנות הסל האיריות של בלקרוק ואינבסקו? שוק ההון 10
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
H בלקרוק sp500 לעומת voo שוק ההון 34
גירסה 2 בלקרוק בארץ או בלונדון שוק ההון 1
B האם בלקרוק iShares MSCI ACWI נסחרת? פוסטים מאיכות נמוכה 2
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
R תעודת סל של בלקרוק אשס.חוץ spx500. שוק ההון 22
ה בנוגע לקרנות בלקרוק שוק ההון 5
ו מישהו מחזיק פה את הקרן העולמית של בלקרוק? שוק ההון 2
H שאלה לגבי ishares s&p information technology של בלקרוק שוק ההון 5
S S&P500 - תשואות גמל השתלמות מחקה מדד אל מול בלקרוק שוק ההון 11
Liron2035 רענון כלי השקעה בקה"ש IRA פסיבי/עולמי (IWDA -> בלקרוק) שוק ההון 23
י תשואה עודפת לניירות ישראלים עוקבי S&P500 מול בלקרוק? שוק ההון 27
H מעבר מקרן סל תכלית s&p500 1144385 לקרן שקלית של בלקרוק שוק ההון 10
H קרנות איריות שקליות של בלקרוק שוק ההון 2
M קרנות בלקרוק וזרות אחרות שוק ההון 1
1337justme הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 6
שניצלוינאי בלקרוק בקופת גמל בניהול אישי צרכנות פיננסית 11
amikal התלבטות בין קרן סל מחקה מדד סנופי לבין כזאת של ishares (בלקרוק) שוק ההון 21
W מרגיש שתשואת קרנות בלקרוק הישראליות נמוכה מהמקבילות האירופאיות שוק ההון 12
ה קרנות בלקרוק שוק ההון 2
U Msci world של תכלית או msci all world של בלקרוק? שוק ההון 20
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 58
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 15
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5

נושאים דומים

Back
למעלה