• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

בלקרוק הורידו את דמי ניהול של ACWI ל0.2% בקרן שנסחרת בארץ

samuel

משתמש סולידי
דירוג
17
נראה לי שלא כלכך הבנת איך מדד עולמי פאסיבי עובד.
אם סין הייתה X אחוז והשוק הסיני עלה ביחס לשאר העולם אז האחוז של סין יעלה.
צודק - טעות שלי.
בכל מקרה, כרגע החלק של סין בACWI הוא 5% לעומת 58% ארה"ב

uwillneverknow

משתמש ותיק
דירוג
26
קודם כל אתה מערב פה בין קרנות למדדים. EIMI היא קרן, ACWI זה מדד. (יש גם קרן אמריקאית שנקראת ACWI, אבל אני מניח שאתה לא מתכוון אליה).
הקרן EIMI עוקבת אחרי מדד MSCI EM IMI. המדד הזה מוכל ב MSCI ACWI IMI אבל לא ב MSCI ACWI.
שים לב לסיומת IMI בשם המדד, זה בגדול אומר שהמדד כולל גם חברות קטנות.
תוכל להסביר את זה ? אני מבין שקרנות מחזיקות במדדים.
והקרנות המובילות הם- ואנגרד, ספיידר ו- איישיירס. לכל אחת מהן יש קרן של MSCI (כל העולם) ו- ACWI ? מה ההבדל בין MSCI ל- ACWI?
והמדד של ואנגרד על כל העולם הוא VT, ושל איישיירס MSCI ?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
12,563
אני מבין שקרנות מחזיקות במדדים.
אי אפשר "להחזיק" במדד.
קרנות עקובות אחרי מדדים (יותר נכון מנסות לעקוב אחריהם כמיטב יכולתן).
והקרנות המובילות הם- ואנגרד, ספיידר ו- איישיירס
אלו לא קרנות אלא חברות שיש להן מספר קרנות.
לכל אחת מהן יש קרן של MSCI (כל העולם) ו- ACWI ?
לא.
ונגארד למשל משתמשת במדדי FTSE ולא MSCI. (ברוב הקרנות. יש יוצאי דופן כמו סנופי וכו').
מה ההבדל בין MSCI ל- ACWI?
אחד זה חברה של מדדים והשני זה מדד של אותה חברה.
והמדד של ואנגרד על כל העולם הוא VT,
לא.
VT זאת הקרן. המדד ש VT עוקב אחריו הוא FTSE Global All Cap.
של איישיירס MSCI ?
כן, iShares עובדים עם מדדים של MSCI בד"כ.

הסולד

משתמש סולידי
דירוג
31
שיורידו את של iShares NASDAQ 100 עכשיו ;)

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
15,645
אין איזשהו שלב ביניים, שבו הקרן צריכה למכור את כל האחזקות שלה בשוק הסיני ולקנות את אלה של שאר השווקים? אני מניח שעוד משקיעים בקרן ירצו למכור את היחידות שלהם בקרן, ולקנות יחידות בקרנות שעוקבות אחרי סין. אין כאן איזשהו מקום להפסיד או להרוויח מכל מיני פערים?
נגעת בצד האפל של היצמדות למדד. הקרנות מחויבות לקנות ולמכור לא רק ברמת השוק אלא גם ברמת המניה. יש מי שמרוויח מהידיעה המוקדמת שהן חייבות לעשות את זה.

סולידיצעיר

משתמש רשום
דירוג
0
במקומות שונים באינטרנט מופיעים דמי ניהול של 0.6% בשונה ממה שרשום באתר של אלטשולר שחם.

אם אני קונה עכשיו דרך אקסלנס את הקרן, כיצד אוכל לדעת מה הדמי ניהול?

mashkian

משתמש ותיק
דירוג
61
במקומות שונים באינטרנט מופיעים דמי ניהול של 0.6% בשונה ממה שרשום באתר של אלטשולר שחם.

אם אני קונה עכשיו דרך אקסלנס את הקרן, כיצד אוכל לדעת מה הדמי ניהול?

נראה שבאלטשולר שחם ובאתר הרשמי של בלאקרוק דמי הניהול מעודכנים ל0.2%.
יותר אמין מאתרי הבנקים וההשקעות למיניהם שכנראה הסקריפט שמעדכן להם את דמי הניהול צריך לעבור שיפור :)

לארוצה

משתמש ותיק
דירוג
403
נגעת בצד האפל של היצמדות למדד. הקרנות מחויבות לקנות ולמכור לא רק ברמת השוק אלא גם ברמת המניה. יש מי שמרוויח מהידיעה המוקדמת שהן חייבות לעשות את זה.
השאלה היא מי מפסיד... אני מנחש שזה המשקיעים בקרן.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
15,645
השאלה היא מי מפסיד... אני מנחש שזה המשקיעים בקרן.
ברור. הבעיה גדלה ככל שמדובר בנייר ערך שממילא המחזור בו נמוך ואין הרבה שחקנים בשוק שיספקו ביקוש והיצע. זו אחת הסיבות המרכזיות בגללן אני משתדל להימנע מתעודות סל על מדדים בישראל.

לארוצה

משתמש ותיק
דירוג
403
נראה לי שלא כלכך הבנת איך מדד עולמי פאסיבי עובד.
אם סין הייתה X אחוז והשוק הסיני עלה ביחס לשאר העולם אז האחוז של סין יעלה.

זה כן.
נראה שזה לא אוטומטי, אלא נקבע ערך שרירותי ויש תהליך review:
https://www.msci.com/our-solutions/index-solutions/china-investing

In 2019, MSCI announced its decision to increase the weight of China A shares in the MSCI Indexes using a three-step inclusion process beginning with the May 2019 Semi-Annual Index Review. MSCI increased the inclusion factor of all China A Large Cap shares from 5% to 20% in the MSCI Indexes, notably in the MSCI Emerging Markets Index and the MSCI ACWI Indexes. Additionally, it also added China A Mid Cap shares, including eligible ChiNext shares, with a 20% inclusion factor to the MSCI Indexes as part of the November 2019 Semi-Annual Index Review.

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
863
הבטחתי שאעדכן שוב לגביי מהן האפשרויות במקרה של הפסקת המסחר של קרנות בלקרוק בארץ, קיבלתי את התשובה הזו מאלטשולר שחם במייל, אם יש לכם שאלות\תהיות תרשמו כאן כדי שאשלח להם במייל חוזר:

Dear Sir,

iShares ETFs that were listed on the Tel-Aviv stock exchange are in fact the same ETFs that are listed on the London Stock Exchange and has the same ISIN. You are eligible at any time and in case of delisting iShares ETFs from the Tel-Aviv stock exchange of converting the currency of your shares and assigned them to another exchange.

Here are the actions available for you to take In case of delisting iShares ETFs from Tel-Aviv stock exchange (at the moment there is no intention to de-list any of iShares ETFs that were listed on the TASE):

• No immediate action - The shares can continue to be held in your existing depository until you wish to sell. These shares will remain tradeable via other trading lines/exchanges after the delisting.

•Use another trading line/exchange of the same fund by instructing your broker/custodian - You are encouraged to liaise with your custodian to change the trading identifiers and/or assigned exchange of your ETF shares to another trading line/exchange in case you intend to hold the investment for a considerable length of time. Once this is done you will be able to easily sell your ETF shares or buy more of the same ETF shares when you decide in future. Changing trading lines or moving shares to another custodian does not require buying/selling shares.

•You can trade through a broker or on exchange before the delisting date - If you wish to, you can sell your ETF shares using through a broker as usual up to the relevant delisting date. However, this is not required as you will still be able to sell your ETF shares or buy more at any time in future via the remaining trading lines of the same funds on other exchanges.

In case of delisting iShares ETFs from Tel-Aviv stock exchange, Shareholder letters will be sent out informing investors. You will be received of such notice by your custodian.

All fees regarding the conversion will be determined according to the terms of your custodian and the broker. iShares do not charge conversion fee.

Best regards,
לגביי No immediate action, לפי מה שאני מבין זה נראה שאפילו אם מפסיקים לסחור בקרנות בארץ ואתה לא עושה כלום, אין מכירה כפויה והקרנות נשארות על שמך ואפשר לסחור בהן דרך בורסה אחרת בעזרת הברוקר שלך.
אם זה כפי שהבנתי, זה יותר טוב ממה שחשבתי, כי לא ידענו בהתחלה אם תהיה מכירה כפויה כברירת מחדל אם לא עושים כלום. עכשיו לפי מה שאני מבין זה אומר שברירת המחדל זה שהיח' ישארו שלך.
השאלה היחידה שנשארה, וזה דיי אינדיבודאלי לברוקר, זה מהי עלות ההמרה שהוא יקח במקרה כזה? האם הברוקר יגבה גם עמלת המרה של המטבע? (הרי זה הרכיב עם העמלה כי יקרה בברוקרים בארץ) או שבמקרה כזה אין עמלת המרת מטבע?.
אם מישהו יוכל לברר עם הברוקר שלהם אני אשמח (אני בבנק ועד שאני מוציא מידע מהם זה בלאגן, הם לא יודעים לענות על דברים כאלה בדר"כ).
אני יודע שיהיו עמלות קסטודיאן בלונדון, אבל למיטב הבנתי זה סכום קבוע וזניח.

tomchoook

משתמש רשום
דירוג
3
ולשאלה שלשמה נפתח כנראה השרשור...

בגלל ההוזלה בדמי הניהול (0.2%), במידה ומייק פותח קה״ש הוא יקנה ACWI במקום פיזור של הקרנות הישראליות של בלאקרוק הנסחרות בשקלים שמכסות כמעט את כל השוק העולם?
~ 60% - קרן על ארה"ב - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 1159250 דמי ניהול 0.07%
~25% - קרן על אירופה - סימול: אשס.חוץ MSCIEURO, מספר נייר: 1159094 דמי ניהול 0.12%
~15% - קרן על שווקים מתעוררים - סימול: אשס.חוץ MSCI EM, מס’ נייר: 1159169 דמי ניהול 0.18%

אולי אני צריך שיעור באחוזים, אבל עדיין משתמע שכדאי למייק להמשיך לחלק את ההשקעה ל-3 קרנות, לא?
האם יש עמלות נוספות שצריך לשלם כאשר יש 3 קרנות לעומת אחת?
אם סין תתחזק בשנים הקרובות אפשר פשוט לשנות את האחוזים לטובת שווקים מתעוררים בעתיד. האם אני צודק?

לארוצה

משתמש ותיק
דירוג
403
אם סין תתחזק בשנים הקרובות אפשר פשוט לשנות את האחוזים לטובת שווקים מתעוררים בעתיד. האם אני צודק?
כל עוד היא נשארת במדד השווקים המתעוררים, כן. לי לפחות לא ברור מה תהיה ההשפעה של היציאה שלה מהמדד על מייק. הוא כנראה יצטרך לעקוב אחרי הרכב המדד, ויש מצב שהעקיבה לא תהיה טובה עם הכנסת קרן נוספת לתיק ואיזונו.

קפיצת הדרך

משתמש בכיר
דירוג
2,983
ולשאלה שלשמה נפתח כנראה השרשור...

בגלל ההוזלה בדמי הניהול (0.2%), במידה ומייק פותח קה״ש הוא יקנה ACWI במקום פיזור של הקרנות הישראליות של בלאקרוק הנסחרות בשקלים שמכסות כמעט את כל השוק העולם?
~ 60% - קרן על ארה"ב - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 1159250 דמי ניהול 0.07%
~25% - קרן על אירופה - סימול: אשס.חוץ MSCIEURO, מספר נייר: 1159094 דמי ניהול 0.12%
~15% - קרן על שווקים מתעוררים - סימול: אשס.חוץ MSCI EM, מס’ נייר: 1159169 דמי ניהול 0.18%

אולי אני צריך שיעור באחוזים, אבל עדיין משתמע שכדאי למייק להמשיך לחלק את ההשקעה ל-3 קרנות, לא?

אני מעדיפה לאין שיעור את הפשטות של קרן אחת עולמית. הפיזור שלה מושלם לטעמי וכמה קל ונוח פשוט לקנות קרן אחת בכל כספי החסכון החודשי/תקופתי במקום לבחון כל פעם את אחוזי הפיזור העדכניים ולפי זה להשקיע כסף חדש.

מאושרת שסוף סוף יש אלטרנטיבה שקלית/אירית ראויה ל- VT מעוררת הקינאה. אמנם היא עדיין לא זולה כמוה אבל לטעמי, נכון לעכשיו, היא זולה מספיק בשביל לבחור בה.

nirr

משתמש ותיק
דירוג
55
על הקרנות השונות יש גם מס שונה (על סנופי מס דמוי נומינלי - ריאלי על שינוי שער הדולר-שקל כמדד), בעוד שעל הקרנות האחרות המיסוי הוא ריאלי.

s0lid

משתמש סולידי
דירוג
66
הבטחתי שאעדכן שוב לגביי מהן האפשרויות במקרה של הפסקת המסחר של קרנות בלקרוק בארץ, קיבלתי את התשובה הזו מאלטשולר שחם במייל, אם יש לכם שאלות\תהיות תרשמו כאן כדי שאשלח להם במייל חוזר:

תודה על השיתוף!
אז בגדול במקרה של די-ליסטינג יהיה אפשר פשוט לא לגעת יותר בקרן והיא תמשיך להתנהג "כרגיל"
אפשר אפילו לחשוב על זה כיתרון כלשהו - אם נגיד "ננחש" שיורידו את הקרנות עוד שנה בשל סיבה כזאת או אחרת - אפשר לקנות סכום נכבד מהקרן כעת ו"לשריין" אותה לנצח עד הפרישה D:

the_newbie

משתמש ותיק
דירוג
147
מאושרת שסוף סוף יש אלטרנטיבה שקלית/אירית ראויה ל- VT מעוררת הקינאה. אמנם היא עדיין לא זולה כמוה אבל לטעמי, נכון לעכשיו, היא זולה מספיק בשביל לבחור בה.
לא עשו פה חישוב והראו שהיא אפילו משתלמת יותר בגלל מיסוי ריאלי?

tomchoook

משתמש רשום
דירוג
3
אני מעדיפה לאין שיעור את הפשטות של קרן אחת עולמית. הפיזור שלה מושלם לטעמי וכמה קל ונוח פשוט לקנות קרן אחת בכל כספי החסכון החודשי/תקופתי במקום לבחון כל פעם את אחוזי הפיזור העדכניים ולפי זה להשקיע כסף חדש.

האם דמי ניהול של קרן עולים לפעמים? בתור משקיע פסיבי זה לא אידיאלי...
אני מבין שהיסטורית, וונגארד הפחיתה דמי ניהול באופן עקבי יותר מבלאקרוק, אבל היא לא נסחרת בשקלים.

נערך לאחרונה ב:

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
863
אפשר אפילו לחשוב על זה כיתרון כלשהו - אם נגיד "ננחש" שיורידו את הקרנות עוד שנה בשל סיבה כזאת או אחרת - אפשר לקנות סכום נכבד מהקרן כעת ו"לשריין" אותה לנצח עד הפרישה D:
ברור שזה יתרון, האלטרנטיבה הייתה מכירה כפויה :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
H בלקרוק sp500 לעומת voo שוק ההון 34
גירסה 2 בלקרוק בארץ או בלונדון שוק ההון 1
B האם בלקרוק iShares MSCI ACWI נסחרת? פוסטים מאיכות נמוכה 2
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
R תעודת סל של בלקרוק אשס.חוץ spx500. שוק ההון 22
ה בנוגע לקרנות בלקרוק שוק ההון 5
ו מישהו מחזיק פה את הקרן העולמית של בלקרוק? שוק ההון 2
H שאלה לגבי ishares s&p information technology של בלקרוק שוק ההון 5
S S&P500 - תשואות גמל השתלמות מחקה מדד אל מול בלקרוק שוק ההון 11
Liron2035 רענון כלי השקעה בקה"ש IRA פסיבי/עולמי (IWDA -> בלקרוק) שוק ההון 23
י תשואה עודפת לניירות ישראלים עוקבי S&P500 מול בלקרוק? שוק ההון 27
H מעבר מקרן סל תכלית s&p500 1144385 לקרן שקלית של בלקרוק שוק ההון 10
H קרנות איריות שקליות של בלקרוק שוק ההון 2
M קרנות בלקרוק וזרות אחרות שוק ההון 1
1337justme הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 4
שניצלוינאי בלקרוק בקופת גמל בניהול אישי צרכנות פיננסית 11
amikal התלבטות בין קרן סל מחקה מדד סנופי לבין כזאת של ishares (בלקרוק) שוק ההון 21
W מרגיש שתשואת קרנות בלקרוק הישראליות נמוכה מהמקבילות האירופאיות שוק ההון 12
ה קרנות בלקרוק שוק ההון 2
U Msci world של תכלית או msci all world של בלקרוק? שוק ההון 20
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 26
The Doctor האם ניתן להגיש דו"ח שנתי ולא להכניס את רווחי ההון? מיסים 1
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 30
deussex למה בעצם לא לשים את קופת הפנסיה לעקוב אחרי מסלול מנייתי, אלא דווקא סנופי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
אוגורן להציל את מייק שוק ההון 1
Y ללמוד את תחום הנדל"ן התפתחות אישית 0
N האם כדאי לבטל בIB את האפשרות להוצאת כסף לצד שלישי ? צרכנות פיננסית 3
ש איך מסכמים את העלות הכוללת של המשכנתא שהסתיימה? נדל"ן 0
N יש לי קצת הפסד לא ממומש בEURO והעברתי את הEURO מפועלים לIB, מה עליי לעשות כדי לשמור על מגן המס ? מיסים 6
C כיצד אני שומר על רמת סיכון גבוהה ומפזר את הכסף? שוק ההון 17
1337justme מנקה במחיר סביר ומבלי לשבור את הראש צרכנות פיננסית 6
B איך מעלים את דירוג האשראי האישי? צרכנות פיננסית 26
E סיימנו את השבעה על אבא שלי. איך ממשיכים בחיים? אוף טופיק 17
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
G מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock שוק ההון 13
W לנצח את השיטה ? פוסטים מאיכות נמוכה 9
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
M ראיתם את הראיון עם זו שזכתה ב7 מליון בלוטו והפסידה הכול? אוף טופיק 102
T מי כאן מכיר את נהריה? נדל"ן 22
ס משכנתא עם עו״ש או לשבור את כל התיקים / קופות? נדל"ן 0
צ איך אתם מכבים את המוח פוסטים מאיכות נמוכה 40