• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח מול הצעה אטרקטיבית לקרן פנסיה משלימה

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

מתלבט מאוד - יש לי ביטוח מנהלים מ 2006, שצבר 350 אלף ש"ח, עם מקדם מובטח של 201, אך בדמי ניהול גבוהים למדי - 0% מפרמיה, 1.05% מהצבירה. החברה המנהלת לא הסכימה עד עכשיו להוריד את דמי הניהול, קיבלתי רמז שרק בתהליך ניוד (לא יכול לנייד כביטוח מנהלים, כי המקדם לא ישמר).

יתרונות:
- מקדם מובטח
- ביטוח מנהלים וותיק

חסרונות:
-מקדם לא נמוך
-דמי ניהול גבוהים

קיבלתי הצעה שאם אני מנייד לחברה מתחרה את ביטוח המנהלים לעיל (והופך אותו לקרן פנסיה משלימה) + את קרן הפנסיה המקפת שלי, אקבל דמי ניהול של 0.05% מהצבירה ו 1.1% מהפרמיה. אם אנייד רק את קרן הפנסיה, אז התנאים הם 0.05% ו 1.45%. בדקתי גם את האופציה של להעביר קודם קרן פנסיה ואחרי זה במידה ואעביר את ביטוח המנהלים לאפשרות להוזיל את הכל, אך נאמר לי שניתן לקבל את התנאים האטרקטיביים רק אם אעביר בבת אחת בהתחלה.

מאוד מתלבט, ואני לא מצליח להחליט האם כדאי לוותר על המקדם המובטח, אם כי בדמי הניהול הגבוהים, לטובת קרן פנסיה משלימה בדמי ניהול מופחתים.

אשמח לחכמים ממני שיאירו את הדרך כאן :)

אך בדמי ניהול גבוהים למדי - 0% מפרמיה, 1.05% מהצבירה
אני חושב שיש לך פה טעות במספרים
יש דמי ניהול מהפקדה (לרוב בביטוח מנהלים סביב ה4 אחוז) - בפוליסות הישנות לפעמים קראו לזה בשם פרמיה - אם אתה רושם 0 זה אומר שאתה לא משלם בכלל דמי ניהול על ההפקדות שזה הטבה מאוד גדולה שלעצמה (כמובן שים לב שזה לא 0 בגלל שאין עכשיו הפקדות)
* בקרנות פנסיה דמי הניהול מההפקדות הם לרוב 1-2 אחוז, 1.49% בברירות מחדל

דמי ניהול מהצבירה בביטוחי מנהלים הישנים בדרכ באזור ה1-1.25 אחוז
*בקרנות פנסיה 0.05 אחוז ומעלה

ההחלטה האם לעבור קודם כל תלויה בגיל שלך, כמובן שאם אתה כבר בן 60 אז שווה לך אולי להישאר, ואם בן 30 אז שווה לך לעבור ככל הנראה

ממליץ לקרוא בבלוג של נדב - פנסיוני - יש מאמר בדיוק על הדילמה הזאת עם כל היתרונות והחסרונות - בסוף יש חישוב ותבדוק אם זה כדאי לך
*יש גם נושא של ביטוח כושר עבודה שהוא יותר מקיף בביטוחי מנהלים אבל משמעותית יותר יקר

ממליץ בסוף לשים הכל על אקסל ולראות מה נותן לך יותר כסף ביום הפרישה גם ככקצבה וגם כסכום כללי

לי בזמנו היתה דילמה כזו והיתה לי עדיפות מובהקת לקרן פניסה (גם אם המקדם חלוקה יעלה פתאום ל250 שזה מאוד לא סביר) עדין היה משתלם לי

*שים לב שבאופן כללי לביטוח מנהלים המעסיק מפריש לך פחות כסף (בערך 1 אחוז פחות בתמלוגים, בגלל שה1 אחוז הזה שזה בערך העלות של האובדן כושר עבודה שהוא משלם עליך

****כמובן לא יועץ ולא מייעץ וממליץ להשתמש באיש מקצוע מוסמך ולא בלוג אינטרנטי (-:*****

הייתה לי התלבטות דומה ובסופה העברתי את הכסף לקופ"ג.

נקודה שאולי שווה לבחון (והטתה את הכף עבורי): מה לגבי המסלול? בביטוח המנהלים הקיים יש לך מסלול ראוי?
אם לא, אולי שווה לך לוותר על המקדם המובטח ולו בשביל האפשרות לקבל מסלול שמתאים לך יותר במוצר אחר (פנסיה / קופת גמל).
כמו כן, אם אתה מנייד לקופת גמל, נפתחת לך האפשרות ל- IRA.

ההחלטה האם לעבור קודם כל תלויה בגיל שלך, כמובן שאם אתה כבר בן 60 אז שווה לך אולי להישאר, ואם בן 30 אז שווה לך לעבור ככל הנראה
בן 39.

ממליץ לקרוא בבלוג של נדב - פנסיוני - יש מאמר בדיוק על הדילמה הזאת עם כל היתרונות והחסרונות - בסוף יש חישוב ותבדוק אם זה כדאי לך
*יש גם נושא של ביטוח כושר עבודה שהוא יותר מקיף בביטוחי מנהלים אבל משמעותית יותר יקר

ממליץ בסוף לשים הכל על אקסל ולראות מה נותן לך יותר כסף ביום הפרישה גם ככקצבה וגם כסכום כללי

לי בזמנו היתה דילמה כזו והיתה לי עדיפות מובהקת לקרן פניסה (גם אם המקדם חלוקה יעלה פתאום ל250 שזה מאוד לא סביר) עדין היה משתלם לי

*שים לב שבאופן כללי לביטוח מנהלים המעסיק מפריש לך פחות כסף (בערך 1 אחוז פחות בתמלוגים, בגלל שה1 אחוז הזה שזה בערך העלות של האובדן כושר עבודה שהוא משלם עליך
נקודות חשובות שהעלית, אכן צריך להיכנס לעובי הקורה ולחשב.
נקודה שאולי שווה לבחון (והטתה את הכף עבורי): מה לגבי המסלול? בביטוח המנהלים הקיים יש לך מסלול ראוי?
אופציות "רגילות" מנייתי/סולידי אין אופציה ל S&P500 למשל..
מו כן, אם אתה מנייד לקופת גמל, נפתחת לך האפשרות ל- IRA.
תראה חשבתי על הנקודה הזאת - אם לנייד אז האם לקופת גמל או לקרן פנסיה משלימה. התייעצתי עם סוכן, והוא העלה את הנקודות שראיתי בהן כחיסרון מול פנסיה משלימה:
- הקופת גמל איננה קיצבתית, ואז לקראת גיל 60 יש להעבירה למסלול (נקודה שראיתי בבלוג פנסיוני, לא מהסוכן) - אם זה עדכני כי המאמר מ 2014
-בקופת גמל אין ביטוח אובדן כושר עבודה של 75% מגובה השכר
-בקופת גמל אין ביטוח על הפרמיה - כלומר בביטוח מנהלים וקרן הפנסיה, במקרה של אירוע ביטוחי, יש ביטוח על הפרמיה, כלומר אתה לא צריך להמשיך להפקיד את גובה הפרמיה.

זה נכון ש IRA הוא יתרון, אני יותר כרגע בראש של כמה שיותר פשוט וכמה שפחות התעסקות, למשל קרן פנסיה משלימה עוקבת S&P ולשכוח מזה. לפחות כרגע.

תודה על ההערות הטובות.

בן 39.

נקודות חשובות שהעלית, אכן צריך להיכנס לעובי הקורה ולחשב.

אופציות "רגילות" מנייתי/סולידי אין אופציה ל S&P500 למשל..

תראה חשבתי על הנקודה הזאת - אם לנייד אז האם לקופת גמל או לקרן פנסיה משלימה. התייעצתי עם סוכן, והוא העלה את הנקודות שראיתי בהן כחיסרון מול פנסיה משלימה:
- הקופת גמל איננה קיצבתית, ואז לקראת גיל 60 יש להעבירה למסלול (נקודה שראיתי בבלוג פנסיוני, לא מהסוכן) - אם זה עדכני כי המאמר מ 2014
-בקופת גמל אין ביטוח אובדן כושר עבודה של 75% מגובה השכר
-בקופת גמל אין ביטוח על הפרמיה - כלומר בביטוח מנהלים וקרן הפנסיה, במקרה של אירוע ביטוחי, יש ביטוח על הפרמיה, כלומר אתה לא צריך להמשיך להפקיד את גובה הפרמיה.

זה נכון ש IRA הוא יתרון, אני יותר כרגע בראש של כמה שיותר פשוט וכמה שפחות התעסקות, למשל קרן פנסיה משלימה עוקבת S&P ולשכוח מזה. לפחות כרגע.

תודה על ההערות הטובות.
לפני יותר משנה נפגשתי עם יועץ מטעמי, אם אני זוכר נכון הוא אמר לי שאין כיסוי ביטוחי בפנסיה משלימה *עדין*, אתה מכיר שיש?

לפני יותר משנה נפגשתי עם יועץ מטעמי, אם אני זוכר נכון הוא אמר לי שאין כיסוי ביטוחי בפנסיה משלימה *עדין*, אתה מכיר שיש?
אולי אני מתבלבל אבל זה מה שאני יודע מבחינת כיסוי ביטוחי:

-קרן פנסיה מקיפה - ביטוח נכות ושארים
-אצלי ביטוח המנהלים כמוצר לא מכיל שום ביטוח, אלא רק מוצר צבירה. המעסיק רכש כפוליסה נפרדת אובדן כושר עבודה. אז אני לא רואה איך אם אתה בקרן פנסיה משלימה או בביטוח מנהלים משפיע על הביטוח הזה.

או שלא הבנתי אותך, ולאיזה ביטוח אתה מתכוון ?

שלום חברים,

מתלבט מאוד - יש לי ביטוח מנהלים מ 2006, שצבר 350 אלף ש"ח, עם מקדם מובטח של 201, אך בדמי ניהול גבוהים למדי - 0% מפרמיה, 1.05% מהצבירה. החברה המנהלת לא הסכימה עד עכשיו להוריד את דמי הניהול, קיבלתי רמז שרק בתהליך ניוד (לא יכול לנייד כביטוח מנהלים, כי המקדם לא ישמר).

יתרונות:
- מקדם מובטח
- ביטוח מנהלים וותיק

חסרונות:
-מקדם לא נמוך
-דמי ניהול גבוהים

קיבלתי הצעה שאם אני מנייד לחברה מתחרה את ביטוח המנהלים לעיל (והופך אותו לקרן פנסיה משלימה) + את קרן הפנסיה המקפת שלי, אקבל דמי ניהול של 0.05% מהצבירה ו 1.1% מהפרמיה. אם אנייד רק את קרן הפנסיה, אז התנאים הם 0.05% ו 1.45%. בדקתי גם את האופציה של להעביר קודם קרן פנסיה ואחרי זה במידה ואעביר את ביטוח המנהלים לאפשרות להוזיל את הכל, אך נאמר לי שניתן לקבל את התנאים האטרקטיביים רק אם אעביר בבת אחת בהתחלה.

מאוד מתלבט, ואני לא מצליח להחליט האם כדאי לוותר על המקדם המובטח, אם כי בדמי הניהול הגבוהים, לטובת קרן פנסיה משלימה בדמי ניהול מופחתים.

אשמח לחכמים ממני שיאירו את הדרך כאן :)
התלבטות דומה, ביטוח מ2007 מקדם מובטח 200 , דמי ניהול מהפקדה 0 מצבירה 1.25.
שוקל להתייעץ עם יועץ פנסיוני בנושא.

התלבטות דומה, ביטוח מ2007 מקדם מובטח 200 , דמי ניהול מהפקדה 0 מצבירה 1.25.
שוקל להתייעץ עם יועץ פנסיוני בנושא.
מתי הפגישה שלך ? תעדכן גם אותי אם אתה מגיע להחלטה ;)

גיל בעייתי כי זה כנראה לא יהיה משהו מובהק לצד אחד
מצד שני זה אומר שאף בחירה היא לא "רעה"

דמי ניהול מהפקדה 0 מצבירה 1.25.
אם באמת יש לכם דמי ניהול מההפקדה של 0
שימו הכל על אקסל, מוזמנים לעשות קוסץ פתוח ולשתף

אם בסוף ההבדל בין הסכום הסופי לא יהיה משמעותי אז אולי יש יתרון לביטוח מנהלים בגלל המקדם הקבוע
(אני ממש לא תומך בזה כי לדעתי המקדם לא יעלה בצורה דרמתית אם בכלל ב30 שנה הקרובות, אבל זה מוריד רכיב של סיכון ואי ודאות)

כמובן שמומלץ להתייעץ עם סוכן פנסיוני פרטי ולא מטעם חברה מסויימת (כלומר לשלם לו כסף)
אחרת יהיה לו אינטרס לצרף אותך למי שהוא עובד איתו וישלם לו יותר עמלה
בגלל שלא יהיה תוצאה חד משמעית ניתן להציג את התמונה איך שבאמת רוצים

אפשרי גם ללכת לייעוץ פנסיוני בבנק, אמורים להיות אוביקטיבים וללא עלות (לא ניסית אף פעם)...

אגב - נדמה לי - שראיתי איפשהו שהמקדם קבוע רק אם בביטוח המנהלים נשארים באותו המסלול - לפחות אצלי ישנה התניה כזאת.

כלומר - מספיק שאעביר למסלול אחר, והלך המקדם. גם אצלכם ?

היי @A42 , יש שם לא מעט מאמרים בנושא זה, ואני בהחלט הולך לעבור עליהם, אבל תוכל לכוון לאיזה מאמר התכוונת עם החישוב המספרי לשם השוואה, כדי שאתחיל ממנו ?

בינתיים, אחרי קריאה על ביטוח מנהלים וקרן פנסיה, 2 נקודות:

-בביטוח המנהלים, אובדן כושר העבודה מכוסה טוב יותר, כי הוא ספיציפי - כלומר אובדן כושר העבודה הוא על סוג העבודה שאתה עושה. בקרן פנסיה האובדן כושר עבודה הוא רחב - כלומר אם תוכל לעשות עבודה אחרת, הקרן פנסיה לא תכיר באובדן כושר העבודה, וזה דורש השלמה עם ביטוח מטריה נוסף. כלומר מעבר ביטוח מנהלים לקרן פנסיה כללית, הרכיב הביטוחי הזה ילך לאיבוד.

-מצד שני, בסימולציה שעשו לי במסלקה על ידי סוכן, עם מקדם 200 אני צובר 2.2 מיליון, ואם אני עובר לקרן פנסיה זה יהיה 2.8 מיליון - בגיל 67 כמובן, באותו מקדם קצבת מנהלים תהיה 11 אלף ש"ח ו 14 אלף ש"ח בפנסיה, והביטוח ישתלם כספית רק אם המקדם יגדל ל 250, שלא אמור לקרות. כמו כן, הצפי כעת - שהמקדם של קרן הפנסיה יהיה אפילו נמוך יותר מטבלאות שראיתי.

סיכום ביניים כרגע שלי:
-אין ספק שמבחינת הצבירה אני רואה עדיפות לקרן הפנסיה, כי הצפי הוא שהמקדם יהיה אפילו נמוך מהמקדם 200 שנתנו לי.
-מצד שני, בהנחה ש:
-הביטוח מנהלים לא ניתן לחזור אליו
-אני לא משלם דמי ניהול מפרמיה של 5% אלא 0% אלא "רק" מצבירה של 1.05% שיחסית לדמי ניהול אחרים, עם מקדם מובטח לא נחשבים להכי רעים.
-הרכיב הביטוחי לאובדן כושר עבודה שהינו ספציפי לעיסוק וקל יותר להוכחה.
-בגישה הסולידית של "פיזור", שמסתדר עם להיות קרן פנסיה מקפת + ביטוח מנהלים.

הנטייה שלי עכשיו היא לא להחליט, עד שיהיה לי עוד יותר מידע לטובת הפנסיה. נכון שהצבירה נפגעת, מצד שני העובדה שהביטוח המנהלים הזה כבר לא מוצע, רכיב ביטוחי חזק יותר, וזה שכבר יש לי אותו, מה גם שייתכן שהצבירה תהיה נמוכה יותר אם אפרוש מוקדם יותר והפערים יצטמצמו. כמו כן גם בגישה של מיעוט פעולות ולהיות כמה שיותר על "אוטומאט". בהמשך ככל שמשיך לקרוא ולדעת, ייתכן שדעתי תשתנה.

אשמח לתגובותיכם.

תקרא על מטריה ביטוחית, לביטוח מנהלים יש אפס יתרונות עם חישוב כמו שלך.

תנסה לנייד. אין יכולת לשירות לקוחות לבוא לקראתך אלא רק לשימור לקוחות
בטוח שיתקשרו אליך, וסיכוי טוב שיורידו לכיוון החצי אחוז.
גם לי יש את אותם הנתונים פחות או יותר ובשימור לקוחות הציעו לי 0.5 מצבירה ו0 מהפקדה בלי שהתמקחתי בכלל אחרי שניסיתי לנייד את הביטוח לקופת גמל
לפני כן הייתי עם 4 אחוז מהפקדה ו1 אחוז מצבירה

בכל קרנות הפנסיה יש כיסוי ביטוחי גם בקרן הפנסיה המשלימה. לפני שנה אולי רק באלטשולר היה חסר

תנסה לנייד. אין יכולת לשירות לקוחות לבוא לקראתך אלא רק לשימור לקוחות
בטוח שיתקשרו אליך, וסיכוי טוב שיורידו לכיוון החצי אחוז.
גם לי יש את אותם הנתונים פחות או יותר ובשימור לקוחות הציעו לי 0.5 מצבירה ו0 מהפקדה בלי שהתמקחתי בכלל אחרי שניסיתי לנייד את הביטוח לקופת גמל
לפני כן הייתי עם 4 אחוז מהפקדה ו1 אחוז מצבירה
מתי פונים משרות הלקוחות ? הרי אתה חותם על ניוד עם חברה חדשה, לפעמים לא חוזרים לא ? או שיכולים לחזור אחרי שניידת כבר והכל כבר בחברה החדשה, כלומר מאוחר מדי, לא ?

או שלפנות בעצמי אליהם ולהזהיר שאני עומר לעבור, ושיעבירו את זה לשימור לקוחות ?

אגב, אני במגדל בביטוח המנהלים, באיזו חברה אתה מנהל וקיבלת את הטלפון משימור הלקוחות ?

נניח ניידתי עכשיו קרן השתלמות מאלטשולר למיטב ד"ש - השבוע, שום טלפון, שקט מוחלט מאלטשולר.

נערך לאחרונה ב:
תקרא על מטריה ביטוחית, לביטוח מנהלים יש אפס יתרונות עם חישוב כמו שלך.
מה צריכה לכלול המטריה הביטוחים כדי להשתוות לביטוח המנהלים ? והאם הפרמיה היא נמוכה ששווה את הוויתור על הביטוח מנהלים ?

מתי פונים משרות הלקוחות ? הרי אתה חותם על ניוד עם חברה חדשה, לפעמים לא חוזרים לא ? או שיכולים לחזור אחרי שניידת כבר והכל כבר בחברה החדשה, כלומר מאוחר מדי, לא ?

או שלפנות בעצמי אליהם ולהזהיר שאני עומר לעבור, ושיעבירו את זה לשימור לקוחות ?

אגב, אני במגדל בביטוח המנהלים, באיזו חברה אתה מנהל וקיבלת את הטלפון משימור הלקוחות ?

נניח ניידתי עכשיו קרן השתלמות מאלטשולר למיטב ד"ש - השבוע, שום טלפון, שקט מוחלט מאלטשולר.
זו נקודה טובה. תיאורטית יכולים לא לחזור אליך, אבל אם אני לא טועה יש דדליין לתאריך המעבר ואתה בכל מקרה יכול לחתום על ביטול מיוזמתך גם אם לא פנו אליך לשימור
במידה ואין אפשרות כזאת, זה קצת כמו מיקוח בהצעת שכר. אל תלך עד הסוף אם אין לך אלטרנטיבה אמיתית בצד השני
אני בחברת כלל אבל אני מאמין שבכל חברת פנסיה יש מחלקת שימור לקוחות

תוכל לכוון לאיזה מאמר התכוונת
https://pensuni.com/?p=145

בביטוח המנהלים, אובדן כושר העבודה מכוסה טוב יותר, כי הוא ספיציפי - כלומר אובדן כושר העבודה הוא על סוג העבודה שאתה עושה. בקרן פנסיה האובדן כושר עבודה הוא רחב - כלומר אם תוכל לעשות עבודה אחרת, הקרן פנסיה לא תכיר באובדן כושר העבודה, וזה דורש השלמה עם ביטוח מטריה נוסף. כלומר מעבר ביטוח מנהלים לקרן פנסיה כללית, הרכיב הביטוחי הזה ילך לאיבוד.
נכון אבל... (קודם כל אני ממש לא יועץ או סוכן ביטוח או מוסמך אז קח אותי בערבון מוגבל ברצינות ותשקול להתייעץ אם מישהו מוסמך)
אם אתה "ברוח הסולידית" כלומר מייעד עוד מספר שנים להפסיק לעבוד, או לקצץ משמועתית בשכר
אז אובדן כושר עבודה מראש לא מאוד משמעותי עבורך
כי אם בגיל 45 נגיד תפסיק לעבור וחסכת עד אז את התיק שאתה צריך לפרישה מוקדמת

זה שבגיל 46 תעבור תאונה שלא תאפשר לך לעבוד יותר זה לא ישנה את המצב הכלכלי שלך

עכשיו לעניין הביטוח אובדן כושר עבודה זה הרבה תלוי בעורכי דין
לצורך הענייין אם תקבל קצבת נכות אז מן הסתם הביטוח של הפנסיה מספיק
אם לצורך העניין אתה מהנדס תוכנה ונפגעת שאתה לא יכול לעבוד אז מניח שלא תוכל לעבוד בשום עבודה אחרת (כי לשבת על כיסא כל היום ולהקליד זה המינימום לדעתי (-;)

להבנתי האישית זה יותר לעבודות פיסיות לדוגמא סבל או עובד בניין שפתאום יש לו פריצת דיסק ולא יכול יותר להרים משקל
אז בפנסיה יתעדו אותו לעבודה משרדית ובביטוח מנהלים והוא לא יצטרך לעבוד כלל

מעבר לזה אתה משלם המון על הביטוח אובדן כושר עבודה במנהלים אז אם תרצה תמיד תוכל להוסיף אותו לפנסיה כביטוח פרטי (ואולי לא על כל הסכום כי הוא משלים לפנסיה)

צד שני, בסימולציה שעשו לי במסלקה על ידי סוכן, עם מקדם 200 אני צובר 2.2 מיליון, ואם אני עובר לקרן פנסיה זה יהיה 2.8 מיליון - בגיל 67 כמובן, באותו מקדם קצבת מנהלים תהיה 11 אלף ש"ח ו 14 אלף ש"ח בפנסיה, והביטוח ישתלם כספית רק אם המקדם יגדל ל 250, שלא אמור לקרות
אל תסמוך על סימולציות חיצוניות, תעשה סימולציה בעצמך באקסל!!
יש הרבה עיוותים בסימולציות
1. בסימולציה אחרי 5 שנים הם מעלים את הדמי ניהול למקסימום - סיפור ארוך אבל ממה שהסבירו לי אסור להם להניח ולהתחייב לדמי ניהול נמוכים לכל התקופה
2. התשואה שהם לוקחים היא סביב ה4 אחוז הפניסה וה3.1 אחוז בביטוח מנהלים - שזה כמובן קצת מעוות אם אתה במסלול SP500 או דומיו
3. בפנסיה יש לך אג"ח מיועדות מובטחות שלדעתי מאוד מוריד את הסיכון, כלומר תיק 100 מניות בפניסה מקביל לתיק 70 אחוז מניות במנהלים
הצפי כעת - שהמקדם של קרן הפנסיה יהיה אפילו נמוך יותר מטבלאות
לא בטוח בכלל, הערכה שלי (לא מקצועית) יעלה באזור ה5-10 אחוז

זו נקודה טובה. תיאורטית יכולים לא לחזור אליך, אבל אם אני לא טועה יש דדליין לתאריך המעבר ואתה בכל מקרה יכול לחתום על ביטול מיוזמתך גם אם לא פנו אליך לשימור
במידה ואין אפשרות כזאת, זה קצת כמו מיקוח בהצעת שכר. אל תלך עד הסוף אם אין לך אלטרנטיבה אמיתית בצד השני
אני בחברת כלל אבל אני מאמין שבכל חברת פנסיה יש מחלקת שימור לקוחות
עדכונון - בזמן שאני מחליט וקורא חומר על ביטוח מנהלים, ביקשתי שיחזרו אלי ממגדל שימור לקוחות, כי אמרתי שאני הולך להעביר מהם גם את קרן הפנסיה וגם את ביטוח המנהלים עקב דמי הניהול הגבוהים שהופכים אותו למוצר לא כדאי.

חזרו משרות לקוחות רגיל, ואמרו שכל עוד יש לי סוכן (יש לי סוכן ששמו לי בעבודה) שאני אבקש ממנו להוריד לי את דמי הניהול. אמרתי לה שא' הוא ביקש וסירבו לו, ב' אין לו אינטרס להוריד אותם כי הוא גוזר קופון על זה. היא אמרה שהיא לא יכולה להעביר קריאה לשימור לקוחות, אם אני לא מוותר על סוכן, אלה הנהלים, או שאמצא סוכן אחר שעובד מולם וינסה להוריד את דמי הניהול או שאוותר על סוכן, ואז הם יוכלו להעביר קריאה לשימור לקוחות.

שאלתי אוקיי אז אם אני מנייד את הקופה, יפנו אלי משימור לקוחות ? היא אמרה שאין לה מושג.

בקיצור, לא קיבלתי הרבה, נראה שמגדל פיתחו עור עבה מול ניסיונות להוריד מהם דמי ניהול ופיתחו נהלים על גבי נהלים כדי לא להגיע לשימור לקוחות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
C קופת גמל במקום ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ttmoon קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים ישן עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R קופת גמל או ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח ? צרכנות פיננסית 3
קורא הדוק יש פה מישהו שניסה והצליח להעביר ביטוח מנהלים עם מקדם קבוע מחברה לחברה ? צרכנות פיננסית 14
הרץ במבוך ביטוח מנהלים - מקדם מובטח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח מנהלים מ-2012 מול פנסיה משלימה מול ק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
K פדיון כספי ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
מ ביטוח מנהלים חדש או ישן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
deussex לפני מהלך להעברת ביטוח מנהלים ופנסיה ממגדל לקופת ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I אישור מס ירושת מוטב לקופת ביטוח מנהלים הכוללת פיצויים מיסים 0
C ביטוח מנהלים ישן במקרה מוות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C ביטוח מנהלים הוני לשעבר שהומר לקצבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
L ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
deussex העברת ביטוח מנהלים S&P500 לקרן פנסיה משלימה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ניוד ביטוח מנהלים לקופ״ג פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל - אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ט יש מידע על דמי הניהול הממוצעים (פנסיה, ביטוח מנהלים) שמשלמים הישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
O קרן פנסיה vs ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב ביטוח מנהלים - העברת הכסף ההוני לקופה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Know one ביטוח מנהלים על סף פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קרן פנסיה או ביטוח מנהלים בתנאים שהציעו לי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
C ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה ללא תקופת אכשרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א האם נכון לוותר על חלק "ביטוח מנהלים" עבור הטבה משמעותית בדמי ניהול ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J ניוד מלא/חלקי מביטוח מנהלים - האם אפשר לשמור ביטוח א.כ.ע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
F פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים? מבולבל לגמרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
O כלל - ביטוח מנהלים מיטב הוני ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ג לא ניתן לנייד חלקית ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
כ ביטוח מנהלים מ-2011, שווה משהו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קרן פנסיה משלימה או ביטוח מנהלים ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P כדאיות ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M ניוד תכולה של ביטוח מנהלים לקפ"ג IRA? בלי לסגור את הביטוח? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
H מחשבון דמי ניהול ביטוח מנהלים/פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ד פנסיה משלימה או ביטוח מנהלים? צרכנות פיננסית 12
anonyshmeger ערוץ 2 תוכנית חסכון - ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 1
קירכהוף עבודה חדשה -קרן השתלמות , ביטוח מנהלים וכו צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה