• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בלי תספורות: למה ויתרתי על אג"ח קונצרניות

עוד פעם אתה והקורלציה. לא שאלתי על מתאם.
שאלת , פשוט לא שמת לב שזה מה ששאלת
(למה מניות לו יתנו פי 3.או 4 מהאגח הקונצרני)
אם משתנה Y שווה X*c
אז הם בקורלציה מושלמת, ואגח קונצרני אינו בקורלציה מושלמת עם המניה של החברה

עוד פעם אתה והקורלציה. לא שאלתי על מתאם.
ושוב
ושוב
אני מפריד התחשבות באג"ח קונצרני זבל ללא זבל, כאשר הראשון נמצא על הסף של התשואה תמורת סיכון, נניח B
אני לא מסתכל במחיר מניה, רק ביכולת ההחזר, למניה לא יהיו הרבה "סטוקרים" לרוב היא תהיה שבורה, כזאת שהצליפו בה קשות, לא משהו שווה להחזיק
אבל אתה מסתכל על הכסף שהחברה מפיקה ואתה זז לרגע למקום שבו המספרים אמורים "להרגיע" אותך ולא מצב השוק
כמובן באותה מידה אתה יכול לראות אם היא רקובה מהיסוד ובדרך כלל השוק יתמחר אותה למצב שתראה את זה באדום בולט
יש עוד אספקט (ועוד מיני רבים), יש חברות שהן כל כך יציבות שהאג"ח שלהם הוא השקעה לטווח ארוך, יותר מדיבידנדים, זאת עוד דרך לאחוז בקרבי החברה מבלי להיות תנודתי לשוק
בקיצר, אילו שתי צורות אבחנה שונות ולפעמים יש קורולציה (מקווה שזה בסדר :)) באיסוף הנתונים בין מה שצריך כדי להעריך מניה והאג"ח, לפעמים עדיף בכלל להחזיק מניות בכורה, כאלו שבוודאות מספקות פרימיום ללא קשר לתוצאות שניהם (אגח ומחיר)

קצת אופ-טופיק אבל האם מישהו יודע מה המיסוי שיחול על ישראלי ו או חברה שמשקיעה ב Baby Bond
זה מיני אג"ח בדרך כלל מוניציפלים, די יציביים יש לומר (לא ממליץ), בכל מקרה אני לא בטוח מה זאת ההכנסה הזאת מבחינת מס הכנסה ומה הדוד סם לוקח במקור
יש מחזיק בקהל?

קצת אופ-טופיק אבל האם מישהו יודע מה המיסוי שיחול על ישראלי ו או חברה שמשקיעה ב Baby Bond
כנראה אין ניכוי מס במקור וחבות לארה"ב, מס לפרטי בארץ: 25%, לחברה: מס חברות.

גם את התשובה שלך לצערי לא הבנתי.
לא ברורה שאלתך, מאיפה נלקח הביסוס המדויק שציטטת
אני נתתי לך מספר דוגמאות שבהם סיכון שקשור למניות הוא לא אותו סיכון שקשור לאגח, לכן צריך לבחון כל כלי לעומקו, אם אתה בוחר רמות סיכון בתוך עולם האג"ח, אז אתה יכול להניח שממשלתי הוא יותר יציב ולכן התשואה בהתאם, כמו שאתה יכול להניח שככל שמתרחקים ב"דירוג" של אותו אג"ח עקומת הסיכון גודלת עד לרמה שבה אין כבר יעילות לסיכון, הוא לא מביא תשואה יותר, רק סיכון עודף, אז נניח שזה האותיות הנמוכות של A, או העליונות של B (לצורך המחשה בלבד, הדירוג לא תמיד מעודכן), מתבטאת פה רמת סיכון\תשואה שלא תמיד אפשר להשוות למניות, אלא ל"סוג" מניות מסויים, כמו שסיכון של מניה צריך לבחור ביחס לחברותיה המניות, זה לא אותו סיכון, מגרש משחקים משותף - ארגזי חול שונים

@קפבלנקה
נלך הפוך: הנחת השוק היעיל מביאה לכך שאם יש שני נכסים שקולים מבחינת המשקיע הממוצע, הם יהיו מתומחרים באותו האופן.
אם לנכסים יש סיכונים שונים, כמובן שהם יתומחרו אחרת גם בשוק יעיל.

@אנון נימוס
הנחת השוק היעיל מביאה לכך שאם יש שני נכסים שקולים מבחינת המשקיע, תוחלת הערך הנכחי המהוון (בריביות המתאימות), זהה. אבל עדיין בתוך ההתפלגות לא צריכה להיות קורלציה.

@קפבלנקה
נלך הפוך: הנחת השוק היעיל מביאה לכך שאם יש שני נכסים שקולים מבחינת המשקיע הממוצע, הם יהיו מתומחרים באותו האופן.
אם לנכסים יש סיכונים שונים, כמובן שהם יתומחרו אחרת גם בשוק יעיל.

@אנון נימוס
הנחת השוק היעיל מביאה לכך שאם יש שני נכסים שקולים מבחינת המשקיע, תוחלת הערך הנכחי המהוון (בריביות המתאימות), זהה. אבל עדיין בתוך ההתפלגות לא צריכה להיות קורלציה.
אגח קונצרני של אותה מניה לא סביר (מאוד לא סביר)
שיהיה באותה תוחלת רווח או היסתברות
כמובן שיש אולי יוצאים מהכלל וכמובן שיש משקיעים שיכולים להחליט בצדק(בדכ לא) שהשוק טועה לגבי המניה והאגח של המניה

@קפבלנקה , אתה מכיר את העקומים של החזית היעילה? הם מראים לכל רמת סיכון איזה תשואה אפשר לקבל (ולהפך).

ראה למשל כאן, אפשר לראות שאג"ח קונצרני היה באמצע הדרך בין מק"מ למניות. אבל היסטורית הוא היה פחות טוב, באותה רמת סיכון אפשר היה לקבל תשואה של 7.41 במקום 5.72 . זה להבנתי מקור הטענה שאג"ח קונצרני הוא פחות מוצלח. (תודה ל- @TunaGolem על ההצבעה לאתר).
כמו תמיד, ע"י משחק עם תקופת הזמן וסוגי הנכסים תוכל להגיע למסקנות קצת שונות...

@קפבלנקה , אתה מכיר את העקומים של החזית היעילה? הם מראים לכל רמת סיכון איזה תשואה אפשר לקבל (ולהפך).

ראה למשל כאן, אפשר לראות שאג"ח קונצרני היה באמצע הדרך בין מק"מ למניות. אבל היסטורית הוא היה פחות טוב, באותה רמת סיכון אפשר היה לקבל תשואה של 7.41 במקום 5.72 . זה להבנתי מקור הטענה שאג"ח קונצרני הוא פחות מוצלח. (תודה ל- @TunaGolem על ההצבעה לאתר).
כמו תמיד, ע"י משחק עם תקופת הזמן וסוגי הנכסים תוכל להגיע למסקנות קצת שונות...
אם תקצר את התקופה לאזור ההרחבה הכמותית תגלה שהעקום היעיל מכיל גם אגח קונצרני

מי שיודע לעשות סמארט בטא (לא אני) יכול להרוויח מאלוקציה דינאמית של asset classes

ראה כאן את הנוסחה הראשונה ואת הגדרת האות i.
תודה
רק אוסיף שלהבנתי הרווח המהוון של מניה / אגח קונצרני הוא משתנה מקרי
ומן הסתם אם הם לא קורלטיבים יכול להתקיים תחום רווחים שבהם הסתברות המימוש תהיה זהה, בדכ זנ מצבים מאוד מסויימים ואז יתכן שלמשקיעים מסויימים המוצרים יהיו זהים מבחינת פרדיגמת השוק היעיל

הם מראים לכל רמת סיכון איזה תשואה אפשר לקבל
עבור כל ס"ת הם מראים את ממוצע התשואות השנתיות. לא את הCAGR.

לא.

רק אוסיף שלהבנתי הרווח המהוון של מניה / אגח קונצרני הוא משתנה מקרי
בהחלט.

אז יתכן שלמשקיעים מסויימים המוצרים יהיו זהים מבחינת פרדיגמת השוק היעיל
אני מקבל את הטענה ופועל בהתאם (אתה מכיר את התיק שלי).

@קפבלנקה

בדקתי באמצעות הרטרולייזר את ההתנהגות של אג"ח קונצרני בישראל (שוב תודה גדולה ל- @adamshalev !)

אני חייב להגיד שדווקא רציתי להוכיח שזו השקעה גרועה עם כל התספורות שעושים כאן. הבדיקה דווקא הראתה שבעשר השנים האחרונות זו הייתה ההשקעה הטובה ביותר.

אלה התוצאות ברטרולייזר.

קצת פרוט: הרטרולייזר עובד עם מספרי ני"ע אז השתמשתי בתעודות סל של תכלית כי אלה הגיעו הכי רחוק היסטורית.
כאג"ח קונצרני בחרתי את תל בונד 20 בתור "מדד הדגל".
כאג"ח ממשלתי בחרתי גליל 2-5 כדי לקבל השוואה הוגנת של צמוד + מח"מ בינוני.
זרקתי פנימה גם את ת"א 25 כמדד הדגל של המניות.

התוצאות הגרועות ביותר היו של המדד המנייתי עם תשואה נמוכה וסטיית תקן גדולה.
האג"ח הקונצרני הגיע לתשואה הגבוהה ביותר עם תנודתיות קצת יותר גדולה מזו של הממשלתי.

אין שום ספק שהתוצאות היו משתנות אם הייתי בוחר מדדים אחרים או תקופות זמן אחרות. אבל לפחות מהתוצאות האלה נראה שאג"ח קונצרני הוא תחרותי מול מדדים ישראלים אחרים.

• אהבתי
Reactions: MMM
@קפבלנקה

בדקתי באמצעות הרטרולייזר את ההתנהגות של אג"ח קונצרני בישראל (שוב תודה גדולה ל- @adamshalev !)

אני חייב להגיד שדווקא רציתי להוכיח שזו השקעה גרועה עם כל התספורות שעושים כאן. הבדיקה דווקא הראתה שבעשר השנים האחרונות זו הייתה ההשקעה הטובה ביותר.

אלה התוצאות ברטרולייזר.

קצת פרוט: הרטרולייזר עובד עם מספרי ני"ע אז השתמשתי בתעודות סל של תכלית כי אלה הגיעו הכי רחוק היסטורית.
כאג"ח קונצרני בחרתי את תל בונד 20 בתור "מדד הדגל".
כאג"ח ממשלתי בחרתי גליל 2-5 כדי לקבל השוואה הוגנת של צמוד + מח"מ בינוני.
זרקתי פנימה גם את ת"א 25 כמדד הדגל של המניות.

התוצאות הגרועות ביותר היו של המדד המנייתי עם תשואה נמוכה וסטיית תקן גדולה.
האג"ח הקונצרני הגיע לתשואה הגבוהה ביותר עם תנודתיות קצת יותר גדולה מזו של הממשלתי.

אין שום ספק שהתוצאות היו משתנות אם הייתי בוחר מדדים אחרים או תקופות זמן אחרות. אבל לפחות מהתוצאות האלה נראה שאג"ח קונצרני הוא תחרותי מול מדדים ישראלים אחרים.
אתה מסיק מסקנות מ25 מניות, 20 אג"חים, ונתונים של עשור, שכוללים את המשבר הקשה ביותר מאז המיתון הגדול?

אתה מסיק מסקנות מ25 מניות, 20 אג"חים, ונתונים של עשור, שכוללים את המשבר הקשה ביותר מאז המיתון הגדול?
לא מסיק מסקנות וכתבתי את המתודלוגיה.
עשור כי זה הכי רחוק שיש בנתונים
מדדים - בחרתי את מדדי הדגל כי כל בחירה אחרת הייתה מאולצת
משבר - מישהו מבטיח לך שבשנים הקרובות לא תהיה מפולת? דווקא נראה לי הגיוני להכניס תקופת זמן שכוללת אחת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 125
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43
A למה קרנות נאמנות מהסוג 10/90 , 15/85 , 20/80 מרוויחות היטב? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה