• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביעור כמה מושגים ב IB

יבגני_ל

משתמש רגיל
דירוג
388
היי,
אני קראתי עליהם בהסברים של IB אבל עדיין לא הגעתי ל 100% הבנה בנוגע לכל אחד מהם, ועל מנת לחסוך לעצמי חפירה, הייתי רוצה לשמוע ממי שיודע את המשמעות של כל מושג תחת הקטגוריה הרלוונטית. טנקס.

Initial Margin
Maintenance Margin
Available Funds
Excess Liquidity

כל אחד מהם מופיע תחת current ותחת overnight. מתי יהיה שוני בין הערכים?

(וביאור מושגים, לא ביעור :) )

אני קראתי עליהם בהסברים של IB אבל עדיין לא הגעתי ל 100% הבנה בנוגע לכל אחד מהם, ועל מנת לחסוך לעצמי חפירה, הייתי רוצה לשמוע ממי שיודע את המשמעות של כל מושג תחת הקטגוריה הרלוונטית. טנקס.
אתה מתמנף?

וה Initial Margin ?

ה Maintenance Margin אומר כמה שווי לבטחונות אני צריך לפני MC וה Initial Margin אומר כמה שווי לבטחונות יש כרגע?
אני מצפה שה initial יהיה גדול יותר מ Maintenance?
או שלא הבנתי.

לגביי Excess Liquidity, מה אני עושה עם הנתון הזה?
השווי של הכסף לבטחונות או של ני"ע שארכוש שווה 0?

בנוסף למה שאורי כתב
ישנה הגבלה רגולוטורית שצריך 50% לבטחונות בלי תזוזה של הנכס (ברכישה) ו 25% לבטחונות שכוללים את התזוזה של הנכס
זו דרישה מינימלית של הרגולציה ויתכן שהברוקר יחמיר אותה (אבל לא ייקל עליה)

ישנה הגבלה רגולוטורית שצריך 50% לבטחונות בלי תזוזה של הנכס (ברכישה) ו 25% לבטחונות שכוללים את התזוזה של הנכס
זו דרישה מינימלית של הרגולציה ויתכן שהברוקר יחמיר אותה (אבל לא ייקל עליה)
רק בREG-T, לא בPM.
וה Initial Margin ?
לא ממש חשוב, זה דרישות הבטחונות רק בעת קניית הנכס, אחרי 24 שעות זה כבר לא רלוונטי.
לגביי Excess Liquidity, מה אני עושה עם הנתון הזה?
יודע כמה נזילות יש לך.

משהו פה חסר לי בהבנה. אולי דוגמה תעזור..

אצלי ה Excess Liquidity גדול כמעט פי 2, מה Maintenance Margin.
מתי ה MC יאיים עליי, ועד איזה אשראי אוכל להיכנס בתחילת הפוזיציה? לפי איזה מהערכים?

רבותי, תעזרו לי ליישב את הסתירה בהתאם לדוגמה?
קפה שחור אמר שאם Excess יהיה במינוס אקבל MC, ואורי אומר שה Maintenance אומר כמה שווי לבטחונות צריך לפני MC.
במקרה שלי, ה Maintenance קטן מה Excess אז ה Maintenance הוא הגורם המגביל נכון לעכשיו. נכון?
שנית, אם ה Maintenance אומר כמה שווי לבטחונות אני צריך לפני שאקבל MC, איפה אני רואה מה השווי לבטחונות הנוכחי לשם הרפרנס?
לאיזה שורה יש להתייחס על מנת לדעת מה המינוס המקסימלי האפשרי ברגע נתון?

תודה

איפה אני רואה מה השווי לבטחונות הנוכחי לשם הרפרנס?
להבנתי החלקית והמוגבלת, השדה שאתה מחפש הוא Current Equity with Loan Value.

אתה צריך לשנן ולהפנים את הנוסחה הבאה:
Current Equity with Loan Value - Current Maintenance Margin = Current Excess Liquidity

כלומר, השווי לבטחונות פחות דרישת הבטחונות נותן לך את הנזילות העודפת (= "כרית הביטחון" לפני מרג'ין קול).

* אין לי חשבון מרג'ין ואין לי ניסיון עם מרג'ין. בהחלט יתכן שאני טועה. אשמח לתיקון.

להבנתי החלקית והמוגבלת, השדה שאתה מחפש הוא Current Equity with Loan Value.
זה ההון העצמי שלך.
הון עצמי=נכסים - הון עצמי
אז מה שאמרת זה ה"ההון העצמי" שלך.

• אהבתי
Reactions: ogi
זה ההון העצמי שלך.
תודה רבה על התיקון.

ועדיין, להבנתי זה השדה שהוא חיפש, כלומר זה השדה שדורשים שיהיה יותר גדול מה-Current Maintenance Margin.

היי, תודה על הנוסחה, אבל זה לא ממש עוזר לי להבין כמה כסף עומדים פנויים להשקעה.

אם ה
x = Maintenance Margin
2x~ = Excess Liquidity

אז כמה עוד אני יכול להשקיע?

בוא נדייק: אין לך כסף פנוי בחשבון. הכל מושקע, ובנוסף לקחת הלוואה מ-IB. התמנפת. יש לך יתרת מזומן שלילית בחשבון, כלומר חוב, ואתה שואל בכמה יתנו לך להגדיל את החוב.

אני חושב שבחשבון Reg. T Margin התשובה היא Available Funds כפול 2, בהנחה שלא מדובר במסחר תוך-יומי אלא בהחזקה גם לאחר תום יום המסחר. אני חושב שבחשבון Portfolio Margin המספר יכול להיות גבוה מכך, וזה תלוי בניירות בחשבון ומשתנה לפי התנודתיות שלהם.

כתבת שאתה ממונף "3%, בקטנה" אבל מפירורי המידע שסיפקת נראה לי שהמינוף שלך הוא משהו כמו 25% משווי הניירות בחשבון או 33% משווי ההון העצמי בחשבון. וזה כבר בכלל לא "בקטנה".

נשמע לי שאתה לא יודע מה אתה עושה, וזה מסוכן.

* אין לי חשבון מרג'ין ואין לי ניסיון עם מרג'ין. בהחלט יתכן שאני טועה. אשמח לתיקון. לא ממליץ ולא מייעץ.

אם Maintenance Margin הוא אכן השווי לבטחונןת שצריך לפני MC אז כיצד זה הגיוני שהוא לא נגזר מגובה ההלוואה עצמה שלוקחים?
אצלי בחשבון למשל אין מינוף בכלל כרגע.. למה שיהיה לי Maintenance Margin?

הייתי מצפה שיהיה פה אולי ערך באחוזים, ולא ערך אבסולוטי. ואם יש מינוף בחשבון אז ערך אבסולוטי גם הגיוני כמובן לפי ההלוואה שנלקחה..

אני אשמח מאוד אם מישהו יוכל לנסות לנסח בעברית מה בדיוק המשמעות של Maintenance Margin לאור מה שכתבתי

אני אשמח מאוד אם מישהו יוכל לנסות לנסח בעברית מה בדיוק המשמעות של Maintenance Margin
שווי שלך לבטחונות = סך שווי התיק שלך (כולל המינוס) כפול שווי לבטחונות פר ני"ע.
השווי שלך לבטחונות צריך להיות גדול יותר מהMM.
אפשר לחשב זאת בצורה אחרת וזה מה שאני עושה מטעמי נוחות (אופציות ופוזיציות שורט מסבכות את זה):
המינוס שלך זה המינוס לך.
מחשב שווי לבטחונות פר ני"ע (כל ני"ע יכול לקבל שווי שונה באחוזים), זה המינוס המקסימלי שאני יכול להגיע אליו כרגע.
ההפרש ביניהם זה כמה מרווח ביטחון יש לך.

שווי שלך לבטחונות = סך שווי התיק שלך (כולל המינוס) כפול שווי לבטחונות פר ני"ע.
אתה מתייחס להגדרה של Equity with Loan Value ?

השאלה שלי היא למה MM לא נגזר מגובה ההלוואה שלקחתי.. מתוך הגיון זה מה שהייתי מצפה שיקרה

אתה מתייחס להגדרה של Equity with Loan Value ?
לא יודע, אני מחשב הכל ידנית באקסל.
השאלה שלי היא למה MM לא נגזר מגובה ההלוואה שלקחתי.. מתוך הגיון זה מה שהייתי מצפה שיקרה
כי גובה ההלוואה שלך לא רלוונטי, זה כמה EQUITY אתה צריך בשביל לשמור על הפוזיציה הנוכחית שלך.

נושאים דומים

Back
למעלה